Dodaj do ulubionych

Ręce opadają

24.02.21, 20:33
Seweryn Sutener w pigułce
Jak nikczemnym człowiekiem trzeba być żeby robić coś takiego. Nie ważne czy damy im za nic 500, 1000 czy 10000 zawsze będzie mało, zawsze trzeba będzie coś cudzego "skręcić". A dziecko? A co ich obchodzi dziecko. Większość z nich dzięki takim rodzicom wyrośnie na kolejne pokolenie patologii. Tylko nielicznym uda się z tego zaklętego kręgu wyrwać i wyjść na ludzi.
Obserwuj wątek
    • trusiaa Re: Ręce opadają 25.02.21, 08:21
      Przecież tak miało właśnie być - łatwy szmal za głosy, dać kasę do łapy, żeby seweryn nie musiał się fatygować do lombardu, handlować kuponami czy przywilejami.
      Dzieci są bardzo ważne, bo są źródłem kasy: dużo dzieci -> dużo wódki -> więcej dzieci.

Gdyby nierządowi faktycznie zależało na dobru dzieci, zastosowałby mechanizmy mające wspierać rodziny i utrudniające patologii żerowanie na potomstwie.
    • behemot17-13 Re: Ręce opadają 25.02.21, 21:19
      Może z innej strony. Patologią są lombardy. Tak, to właśnie te "instytucje pożytku publicznego" mnożą patologię, dokarmiają złodziei, inicjują przestępstwa w skali mikro. Jest tak, lombardy mają się dobrze i można napisać, rosną jak grzyby po deszczu. Nie wiem jak jest poza granicami kraju, u nas, ilość tego typu placówek pomagających złodziejaszkom przekracza wszelkie normy. Wiem, nie da się zakazać takiej działalności, ale można byłoby jakieś profesjonalne kontrole uskutecznić.
      • behemot17-13 Re: Ręce opadają 25.02.21, 21:36
        Bo jak ktoś przynosi laptopa spod igły i za bezcen oddaje pod zastaw, to czerwona lampka powinna się zapalić u przyjmującego. Ale nie, patologia karmi patologię i się kręci bezmiar głupoty i chęć zysku.
        • inna57 Re: Ręce opadają 25.02.21, 23:52
          Lombard sam w sobie nie jest patologią. Patologia jest absolutny brak zasad dotyczących prowadzenia lombardu w Polsce. Dlatego u nas tego typu przybytki powinny nazywać się Punkt Paserski.
          • n4rmoorr Re: Ręce opadają 28.02.21, 02:23
            inna57 napisała:

> Lombard sam w sobie nie jest patologią. Patologia jest absolutny brak zasad dot
            > yczących prowadzenia lombardu w Polsce. Dlatego u nas tego typu przybytki powin
            > ny nazywać się Punkt Paserski.
            Ale jest legalny .To są tylko poszczególne przypadki patologii.Nie trzeba brać sobie tego do serca.Oglądaj inny dobry lombard na telewizji Puls i będziesz zdrowsza.
          • behemot17-13 Re: Ręce opadają 28.02.21, 13:46
            Dla mnie jest patologią. W czasach PRL-u meliny były lombardami. Na melinach za wódkę można było zastawić i sprzedać właściwie wszystko. Przed laty owe placówki były postrzegane pejoratywnie, dziś, już nie za bardzo z przewagą akceptowania łatwego zysku i przyzwolenia na okradanie w światłach jupiterów, a raczej reklam.
            • behemot17-13 Re: Ręce opadają 28.02.21, 20:17
              Mam w sobie coś takiego, że jak mnie temat kręci, się produkuję bez umiaru.
              Masz problem finansowy, brakuje trochę drobnych by przeżyć do ostatniego. Co czynisz? Najkrótsze kroki kierujesz do najbliższej rodziny, jeśli nie, do najbliższych znajomych. Generalnie powinno zadziałać a jeśli nie, to jeszcze zostaje opcja sponiewierania swojej godności i uderzenia do dalszych znajomków. Tak czy siak, posiłkując się czyjąś gotówką by dotrwać do pierwszego, zawsze jesteś na straconej pozycji. Jeden niuans na plus w tej dość niekomfortowej sytuacji, nie wychodzisz na złodzieja.
              • inna57 Re: Ręce opadają 01.03.21, 20:01
                Moją ideą założenia tego wątku nie była chęć piętnowania lombardów, choć te w naszym kraju działają często na granicy prawa. Dla mnie ważniejszy jest upadek moralny i mentalny rodziców którzy świadomie dopuścili się zwykłego oszustwa działając jednocześnie na szkodę własnych dzieci.
                Obserwuję mojego wnuka który na "zdalnym" pracuje dużo więcej niż gdyby normalnie chodził do szkoły. Widzę ile potrzeba samodyscypliny ale i wsparcia otoczenia żeby ten wysiłek edukacyjny przyniósł właściwe owoce.
                Na drugim biegunie widzę rodziców którzy szafują losem własnych dzieci. Bo co? Zabrakło na chleb, wódkę czy papierosy? A do roboty jednak iść się nie chce jak długo jest kasa z "pięćsetplusa", z MOPS-u czy wyżebranych, często wyłudzonych socjali.
                Codziennie czytamy o tragediach dzieci w "rodzinach" (bo rodzina jest świętością według rządzących). Dla mnie tragedią jest los dzieci katowanych, poniżanych, wykluczanych edukacyjnie, dzieci świadomie wysyłanych przez rodziców na plebanię ku "uciesze" księżula.
                Z tyłu głowy mam zawsze słowa KEN - "Takie będą Rzeczpospolite jakie ich młodzieży chowanie". I niestety dzisiejszy obraz tego chowania wygląda tragicznie. RPD który uważa że bicie dziecka nie jest niczym nagannym. Minister edukacji, prezydent, premier i cała rada ministrów którzy mają mentalność parafialnych dewotów.
                A problemy finansowe, no cóż, mogą przytrafić się każdemu ale mądry, racjonalnie myślący człowiek stara się im zaradzić, ograniczając konsumpcję, rezygnując ze zbędnych wydatków. W dobie pandemii nie jest łatwo ale można.
                  • inna57 Re: Ręce opadają 02.03.21, 18:30
                    Ale nie masz co się przejmować. Na świecie istnieją lombardy bardziej przypominające antykwariaty. Są po to żeby można było sprzedać rzeczy zbędne, niechciane ale wartościowe lub gdzie można zastawić jakąś rzecz żeby uzyskać potrzebną gotówkę. Działalność takich lombardów jest obwarowana bardzo szczegółowymi przepisami. A właściciel lombardu karnie odpowiada jeśli kupi lub weźmie pod zastaw przedmiot pochodzący z przestępstwa. U nas niestety lombardy bardziej przypominają paserskie meliny tyle że z szyldem na rynku.
                    • behemot17-13 Re: Ręce opadają 02.03.21, 20:06
                      Jest mi głupio. Założyłaś temat z naciskiem na krzywdę dzieci, a w tle nieodpowiedzialni rodzice. Ale cóż, warto porozmawiać, czasami można temat wykoślawić niechcący. Ważne, by krok po kroku dojść do sedna. Pozdrawiam.
                    • n4rmoorr Re: Ręce opadają 03.03.21, 05:30
                      inna57 napisała:

> Ale nie masz co się przejmować. Na świecie istnieją lombardy bardziej przypomin
                      > ające antykwariaty. Są po to żeby można było sprzedać rzeczy zbędne, niechciane
                      > ale wartościowe lub gdzie można zastawić jakąś rzecz żeby uzyskać potrzebną go
                      > tówkę. Działalność takich lombardów jest obwarowana bardzo szczegółowymi przepi
                      > sami. A właściciel lombardu karnie odpowiada jeśli kupi lub weźmie pod zastaw p
                      > rzedmiot pochodzący z przestępstwa. U nas niestety lombardy bardziej przypomina
                      > ją paserskie meliny tyle że z szyldem na rynku.
                      Spróbuj to zmienić ,zamiast wyżalać się na forum.www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://filarybiznesu.pl/szukasz-okazji-w-lombardzie-uwazaj-bo-mozesz-znalezc-klopoty/a5328&ved=2ahUKEwiomuLapJPvAhUGG-wKHQcFBXoQFjABegQIFRAC&usg=AOvVaw24iEhgzH2qB49FhS6c-4Nz
                • n4rmoorr Re: Ręce opadają 03.03.21, 22:22
                  Dla mnie tragedią jest los dzieci katowanych, poniżanych, wykluczanych edukacyjnie, dzieci świadomie wysyłanych przez rodziców na plebanię ku "uciesze" księżula.Straszne cię spotykają na tym świecie i w tym kraju cierpienia.Pierwsze takie tu spotykam.W dobie epidemii wysyłasz swoje wnuki na plebanię .Zaiste wiesz o czym piszesz?
              • n4rmoorr No właśnie 04.03.21, 05:48
                behemot17-13 napisał:

> Mam w sobie coś takiego, że jak mnie temat kręci, się produkuję bez umiaru.
                > Masz problem finansowy, brakuje trochę drobnych by przeżyć do ostatniego. Co cz
                > ynisz? Najkrótsze kroki kierujesz do najbliższej rodziny, jeśli nie, do najbliż
                > szych znajomych. Generalnie powinno zadziałać a jeśli nie, to jeszcze zostaje o
                > pcja sponiewierania swojej godności i uderzenia do dalszych znajomków. Tak czy
                > siak, posiłkując się czyjąś gotówką by dotrwać do pierwszego, zawsze jesteś na
                > straconej pozycji. Jeden niuans na plus w tej dość niekomfortowej sytuacji, nie
                > wychodzisz na złodzieja.
                >
                Niektórych rajcują zmarli pedofile.
    • trusiaa Re: Ręce opadają 12.03.21, 15:56
      Demolka za miliard z dużym hakiem? Phi : "Polskę na to teraz stać" - pisiak Tchórzewski. No ba: kiedyś za taki myk poleciałyby głowy, ktoś poszedłby siedzieć, ale teraz? Bareja wiecznie żywy:

Po co jest ten miś? (...) Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. (...) I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji – który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi? Protokół zniszczenia...
    • ave.duce Re: Ręce opadają 29.03.21, 15:38
      Na koniec uroczystości biskup Robert Chrząszcz miał podziękować księżom, którzy przygotowali uroczystość. - Myślę, że każdy z nas czuł się bezpieczny, Duch Święty zstąpił na nas, a my wszyscy zdołaliśmy się ustrzec przed niebezpieczeństwami. Mam nadzieję, że to wszystko dobrze się skończy - powiedział.

Proboszcz parafii, ks. Zygmunt Kosowski, powiedział dziennikowi, że kościół został zdezynfekowany
      przed sakramentem, a każdy, kto obawiał się wzięcia w nim udziału, mógł otrzymać zaświadczenie, by podejść
      do niego kiedy indziej
      .
      • trusiaa Re: Ręce opadają 29.03.21, 19:12
        Ksiądz Robak liczy na nadzieję, matkę głupich.

Cały kościół zdezynfekowany - czym? Winem? Cud.

Najbardziej ten fragment mi się podoba: Rodzice zgłaszali tę sprawę do służb sanitarnych, kurii i na policję, jednak nie wpłynęło to na zmianę terminu. Doprawdy nie rozumię, przecież watykańskiego okupanta żadne lokalne przepisy nie dotyczą, po co się maluczcy fatygowali?
      • inna57 Re: Ręce opadają 29.03.21, 22:42
        Jako wolni od religii nie bardzo pojmujemy dlaczego to najstarsze biuro podróży handlujące wycieczkami bez powrotu aż tak ogłupia. Ale po relacjach z zachowań to klienteli im nie brak jeszcze się prześcigają który pierwszy wyjedzie.

A mój rodzinny ksiądz postanowił że się nie będzie szczepił, stwierdził że może ktoś bardziej jest potrzebujący szczepionki przeznaczonej dla niego. Ale on ma 93 lata i stwierdził że jeśli taka będzie wola to on już jest gotów. Dla niego życie straciło już jakość. Ma jasny umysł ale jest prawie ślepy i głuchy i już nie może jeździć po Polsce bo ktoś tam potrzebuje sakramentu za talerz strawy, gomółkę sera czy starą kurtkę którą i tak pewnie podarowałby komuś bardziej potrzebującemu. Taki jest i zawsze był nasz wujek Dominik. Zakonnik, ksiądz, kapucyn uwięziony przez starość w klasztornej celi, otoczony przez "braci" nie pojmującymi tego że prawdziwy kapłan służy wyłącznie za co łaska.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka