Dodaj do ulubionych

Nida-dojazd

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.05.07, 22:10
Chciałabym wybrać się w tę okolicę.Czy można bez problemu dostać się przez
obwód kaliningradzki, a jak z bezpieczeństwem? Słyszałam o przeprawie promem
tylko skąd-czy z Polski? Jaka cena? Czy można w czerwcu znaleźć noclegi bez
problemu?
Obserwuj wątek
    • Gość: wanderluster Re: Nida-dojazd IP: 195.136.50.* 28.05.07, 12:53
      Wybieram sie tam w nastepnym tygodniu, wiec moje informacje nie sa jeszcze
      skonfrontowane z rzeczywistoscia :) Promy na Mierzeje plyna z dwoch terminali w
      Klajpedzie, z czego tylko jeden obluguje samochody. To strona z informacjami o
      tych promach, po niemiecku, angielsku i rosyjsku, wiec na pewno wszystkie
      szczegoly tam znajdziesz: www.keltas.lt/lt/
      Mozna sie jeszcze dostac na litewska czesc Mierzei Kuronskiej przez granice z
      obwodem (czesc mierzei nalezy do obwodu), ale nie wiem, jak dostac sie na
      rosyjska czesc mierzei - jade inna trasa.
      • Gość: nina104 Re: Nida-dojazd IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.05.07, 14:00
        Dzięki za przydatne informacje.
        Może ktoś jest zorientowany jak z przejazdem przez obwód kaliningradzki?
        Mieszkam w war-maz i to jest najkrótsza droga
        Pozdrawiam
        • Gość: Bonifacy123 Re: Nida-dojazd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.07, 08:35
          Ja jadę z rodziną do Nidy za 2 tygodnie. Też myślałem o przejeździe przez Rosję
          - ale zrezygnowałem ze względu na cenę ubezpieczenia samochodu. Rosja nie uznaje
          zielonej karty - trzeba wykupić specjalne ubezpieczenie, gdy doliczy się wizy,
          na rodzinę wyszło mi 400 zł, a to są cztery dobre kolacje w Nidzie.
    • Gość: piotrek Re: Nida-dojazd IP: *.pronet.lublin.pl 30.05.07, 15:26
      dołączam się do pytania o noclegi- można jechać w czerwcu w ciemno? Jakie są
      średnie ceny pensjonatów i kwater?
    • jagoda68 Re: Nida-dojazd 31.05.07, 20:06
      Witaj,
      Byłam w Nidzie - po raz trzeci - na początku maja. Uwielbiam Mierzeję Kurońską.
      Co do jazdy przez obwód - szczerze odradzam - problem z ubezpieczeniem,
      drogami, azjatyckim sposobem jazdy kierowców i skorumpowaną policją. Naprawdę
      lepiej jechać przez Kłajpedę. Jeszcze w ubiegłum roku pływał prom Gdańsk-
      Kłajpeda, ale teraz już niestety nie pływa. Promem przeprawiasz się z Kłajpedy
      do Smiltyne (miejscowośc na przeciw Kłajpedy, już na Mierzei ). Przeprawa
      promem to około 35 litów za samochód i 1,5 lita od osoby (kierowca nie płaci) -
      w obie strony. Przeprawa krótka - koło 10 minut. Samochody przeprawiają tylko z
      jednego terminala (nie tego koło zamku). Od Smiltyne do Nidy jest 50 km. Co do
      noclegów - nie powinno być kłopotów. W Nidzie jest punkt informacji
      turystycznej, który pośredniczy w rezerwacjach. Możesz spróbować też strony
      www.visitneringa.lt. Ceny umiarkowane - oczywiście, jesli nie decydujesz się na
      luksusowy hotel. Polecam wcześniejszę rezerwację drogą mailową.
      Gdyby ktoś potrzebował dokładniejszych info - chętnie poszperam w moich
      folderach i zapiskach i podzielę się informacjami.
      • Gość: piotrek Re: Nida-dojazd IP: *.pronet.lublin.pl 31.05.07, 21:00
        dzięki za informację, co rozumiesz przez umiarkowane ceny? Czy znajdę w czerwcu
        pokój dwuosobowy granicach 20-30 Euro?
        • jagoda68 Re: Nida-dojazd 01.06.07, 08:32
          Myślę, że na pewno znajdziesz. Ja szukałam takich noclegów, których cena nie
          przekracza 15 euro za osobę za noc. Znalazłam jeszcze taniej - 100 litów za 3-
          osobowy pokój w mieszkaniu dwupoziomowym. Gospodarze na dole, osobne wejście,
          praktycznie ich nie widziałam. Na górze - dwa pokoje, kuchnia, hol z jadalnią,
          łazienka. Naprawdę polecam stronę www.visitneringa.lt (Nida-Neringa to nazwa
          administracyjna Mierzei).
          • Gość: piotrek Re: Nida-dojazd IP: *.pronet.lublin.pl 01.06.07, 16:00
            dzięki
            • Gość: antyradiowiec Re: Nida-dojazd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.07, 16:12
              byłem na Nidzie kilka lat temu, pamiętam, że z noclegiem nie było problemu,
              pojechaliśmy tam w ciemno i znaleźliśmy lokum tuż nad samą zatoką, właścicielka
              nie potrafiła rozmawiać po angielsku i dogadaliśmy się z jej wnuczkiem ;-)) ceny
              dokładnie nie pamiętam, ale wiem że w informacji turystycznej proponowali nam
              nocleg znacznie drożej

miłego wypoczynku, także na plaży dla nudystów ;-) warto skorzystać ;-)
    • Gość: turysta Re: Nida-dojazd IP: *.adecco.pl 20.06.07, 15:51
      czy jest dużo Polaków w tych okolicach?
      • Gość: Bonifacy123 Re: Nida-dojazd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.07, 19:31
        Polaków prawie tam nie. Właśnie wróciłem z dwutygodniowego pobytu. Oprócz
        naszych znajomych widziałem tylko 6 polaków. Na szczęście nie docierają tam
        (chyba) jeszcze wycieczki autokarowe. A jeśli chodzi o samą Nidę - jest tam
        przepięknie.
        • Gość: rj Re: Nida-dojazd IP: *.compower.pl 24.06.07, 21:20
          a jak było z noclegiem? gdzie spałeś?
          • Gość: Bonifacy123 Re: Nida-dojazd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.07, 20:01
            W apartamencie przy samym zalewie (salon-sypialnia, kuchnia, łazienka, własny
            ogródek ze stołem, ławkami i parasolem, miejsce parkingowe) - do centrum ok. 10
            minut piechotą. Polecam też pensjonat Misko Namas, gdzie by;i nasi znajomi.
            Ofert szukaliśmy na stronie www.kopos.lt
            • sla_wo Re: Nida-dojazd 19.07.08, 21:46
              Witam,
              czy mógłym zatem prosić o jakieś namiary na ten apartament, w którym
              mieszkaliście? Misko Namas faktycznie prezentuje się okazale,
              chciałbym jednak zerknąć także na ten drugi. Z góry serdecznie
              dziękuję.
    • emeskj Re: Nida-dojazd 27.06.07, 11:52
      Również interesuje mnie kwestia dotarcia do Nidy poprzez Obwód. Jak wygląda
      sprawa z przejściem granicznym Morskoe-Nida?

Dziękuję i pozdrawiam
      • Gość: Bogdan Re: Nida-dojazd IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.07, 23:12
        1.W lipcu na przejściu rosyjsko-litewskim w Nidzie nie widziałem żadnego
        samochodu czekającego w kolejce.
        2. Polecam dojazd jednak przez Litwę !!!! Dobra droga do Kowna a potem już
        autostrada do Kłajpedy (130 km/h)
        3.Prom w Kłajpedzie na mierzeie to około 40 litów ( bilet w obie strony)
        dodatkowo jeszcze opłata kilka kilometrów za promem za wjazd samochodem na
        mierzeie (z kilkanaście litów można płaacić kartą płatniczą).
        4. Po przepłynięciu promem można pojechać do delfinarium czy muzeum (polecam
        oba) a dopiero potem w kierunku Nidy.
        5. Czas czekania na prom max kilka minut.
        6. Oprócz nidy jest jeszcze kilka innych miejscowości na mierzei.
        7. Niedaleko Nidy jest jedyny kamping na mierzei (samochód+namiot+dwie osoby
        dorosłe i dwójka dzieci to ok. 90 litów)
        8. Na plaże nad morze można podjechać samochodem i zostawić go naparkingu
        kilkaset metrów od plazy.
        9. Z młodymi Litwinami dogadasz się po angielsku ale po rosyjsku to wielki
        problem, ze starszymi po rosyjsku bez problemu.
        10. Można wracając wyskoczyć do Połągi - ładne miasto ale są problemy z
        miejscami do parkowania parkować tam gdzie wolno policja pilnuje i na 40% można
        być pewnym że założą blokady ja żle zaparkujesz.(znam miejsca że założą na
        100%)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka