Dodaj do ulubionych

Wigilia babci

26.01.20, 19:25
Rodzice postanowili w 2020 wyjechać w gory przed Wigilią i wrócić po Nowym Roku. Zostawiają blisko 90 letnią babcię samą. Uznali, że jakoś to będzie i ja albo mój brat się nią zajmiemy- nie pytali, nic nie uzgadniali a też mogłam mieć plany.... Babcia nie chce wychodzić i spędzać Wigilii itp. poza swoim małym mieszkaniem, więc na bank do nas nie będzie chciała przyjść. I jestem zła. Bardzo zła. Niech sobie jeżdżą ile chcą w innym okresie, ale wypiąć się na swoją matkę na Wigilie? Może to jej ostatnia Wigilia? W zeszlym roku spędziłam Wigilie ze swoim mężem i dziećmi w domu. A w tym roku nie wiem jak mam to połapać- zwierzaki, ktorymi trzeba sie zajac, wyjść zakupy, praca i latanie miedzy domem swoim a babcią i na bank nie bedzie chciala być u nas. A mój brat pewnie będzie miał w nosie.
Obserwuj wątek
    • mrs.solis Re: Wigilia babci 27.01.20, 04:59
      Nie wiem czy wiesz, ale Wigilia byla ponad miesiac temu.

--
      [URL=http://smayliki.ru/smilie-1038262695.html][IMG]http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif[/IMG][/URL]
    • enith Re: Wigilia babci 27.01.20, 06:40
      Niefajnie, że rodzice bez uzgadniania tego z wami uznali, że ty lub brat zajmiecie się babcią. Jeśli im tego jeszcze nie powiedziałaś, powinnaś to zrobić, niech wiedzą, że zrobili wam kłopot.
      Jak te wigilie z babcią odbywały się dotychczas? Zawsze u niej w domu? Nigdy nie była u twoich rodziców w ten dzień? Rozumiem, że babcia nie chce być poza domem, ale w tej sytuacji wyjścia są następujące:
      - rodzice rezygnują z wyjazdu i organizują wigilię jak dotychczas,
      - babcia spędza wigilię u was w domu,
      - babcia spędza wigilię u siebie z twoim bratem, a wy możecie wpaść na parę godzin przed lub po swojej wigilii,
      - babcia spędza wigilię sama, jeśli nikt się nie kwapi dotrzymać jej towarzystwa.
      Do świąt jest jedenaście miesięcy, więc jest czas na przemyślenie i przegadanie z rodzicami i bratem planów, jak to zorganizować.
    • lumeria Re: Wigilia babci 27.01.20, 13:52
      Gratulacje dla mamy i taty, ze uwolnili się od kieratu robienia wigilii dla babci i ze zdecydowali się przeżyć następne święta po swojemu.

Babcia ma 11 miesięcy by wykombinować co chce w ten dzień robić. Czy zaprosić znajoma/ych czy iść do sąsiadów, umówić się z Toba czy bratem. Albo by nie robić nic.

Babcia miała 90 wigilii - jako dziecko, jako matka małych dzieci, jako matka dorosłych dzieci. Czy musisz wyskakiwać przed szereg, by 'ratować' babcie od samotnej wigilii?

Ty tez masz 11 miesięcy, by przemyśleć co chcesz zrobić - dla siebie, dla swojej rodziny i może dla babci - a może nie.

I teraz możesz sie kręcić w kolko:

To niech rodzice zmienia plany - TAK ALE oni zarezerwowali miejscówki by wyjechać.

To niech wyjada - TAK ALE babcia będzie sama.

To Ty sie zajmij babcia - TAK ALE ja jestem zajeta swoja rodzina i dziecmi.

Noto bądź ze swoja rodzina - TAK ALE babci nie można zostawić samej.

No to najmij kogos - TAK ALE babcia musi być z rodzina.

No to.... TAK ALE...

• lumeria Re: Wigilia babci 27.01.20, 14:37
        Nie, cos Ty - babcia do 105 dożyje, żeby sobie pooglądać ten wigilijny cyrk.

Tyle uwagi to pewnie nikt jej nie poświecił od 1986go. 11 miesięcy rozmyślania co z nią zrobić!!! :D
          • tt-tka Re: Wigilia babci 31.01.20, 22:36
            Hm, a jak bylo do tej pory ? Rodzice sie w tym malenkim mieszkaniu babci miescili czy jednak babcia godzila sie na wigilie poza ?

--
            Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
    • aankaa Re: Wigilia babci 27.01.20, 22:36
      Rodzice postanowili w 2020 wyjechać w gory przed Wigilią i wrócić po Nowym Roku

no, takie fist minute to niezłe osiągnięcie :D

--
      jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
    • larix_decidua77 Re: Wigilia babci 02.02.20, 16:53
      A babcię lubisz? Ona was lubi? Kochacie się może? Gdybym mogła jeszcze jedną wigilię spędzić z babcią, wiele bym dala, naprawdę. Zanim umarła zawsze do niej jeździliśmy a było to kilkaset kilometrów. Ale to zależy od stosunków rodzinnych, niczego innego. Jak się chce, to się szuka sposobu a jak nie to powodu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka