Dodaj do ulubionych

Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja

02.06.08, 20:41
o zaszczuwaniu człowieka i szaleństwie śpiewaczki w GW "Piętno" ---

wyborcza.pl/1,88975,5260775,Pietno.html
Obserwuj wątek
    • absztyfikant Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 21:02
      Czeba zbombardowac Izraelu i pomscic tego spiewaczka! Allahu akbar!
      • dana33 Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 21:18
        hahahahaha.... szalenstwo tej piesniarki tez zagraza bezpieczenstwu
        cepa i jego walce o prawde i sprawiedliwosc na bliskim
        wschodzie.. :)))
        nu, ja nie mam zamiaru wdawac sie tutaj nawet w dokopywaniu temu
        antysemicie, ktory nic, tylko wyszukuje informacje, za pomoca
        ktorych moze "udowodnic", jakim strasznym miejscem jest israel, bo
        po pierwsze kropka zaraz to przeniesie na bw, a po drugie nie ma
        tutaj mistrza wiekszego od jasiekiery, ktory facia zalatwia
        machnieciem malego palca, elegancko i szybko, az sie cepowaty
        wycofuje jego znanym "znudzilo mi sie"...... tak wlasnie jak to bylo
        dzisiaj rano tutaj:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=87&w=80308462
        • cepekolodziej Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 22:28
          Dana, powaznie, bez żadnych nadmiarowych inwektyw i złośliwości -


          Cholera, przeczytałem niezwykle interesującą historię, i co -
          dokumentuję (ja?), jakim strasznym miejscem jest Izrael? Jestem
          antysemitą, bo daję link do artykułu opublikowanego w "Gazecie
          Wyborczej"? Mówię, że szaleństwo Wery Gran zagraża mojemu
          bezpieczeństwu?

          No tak, tekst jest o kobiecie cierpiącej na manię prześladowczą.
          Powody - zrozumiałe, choć chciałoby się, żeby mogła stać się tym, do
          czego predestynowały ją własne talenty.

          Chcesz udowodnić mi, że i Ty cierpisz na podobną manię? Że musisz
          widzieć we wszystkich dookoła wrogów? Musisz, bo wrogowie zewsząd
          Cię otaczają?

          Ze mnie wciąż jeszcze nie zrobiłaś wroga. Ale wywołujesz we mnie
          odruch współczucia. Nie litości -
          • dana33 Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 22:59
            cep..... zupelnie powaznie i bez zadnych zlosliwosci...
            nie mam pojecia o tej historii, mozliwe ze byla, mozliwe ze nie.
            i nie chodzi mi wcale o to, czy masz czy nie masz racji. jesli
            chodzi o mnie, to miej racje i pisz o tym wypadku i o wszystkich
            innych, jakie wg ciebie sa warte podawania na forum, albo ciebie
            nurtuja, albo jestes ciekaw o co chodzi, albo z jakiegokolwiek
            innego powodu.
            ale rowniez powaznie: nie zamiesciles nigdy, ale to nigdy, w ciagu
            dlugich 6 lat, ani jednego linku, nie napisales ani jednego postu o
            czyms pozytywnym o israelu lub zydach. malo tego... jesli ja
            zamieszczalam, to bagatelizowales, nie interesowalo cie, jak pisales,
            albo zmieniales natychmiast temat dokladajac wlasnie nastepna
            niezbyt pozytywna wiadomosc o israelu lub zydach. do tego zapewniales
            nie raz i nie dwa, ze jedyne co ciebie interesuje, to poszukiwanie
            prawdy i sprawiedliwosci i ze bliski wschod ciebie interesuje, bo
            sytuacja tutaj zagraza ostatecznie twojemu i twojej rodziny
            bezpieczenstwu.
            zebys napisal na 100 negatywnych postow 1 pozytywny, to moze bym ci
            nawet uwierzyla w ten twoj objektywizm i szukanie prawdy i
            sprawiedliwosci.... zebys sie ograniczal tylko do polityki
            israelskiej, to bym ci uwierzyla, ze zamartwiasz sie sprawa
            bezpieczenswa twojej rodziny i twojego.
            ale klamiesz ciagle i bez przerwy.... bo sprawa np wery gran nie ma
            nic wspolnego z bezpieczenstwem ani ze sprawiedliwoscia... wyrzucenie
            finkelsteina z israela nie ma nic wspolnego z niesprawiedliwoscia
            panujaca nagminnie w israelu.
            ty po prostu oczerniasz israel w sposob otwarty lub zawoalowany, ale
            oczerniasz, oskarzasz, obwiniasz w kazdym twoim poscie i w kazdym
            twoim watku. kazdy zyd i caly israel jest zawsze wszystkiemu winien..
            nigdy nie piszesz o drugiej stronie.... nigdy nie starasz sie nawet
            zrozumiec pobudek israela.... wymagasz tylko i wylacznie od nas...
            no i z pewnoscia niczym, ale to niczym nie podbudowana, zapewniasz
            nas, ze jak tylko wszystko oddamy, wszystko im zbudujemy i wszystko
            im zalatwimy w sposob, w jaki ty uwazasz za odpowiedni, wtedy
            nastanie milosc i pokoj na calym swiecie, a ty bedziesz mogl
            odetchnac, bo niebezpieczenstwo grozace tobie i twojej rodzinie
            nareszcie bedzie zazegnane.
            ot tak to wyglada.... jak ty wygladasz....

            ja nie jestem otoczona wrogami, cepie... moj kraj jest otoczony...
            ja na szczescie otoczona jestem przyjaciolmi...
            ale mam alergie na klamcow, na manipulantow i na ludzi, ktorzy pod
            przykrywka szukania sprawiedliwosci i prawdy, widza tylko jedna
            strone i oskarzaja tylko jedna strone. to nie jest zadne szukanie...
            to jest wrogosc i brak minimalnego objektywizmu....
            wywoluje u ciebie wspolczucie???? hm.... dziwne.... ty wywolujesz u
            mnie litosc, ze zyjesz ta nienawiscia ciagle... ze jestes tak
            ograniczony, ze nie umiesz myslec objektywnie...
            nu, ale nie wszystkim bozia dala, nie?
            wrogiem moim nie jestes.... to za duze uczucie, zebym miala w
            stosunku do ciebie... ale rozczarowana jestem, to tak....
            • dana33 Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:08
              widzisz cep..... dlaczego twoje oko, przy dokladnym studiowaniu
              israelskich gazet, nigdy nie padnie na taka wiadomosc, a jesli padnie
              to nie zamiescisz tego:

              The world's most prestigious wine magazine, Wine Spectator, is set
              to declare Israel the next big thing in the world of wine in its
              June issue
              www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3550005,00.html
              neutralna zupelnie wiadomosc.... nie musisz sie stawiac ani po
              stronie israelskiej, ani po stronie arabskiej.... wina lubisz...
              nu? ale to cos pozytywnego, to cos dobrego mowi o israelu.... takie
              rzeczy ci przez gardlo, a raczej klawiature nie przejda... dlaczego?
              zastanow sie... zastanow sie zanim mi napiszesz, ze to cie nie
              interesuje, wino nie zagraza bezpieczenstwu swiata i twojemu.....
              bo farsztejst.... historia wery gran, jaka by nie byla tragiczna,
              rowniez nie zagraza twojemu bezpieczenstwu i juz napewno nie
              swiatowemu... pomysl troche....
            • cepekolodziej Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:20
              Problem polega na tym, że kiedykolwiek piszę coś pozytywnego o
              Izraelu, okazuje się, że izraelscy autorzy, od których czerpię
              wiedzę o tym kraju, są nie-dobrzy. Negatywni.

              Dla mnie świadectwa wolnej myśli, swobodnej od propagandowych klisz
              i przeinaczeń, to jest największy pozytyw Izraela.

              Wina, Google i Merkawy mniej mnie interesują, prawdę mowiąc niemal
              wcale.

              I tyle.

              A wątek nie jest ani o mnie ani o Izraelu ani o Bliskim Wschodzie.
              Jest o Europie, głównie.
              • absztyfikant Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:23
                Wstawiles "Izrael" do tematu watku, wiec sie teraz nie wykrecaj sztubacko:) I to
                zaszczuwanie, ktore sygnalizujesz, mialo miec miejsce w Izraelu, a nie w Europie.
                • cepekolodziej Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:26

                  Coś jeszcze? Równie inteligentnego?
                • absztyfikant Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:27
                  Mysle, ze ten watek powinien trafic na forum Bliski Wschod:)

                  Ponadto polecam:
                  GROSCHER, Roman: Mata Hari z teatru Femina // Słowo Żydowskie. – 2006, nr
                  12-13(376-377), s. 20
                  Teatr Femina od czerwca 1941 roku działający w warszawskim getcie i pieśniarka
                  Wera Gran.
                  • cepekolodziej Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:30

                    > Teatr Femina od czerwca 1941 roku działający w warszawskim getcie
                    > i pieśniarka Wera Gran.

                    Na Bliskim Wschodzie to było, oczywiście.

                    Myslenie ma, ktoś twierdził, przyszłość.
                    • absztyfikant kolosalna 02.06.08, 23:35
                      Aaaaaaale ty nie o tym, tylko o szykanach jakich miala doznac w Israelu. NA BW i
                      to migiem!:)
              • dana33 Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:37
                mozliwe, ze cos przeoczylam, albo nie doczytalam..... jakich to
                israelskich autorow cytowales piszac cos pozytywnego o israelu?
                mozesz dac mi pare linkow do tych twoich pozytywnych postow?
                z najwieksza przyjemnoscia przeprosze cie za negatywne myslenie o
                tobie....
                wina, google i merkawy cie nie interesuja..... ok.... a co ciebie
                interesuje, cepie? potwierdzenia bestialstw israelskich? traktowanie
                bezczelne finkelsteina? tchorzostwo israelczykow? superuzbrojenie
                israela? taglit rowniez godny potepienia? zydzi nawracajacy sie na
                islam, ktory przeciez jest tak fantastyczny? sprawy udawadniania kto
                jest a kto nie zydem? zachowanie sie mlodziezy israelskiej? okupacja
                gazy? wyjscie z gazy? bombardowanie gazy? blokada gazy?

                nigdy ani slowa o zamachach na ludnosc cywilna israela.... ani chu
                chu o bombardowaniu poludnia israela..... ani zajakniecia sie o
                porwanych israelczykach i ich traktowaniu przez terrorystow... ani
                mrukniecia o arabskich klamstwach..... to cie juz nie interesuje,
                prawda?
                nu, to nie uwazasz, ze jestes bardzo jednostronny, a o objektywizmie
                i szukaniu prawdy wogole mowy byc nie moze?

                nu, ale z zainteresowaniem czekam na obalenie moich slow: pare linkow
                do twoich pozytywnych wypowiedzi o israelu.... ucieszy to moja dusze
                i serce....
                • cepekolodziej Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:42

                  Masz coś do powiedzenia o Werze Gran? O tekście?

                  Ja czegoś się z niego dowiedziałem. Ciekawe szczegóły. Ale - co?
                  Znowu w nim cos niepoprawnego? Ludzie ze swoimi fobiami? A nie
                  powinni mieć fobii?
                  • absztyfikant na podstawie Popularnej Encyklopedii Powszechnej 02.06.08, 23:48
                    Fobia, chorobliwy i uporczywy lęk przed różnymi określonymi substancjami,
                    sytuacjami, zjawiskami i przedmiotami. Doznawane uczucie lęku bywa połączone z
                    takimi przykrymi objawami fizjologicznymi, jak np. silne bicie serca, suchość w
                    ustach, poty.

                    Fobia jest oznaką nerwicy. Podział fobii przeprowadzany jest wg rodzaju czynnika
                    prowokującego.
                  • dana33 Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:59
                    nu, widzisz cep? zareagowalam na twoj pierwszy post. napisales do
                    mnie ogolnie "Że musisz widzieć we wszystkich dookoła wrogów?
                    Musisz, bo wrogowie zewsząd Cię otaczają? "
                    odpowiedzialam na ten twoj post.... odpisales mi, bez slowa o werze
                    gran: "Problem polega na tym, że kiedykolwiek piszę coś pozytywnego
                    o Izraelu, okazuje się, że izraelscy autorzy, od których czerpię
                    wiedzę o tym kraju, są nie-dobrzy. Negatywni.
                    Dla mnie świadectwa wolnej myśli, swobodnej od propagandowych klisz
                    i przeinaczeń, to jest największy pozytyw Izraela.
                    Wina, Google i Merkawy mniej mnie interesują, prawdę mowiąc niemal
                    wcale."
                    w odpowiedzi poprosilam ci o pare linkow do twoich pozytywnych
                    postow o israelu, bo przeciez napisales, ze sa takie....
                    co dostalam w odpowiedzi? powrot do wery gran...... wiesz dlaczego?
                    bo nie ma takich twoich postow.... nie masz ani jednego linku do
                    pozytywnego postu o israelu i zydach.
                    nawet historie wery gran uzyles do oczernienia israela....
                    widzisz cep.... twoj blad polega na tym, ze myslisz, ze mozesz kogos
                    zmylic twoimi tzw. "interesujacymi" postami, twoim dazeniem do
                    prawdy i objektywizmu. twoje posty mowia same za siebie.... nic nie
                    trzeba dodawac... a twoje uniki od prostej odpowiedzi, twoje
                    uciekanie sie do innych tematow, mowi tylko i wylacznie o tym, ze
                    jestes tchorzem, ktory nie tylko nie umie udowodnic swoich racji,
                    ale i nie umie sie przyznac do manipulanctwa.
                    jakbys mial jaja, cep, to bys zwyczajnie i juz dawno powiedzial
                    otwarcie: owszem, jestem antysemita, nie cierpie zydow, israel stoi
                    mi koscia w gardle. przynajmniej moglabym cenic twoja prawdomownosc
                    i odwage powiedzenia tego, co naprawde myslisz... a tak, to jak
                    nizej cep...
                    • cepekolodziej Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 03.06.08, 00:31

                      Jedynie żeby zaspokoić ciekawość. Co w historii Wery Gran oczernia
                      Izrael?

                      A moje posty są. Pozytywne. Bo pokazujące ludzi widzących potrzebę
                      zmiany. W całkiem niezłej liczbie. I są krytyczne. Również w niezłej
                      liczbie. Środowisko, z którym się bez reszty identyfikujesz to
                      święta krowa?

                      Ta www.massarnia2000.org ?

                      Nawiasowo. W Rzeczpospolitej artykuł Szewacha Weissa.
                      Rocznicowy. "Duma Izraela". W nim słowa:


                      <<Ostatnie lata to dla Izraela czas smutku, boleści i zmartwienia.
                      Druga wojna libańska rzuciła na nas długi cień, stworzyła w kraju
                      atmosferę przypominającą tę w USA po wojnie w Wietnamie.

                      Sytuacja jest różna, choćby dlatego, że Izrael w wyniku wojny
                      potrafił osiągnąć niekwestionowany sukces wojskowy i dyplomatyczny.
                      Ale, niestety, nikt nie może zaprzeczyć, że kraj jest pogrążony w
                      ciężkich rozrachunkach z samym sobą i próbuje szukać nowej
                      tożsamości.>>

                      Ciężkie rozrachunki. Ale ja - ja mam utworzyć wątek o sukcesach
                      izraelskiego winiarstwa. Jeśli tego nie zrobię, zechcę zamiast tego
                      przyjrzeć się owym cięzkim rozrachunkom, zasługuję na etykietkę
                      antysemity?

                      Byłoby zabawne, gdyby nie było smutne. Podobnie, jak to niżej:
                      • spitt Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 03.06.08, 00:48

                        O grajdolku jak o nieboszczyku , albo dobrze , albo wcale :))) ,...
                        ===================================================================
                        Ale ja - ja mam utworzyć wątek o sukcesach izraelskiego winiarstwa.
                        Jeśli tego nie zrobię, zechcę zamiast tego przyjrzeć się owym
                        cięzkim rozrachunkom, zasługuję na etykietkę antysemity?
                        • jasiekiera Re: dlatego tez wole splita:) 03.06.08, 07:07
                          Rowniez pierniczy niemilosiernie, ale chociaz jest w tym szczery jak
                          dziecko.:)
    • spitt Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:39

      Wredne plemie , szczegolnie dla swoich ktorzy sie "wychylaja" ,...
      ===================================================================
      o zaszczuwaniu człowieka i szaleństwie śpiewaczki w GW "Piętno" ---
      • dana33 Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 03.06.08, 00:19
        moze i wredne, splitowski.... ale zdolne..... uczymy sie od was
        migiem....

        chyba najarales sie zbytnio czegos czerwoncu..to raczej wasz styl i
        wasz jezyk poprawnej polszczyzny.strasznie opiekunczys ostatnio
        s..perku,cos niedomagasz widac icku.
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13&w=79933298&a=79953103
        tak wy piszecie o swoich, ktory sie "wychylaja"...
        o perlistym to juz wogole, jak wyzej w linku: wypierdek szabesgoj ?
        Mosiek ? Dupek żydowski z Lublina.....
        jezyk macie niewybredny.....
        • spitt Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 03.06.08, 00:39

          Czytajac ten artykul pomyslalem o twojej najblizszej , dlaczego
          nie wrocila do "ziemi obiecanej" jak ty czyzby te jej wycieczki
          krajoznawcze po obozach zaglady i fakt ze przezyla mialy z tym
          cos wspolnego ??? Wyjatkowy fart musisz przyznac - Inna sprawa
          ze tak zaciecie bronisz kazdej mozliwosci przetrwania , nie
          wylaczajac sku#wieli judenratu ktorzy wysylali swoich bliskich
          do obozow byle przezyc ,...
          ====================================================================
          chyba najarales sie zbytnio czegos czerwoncu..to raczej wasz styl i
          wasz jezyk poprawnej polszczyzny.strasznie opiekunczys ostatnio
          s..perku,cos niedomagasz widac icku ,...
          • dana33 Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 03.06.08, 11:08
            a ty juz wiesz, ze nie wrocila?
            zamknij jadaczke.... jak widac, twoi mieli szczescie i udalo sie im
            bez "krajoznawczych wycieczek po obozach zaglady".... ales ty
            kanalia....
    • pamarko Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 03.06.08, 00:58
      Po pierwsze to pani Wera Gran nie jest taka święta, bądź, co bądź
      śpiewała w najgorszej knajpie w Warszawie, gdzie przychodzili sami
      szmalcownicy, ludzie z trzynastki i żagwi. I o ile Szpilman tylko
      tam pracował, (co można zrozumieć znając warunki getta) to ona
      obracała się w tym kręgu. I czy ona przypadkiem nie została
      negatywnie zweryfikowana przez sąd koleżeński po wojnie? Bo w
      artykule tego nie ma. Pamiętajmy, że był ogłoszony bojkot, – co
      prawda łagodny, a osoby występujące na scenach – o ile nie dostały
      pozwolenia, mogły zostać ogłoszone kolaborantami
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka