cepekolodziej 02.06.08, 20:41 o zaszczuwaniu człowieka i szaleństwie śpiewaczki w GW "Piętno" --- wyborcza.pl/1,88975,5260775,Pietno.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
absztyfikant Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 21:02 Czeba zbombardowac Izraelu i pomscic tego spiewaczka! Allahu akbar! Odpowiedz Link Zgłoś
dana33 Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 21:18 hahahahaha.... szalenstwo tej piesniarki tez zagraza bezpieczenstwu cepa i jego walce o prawde i sprawiedliwosc na bliskim wschodzie.. :))) nu, ja nie mam zamiaru wdawac sie tutaj nawet w dokopywaniu temu antysemicie, ktory nic, tylko wyszukuje informacje, za pomoca ktorych moze "udowodnic", jakim strasznym miejscem jest israel, bo po pierwsze kropka zaraz to przeniesie na bw, a po drugie nie ma tutaj mistrza wiekszego od jasiekiery, ktory facia zalatwia machnieciem malego palca, elegancko i szybko, az sie cepowaty wycofuje jego znanym "znudzilo mi sie"...... tak wlasnie jak to bylo dzisiaj rano tutaj: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=87&w=80308462 Odpowiedz Link Zgłoś
cepekolodziej Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 22:28 Dana, powaznie, bez żadnych nadmiarowych inwektyw i złośliwości - Cholera, przeczytałem niezwykle interesującą historię, i co - dokumentuję (ja?), jakim strasznym miejscem jest Izrael? Jestem antysemitą, bo daję link do artykułu opublikowanego w "Gazecie Wyborczej"? Mówię, że szaleństwo Wery Gran zagraża mojemu bezpieczeństwu? No tak, tekst jest o kobiecie cierpiącej na manię prześladowczą. Powody - zrozumiałe, choć chciałoby się, żeby mogła stać się tym, do czego predestynowały ją własne talenty. Chcesz udowodnić mi, że i Ty cierpisz na podobną manię? Że musisz widzieć we wszystkich dookoła wrogów? Musisz, bo wrogowie zewsząd Cię otaczają? Ze mnie wciąż jeszcze nie zrobiłaś wroga. Ale wywołujesz we mnie odruch współczucia. Nie litości - Odpowiedz Link Zgłoś
dana33 Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 22:59 cep..... zupelnie powaznie i bez zadnych zlosliwosci... nie mam pojecia o tej historii, mozliwe ze byla, mozliwe ze nie. i nie chodzi mi wcale o to, czy masz czy nie masz racji. jesli chodzi o mnie, to miej racje i pisz o tym wypadku i o wszystkich innych, jakie wg ciebie sa warte podawania na forum, albo ciebie nurtuja, albo jestes ciekaw o co chodzi, albo z jakiegokolwiek innego powodu. ale rowniez powaznie: nie zamiesciles nigdy, ale to nigdy, w ciagu dlugich 6 lat, ani jednego linku, nie napisales ani jednego postu o czyms pozytywnym o israelu lub zydach. malo tego... jesli ja zamieszczalam, to bagatelizowales, nie interesowalo cie, jak pisales, albo zmieniales natychmiast temat dokladajac wlasnie nastepna niezbyt pozytywna wiadomosc o israelu lub zydach. do tego zapewniales nie raz i nie dwa, ze jedyne co ciebie interesuje, to poszukiwanie prawdy i sprawiedliwosci i ze bliski wschod ciebie interesuje, bo sytuacja tutaj zagraza ostatecznie twojemu i twojej rodziny bezpieczenstwu. zebys napisal na 100 negatywnych postow 1 pozytywny, to moze bym ci nawet uwierzyla w ten twoj objektywizm i szukanie prawdy i sprawiedliwosci.... zebys sie ograniczal tylko do polityki israelskiej, to bym ci uwierzyla, ze zamartwiasz sie sprawa bezpieczenswa twojej rodziny i twojego. ale klamiesz ciagle i bez przerwy.... bo sprawa np wery gran nie ma nic wspolnego z bezpieczenstwem ani ze sprawiedliwoscia... wyrzucenie finkelsteina z israela nie ma nic wspolnego z niesprawiedliwoscia panujaca nagminnie w israelu. ty po prostu oczerniasz israel w sposob otwarty lub zawoalowany, ale oczerniasz, oskarzasz, obwiniasz w kazdym twoim poscie i w kazdym twoim watku. kazdy zyd i caly israel jest zawsze wszystkiemu winien.. nigdy nie piszesz o drugiej stronie.... nigdy nie starasz sie nawet zrozumiec pobudek israela.... wymagasz tylko i wylacznie od nas... no i z pewnoscia niczym, ale to niczym nie podbudowana, zapewniasz nas, ze jak tylko wszystko oddamy, wszystko im zbudujemy i wszystko im zalatwimy w sposob, w jaki ty uwazasz za odpowiedni, wtedy nastanie milosc i pokoj na calym swiecie, a ty bedziesz mogl odetchnac, bo niebezpieczenstwo grozace tobie i twojej rodzinie nareszcie bedzie zazegnane. ot tak to wyglada.... jak ty wygladasz.... ja nie jestem otoczona wrogami, cepie... moj kraj jest otoczony... ja na szczescie otoczona jestem przyjaciolmi... ale mam alergie na klamcow, na manipulantow i na ludzi, ktorzy pod przykrywka szukania sprawiedliwosci i prawdy, widza tylko jedna strone i oskarzaja tylko jedna strone. to nie jest zadne szukanie... to jest wrogosc i brak minimalnego objektywizmu.... wywoluje u ciebie wspolczucie???? hm.... dziwne.... ty wywolujesz u mnie litosc, ze zyjesz ta nienawiscia ciagle... ze jestes tak ograniczony, ze nie umiesz myslec objektywnie... nu, ale nie wszystkim bozia dala, nie? wrogiem moim nie jestes.... to za duze uczucie, zebym miala w stosunku do ciebie... ale rozczarowana jestem, to tak.... Odpowiedz Link Zgłoś
dana33 Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:08 widzisz cep..... dlaczego twoje oko, przy dokladnym studiowaniu israelskich gazet, nigdy nie padnie na taka wiadomosc, a jesli padnie to nie zamiescisz tego: The world's most prestigious wine magazine, Wine Spectator, is set to declare Israel the next big thing in the world of wine in its June issue www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3550005,00.html neutralna zupelnie wiadomosc.... nie musisz sie stawiac ani po stronie israelskiej, ani po stronie arabskiej.... wina lubisz... nu? ale to cos pozytywnego, to cos dobrego mowi o israelu.... takie rzeczy ci przez gardlo, a raczej klawiature nie przejda... dlaczego? zastanow sie... zastanow sie zanim mi napiszesz, ze to cie nie interesuje, wino nie zagraza bezpieczenstwu swiata i twojemu..... bo farsztejst.... historia wery gran, jaka by nie byla tragiczna, rowniez nie zagraza twojemu bezpieczenstwu i juz napewno nie swiatowemu... pomysl troche.... Odpowiedz Link Zgłoś
cepekolodziej Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:20 Problem polega na tym, że kiedykolwiek piszę coś pozytywnego o Izraelu, okazuje się, że izraelscy autorzy, od których czerpię wiedzę o tym kraju, są nie-dobrzy. Negatywni. Dla mnie świadectwa wolnej myśli, swobodnej od propagandowych klisz i przeinaczeń, to jest największy pozytyw Izraela. Wina, Google i Merkawy mniej mnie interesują, prawdę mowiąc niemal wcale. I tyle. A wątek nie jest ani o mnie ani o Izraelu ani o Bliskim Wschodzie. Jest o Europie, głównie. Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:23 Wstawiles "Izrael" do tematu watku, wiec sie teraz nie wykrecaj sztubacko:) I to zaszczuwanie, ktore sygnalizujesz, mialo miec miejsce w Izraelu, a nie w Europie. Odpowiedz Link Zgłoś
cepekolodziej Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:26 Coś jeszcze? Równie inteligentnego? Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:27 Mysle, ze ten watek powinien trafic na forum Bliski Wschod:) Ponadto polecam: GROSCHER, Roman: Mata Hari z teatru Femina // Słowo Żydowskie. – 2006, nr 12-13(376-377), s. 20 Teatr Femina od czerwca 1941 roku działający w warszawskim getcie i pieśniarka Wera Gran. Odpowiedz Link Zgłoś
cepekolodziej Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:30 > Teatr Femina od czerwca 1941 roku działający w warszawskim getcie > i pieśniarka Wera Gran. Na Bliskim Wschodzie to było, oczywiście. Myslenie ma, ktoś twierdził, przyszłość. Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant kolosalna 02.06.08, 23:35 Aaaaaaale ty nie o tym, tylko o szykanach jakich miala doznac w Israelu. NA BW i to migiem!:) Odpowiedz Link Zgłoś
dana33 Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:37 mozliwe, ze cos przeoczylam, albo nie doczytalam..... jakich to israelskich autorow cytowales piszac cos pozytywnego o israelu? mozesz dac mi pare linkow do tych twoich pozytywnych postow? z najwieksza przyjemnoscia przeprosze cie za negatywne myslenie o tobie.... wina, google i merkawy cie nie interesuja..... ok.... a co ciebie interesuje, cepie? potwierdzenia bestialstw israelskich? traktowanie bezczelne finkelsteina? tchorzostwo israelczykow? superuzbrojenie israela? taglit rowniez godny potepienia? zydzi nawracajacy sie na islam, ktory przeciez jest tak fantastyczny? sprawy udawadniania kto jest a kto nie zydem? zachowanie sie mlodziezy israelskiej? okupacja gazy? wyjscie z gazy? bombardowanie gazy? blokada gazy? nigdy ani slowa o zamachach na ludnosc cywilna israela.... ani chu chu o bombardowaniu poludnia israela..... ani zajakniecia sie o porwanych israelczykach i ich traktowaniu przez terrorystow... ani mrukniecia o arabskich klamstwach..... to cie juz nie interesuje, prawda? nu, to nie uwazasz, ze jestes bardzo jednostronny, a o objektywizmie i szukaniu prawdy wogole mowy byc nie moze? nu, ale z zainteresowaniem czekam na obalenie moich slow: pare linkow do twoich pozytywnych wypowiedzi o israelu.... ucieszy to moja dusze i serce.... Odpowiedz Link Zgłoś
cepekolodziej Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:42 Masz coś do powiedzenia o Werze Gran? O tekście? Ja czegoś się z niego dowiedziałem. Ciekawe szczegóły. Ale - co? Znowu w nim cos niepoprawnego? Ludzie ze swoimi fobiami? A nie powinni mieć fobii? Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant na podstawie Popularnej Encyklopedii Powszechnej 02.06.08, 23:48 Fobia, chorobliwy i uporczywy lęk przed różnymi określonymi substancjami, sytuacjami, zjawiskami i przedmiotami. Doznawane uczucie lęku bywa połączone z takimi przykrymi objawami fizjologicznymi, jak np. silne bicie serca, suchość w ustach, poty. Fobia jest oznaką nerwicy. Podział fobii przeprowadzany jest wg rodzaju czynnika prowokującego. Odpowiedz Link Zgłoś
dana33 Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:59 nu, widzisz cep? zareagowalam na twoj pierwszy post. napisales do mnie ogolnie "Że musisz widzieć we wszystkich dookoła wrogów? Musisz, bo wrogowie zewsząd Cię otaczają? " odpowiedzialam na ten twoj post.... odpisales mi, bez slowa o werze gran: "Problem polega na tym, że kiedykolwiek piszę coś pozytywnego o Izraelu, okazuje się, że izraelscy autorzy, od których czerpię wiedzę o tym kraju, są nie-dobrzy. Negatywni. Dla mnie świadectwa wolnej myśli, swobodnej od propagandowych klisz i przeinaczeń, to jest największy pozytyw Izraela. Wina, Google i Merkawy mniej mnie interesują, prawdę mowiąc niemal wcale." w odpowiedzi poprosilam ci o pare linkow do twoich pozytywnych postow o israelu, bo przeciez napisales, ze sa takie.... co dostalam w odpowiedzi? powrot do wery gran...... wiesz dlaczego? bo nie ma takich twoich postow.... nie masz ani jednego linku do pozytywnego postu o israelu i zydach. nawet historie wery gran uzyles do oczernienia israela.... widzisz cep.... twoj blad polega na tym, ze myslisz, ze mozesz kogos zmylic twoimi tzw. "interesujacymi" postami, twoim dazeniem do prawdy i objektywizmu. twoje posty mowia same za siebie.... nic nie trzeba dodawac... a twoje uniki od prostej odpowiedzi, twoje uciekanie sie do innych tematow, mowi tylko i wylacznie o tym, ze jestes tchorzem, ktory nie tylko nie umie udowodnic swoich racji, ale i nie umie sie przyznac do manipulanctwa. jakbys mial jaja, cep, to bys zwyczajnie i juz dawno powiedzial otwarcie: owszem, jestem antysemita, nie cierpie zydow, israel stoi mi koscia w gardle. przynajmniej moglabym cenic twoja prawdomownosc i odwage powiedzenia tego, co naprawde myslisz... a tak, to jak nizej cep... Odpowiedz Link Zgłoś
cepekolodziej Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 03.06.08, 00:31 Jedynie żeby zaspokoić ciekawość. Co w historii Wery Gran oczernia Izrael? A moje posty są. Pozytywne. Bo pokazujące ludzi widzących potrzebę zmiany. W całkiem niezłej liczbie. I są krytyczne. Również w niezłej liczbie. Środowisko, z którym się bez reszty identyfikujesz to święta krowa? Ta www.massarnia2000.org ? Nawiasowo. W Rzeczpospolitej artykuł Szewacha Weissa. Rocznicowy. "Duma Izraela". W nim słowa: <<Ostatnie lata to dla Izraela czas smutku, boleści i zmartwienia. Druga wojna libańska rzuciła na nas długi cień, stworzyła w kraju atmosferę przypominającą tę w USA po wojnie w Wietnamie. Sytuacja jest różna, choćby dlatego, że Izrael w wyniku wojny potrafił osiągnąć niekwestionowany sukces wojskowy i dyplomatyczny. Ale, niestety, nikt nie może zaprzeczyć, że kraj jest pogrążony w ciężkich rozrachunkach z samym sobą i próbuje szukać nowej tożsamości.>> Ciężkie rozrachunki. Ale ja - ja mam utworzyć wątek o sukcesach izraelskiego winiarstwa. Jeśli tego nie zrobię, zechcę zamiast tego przyjrzeć się owym cięzkim rozrachunkom, zasługuję na etykietkę antysemity? Byłoby zabawne, gdyby nie było smutne. Podobnie, jak to niżej: Odpowiedz Link Zgłoś
spitt Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 03.06.08, 00:48 O grajdolku jak o nieboszczyku , albo dobrze , albo wcale :))) ,... =================================================================== Ale ja - ja mam utworzyć wątek o sukcesach izraelskiego winiarstwa. Jeśli tego nie zrobię, zechcę zamiast tego przyjrzeć się owym cięzkim rozrachunkom, zasługuję na etykietkę antysemity? Odpowiedz Link Zgłoś
jasiekiera Re: dlatego tez wole splita:) 03.06.08, 07:07 Rowniez pierniczy niemilosiernie, ale chociaz jest w tym szczery jak dziecko.:) Odpowiedz Link Zgłoś
spitt Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 02.06.08, 23:39 Wredne plemie , szczegolnie dla swoich ktorzy sie "wychylaja" ,... =================================================================== o zaszczuwaniu człowieka i szaleństwie śpiewaczki w GW "Piętno" --- Odpowiedz Link Zgłoś
dana33 Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 03.06.08, 00:19 moze i wredne, splitowski.... ale zdolne..... uczymy sie od was migiem.... chyba najarales sie zbytnio czegos czerwoncu..to raczej wasz styl i wasz jezyk poprawnej polszczyzny.strasznie opiekunczys ostatnio s..perku,cos niedomagasz widac icku. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13&w=79933298&a=79953103 tak wy piszecie o swoich, ktory sie "wychylaja"... o perlistym to juz wogole, jak wyzej w linku: wypierdek szabesgoj ? Mosiek ? Dupek żydowski z Lublina..... jezyk macie niewybredny..... Odpowiedz Link Zgłoś
spitt Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 03.06.08, 00:39 Czytajac ten artykul pomyslalem o twojej najblizszej , dlaczego nie wrocila do "ziemi obiecanej" jak ty czyzby te jej wycieczki krajoznawcze po obozach zaglady i fakt ze przezyla mialy z tym cos wspolnego ??? Wyjatkowy fart musisz przyznac - Inna sprawa ze tak zaciecie bronisz kazdej mozliwosci przetrwania , nie wylaczajac sku#wieli judenratu ktorzy wysylali swoich bliskich do obozow byle przezyc ,... ==================================================================== chyba najarales sie zbytnio czegos czerwoncu..to raczej wasz styl i wasz jezyk poprawnej polszczyzny.strasznie opiekunczys ostatnio s..perku,cos niedomagasz widac icku ,... Odpowiedz Link Zgłoś
dana33 Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 03.06.08, 11:08 a ty juz wiesz, ze nie wrocila? zamknij jadaczke.... jak widac, twoi mieli szczescie i udalo sie im bez "krajoznawczych wycieczek po obozach zaglady".... ales ty kanalia.... Odpowiedz Link Zgłoś
pamarko Re: Wera Gran - getto, Warszawa, Izrael, Francja 03.06.08, 00:58 Po pierwsze to pani Wera Gran nie jest taka święta, bądź, co bądź śpiewała w najgorszej knajpie w Warszawie, gdzie przychodzili sami szmalcownicy, ludzie z trzynastki i żagwi. I o ile Szpilman tylko tam pracował, (co można zrozumieć znając warunki getta) to ona obracała się w tym kręgu. I czy ona przypadkiem nie została negatywnie zweryfikowana przez sąd koleżeński po wojnie? Bo w artykule tego nie ma. Pamiętajmy, że był ogłoszony bojkot, – co prawda łagodny, a osoby występujące na scenach – o ile nie dostały pozwolenia, mogły zostać ogłoszone kolaborantami Odpowiedz Link Zgłoś