Dodaj do ulubionych

Ostatnie godziny

10.07.20, 23:04
Na sąsiednim wątku Agfa napisał:

Jeśli ktokolwiek, a zwłaszcza działacze polityczni różnych opcji, z nowym ruchem Hołowni i nawet Konfederacja oraz inni, rozmaici, od lewa do prawa wierzą, że po ewentualnej wygranej dudy (czyli kaczyńskiego, obydwu wybitnych prawników ; )) będą mogli nadal utrzymywać swoje partie lub stowarzyszenia, rozwijać je, to twierdzę że grubo się mylą. "Potwory polityczne" (cytując klasyka, nieżyjącego p. Andrzeja Leppera), nie zniosą bagażu obcych, niepodległych rozkazom polityków ani partii.
Przysłowiowa żaba (powoli zwijane społeczeństwo i wolność z trójpodziałem władzy) mocno podgotowana, wybór niezależnego, nie podlegającego rozkazom prezydenta może spowolnić i powstrzymać owo gotowanie!
Kontynuacja obecnej prezydentury wyzwoli ostateczną degrengoladę demokracji, z którą igrano okrutnie niczym kot z myszą przez pięć lat.
W takim świecie nie będzie miejsca na nic poza zalegalizowanymi przez KCPis. A Pis i NPWC uznaje tylko siebie, jako siłę przewodnią.

Zatem młodzi niech pomyślą, jaka przyszłość ich czeka, historia najnowsza świadkiem.


To już ostatnie godziny kampanii, ostatnie chwile na podjęcie decyzji mogącej zaważyć na przyszłości naszej ( to mniejsza, bo większa część życia już za nami), ale przede wszystkim naszych dzieci, naszych wnuków, naszego kraju, naszej Polski.

Jarosław Kaczyński mówi, że tacy jak my nie mają polskiej duszy, polskiego serca, polskiego umysłu!
Panie Kaczyński, kto panu dał prawo oceniać nasze dusze, serca, umysły?!
Kto panu dał prawo decydować o tym, kto jest prawdziwym Polakiem, kto jest prawdziwym patriotą?!

Skoro pan zakwalifikował takich jak ja do nieprawdziwych patriotów, to ja panu powiem: to pan nie jest prawdziwym patriotą, (choć jest pan przekonany, że nim jest), bo nie jest prawdziwym patriotą ten, kto podzielił swoich rodaków na lepszy i gorszy sort, kto zaszczepił w nich wzajemną nienawiść, przez kogo Ojczyzna pękła na pół!
A przede wszystkim, nie jest prawdziwym patriotą ten, kto budząc w ludziach najniższe instynkty i grając na nich cynicznie, bo liczy się dla niego tylko skuteczność w dążeniu do celu, którym jest władza!
Władza niepodzielna.Pełnia władzy, która ma przynieść Polakom prawdziwą wolność (sic!)
Władza autorytarna, którą - o ironio! nazywa prawdziwą demokracją!
Władza jednej - już nawet nie formacji - ale jednego człowieka, wielkiego wodza, która według jego chorych imaginacji, ma przynieść Ojczyźnie zbawienie.

Taką władzę "zbawca narodu" chce zdobyć zawłaszczając wszystkie niezależne instytucje państwa (co właściwie już uczynił) i sadzając na fotelu prezydenckim swoją uległą, bezwolną marionetkę.

Czy mu się uda? To możliwe, a jeśli nie pójdziemy tłumnie do urn wyborczych, to nawet bardzo prawdopodobne.
A wtedy pozostanie nam powiedzieć za poetą:

"Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."
Obserwuj wątek
   • dunajec1 Re: Ostatnie godziny 11.07.20, 03:56
    Sorel, chcialbym aby wygral "czaskowski" ale tutaj musze sie zgodzic z WU ze "fuck" dudus nie przegra, niewazne w jaki sposob.

    A czy moge cos prywatnie?
    Heheh, czyz dla mnie nie lepiej by bylo aby "moj kraj barwny..." nie stal sie ruina? Jak bym pojechal tam , nie bylbym "paniskiem" wtedy? Jaki bedzie przelicznik wtedy?
    No!
    • wscieklyuklad Re: Ostatnie godziny 11.07.20, 10:41
     A jak już wrócisz, to kupisz se dom, a do kuchni kuchenkę model 2020 bo tylko nowe są trendy.
     A do tego masę szmat do czyszczenia zabrudzeń, żeby jakiś świr gołym okiem nie dostrzegł na blacie bakterii.
    • wscieklyuklad Re: Ostatnie godziny 11.07.20, 10:51
     "Ojczyzna dojna" pełnomocnika Dudy. Wszystkie rady nadzorcze rodziny Sobolewskich.

     Krzysztof Sobolewski, bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego i pełnomocnik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, wraz z żoną zasiadają w pięciu radach nadzorczych. Sylwia Sobolewska dostała też dyrektorski stołek w Orlenie. Na nasze pytania, kto ją rekomendował, ani Sobolewscy, ani firmy nie chcą odpowiedzieć.
     „Ojczyznę dojną racz nam wrócić, panie” – w taki sposób w marcu 2016 r . Duda na jednym z wieców opisał motywacje ludzi, którzy protestowali na ulicach przeciwko łamaniu konstytucji. Sugerował w ten sposób, że protestują ludzie związani z władzą PO-PSL, którzy utracili jakieś korzyści.

     GW

     i żeby wzmóc ich bolszewicki wkurw, rozdają teraz swojakom posadki.
      • wscieklyuklad Re: Ostatnie godziny 11.07.20, 15:57
       Pierwszy raz od kilku lat postanowiliśmy z żoną zerknąć co tam słychać dzisiaj w TVP info 🙂
       I cóż tam zobaczyliśmy ? Ano co piętnaście minut o autobusach warszawskich... że kierowcy są przemęczeni, zmuszani do wielogodzinnej pracy...
       Nawet odkryli, że kierowca, który spowodował wypadek ma kochanka ( tak dokładnie powiedzieli ), który do niego pisał przed wypadkiem smsy...
       Jeden redaktor kończy opowiadać i zaraz pokazują redaktorkę, która z innego miejsca Warszawy opowiada tę samą historię...
       Na koniec tych wywodów konkluzja... Władze Warszawy sobie nie radzą... I ta sama piosenka non stop 🙂
       Kurczę nawet gdy jest cisza wyborcza nie potrafią powstrzymać się od szkalowania... Himalaje hipokryzji...
       Druga ciekawa sprawa to te alerty SMS... Pomyślałem, że to jakieś ostrzeżenie przed trąbą powietrzną a to okazało się, że to informacja, że wyborcy 60 + będą mogli głosować bez kolejki... W moim okręgu wyborczym jest większość takich... Dwa tygodnie temu były tłumy... Przyjmując, że jutro będzie też duża frekwencja, to rysuje się perspektywa czekania cały dzień aż oddadzą głos wszyscy 60+... 😢 dopiero wtedy będę mógł zagłosować 😢 Moim zdaniem jest to draństwo i nie zgodne z zabezpieczeniem równych praw wyborczych dla wszystkich... Jednych chcą zachęcić innych zniechęcić... Wiadomo o co chodzi... Jak do kościoła albo do lekarza to potrafią godzinę stać, jak na wybory to specjalne przywileje... 😢 Nie podoba mi się to...
       • 1agfa Re: Ostatnie godziny 11.07.20, 22:42

        WU napisał:
        (...)
        I cóż tam zobaczyliśmy ? Ano co piętnaście minut o autobusach warszawskich... że kierowcy są przemęczeni, zmuszani do wielogodzinnej pracy...
        Nawet odkryli, że kierowca, który spowodował wypadek ma kochanka ( tak dokładnie powiedzieli ), który do niego pisał przed wypadkiem smsy...
        Jeden redaktor kończy opowiadać i zaraz pokazują redaktorkę, która z innego miejsca Warszawy opowiada tę samą historię...


        Wyrazy współczucia dla oglądacza TVPis. Niezwykły hart ducha i wytrzymałość! ; )
        Co do "nieradzenia sobie" przez władze Warszawy tylko wspomnę, że poparcie warszawiaków dla tych władz stale oscyluje w okolicach ca 75%. i więcej.
        TVPis, JAKI WSTYD!! : )

        https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/107895952_2910391295861546_3268760503946021383_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=110474&_nc_ohc=KDZCFTZPGGsAX-DwMTm&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=f91bfea98f2a3c372bb70a0afd6dd2d8&oe=5F303243
            • sorel.lina Re: Ostatnie godziny 12.07.20, 11:27
             Marcin Gołaszewski – dumny(a).
             4 min ·

             Dziś nie zrobiłem dla Pani Basi zakupów - nie odebrałem leków - nie opłaciłem rachunków - dziś zabrałem ją do Komisji Wyborczej, by mogła oddać swój głos🗳

             Po I turze wyborów Pani Basia poprosiła o zakupy - od początku pandemii widzimy się każdego tygodnia. Zadałem jej pytanie, czy nie chciałaby pójść zagłosować - „Chciałabym ale nie dam rady dojść do komisji, nie mogę zejść po schodach, a poza tym mam 80 lat. Czy mój głos w ogóle ma jakiekolwiek znaczenie?” - odpowiedziała jak zawsze skromnie, z odrobiną wstydu, gdy prosi o pomoc. Spytałem, czy wsiądzie do auta - „Tak ale tylko z prawej strony. A Pan po mnie przyjedzie?”

             Dziś w tym ważnym dniu jesteśmy razem - Pani Basia, którą znam od 3 miesięcy i ja. Taką widzę POLSKĘ - w takiej chcę żyć i w takiej chcę dalej pracować i służyć społecznie. Głos Pani Basi ma głęboki sens - jest na wagę POLSKI - mojej i jej przyszłości. Niech zadecyduje o Nas❤️

             Czuję ogromne wzruszenie - nieopisaną dumę z Pani Basi i tego, że jestem Polakiem. Uświadomiła mi to ona, skromna Kobieta zmagająca się każdego dnia z trudami życia, która chciała tak bardzo oddać swój jeden, jedyny głos za Naszą Przyszłością✌️

             Idź proszę na wybory. Zagłosuj za POLSKĄ🇵🇱

             #KochamŁódź • #ZawszeBliskoŁodzian
         • 1agfa Re: Ostatnie godziny 12.07.20, 16:54
          Dzień dobry Zuziu-Anno : ) kwiat z pozdrowieniami, dzień dobry Wszystkim : )
          My też już po spacerku i złapaniu powietrza bo trza! : ) Kolejka długa była, nawet z zakrętasem, ale spokojnie sobie postaliśmy wśród sympatycznych ludzi.
          Dla chętnych były krzesełka.
          Własny długopis, maseczki (pardon), sprawdzenie jak wygląda karta.
          Rodzina także zaczerpnęła powietrza : )
          Wszyscy słuchamy jazzu i jemy dżem : D : D
          • 1agfa Re: Ostatnie godziny 12.07.20, 17:16
           PS. Było naprawdę dużo młodych ludzi, pomimo trwających wakacji : ) To krzepiące.
           W kolejce był tzw. szeroki przekrój społeczny.
           Upraszam niniejszym o nie znieważanie starszych osób, jakoby masowo głosowały na sami wiecie kogo. BO NIEPRAWDA, a już na pewno nie w moim mieście.
           ; )

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka