Dodaj do ulubionych

Druskienniki

22.07.12, 17:33
Witam, planuje wyjazd z dziećmi do Druskiennik (na 4-5 dni, dzieci 4 i 6 lat), chciałbym zapewnić im jakieś atrakcje poza aquaparkiem, w związku z tym mam pytanie co ciekawego można robić w okolicy? Byłem tam w zeszłym roku ale tylko na weekend i poza wejściem do aquaparku nic nie oglądaliśmy dlatego w tym roku postanowiłem pojechać na trochę dłużej i coś więcej zobaczyć. Czy ktoś się orientuje czy w pobliżu Druskiennik jest jakieś jeziorko w którym można się kąpać, jakieś kąpielisko, słyszałem też o możliwości popłynięcia statkiem po Niemnie, może się ktoś orientuje czy dotyczy to też turystów indywidualnych czy tylko dla grup zorganizowanych, w jakich godzinach kursują te statki i jakie są ceny lub ewentualnie ktoś poleci jakaś stronkę z informacjami na ten temat. Większość ofert w internecie to ogłoszenia biur podróży a ja chcę jechać własnym autem i sam sobie zaplanować czas. Z góry dzięki za wszelkie info.
Obserwuj wątek
    • troms Re: Druskienniki 08.08.12, 22:58
      W pobliżu Druskienników znajduje się Park Grutas gdzie znajdują się pomniki przywódców ZSRR, głównie litewskich, ale Lenina i Stalina też tam sporo. Lekcja historii dzieciom powinna się spodobać, przyda się na pewno.
    • Gość: Edi Re: Druskienniki IP: 217.147.38.* 16.07.13, 08:56
      Drozyzna, podnieśli ceny przez rok ponad 100% na hotele , głównym winowajca tez jest okropnie zawyzajacy stawki booking. Na dodatek opryskliwi ludzie i młodzi głownie wyjechali a co zostało to marudy i rozgoryczeni. Do tego pełno ruskich i starych żydkow
    • pasza12345 Re: Druskienniki 15.07.14, 11:45
      koniecznie Grutas Park!
      to nie tylko znakomita lekcja historii i bardzo fajny pomysł na to co zrobić z pomnikami z zeszłych czasów. Dla dzieci ciekawą częścią z pewnością będzie mini zoo (wielbłądy, zebry, niedźwiedzie, ptaszarnia,..), plac zabaw z huśtawkami.
      alemuzea.pl/litwa-druskieniki-park-grutas/
    • bra-va1 Re: Druskienniki 28.07.19, 12:43
      Byliśmy w Druskiennikach 3 dni. Bardzo czysto na ulicach i mało straganów z tandetną chińszczyzną. Fajny park wodny i kolej linowa do całorocznego stoku narciarskiego.. Polecam wieczorem fontannę z podświetlaniem i muzyką.
      Na ulicach nie ma tłoku i ścisku. Sporo rosyjskojęzycznych emerytów. Dużo kawiarni i restauracji. Dla oszczędnych na wylotówce na Wilno sklep Maxim z dużym wyborem ciepłych dań gotowych. Ceny porównywalne do polskiego wybrzeża, a nawet trochę niższe. Zależy po jakim kursie kupimy euro. Miejsce idealne do spacerów, biegania i jazdy na rowerze. Z jednej strony centrum, zakole rzeki Niemen, a z drugiej jezioro z łódkami i rowerami wodnymi. 30 kilometrów dalej przy drodze 133 platforma widokowa na zakola rzeki Niemen. Fajna, wysoka i trochę się kołysze. Ogólnie miasteczko spokojne i przyjaźnie nastawione do turystów. Nam się podobało.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka