Dodaj do ulubionych

Problem z ośmiolatkiem

01.10.08, 12:32
Mój ośmioletni syn boi się spać sam - wiem że to klasyczny problem
ale zazwyczaj dotyczy małych dzieci i już naprawdę nie wiem jak
sobie z tym poradzić.Gdy był mały nigdy nie było z tym problemów. W
pażdzierniku 2007r. mój mąż wyjechał na parę miesięcy za granicę i
syn dla towarzystwa spał wtedy ze mną ( gdybym wiedziała jakie będą
tego konsekwencje...)Od stycznia mąż jest w domu i od stycznia nie
możemy nakłonić syna do spania w swoim pokoju. Próbowałam już
wszystkiego, chciałam dać mu trochę czasu przeczekać, byłam z nim
gdy zasypiał, zostawiałam oświecone swiatło.... Teraz jestem
załamana nie potrafię sobie z tym poradzić i Mały też nie. Syn jest
super fajnym dzieckiem nie mam z nim problemów i on też nie ma z
sobą problemów aż do wieczora. Próbował sam zasypiać ale ze
zdenerwowania cały się poci, płacze ( w innych sytuacjach nie płacze
nigdy )nie rozumiem o co chodzi. Niczego się nie wystraszył, w domu
panuje spokój, w szkole nie ma kłopotów - on mówi ze się boi ale
czego nie potrafi wytłumaczyć. Co mam robić ? Staram się być
konsekwentna ale kiedy widzę że do 1 w nocy nie potrafi zasnąć i
cały się trzęsie ze zdenerwowania to miękne i pozwalam mu spać z
jednym z nas. Ale ta sytuacja jest dla nas wszystkich chora. Bardzo
proszę o rady jak wyjść z tej sytuacji.Pozdrawiam.Iza
Obserwuj wątek
    • mskaiq Re: Problem z ośmiolatkiem 01.10.08, 14:09
      Daj mu spac w tym samym pokoju co ty. Kiedy jest w oddzielnym pokoju
      pojawia sie strach ktory moze zrujnowac caly jego rozwoj.
      Daj mu czas, za jakis czas sam wroci do spania we wlasnym pokoju.
      Badz cierpliwa, pod zadnym pozorem nie pokazuj mu ze jestes
      niezadowola ze spi w waszym.
      Serdeczne pozdrowienia.
      • mamamisia6 Re: Problem z ośmiolatkiem 01.10.08, 14:45
        Jestem bardzo cierpliwa, jestem cierpliwa już 9 mc. ale ile to
        jeszcze może potrwać, przecież to duży chłopak, żal mi go, nie chce
        żeby się tak strasznie denerwował, ale za niedługo zapomnę co to
        jest seks.
        • verdana Re: Problem z ośmiolatkiem 01.10.08, 14:59
          Seks jest równie wazny co dziecko. Bo cementuje zwiazek, a to dla
          dziecka baaardzo wazne.
          Proponuje wyznaczyc nagrody (drobne) za kazdą noc, którą całą spedzi
          u siebie. Jeśli nie pomoze, iść do psychologa.
          przyczyna nocnych wędrówek może wcale nie być strach, tylko
          zazdrość - syn nadal chce miec mame tylko dla siebie i nie pozwolić
          na zawlaszczenie jej intruzowi - czyli tacie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka