Dodaj do ulubionych

Nowy numer Kolekcji

16.01.06, 19:13
Amercom ogłosił na swej stronie, że 18 stycznia pojawi się nowy numer!!!!
4.50 z Paddington
Obserwuj wątek
    • gocha221 Re: Nowy numer Kolekcji 17.01.06, 13:40
      Ale Suuuper!!
      własnie miałam zamiar zajrzec na strone amercomu, zeby zoabczyc czy czegos nie
      zapowiedzieli.
      A tu taka mila informacja, ze to juz i jeszcze ta powieść.
      4:50 z P. czytałam całkiem niedawno, podobało mi sie, choc p. Marple było ciut
      za mało!!
      • nchyb Re: Nowy numer Kolekcji 17.01.06, 13:54
        muszę przyznać, że z chęcią porównam nowy film z wersją z Margaret Rutherford.
        A z okładki na stronie Amercomu zauważyłam, że w filmie chyba zagra jeden z
        moich ulubionych brytyjskich aktorów - John Hannah
            • colleen83 Re: o nim 17.01.06, 21:32
              Tam sobie teraz obejrzalam strony na filmwebie o tym serialu i chyba sa jakies niedopracowane. Np tego aktora nie ma w obsadzie 4.50 from Paddington.
              A propos, nastepne w kolejnosci powinno byc A Murder Is Announced czyli morderstwo odbedzie sie (patrzac po datach premiery). Jednego z aktorow widzialam w innym filmie, przystojny chlopak - bedzie gral Patryka ;)
              www.filmweb.pl/Matthew,Goode,filmografia,Person,id=69814
              • colleen83 Re: o nim 17.01.06, 21:35
                Oj i jeszcze jedno. Mialam napisac i zapomnialam.
                www.filmweb.pl/Behind,the,Scenes%3A,Agatha,Christie's,Marple,(2005),o,filmie,Film,id=201606
                Zrobili jak widac odcinek typu "za kulisami". Ciekawe czy tez go dadza.
                • kindov Re: o nim 17.01.06, 22:04
                  Jeśli nie nastąpi cud, to niestety, nie dołączą :(
                  Filmiki Behind the scenes nakręcili do wszystkich 4 odcinków Panny Marple, a
                  także do serii Poirot (5 malych..., Smierć na NIlu, NIedziela..., Zerwane...).
                  Na oryginalnych płytkach są, ale Amercom je zignorował :( Szkoda, bo fajne.

pozdrawiam,
                  kindov :)
                • tgosia44 odcinek specjalny 22.01.06, 12:48
                  A mi się wydaje, ze dołożą ten film... jakbym nie liczyła wychodzi, że filmów z
                  panną Marple jest 7 ( www.imdb.com/name/nm0568603/ ) - a numerów w
                  prenumeracie-8. Więc, albo czegoś tam nie ma, albo...
                  Jak wydawali "Co ludzie powiedzą"- na płytach wyszły wszystkie odcinki specjalne
                  oraz różne "the best of"- wygladało, jakby chcieli dać wszystko co mają...
                  • kindov Re: odcinek specjalny 22.01.06, 18:17
                    NIe chodzi o odcinek specjalny, ani "the best", tylko o relację z planu
                    filmowego (wywiady z twórcami, aktorami). Takie relacje nakręcone zostały do
                    wszystkich odcinków Panny Marple i do tych nowszych Poirotów, ale nie sądzę,
                    żeby wyszły w POlsce, bo zwykle dodaje się je do poszczególnych DVD, jako
                    bonus. Amercom nam bonusów niestety nie funduje, a szkoda :(

Natomiast co do ilości odcinków tego serialu, to w drugiej serii
                    kręcone/planowane sa tez 4 odcinki, czyli w połączeniu z pierwszą serią mamy
                    jednak 8.

W IMDb nie uwzgledniono zapowiedzianej w drugiej serii Marple "Tajemnicy
                    Sittaford". A swoją drogą, czy nie można było tej powieści (i Domu nad kanałem)
                    nakręcić jako wiernej adaptacji...? Po co tam Panna Marple...?! Ale, jak widać,
                    twórcy (a może raczej tfurcy) tej serii maja w nosie twórczość Christie i
                    wywracają jej fabuły i bohaterów do góry nogami. Christie sie pewnie w grobie
                    przerwaca, zważywszy, jakie zdanie miała na temat przeróbek jej książek (juz
                    raz wtryniono Miss Marple do powieści z Poirotem - patrz filmy z Margaret
                    Rutheford, skądinąd bardzo fajne, tylko z Christie nie mające nic wspólnego...)

Tu bliższe informacje na temat drugiej serii Marple z Geraldine McEwan:

na oficjalnej stronie Agathy

mój komentarz, jeśli kogos to interesuje...

pozdrawiam,
                    kindov :)
    • nchyb Kupione! 18.01.06, 11:05
      A z tyłu dalej notatka jest o tym, że już w grudniu w kolekcji pojawią się
      najnowsze odcinki itd...
      Czyli w grudniu, ale roku nie podali. Skoro jesienią ubiegłego roku czekaliśmy
      na grudzień 2005, a w styczniu 2006 piszą znów o grudniu, to którego roku mamy
      spodziewać się tych najnowszych odcinków serii o HP?
        • tom_beresford 4.50 z Paddington 19.01.06, 09:46
          Muszę przyznać, że ten film podobał mi się najbardziej z dotychczasowych
          wydanych przez Amercom. Szkoda, że z Poirotem dają starsze odcinki. Przecież
          mogliby na zmianę dawać również ten nowe na podstawie powieści.
          ZACHĘCAM DO WYSYŁANIA E-MAILI DO AMERCOMU, ABY ZACZĘLI DAWAĆ NA PRZEMIAN
          OPOWIADANIA I POWIEŚCI!
      • gocha221 znowu za 9,95 19.01.06, 14:55
        Pierwsza panna M. była chyba za ok. 13 zł a ten numer kupiłam za 9,95:-)))
        Czy juz wczesniej byłaniższa cena a ja nie zauważylam, czy amercom oprzytomniał?
        W każdym razie miła niespodzianka.

Ja obejrze dopiero jutro, ale już nie mogę się doczekac. Gdyby nie to, ze na
        dzis juz mam kupione bilety do kina....:-))
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka