Dodaj do ulubionych

Niechciane reklamy

01.11.08, 00:07
Ostatnio otrzymujemy wiele zgłoszeń na temat nachalnych reklam wyskakujących na Waszych blogach. Często rozwalają one layouty blogów, nie da się ich zamknąć i są bardzo uciążliwe.

W związku z tym:
- informujemy, że Blox.pl nie emituje obecnie ŻADNYCH reklam na stronach blogów. Wszelkie pojawiające się na blogach formy reklamowe są wywoływane przez dodatkowe komponenty (liczniki, statystyki, sondy, itp), których twórcy czerpią w ten sposób zyski z Waszych blogów.

- zachęcamy do zbudowania czarnej listy dodatków, które zaśmiecają blogi reklamami. Umieszczajcie informacje o nich w tym wątku lub w komentarzach na blox.blox.pl.
Obserwuj wątek
    • nowawmiescie Re: Niechciane reklamy 01.11.08, 00:25
      u mnie pojawiały się reklamy po umieszczeniu sondy z serwisu sonda.pl
      najgorsze jest to, że nigdzie nie informują, o tym, że zamieszczenie ich sondy
      na swojej stronie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na pojawianie się
      reklamy. uważam, że to nieuczciwe.
      pozdrawiam

----------------
      terenbudowy.blox.pl
    • ols Re: Niechciane reklamy 01.11.08, 00:44
      Jeszcze na dobry początek dopiszę elementy, których reklamowy charakter nam zgłoszono w ostatnim czasie (i to tylko wierzchołek góry lodowej):

- darmowe statystyki stat4u.pl
      - darmowe statystyki stat24.com
      - liczniki z numerator.pl
      - dodatki z darmowe-liczniki.pl
      - dodatki z liczbowy.net
      - darmowe dodatki z 4free.pl
      - liczniki statcounter.com
      - sondy z sonda.pl
      • fg2002 Re: Niechciane reklamy 02.11.08, 04:54
        Przepraszam bardzo, ale darmowy stat4u.pl nie zaśmieca blogów
        reklamami - reklamę, jedną, stat4u pokazuje tylko w swoim oknie,
        czyli widzę ją tylko podczas zaglądania w statystykę.
        • ols Re: Niechciane reklamy 02.11.08, 12:45
          "System stat4u ma prawo do […] otwierania dodatkowego okna przeglądarki na witrynie użytkownika (np. pop-up, pop-under, itp) ."

OK - w osobnym oknie, ale jednak reklama. Faktycznie trochę mniej uciążliwa.
          • Gość: po prostu gość Re: Niechciane reklamy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.08, 13:02
            Sonda.pl też otwiera reklamę w osobnym oknie. Idąc tym tropem rozumowania to się
            okaże, że w sumie to wszystko jest w porządku, oprócz głupich reklam na
            pierwszej stronie gazeta.pl które wjeżdżają na całą stronę i są tak
            skonstruowane, że uciekają gdy się szuka krzyżyka do kasowania, albo mają go tak
            schowany, że trzeba się trochę pomęczyć by go znaleźć. Może tym się zajmijcie a
            nie mini pierdołami na blogach.
          • fg2002 Re: Niechciane reklamy 02.11.08, 15:59
            Naprawdę nie widziałem reklamy emitowanej przez stat4u poza ich
            oknem, do którego wchodzę tylko gdy chcę obejrzeć statystyki. Gdyby
            one sią pojawiały poza tym, to natychmiast bym zrezygnował z usługi
            stat4u. Tak jak kiedyś raz na zawsze zrezygnowałem z usług Radio
            Last.fm - zobacz zbit.blox.pl/2008/04/Mialem-powazne-klopoty-
            z-komputerem.html
    • roman_j Re: Niechciane reklamy 16.11.08, 11:06
      Odwiedzam wiele blogów obrośniętych dodatkami i wystarczającym zabezpieczeniem
      przed niechcianymi reklamami jak na razie jest blokada okienek pop-out w
      przeglądarce i włączony AdBlock. smile)
      • ols Re: Niechciane reklamy 17.11.08, 11:22
        No tak, ale:
        - nie każdy ma adblocka
        - to wylewanie dziecka z kąpielą - całkowite blokowanie reklam wycina też te, które bloger sobie samemu umieścił i z których wpada mu jakieś grosiwo za jego pasję
    • proces7 Re: Niechciane reklamy 21.02.09, 23:13
      ols napisał:

> - informujemy, że Blox.pl nie emituje obecnie ŻADNYCH reklam na stronach blogów

W związku z tym:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=8&w=91431735
      wątek pozostaje już nieaktualny jakby.
        • bartoszcze Re: Niechciane reklamy 01.03.09, 15:33
          Czy to nadal aktualne?
          Dzisiaj na airborell.blox.pl dwa razy napadły mnie reklamy (fundacja Polsat i
          IPLA), kiedy zajrzałem z dwu przeglądarek. Mam mieć pretensje do autora, czy
          jednak zmieniliście politykę?
        • bartoszcze PS. 01.03.09, 15:36
          Czy jak nie mogę się dopchać do zalogowania czy do komentarzy na Bloksie, bo
          Firefox mi w kółko powtarza, że oczekuje na ad.gazeta.pl, to to też nie ma nic
          wspólnego z reklamami?
            • bartoszcze Re: PS. 03.03.09, 09:16
              A jest jakaś szansa na to, żeby wyświetlił tę reklamę albo poszedł dalej?
              Bo trzeci dzień nie mogę z laptopa ani się skutecznie zalogować, ani skomentować pod nickiem.
              A ja nic w kompie nie zmieniałem, więc to po Waszej stronie coś się musiało pokićkać. Konfiguracja ta sama co w problemie z DNS serwerów wiadomości i gospodarka, czy naprawdę musicie zmieniać na gorzej?
                • felietony_nba Re: PS. 02.06.09, 18:16
                  A co z reklamami od google. Właśnie zauważyłem, że mam zakładkę na blogu (kulka
                  taka niebieska). Czy to od bloxa ? Czy od AdTaily ? Bo zdecydowanie ja nie mam
                  konta na adsense a za kliki u mnie ktoś kasę bierze........
                  • ols Re: PS. 02.06.09, 18:56
                    Już odpisałem na blox.blox - to nie nasze. Obstawiałbym stat24 (które jest znane ze śmiecenia reklamami) albo blogcounter.com. I tak jak pisałem, reklama od novem psuje ładowanie bloga - na moim komputerze nie mogę się doczekać załadowania bloga do końca.
                      • felietony_nba Re: PS. 02.06.09, 19:53
                        Wydaje mi sie ze problem powstawal przez skrypt click mapy ze stat24 oraz z
                        systemy statystycznego intrack. Jednak teraz gdy wyczyscilem swoje elementy www.
                        Nie moge nic zapisac bo znikl klawisz zapisz....
                      • ols Re: PS. 02.06.09, 21:27
                        Dzieje się tak (ładowanie novema w nieskończoność) również w mojej Operze 10 Alpha Turbo Edition na Mac OS X oraz na Firefoksie 3.0.10 Mac OS X. Wyjątkowo nieprofesjonalnie to wygląda.
    • ols Nowy spam na Waszych blogach 04.06.09, 09:52
      Pojawiła się nowa podstępna forma agresywnej reklamy. Tradycyjnie już źródłem jest kod statystyk stat24.
      Reklama przyjmuje postać animowanej warstwy wysuwającej się po prawej stronie bloga (z niebieskim kółkiem do schowania), emitowane są w niej reklamy AdSense oraz graficzne bannery.

Zalecane rozwiązanie: natychmiastowe usunięcie kodu statystyk stat24.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka