27.10.20, 10:05
To jest coś niesamowitego! Nieprawdopodobna energia na ulicach. Wczoraj w Katowicach blokada Ronda, a potem tłumy (naprawdę tłumy, na oko 5k) młodych i bardzo młodych poszło pod Katedrę. Po manifestacji pod Katedrą poleźli znowu na rynek, a potem nie wiadomo gdzie, ale mój M. miał już dosyć tego latania za nimi i wrócił do domu. Jak wyszedł przed 16.00 tak wrócił tuz przed 21.00. Zbudowany nastrojem, entuzjazmem, liczebnością.
I tak podobno było wszędzie.
I hasło jest adekwatne. Wszyscy skandują ***** ***.
A pan Mann zaproponował by do gwiazdek UE dodać nasze, najlepiej pogrupowane 5+3.
Aaaa, i cudowna młodzież nam się budzi na uczelniach.
Macie tu kawałek z wczoraj:

"...Prof. Jakub Stelina był do niedawna dziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W listopadzie 2019 r. Stelina został wybrany, głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości, na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego razem z Krystyną Pawłowicz i Stanisławem Piotrowiczem. Jego kandydatura nie budziła takich emocji jak tej dwójki, ale od dawna było wiadomo, że jest to naukowiec, który popierał rewolucję PiS w sądownictwie.
W miniony czwartek poparł także wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji i nie zgłosił do niego zdania odrębnego.

W poniedziałek prof. Stelina miał wirtualne zajęcia z prawa pracy ze studentami UG przez aplikację Microsoft Teams. Studenci już na początku zajęć dali jasny wyraz swojego niezadowolenia wobec wyroku TK oraz braku zdania odrębnego ze strony Steliny. Wszyscy ustawili sobie jako zdjęcia profilowe lub nakładki na ekran symbole Strajku Kobiet.

Stelina chciał im odpowiedzieć, ale głos zabrała jeszcze odważna studentka. Jej pięciominutowa mowa była spokojna, ale niezwykle mocna.

- Nie powinien pan, tym bardziej jako mężczyzna, który nigdy nie będzie nosił w sobie dziecka, decydować o tym, czy mam dopuszczać się heroizmu i rodzić dziecko posiadające tę czy inną wadę genetyczną - mówił Stelinie studentka. - To nie pan będzie przez dziewięć miesięcy nosił płód, nie pana przez dziewięć miesięcy będzie rozdzielał ból i to nie pan zrezygnuje z kariery prawniczej z powodu ciągłej opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem. Kodeks nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Gdańskiego stawia wymagania nauczycielom akademickim. Uważam, że nie spełnia pan obowiązku z paragrafu 4. Jako studentka nie wyobrażam sobie uczęszczania na zajęcia i zdawania egzaminu u kogoś, kto podeptał nasze prawa. Apeluję do pana o rezygnację z naszej uczelni. Może jest pan wybitnym znawcą prawa pracy, ale konstytucjonalista z pana marny, a co najważniejsze, zapomniał pan, czym jest człowieczeństwo..."
Obserwuj wątek
  • inna57 Re: protesty 27.10.20, 10:39
   To jest naprawdę budujące. Ludzie zaczynają odczuwać chęć solidarności, pomocy. Drukarz wydrukuje po kosztach, pani w sklepie wystawi zgrzewkę wody dla spragnionych. Znów zaczynamy czuć to coś co ma nas łączyć. A najważniejsze że młodzi pojęli że nie może zezwolić by garstka tetryków i dewotów urządzała im życie na wzór wczesnego średniowiecza albo późnego stalinizmu.
  • inna57 Tak sie zastanawiam 27.10.20, 19:06
   bo pewności nie mam. Czy można sprofanować burdel? Czy miejsca naznaczone zbrodnią pedofilii, która w żadnym stopniu nie została rozliczona i osądzona, mogą jeszcze stanowić obiekty kultu?
  • behemot17-13 Re: protesty 28.10.20, 20:30
   Posypią się na mnie gromy, a niech tam. Przegracie iak przegrał TK, jak przegrały sądy, jak przegrali rodzice opiekujący się dziećmi z wadami. Tego skurwysyn... i jego bandy nie da się pokonać protestując. Celnymi hasłami, manifestacjami, okupowaniem ulic nic się nie zdziała. Jedynym skutecznym batem na tych skurwysyn... jest ekonomia. Cóż z tego, że duża część kobiet jest naprawdę wkurw...( jakaś część chłopów też ) i protestuje, kiedy na ten czas, micha jest jeszcze wypełniona może nie po brzegi, ale jest. Jeśli przyjdzie kryzys ekonomiczny, a przyjdzie, zmiecie skurwiel... i tę bandę, tyle tylko, że nam szaraczkom się też oberwie po kieszeni. Innego scenariusza nie przewiduję.
   • inna57 Re: protesty 28.10.20, 21:00
    Raczej się mylisz. Mam już tyle lat że pamiętam kilka zrywów bardziej lub mniej udanych. I wiem jedno, budzi się w nas Polakach coś co pamiętam z roku 1980 i 1989, zwykła ludzka Solidarność ta solidarność przez duże S. Zamiast czekać z założonymi rękami na, Twoim zdaniem, nieuchronny kryzys ekonomiczny z nadzieją że zmiecie on obecną ekipę trzeba zrobić co się da aby mądrze zagospodarować młode pokolenie które błyskawicznie się "odjaniepawla". Zbieramy dziś pokłosie zgniłych kompromisów, spłacania nieistniejących "długów" wobec kościoła. Dziś już wiemy że 90% księży było konfidentami w czasach PRL. Oni sobie przez lata na lekcjach religii od przedszkola po magisterkę hodowali tych otępiałych rycerzy Chrystusa, te fanatyczki z otoczenia OI. Długo będziemy czyścić ich umysły z sieczki którą zostały wypchane ale warto wierzyć że "ludzi dobrej woli jest więcej".
    • behemot17-13 Re: protesty 28.10.20, 21:47
     Jestem sceptykiem. W latach przez Ciebie wspomnianych byłem dwudziestoletnim gówniarzem któremu w głowie było najczęściej - hulaj dusza, piekła nie ma. Nie będę przekonywał, że w tamtych latach wiele rozumiałem w tematach bardziej poważnych. Wulgarne ale jakoś mi przypasowało - czas nie kutas nie postoi. Podążając za tym niezbyt cenzuralnym stwierdzeniem, płatków róż pod nogami nie miałem w kolejnych latach. W temacie sukienkowych, wszystkie dobra którymi się szczycą, te namacalne i te duchowe, to jedno wielkie oszustwo.
     • scoutek Re: protesty 28.10.20, 23:18
      Energia w całym kraju jest wielka. I to młodzież! Ich nie rusza ekonomia, to są młodzi buntownicy, którzy są jeszcze niedoświadczeni i pełni nadziei na przyszłość. Wkurw... jak my kiedyś. Ale my nie wywalczyliśmy wolności na ulicach, nasze strajki, protesty trwały krótko a wygraliśmy przez ekonomię właśnie. Gdyby PRL nie bankrutowała to pieron wie jakby to długo jeszcze zdychało.
      Teraz jest inaczej. PiS młodzieży nie odzyska, nie przekona do siebie, nie ma czym. Kupi ich? Czym? Nie ma kasy, zaraz padnie 500plus. Do protestów dołączają rolnicy, górnicy. Policja. Właśnie czytałam o wojskowych, którzy nie wyobrażają sobie żeby mieli stanąć naprzeciw swoich matek, sióstr, żon... Jestem dobrej myśli. PiS się kończy, zdychać może jeszcze trochę. A prezes jest kompletnie oderwany od świata. Nic nie wie co się dzieje. To słychać w jego panicznych apelach....
       • magdolot Re: protesty 29.10.20, 02:22
        Zgadzam się ze Scoutkiem. Maniacko po całych dniach oglądam protest na FB w czasie rzeczywistym i w całej Polsce, bo bezpośrednie transmisje się robi bardzo prosto. Cała Polska jebie PiS z dużym upodobaniem. Sądzę, że rząd już upadł, choć on sam może jeszcze tego nie wie. Siłą rozpędu przebiera łapami nad przepaścią jak w kreskówce. Prezydent chyba już to wie odkąd dziś ludzie przywalili na demonstracje i zabiega o jakieś ochłapy dla siebie - najpierw oświadczenie córuni, a potem rozmowa z pierfszą parką. Wczoraj było wiadomo, że protesty największe w historii, że się masowo ruszyły małe miasta. Dziś było jeszcze więcej ludzi. Jedną tituszkę z Wrocławia już rozszyfrowali i podali do publicznej wiadomości na FB. Warszawska manifa domyła pomnik AK, właśnie mi przywiało jakąś łżącą patriotę, więc wyszłam z bańki gościa naprostować i przy okazji sobie obejrzałam "instalację" szytą zbyt grubymi nićmi. Tęczowa flaga, plakat strajku kobiet i namazany telefon do Aborcji bez granic. By to zrobili na kościele, to może ktoś naiwny by łyknął... :-)
        Kaczuch się wczoraj załatwił na wieki i już jest politycznym trupem, a jego przydupasy raczej nie dostaną schedy, bo ta się gwałtownie zesrała. Sędziowie trybunału kuchary, co się podpisali pod wiadomą notatką ze spotkania przy kawie i ciasteczkach już są pariasami, studenci im pokazują faka a współpracownicy nie chcą z nimi pracować. Panna Krysia już wczoraj dała drapaka z domu zanim strajk ją odwiedził. Dziś grała kocia muzyka pod berlińską chałupką Przyłębskiej.
        Nie wiem, co będzie, ale widzi mi się, że rząd mógłby przetrwać jeno z dupą opartą na bagnetach, a tych chyba jakoś nie dowieźli. Tituszki nie uradzą.
        Widziałam gdzieś info, że kobity upierdoliły lockdown, co był planowany od piątku, ale skoro cały kraj lata po ulicach i ma serdecznie w dupie przepis o robieniu tego w grupach po maks 5 sztuk, to lockdown mogą sobie fsadzić. Wprowadzą zgodny z prawem stan wyjątkowy? I poniosą pełną odpowiedzialność za pandemię i całą resztę? Cała reszta teraz byłaby taka, że "osiągnięcia Jaruzela" przy niej gwałtownie zbledną... Policja ma oficjalnie wycofane wsparcie włodarzy miast, dziś było jej bardzo niewiele. Od dziś miała latać żandarmeria wojskowa, ale jakoś chyba nikt jej nie widział... Kiepsko z dupskiem, panowie pisowie, oj, kiepsko. Jutro będzie oblężenie kurwizji, pojutrze całej Warszawy. Naród słucha sam siebie i jakiegoś Lemparta, na polityków jest głuchy... Oj, nie wiadomo co zrobić - powiedziała bez żalu. Nie współczuję tej bandzie.
        A propos ekonomii dziś w Krakowie strajkowała gastronomia pozbawiona dochodów, Pod Ordo indyczyli się taksówkarze, pod sejmem była Agrounia. Dziś zabrali wczorajsze covidowe podwyżki medykom, nauczyciele wkurwieni za Czarnka...
        Dziś rulez: NASTĘPNY PARASOL OTWORZYMY WAM W DUPIE i OBYŚ CHUJU WDEPNĄŁ W LEGO.

        Było wszystkich naraz nie wkurwiać?

        Jak naród ma stanąć do boju z pandemią, to musi skądś czerpać nadzieję i energię, to musi być w miarę razem. Wspólne rozpierdolenie PiS-u jest fantastycznym pomysłem na narodową zgodę.

        Od miesięcy czytam ja dywagacje kogóż PiS przeznaczy na kozła ofiarnego z powodu covida. I pytam ja się, czy słusznym jest i sprawiedliwym, żeby tym kozłem okazał się PiS? I odpowiadam sobie z mocą, że to najlepszy możliwy kandydat. I tak się cudownie zalepi dziura, którą PiS wykopał. I powiem więcej, sądzę, że PiS-owi to się też opłaca. Dzisiaj dostaną kopa w dupę i będą mogli jakoś pożyć, utrata władzy za pół roku skończy się dla nich znacznie gorzej.

        Dobranoc, dziś już chyba zasnę. :-)
        • magdolot Re: protesty 29.10.20, 02:30
         I jeszcze dzisiejsza Lempart:
         "Niech kościół ma twarz czekającego na wpierdol Bąkiewicza. Olejmy ich."

         Aha, i:
         KOT MOŻE ZOSTAĆ, RESZTA WYPIERDALAĆ.
          • scoutek Re: protesty 29.10.20, 09:00
           A mnie: "żebyś chu*u wdepnął w LEGO".

           Wracając do stanu nadzwyczajnego: Jaruzelski miał wojskowych i trzeba przyznać, że pod względem organizacyjnym św był perfekcyjny. A prezes ma Sasina.
           Wiem, wojskowych też. Ale to zaciąg Macierewicza, więc też partacze.
           • magdolot Re: protesty 29.10.20, 12:38
            Stan nadzwyczajny
            Policja fkurzona tworzeniem Gwardii Narodowej. Pisi związek się stawia.

            Wczoraj Twardoch cytował 3 posty poety Wencla dokumentujące jego pełną patriotycznego przerażenia drogę do kaczego SA. Nosz, kurwa, żyfffcem Baczyński... Czy ktoś przystępnie opowie Bąkiewiczowi o nocy długich noży?

            Widziałam jak ktoś się zastanawiał co się stanie 11 listopada, skoro część kiboli popiera Strajk Kobiet, a chłopcy Bąkiewicza lanie kobiet...

            Cojapacze, profesor jakowyś na fejsie radzi Kaczuchowi deeskalować, a przecież on nie potrafi?
            Joł, prokuratura ma wsadzać prowodyrów na 8 lat. Non possumus, deeskalować nie ma w pisich słownikach.
             • magdolot Re: protesty 29.10.20, 15:13
              Wygląda, że Strajk Kobiet sobie tego dnia odpuści demonstrowanie. Niech wyjaśniają sprawę między sobą...

              P.S. Internety już podesrały Kaczucha do Święczkowskiego jako prowodyra do ukarania 8 latami więzienia za szczucie do protestów i nawoływanie do przemocy.
   • behemot17-13 Re: protesty 02.11.20, 18:23
    Szybko poszło. Spontaniczność, energia, improwizacja, zwykły wkurw kobiet trzeba było poukładać i stworzyć radę strajku kobiet, radę konsultacyjną. To koniec entuzjazmu, takiego niekontrolowanego sprzeciwu, koniec strajku kobiet w najlepszym tego słowa znaczeniu. Teraz to już tylko bleblanie w telewizorni, w radio i jakże cennych spojrzeń na stronach gazet. A mogło być pięknie.
    • magdolot Re: protesty 03.11.20, 01:49
     No to kopiuję posty OSK, Behemotu, bo JEST PIĘKNIE, tylko, widać, do mediów z FB nie dociera...

     OSK 1.XI. 23.29

     Co się dzisiaj działo, i co się będzie działo?
     1. Pierwsze spotkanie Rady Konsultacyjnej.
     WSTĘPNY skład Rady: Barbara Labuda, Danuta Kuroń, Dorota Łoboda, Katarzyna Pikulska, Bożena Przyłuska, Dominika Lasota, Nadia Oleszczuk, Robert Hojda, Kinga Łozińska, Paweł Kasprzak, Jacek Wiśniewski, Monika Płatek, Katarzyna Bierzanowska, Sebastian Słowiński, Michał Boni, Mirosława Makuchowska, Aleksandra Kaczorek, Beata Chmiel, Roman Kurkiewicz, Piotr Szumlewicz.
     Rada będzie pracować w obszarach tematycznych – polach walki –w formie zespołów roboczych. Skład Rady nie jest ostateczny i zamknięty, wręcz przeciwnie – dopiero zaczyna się on kształtować. Ostatecznie będzie ona liczyć MINIMUM KILKADZIESIĄT OSÓB - osób eksperckich, aktywistek i aktywistów oraz osób z doświadczeniem opozycji demokratycznej.
     Zbieramy i prosimy o zgłoszenia i rekomendacje osób – eksperckich i z doświadczeniem aktywistycznym.
     Rada ma dwa zadania w tym momencie protestów:
     - praca nad postulatami zbieranymi z protestów i komentarzy, tak aby głos z ulicy uporządkować i uwspólnić (co powinno się wydarzyć?)
     - praca nad praktycznymi ścieżkami wyjścia z bagna, w którym znalazłyśmy i znaleźliśmy się w wyniku rządów PiS (jakie są rozwiązania problemów, które wyrzuciły nas na ulicę, w każdym z pól walki?).
     Mamy 13 obszarów – pól walki. Są to:
     1) prawa kobiet – koniec piekła kobiet
     2) prawa osób LGBTQIA+ – LGBT to ludzie, nie ideologia
     3) świeckie państwo
     4) praworządność – wolne sądy i służby państwowe, nie partyjne
     5) państwo – legalne instytucje, prawdziwi RPO i RPD
     6) pandemia – walka z katastrofą w ochronie zdrowia i łagodzenie skutków pandemii
     7) klimat i prawa zwierząt
     8) stop faszyzacji życia publicznego – no pasaran!
     9) rynek pracy - niech nie będzie śmieciowy!
     10) edukacja – walka z katastrofą w szkolnictwie
     11) niepełnosprawność - prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami
     12) media – wolne media/ stop propagandzie
     13) nigdy nie będziesz szła sama - wsparcie dla dzieci i młodzieży/ walka z kryzysem w psychiatrii
     Są to nazwy robocze pól walki, których dotyczą postulaty osób protestujących – w toku prac Rady mogą ulec zmianie, mogą być inaczej ukształtowane.
     Gwarantujemy Wam, że Rada będzie pełnić rolę wyłącznie służebną w stosunku do Waszego głosu na ulicach. Powołujemy ją, bo o tym, co z prawami kobiet i co z tą Polską nie może decydować sama Fundacja OSK, ani Strajk Kobiet jako ruch społeczny. Dzieje się coś większego. Dzieje się coś wielkiego. Czujemy się w obowiązku ZAGWARANTOWAĆ Wam, że nic o Was bez Was, nic ponad naszymi i Waszymi głowami. I potrafimy to zrobić.
     Rada nie napisze wielkiego ambitnego utopijnego programu do szuflady, tylko INSTRUKCJĘ WYJŚCIA Z BAGNA.
     Jutro podane zostaną adresy mailowe do kontaktu w 13 polach walki oraz adres ogólny do zgłoszeń/ rekomendacji do pracy w Radzie.
     2. Konferencja prasowa:
     Na konferencji prasowej po pierwszym spotkaniu WSTĘPNEGO składu Rady podane zostały następujące informacje:
     - 13 pól walki (punkt powyżej)
     - zadania Rady
     - przypomnienie ultimatum dotyczącego kwestii aborcji, od której zaczęły się protesty – rząd miał czas do zeszłej środy, żeby załatwić sprawę oświadczenia mgr Julii Przyłębskiej o zakazie aborcji. Nie zrobił tego, zamiast tego mamy festiwal idiotycznych oświadczeń mieszanych z pogróżkami, pomysłów kompromisu z kompromisem z kompromisem
     - kolejne ultimatum – rząd ma tydzień, żeby zająć się katastrofą w systemie ochrony zdrowia, przenosząc środki budżetowe m. in. z finansowania Kościoła i TVPiS na finansowanie ochrony zdrowia, tak aby było na poziomie 10%
     - i kluczowe – rząd ma czas do końca roku, żeby pokojowo podać się do dymisji, aby można było zacząć sprzątać ten bałagan w każdej sferze życia publicznego
     3. Kluczowe propozycje działań na przyszły tydzień
     - poniedziałek – blokady miast, które będą trwały przynajmniej do czasu wycofania się PiS z zakazu aborcji
     - środa i inne dni – łańcuch solidarności, czyli wsparcie mobilne – wyjazdowe i w mediach i social mediach dla inicjatorek protestów na podstawie mapy represji (mapy miejsc, w których policja/ prokuratura nękają inicjatorki protestów)
     4. Sztab i Fundusz Solidarności
     - OSK stworzyło profesjonalną mapę wydarzeń wraz z formularzem dla inicjatorek protestów, tak aby dotrzeć do wszystkich osób, także tych spoza struktur Strajku Kobiet, ze wsparciem logistycznym, organizacyjnym i finansowym: www.facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet/posts/5319531374739484
     - OSK proponuje formy i terminy działania zbiorowego, ale to ludzie działają, ludzie robią rzeczy, spacerują, organizują się, robią niesamowite transparenty!
     Wiemy, że jesteście zmęczone i zmęczeni. Lepiej czuć zmęczenie, niż taki potworny strach, jaki czuje Kaczyński, który sam sobie zrobił w piątek #zostańWdomu przy pomocy jakichś 2000 policjantów. A na pytanie: "no ale jakie mamy szanse obalenia tego rządu i zrobienia Polski jak należy, w której kobieta nie jest rzeczą i nie rządzą nami złoczyńcy i złodzieje?" odpowiadajcie: WIĘKSZA NIŻ KIEDYKOLWIEK WCZEŚNIEJ. Siły!

     --------------------------------
     OSK 2.XI. ok 13.00 z hasztagiem #Strajk Wszystkich

     Działamy! Nie, to nie jest tak, że 20 osób zebrało się i zdecyduje teraz w wielkim sekrecie, co z tą aborcją i co z tą Polską.
     Dzięki wczorajszemu spotkaniu WSTĘPNEGO składu Rady Konsultacyjnej mamy propozycje 13 pól walki - pól działania, gdzie grupy robocze mają pracować nad postulatami zbieranymi z protestów i nad ścieżkami dojścia - ścieżkami WYJŚCIA Z BAGNA.
     Oto kontakty do powstających grup roboczych, do których można kierować uwagi, pomysły i komentarze dotyczące każdego z obszarów:
     edukacja@strajkkobiet.eu
     klimat@strajkkobiet.eu
     kobiety@strajkkobiet.eu
     lgbt@strajkkobiet.eu
     media@strajkkobiet.eu
     niepelnosprawnosc@strajkkobiet.eu
     nopasaran@strajkkobiet.eu (walka z faszyzacją Polski)
     praca@strajkkobiet.eu
     praworzadnosc@strajkkobiet.eu
     psychiatria@strajkkobiet.eu
     swieckiepanstwo@strajkkobiet.eu
     zdrowie@strajkkobiet.eu
     zwierzeta@strajkkobiet.eu
     Oraz kontakt ogólny: rada@strajkkobiet.eu
     na który bardzo prosimy - przesyłajcie kandydatury osób eksperckich i aktywistów/ aktywistek, zgłaszajcie się ze wskazaniem obszarów Waszego zainteresowania!
     Jednocześnie - przestajemy zbierać informacje z Waszych komentarzy i maili kierowanych na maile inne niż adresy w tym poście. Bo toniemy. A chodzi o to, żeby pracować, a nie tonąć.
     Działamy!
     #StrajkWszystkich

     --------------------------------
     Znaleźli też czas, żeby odpisać Dudzie na jego kretyńską propozycję.
     • behemot17-13 Re: protesty 04.11.20, 20:39
      Nie jest pięknie. Sprzeciw kobiet został rozmyty, a główny temat protestów coraz bardziej wypychany na margines. Natłok propozycji ze strony najbardziej zaangażowanych jest niewspółmierny do idei wyjścia na ulice przez kobiety, zwłaszcza młodsze.
      • behemot17-13 Re: protesty 04.11.20, 21:13
       Idę dalej. Moja córka daleka od angażowania się w jakiekolwiek akcje, protestowała czynnie, relacje z protestów z wypiekami na policzkach. Mile mnie rozczarowała (sprzeczność - mile i rozczarowana, ale używane), biłem brawa w duchu. Się skończyła euforia, się zaczęły wątpliwości i pytania personalne, kto z kim i po co? Być może nie mam racji, ale nie jest pięknie.
       • behemot17-13 Re: protesty 04.11.20, 21:30
        Skoro się rozgadałem, pozwolę sobie na epilog moich mundrości. Trzeba było skupić się na jednym celu, doprowadzić sprawę do końca, nawet gdyby wynik był niekorzystny. A potem spróbować uszczypnąć w innych tematach. Z uporem maniaka piszę, się rozmywa w ostrym cieniu mgły.
  • magdolot Re: protesty 29.10.20, 15:08
   Tutu fklejam post pana Jacka Rakowieckiego, który robi imienną listę protestujących miejscowości i póki co ma połowę:

   "LISTA PROTESTÓW
   Wielkie media nie ogarniają tematu. U nich tylko Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Łódź i czasem coś dodatkowo. Dlatego z ogromną pomocą fejbukowiczów tworzę listę protestujących miast i miasteczek.
   Zdajecie sobie sprawę, że to nie tylko ot, taka "opustka" informacyjna? To znaczy, że nie mamy mediów, które przedstawiałyby nam prawdziwy obraz Polski. To zawsze jest fatalne, ale podczas rewolucji to już jest po prostu tragedia.
   Co się dziwić, zważywszy, że ta Polska poza wielkimi miastami w wielkich mediach nie istnieje już od lat, że tak przed pięciu laty chwyciły tam hasła pisowskie przeciw wielkomiejskim elitom, skoro te elity w ogóle ich nie dostrzegały...
   Wg policji jest/było ich 410. Mnie udało się na razie ustalić prawie 250 (292: godz. 14:45). Chętnie przyjmę pomoc, ale koniecznie zawsze z jakimś dowodem: link do info z mediów lokalnych, do relacji w mediach społecznościowych itp.
   Aleksandrów Kujawski, Aleksandrów Łódzki, Annopol k. Kraśnika (planowany), Augustów, Babimost, Barcin, Barczewo, Barlinek, Bartoszyce, Biała Podlaska, Białobrzegi, Białogard, Białystok, Bielsk Podlaski, Bielsko-Biała, Bierutów k. Oleśnicy, Biskupiec, Bełchatów, Będzin, Biłgoraj, Błonie, Bobolice, Bolechów, Bolesławiec, Braniewo, Brwinów, Brzeg Dolny, Busko Zdrój, Bydgoszcz, Bytom, Bytów, Cieszyn, Częstochowa, Czeladź, Czernikowo (kujawsko-pomorskie), Czersk, Człuchów, Chełm, Choczewo (pomorskie), Chrzanów, Miasto, Chorzów, Chojnów, Darłowo, Dąbrowa Górnicza, Dębica, Dobre Dobrzyca k. Pleszewa, Działdowo, Dzierzgoń, Garwolin, Giżycko, Gliwice, Głuchołazy, Gołdap, Gostynin, Góra Kalwaria, Grajewo, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Grudziądz, Góra Kalwaria, Gubin, Hajnówka, Halinów, Hrubieszów, Chojnice, Choszczno, Iława, Inowrocław, Jarovin, Jarosław, Jasło, Jastrzębie Zdrój, Jędrzejów, Józefów, Kalisz, Karczew, Kartuzy, Kazimierza Wielka, Kędzierzyn-Koźle, Kępno, Kęty, Kielce, Kluczbork, Kłodzko, Knurów, Kobyłka, Kołobrzeg, Konin, Konstancin-Jeziorna, Końskie, Kostrzyn nad Odrą, Kościan, Koszalin, Kościan, Krapkowice, Krasnystaw, Kraśnik, Krosno, Krosno Odrzańskie, Krzeszowice, Kutno, Kwidzyn, Lądek Zdrój, Legionowo, Lębork, Lędziny, Lipno, Legnica, Lesko, Lidzbark Warmiński, Limanowa, Lipsko, Lubaczów, Lubartów, Lubin, Lublin, Lubliniec, Łaziska Górne, Łańcut, Łęczna, Łobez, Łomianki, Łomża, Łuków, Maków Mazowiecki, Malbork, Miechów, Mielec, Międzylesie k. Warszawy, Mikołów, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Mława, Mogilno, Morąg, Mrągowo, Murowana Goślina, Mysiadło, Myślibórz, Nałęczów, Namysłów, Niepołomice, Nowa Iwiczna, Nowa Sól, Nowy Dwór Mazowiecki, Nowy Sącz, Nowy Targ, Nowy Tomyśl, Nysa, Oborniki Śląskie, Olkusz, Olsztyn, Olsztynek, Opoczno, Opole, Orneta, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Ostróda, Ostrzeszów, Otwock, Osięciny (planowany), Ozimek, Ożarów Mazowiecki, Pabianice, Parczew, Pelplin, Piekary Śląskie, Piaseczno, Piła, Pińczów, Piotrków Kujawski (planowany), Puck, Puławy, Piotrków Trybunalski, Pisz, Płock, Poddąbie, Poniatowa, Pruszków, Przemyśl, Przeworsk, Pszczyna, Pułtusk, Rabka, Racibórz, Radom, Radomsko, Radziejów (planowany), Radzymin, Raków (świętokrzyskie), Rawa Mazowiecka, Reda, Ruda Śląska, Rumia, Rybnik, Rydułtowy, Rypin, Rzeszów, Sandomierz, Sanok, Sarnaki, Sejny, Siedlce, Siemianowice Śląskie, Siemiatycze, Sieradz, Sierakowice, Sławno, Słupsk, Skarżysko-Kamienna, Skawina, Sobótka, Sochaczew, Sokółka, Solec Kujawski, Sosnowiec, Stalowa Wola, Starachowice, Stare Babice, Stąporków, Strzegom, Strzelno, Sucha Beskidzka, Suchedniów, Sulejówek, Suwałki, Stargard (zachodniopomorskie), Swarzędz, Szczytno, Syców, Ścinawa, Śrem, Środa Śląska (planowany), Środa Wielkopolska, Świdnica, Świdnik, Szczecinek, Sztum, Świętochłowice, Tarnowo Podgórne, Tarnowskie Góry, Tarnów, Tarczyn, Tarnobrzeg, Tczew, Tomaszów Lubelski, Tomaszów Mazowiecki, Toruń, Tuchola, Twardogóra, Tychy, Ustroń, Wałbrzych, Wejherowo, Wetlina, Węgrowiec, Wieliczka, Wieliszew, Wieluń, Wieruszów, Witnica k. Gorzowa, Witkowo, Włocławek, Włodawa, Wodzisław Śląski, Wojkowice, Wolsztyn, Wołomin, Wschowa, Wysokie Mazowieckie, Wyszków, Zabrze, Zakopane, Zambrów, Zamość, Zawiercie, Ząbki, Zebrzydowice, Zduńska Wola, Zdzieszowice, Zgierz, Zgorzelec, Zielona Góra, Zielonka, Złocieniec, Żagań, Żory, Żychlin, Żuromin, Żyrardów, Żywiec..."

   Czyli szusznie spędzam ja dniuffki na fpisywaniu się w relacje z takich demo ze zachwyconym komentarzem. Zresztą zafffsze ktoś go polubi, więc zachwyt dociera do adresata.
  • magdolot Re: protesty 29.10.20, 15:25
   Fczoraj w Krakowie:

   "Osoby że służby porządkowej już prawie na sam koniec protestu, dostały informację, że na Rynku Głównym coś się dzieje i ruszyły na pomoc. Wbiegły akurat wtedy, kiedy ktoś się z bił z osobami (nazwijmy je "naziolami") i interweniowali. Naziole nie polapali się kto jest kim. Zaczęli gazem pryskać do siebie.
   Wtedy nasza Kasia że służby porządkowej pomogła naziolowi poszkodowanemu. Okazało się, że jest to też osoba, która ma problemy ze słuchem. Kasia opatrzyła tę osobą, zaopiekowała się nią. Kazała też kolegom naziolom ... zaprowadzić go do domu, bo raz że jest osobą niedosłyszącą, a dwa że, teraz także może gorzej widzieć. Naziole podziękowali Kasi. Mamy nadzieję, że więcej nie będą tak robić."

   Tak piękna historia, że wywlekam ją z grupy zamkniętej, pozwolono kopiować, opis autorstwa wierchuszki.
  • magdolot Re: protesty 01.11.20, 02:52
   Dzisiaj, kurna, przegapiłam "Dziady na Mickiewicza"! Słówko wyleci wróblem, a powróci wołem. Spieprzaj dziadu, a kysz, a kysz! Serce rosło jak oglądałam postępy w wykupywaniu chryzantem i kolejne instalacje. Racibórz napisem ze zniczy przeprosił za Wosia, napisy z chryzantem "jebać PiS". Komisja bioetyczna PAN wypastwiła się nad wyrokiem, stada prawników pisały co myślą o kretyńskiej i oszukańczej propozycji Dudy. Krytyka puściła dyskusję wielu mundrych osób, w której na deser Leder zaproponował obchodzenie kolejnych miesięcznic wyroku. Git!
   A na koniec dorwał się do mnie jakiś dziwny pan, rzekomo z LA i z egzotycznym nazwiskiem, ale po polsku z propozycją podrywu, miło odpalony zaproszenia do znajomych dalej żądał. Bym była pierwszą jego znajomą. Szyżby kasze eszelony się do mnie chciały dorwać? Co gościowi daje zaproszenie do znajomych, że on go tak pożąda? I tak nie dostanie, ale chciałabym wiedzieć o co się rozchodzi?
   Idę nafsadzać kuców.
    • magdolot Re: protesty 01.11.20, 16:55
     O, super, dzięki!

     Jutro protest medyków, przed 7.45 rano zapalają znicze przed szpitalami i przychodniami, by upamiętnić zmarłych w czasie pandemii pacjentów i lekarzy, zaprotestować przeciwko zaniedbaniom, pozostawieniu pacjentów i lekarzy samym sobie z pandemią, a potem idą się chandryczyć z waaadzą o pomoc. Od rana szeruję gdzie mogę.
     • metafoe Re: protesty 03.11.20, 00:09
      nie chcę mieć racji. ale zgadzam się z behemotem. chętnie odszczekam, odmiauczę, od-zrobię-chrumchrum. już widać zmęczenie, może sama czuję swoje. bez wielkiego kryterium ulicznego nic się nie podzieje. jesteśmy na nie gotowe? życie zagarnia. byłam dziś już opatulona na protest, a życie zawołało, wsiadaj do auta i zapieprzaj, jak się da. wysokie c jest jak ta niewygodna szpilka. cieszysz się, bo jest piękna, nienawidzisz, że niewygodna (teoretyzuję. szpilki to zło). na ten dzisiejszy protest u nas już wiele osób zostało, według relacji, podobnie do mnie zagarniętych. albo będziemy się z kimś bić, albo się to - - już rozmyło. jak mówiłam, odcokolwiek - z najwyższą przyjemnością.
      • magdolot Re: protesty 03.11.20, 02:21
       Popa wyżej, odpowiedziałam Behemotu, tam są konkrety, się dzieje. Nie bijemy się, robimy sobie nowe państwo, bo stare nie działa.

       A tu Majmurek o problemie Hołownia-lewica.. Widzę, że to wzbiera, panie w moim wieku w babskich grupach mocno lobbowały za Hołownią i przywróceniem "kompromisu", o czym te młodsze nie chcą słuchać i się wkurzają, że lewicy nie rośnie, choć zasuwa dla sprawy od samego początku.

       krytykapolityczna.pl/kraj/protesty-sondaze-pis-holownia/
       • metafoe Re: protesty 04.11.20, 22:54
        wątek przeczytany nim odpisany. nie trzeba nawet czuć mocno, by wiedzieć, że fala opada. wiele kobiet miało mix wkurwu/niedowierzania zmieszanego z szokiem/zapalczywości. u mnie to trwało mniej niż tydzień. przez chwilę pod protest próbowali się podłączyć wszyscy rewolucjoniści. potem protest został okrzyczany zrywem młodzieży. dobrze mobilizująco dla młodzieży może?? nie sądzę. ale demobilizująco dla ludzi po tym czasie. protest - ten dla młodzieży - przynajmniej w mojej miejscowości - organizują w części ciotki rewolucji. mają swój żywioł. ale nawet ja, w ich wieku, im nie wierzę. ok - - mam nastawienie niereprezentatywnie pesymistyczne. będę chodzić na protesty dalej. ale szykuję się na klęskę. mam to szczęście, że nikomu nie zrobiłam nieprzyjemności bycia obywatelem rp teraz.
  • trusiaa Re: protesty 19.11.20, 10:21
   14-latek udostępnił post o Strajku Kobiet, do domu przyszła policja.

   - Policjanci powiedzieli mi, że jeśli się tam pojawię, będę traktowany jak jeden z organizatorów. A wtedy grozi mi nawet 8 lat więzienia, czyli w moim przypadku mogę spędzić 4 lata w poprawczaku i 4 lata w więzieniu - dodał 14-latek. Jak powiedział chłopiec, policjanci pojechali też do jego szkoły, by poinformować wychowawczynię o zachowaniu ucznia.

   Niech żyje nam milicja
   Przez szereg długich lat...?
   • inna57 Re: protesty 19.11.20, 18:51
    Nie należy partyjnej formacji nazywać "policją" którą nie jest. To są zwykłe partyjne bojówki niestety opłacane z naszych podatków.
    Prawdziwi policjanci już dawno odeszli ze służby.
    • metafoe Re: protesty 19.11.20, 20:34
     ja to jestem jednak wierząca, bo wierzę, że są tam jeszcze ludzie porządni. raczej nie z tych, co im się pałki teleskopowo rozkładają.
   • behemot17-13 Re: protesty 20.11.20, 18:00
    Źle to wygląda. Zatrzymana czternastolatka w Olsztynie i zarzut nielegalnej organizacji protestów. Czternastolatek naskrobał w sieci o strajku kobiet, policja na równe nogi postawiona. Nasłani przez kapiszona funkcjonariusze w ukryciu, tacy z nieodłącznym niedorozwojem, cechujący się wrażliwością wobec kobiet, se podnieśli swoje ambicje na poziom początków cywilizacji. Z drugiej strony, nielegalny marsz narodowców firmowany przez Bąkiewicza, a w nim owy organizator Bąkiewicz bez żadnych zarzutów se strony naszej umiłowanej policji. Policja zeszła na psy, dosłownie.
   • inna57 Re: protesty 25.11.20, 13:03
    Pan Grześ pomylił swoją przynależność do opus dei z człowieczeństwem. Przypominam że to właśnie on upierał się na umieszczanie na czołowych miejscach na listach wyborczych wszystkich peowskich talibów z panią Fabisiak na czele.
    Dla mnie obleśny dziaders odpowiedzialny za wiele zła w PO.
    • magdolot Re: protesty 26.11.20, 00:06
     Platfusy uczyniły milowy krok. Jednak podpisały rezolucję PE, która krytykuje i "kompromis". I gud.

     krytykapolityczna.pl/kraj/maciej-gdula-kompromis-rezolucyjny/
  • ave.duce Re: protesty 01.12.20, 21:21
   SIŁA ICH.

   FRASZKA.

   — Ogromne wojska, bitne generały,
   Policje tajne, widne i dwupłciowe
   Przeciwko komuż tak się pojednały? —
   Przeciwko kilku myślom, co nie nowe!...

   C.K. Norwid
   • trusiaa Re: protesty 02.12.20, 08:15
    "Das grösste Verbrechen des Strafgesetzes — „największą zbrodnią prawa karnego” — nazwał niemiecki uczony paragraf, obowiązujący dotąd we wszystkich prawie ustawodawstwach, a naznaczający ciężkie kary za przerwanie ciąży. Kary te grożą zarówno matce, jak tym, którzy jej w przerwaniu ciąży pomagają. Równocześnie większość kryminologów stwierdza, że prawo to nie ma żadnego wpływu, że liczba sztucznych poronień wzrasta w ogromny sposób.
    (...)
    Uczynić biedną dziewczynę matką, pozbawić ją pracy dlatego, bo się spodziewa macierzyństwa, kopnąć ją z pogardą, zrzucić na nią cały ciężar błędu i jego skutków, i zagrozić jej latami więzienia, jeżeli, oszalała rozpaczą, chce się od tego zbyt ciężkiego na jej siły brzemienia uwolnić — oto filozofia praw, które, aż nadto znać, były przez mężczyzn pisane! Głosić wzniosłe teorie o „prawie płodu do życia”, znów grozić matce więzieniem w imię praw tego płodu, ale równocześnie nie troszczyć się o to, aby nosicielka tego płodu miała co do ust włożyć… I rzecz szczególna, ten sam płód, nad którym trzęsą się ustawodawcy, póki jest w łonie matki, w godzinę po urodzeniu traci wszelkie prawa do opieki prawnej, może zginąć pod mostem z zimna, gdy matka — którą jej „święte” macierzyństwo czyni nieraz wyrzutkiem społeczeństwa — nie ma dachu nad głową.
    (...)
    Zmieniły się warunki życia. Zmienił się i stan medycyny. Przerywanie ciąży stało się faktem potocznym wcale nie tylko w wypadkach wyjątkowych życiowych katastrof; stało się faktem częstym w życiu małżeńskim, praktykuje je niejedna pani sędzina, niejedna pani prokuratorowa… Prawo, Prawnik, ba, sam członek Komisji Kodyfikacyjnej, w tym samym dniu, w którym uchwala straszliwe kary za przerwanie ciąży, po posiedzeniu odwiedzi może swoją magnifikę w lecznicy, gdzie odbyła z komfortem ten zabieg, aby oszczędzić płodnemu prawodawcy piątego maleństwa… I pan kodyfikator nie odczuwa żadnej rozterki duszy, żadnej sprzeczności…
    (...)
    Toteż postawa społeczeństwa w tej kwestii jest zupełnie zdecydowana. Podczas gdy nasi prawodawcy traktują w swoim projekcie przerwanie ciąży na równi z dzieciobójstwem (!!), społeczeństwo — ubolewając nieraz nad jego koniecznością — absolutnie nie uważa go za występek.
    (...)
    Gdyby prawo zechciało działać, trzeba by dla samej Warszawy zbudować więzienie rozmiarów sporego miasta, aby tam co rok pomieścić kilkadziesiąt tysięcy dobrowolnie roniących kobiet."


    Tadeusz Boy-Żeleński
    Piekło kobiet
   • trusiaa Re: Jenot tarczyński obrażony religijnie 21.12.20, 06:51
    Ależ proszę Panią, grafika podła sugeruje, że Maryja mogła/że moknąć, chorować na kowida, wreszcie: solidaryzować się z tłumem kobiet upadłych. A przecież boginią była i jest, TAK?!
    A poza tym jenot wie lepiej, bo ma niskie czółko.

    WO nie komentuję, bo ręce mi dawno o(d)padły.
  • 99venus Re: protesty 28.01.21, 12:24
   Pan Stelina urodził się 1 kwietnia i to należy uszanować.Trzeba przyznać,że konsekwentnie okazuje umiłowanie PiS.
   pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Stelina
  • trusiaa Re: protesty 30.01.21, 13:25
   Klątwa - Mateusz Damięcki

   Temu, co umrze bezpotomnie,
   Temu, z którego wszystkie winy
   Ulica dzisiaj i dozgonnie
   Będzie pamiętać podłe czyny.

   Jego pazerność, jego małość
   Jego ohydne nadużycia,
   Manipulację oraz dbałość
   O spierdolenie innym życia.

   Nie jego jednak najdokładniej
   sprawiedliwości nóż oprawi,
   Ostrze skaleczy tym powabniej,
   Tym bezlitośniej ogień strawi

   Każdego, który dziś pod rękę
   Wespół z przywódcą, z tęgą miną
   Chcąc zmienić życie kobiet w mękę
   Wyciera sobie pysk rodziną.

   To was najszybciej nieszczęśnicy,
   którzy wyrokiem szafujecie
   Doścignie klątwa czarownicy,
   Zemsta, co gorszej nie masz w świecie.

   Bać się będziecie swej kochanki
   teściowej, babci, siostry, żony,
   Córki i córciej koleżanki
   I mąż jej też będzie wkurwiony.

   I nie będziecie spać spokojnie,
   I wasze łóżko nie zapłonie,
   Bo z kobietami na tej wojnie
   Lepiej stać po tej samej stronie.   Ilustracja: Matylda Damięcka
   28.01.2021
   • scoutek Re: protesty 30.01.21, 22:42
    Dzieci się panu Maciejowi udały. Uwielbiam rysunki Matyldy, są takie esencjonalne.

    A dziś widziałam takie coś z kartonów : jesteście gorsi niż rozwodniony aperol.
    I drugie:
    Żyj tak aby twoich pomników nie musiała pilnować policja.
  • trusiaa Re: protesty 31.01.21, 08:00
   Policja u nas zachowuje się w naprawdę profesjonalny sposób. Proszę zauważyć, że u nas nie ma przypadków, że ktoś zginał w czasie jakichkolwiek zamieszek - Duda.
  • trusiaa Re: protesty 02.02.21, 08:31
   Za Venusem cytuję Piekarę Jacka: "Nigdy w PL nie było bardziej obrzydliwej czerni niż ta widziana w Strajku Kobiet. Nie było tak tępej, wulgarnej tłuszczy, wyzbytej moralnych zasad cywilizowanego człowieka."

   Przecież chłop ma rację:

   https://laudate44.files.wordpress.com/2016/10/o-kobietach-wiemy-wszystko.jpg?w=584

   https://i.pinimg.com/236x/55/6b/7a/556b7af2a0215062e22773e7e2583ead.jpg
   https://1.bp.blogspot.com/-G0fPeylJVqA/XyHkzrFroxI/AAAAAAAAQgc
/87UYiK6RFY4SoSA2ck4G0To24gVSSj0WwCPcBGAsYHg/s320/20200728_223743.jpghttps://i.pinimg.com/236x/ba/98/7f/ba987f2f825c035e495856a619783ade.jpg
   • ave.duce Re: protesty 02.02.21, 16:43
    "Jestem prostym, wesołym chłopcem. Dobrze się napić, dobrze się naćpać i dobrze podymać – czyż świat może zaoferować coś więcej niż tylko zajebistą scenografię do tych trzech rzeczy?" - szczery ten Piekara.
  • trusiaa Re: protesty 02.02.21, 20:28
   Piecha Bredzisław w WP:

   - Panie pośle, temat aborcji, wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Pamiętam, że przed tymi protestami był pan gościem w październiku w TVN24 i powiedział pan wtedy tak: "Będę dążył do wypracowań konsensusu, by nie zmuszać matek chorych dzieci do heroizmu". Pytanie, co pan zrobił w tym kierunku, żeby wypracować pewien konsensus?

   P.: Jest oczywiście, są dwa plany, jeden to troszeczkę próba przygotowania takiego konsensusu przez pana premiera Gowina, druga dotyczy woli prezydenta i po to, żeby tą sytuację w jakiś sposób unormować. Wydaje mi się, że trzeba było troszeczkę poczekać na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w kontekście uzasadnienia. Trybunał też wskazał pewne obszary, gdzie akurat te domniemania takie drastyczne ucięcia spraw związanych z aborcją niekoniecznie są społecznie i obywatelsko dobrze odczuwane. Że jednak być może poszło to za daleko. Wydaje mi się, że te prace nie będą przygotowane, aczkolwiek powiem szczerze - uzyskanie konsensusu w tej atmosferze jaka jest dzisiaj będzie bardzo, ale to bardzo, ale to bardzo trudne. Z różnych stron i z tej liberalizujące, i z tej drugiej.

   - Dobrze, panie pośle, jaka jest zatem pana propozycja, jak wyjść z tego impasu? Pan przez wiele lat pracował jako ginekolog, zna pan to środowisko medyczne, wie pan, z jakimi problemami mierzą się kobiety. Jakie są pana propozycje, jak wyjść z tego impasu?

   P.: Sądzę, że musimy oczywiście doprecyzować ten jednak wyjątek aborcyjny, który dotyczył embriopatologii płodu, bo tak się teraz jakby mówi, po prostu do wad letalnych albo wad, które uniemożliwiają po prostu funkcjonowanie życie dziecka poza łonem matki. Czy to się da zrobić? W pewnym sensie tak, sądzę, że głównym, jakby taką przesłanką dotyczącą tej trudnej do akceptacji ze względów moralnych i etycznych dla niektórych ludzi, była sprawa dzieci z zespołem Downa czy zespołem Turnera, to są takie dwa zespoły, których obraz jest absolutnie różny, bo może być bardzo ciężki zespół Downa i bardzo łagodny. I to trzeba by było doprecyzować. Ja sądzę, że jesteśmy na podstawie dzisiejszej wiedzy te sprawy dookreślić i jednak trzeba byłoby chyba do tego zapisu, tej przesłanki embriopatologicznej wrócić, może troszeczkę doprecyzowanej.

   - Panie pośle, czy w tym kontekście rozmawiał pan już o tym, czy będzie rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim? Jest pan specjalistą, może mu pan podpowiedzieć wiele rzeczy.

   P.: Przyznam się, że wielokrotnie rozmawialiśmy o tym problemie, to nie jest problem łatwy i pan prezes Kaczyński go absolutnie dobrze rozumie. Natomiast wydaje mi się, że musimy tutaj się skupić na dwóch ważnych problemach - jeden to jest problem medyczny, drugi to jest problem prawny w kontekście brzmienia naszej Konstytucji. Bo to w zasadzie, biorąc pod uwagę to, co z tym artykułem się działo, jeżeli chodzi o interpretację Trybunału Konstytucyjnego, zawsze było jednolite orzecznictwo. Życie poczęte podlega ochronie od momentu poczęcia.

   - Panie pośle, pozwolę sobie przerwać i dopytać. Skoro Jarosław Kaczyński rozumie ten problemy czy ten temat, to jakie rozwiązania proponuje, która rozwiązania być może zaproponowane przez pana jemu się spodobały, co chciałby wprowadzić, jak to zmienić, jak to uregulować?

   P.: To jest za wcześniei(!), żeby mówić o tego typu sprawach. To wymaga dużego namysłu i niekoniecznie dyskusja publiczna bez przygotowania określonego projektu i propozycji zapisów ustawowych byłaby przedwczesna i wcale by nie powodowała jakiegoś dążenia do kompromisu, a mogłaby jeszcze podgrzewać atmosferę.
   • trusiaa Re: protesty 08.03.21, 18:52
    A kościoły? Co z kościołami? Czy wystarczyło policjantów do ich ochrony? Że o najjaśniejszą willę aż boję się zapytać. A pomniki? TE pomniki? Boszszsz...
     • inna57 Re: protesty 08.03.21, 20:35
      Patrząc na stan tej rudery miasto powinno nakazać właścicielowi niezwłoczne przeprowadzenie remontu elewacji bo szpeci okolice co dla okolicznych mieszkańców wpływa niekorzystnie na ceny ich nieruchomości, oraz na estetykę tego fragmentu miasta. Dodatkowo powinno sprawdzić czy nie ma tam materiałów niebezpiecznych. Ze zdjęć można podejrzewać że przynajmniej część zadaszenia jest wykonana z nielegalnego, rakotwórczego eternitu (azbestu).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka