jaruzel2 14.11.05, 19:45 dobre hasło: "Kwasniewski w Kwaśnicy". Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
testigo a papierochy zabijaja - nawet "niezaleznych"... Ma 14.11.05, 19:59 mam nadzieje, ze Pani Dyrektor nie przechodzi jednak na czerwonym swietle, a dopiero na zielonym. Na czerwonym w NY tez nie wolno. Szanuje "pczucie niezaleznosci" ale po cos ten przepis wymyslono. Pewnie po to zeby ludzi nie zabijalo. Tym bardziej, ze z artykulu wynika, ze Pani Dyrektor sie stara zeby odnosic wiele sukcesow. Wiec po co "pracowac na raka"? Odpowiedz Link Zgłoś
burakiprlu ta jajoglowy bucu z polski 14.11.05, 20:04 czerwone swiatla sluza regulacji ruchu na ulicu i tylko idioci czekaja na czerwonym kiedy nic nie jedzie. a od palenia sie odpie.. Odpowiedz Link Zgłoś
dkrytyk55 Re: ta jajoglowy bucu z polski 15.11.05, 09:58 Piszesz bo lubisz ale nie umiesz,ucz sie ucz. Odpowiedz Link Zgłoś
viking2 Re: a papierochy zabijaja - nawet "niezaleznych". 15.11.05, 02:43 Wiesz, nie tylko papierochy. Hormony w miesku (tak, tak, te same, ktorymi zwierzatka hodowlane karmimy na potege), tony azotow na hektar ziemi ornej, dymki, dymy i dymiska z kominow przemyslowych, chemikalia w wodzie i spaliny tez nikomu nie ida na zdrowie. To ostanie, to akurat stwierdzone doswiadczeniem naukowym - salata, ktora wyrosla przy ruchliwej szosie jest trucizna tak doskonala, ze "nie dostaje" jej nawet kurara i cyjanek. A takze i wszystko to, co "wisi" w powietrzu i razem z deszczykiem wsiaka w ziemie, skad po chwili znajduje sobie droge do warzywek i owocow, ktore pozniej dietetycy kaza nam wpier....c na tony. Nie twierdze, ze papierosy nie sa szkodliwe - bo sa - ale nie demonizujmy. Oficjalna propaganda przedstawia palenie jako jedyne zrodlo wszelkeigo zla. W ten sposob, to jak tylko wszyscy przestaniemy palic, to juz zaraz mozemy zaczac zamykac szpitale i wyrzucac z pracy lekarzy i pielegniarki: nikt juz nie bedzie na nic chory... Odpowiedz Link Zgłoś
burakiprlu no nie glupia babka 14.11.05, 20:01 tylko na jakich zasadach ona jest w tej ameryce? czy to polka, na kiesie polakow "promuje, zaprasza i organizuje", i jak dostala ta fuche. kogo jest corka, i kim jest jej tatus. Odpowiedz Link Zgłoś
zakasujacyr Re: no nie glupia babka 14.11.05, 20:20 Wszystkie dokonania i pomysly ktore ta panienka cytuje, nie sa ani jej zasluga ani nie sa jej autorstwa!!! Jest to efekt wielu lat pracy i staran poprzedniego dyrektora p. Potoroczyna. Nie wspomnienie o tym fakcie i stwarzanie wrazenia pozornego autorstwa to nie tylko brak kultury i wstyd ale powazna kompromitacja!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ciagciulaciag Sam bys chcial taka fuche-ale za chudys w uszach! 15.11.05, 02:27 burakiprlu napisał: > tylko na jakich zasadach ona jest w tej ameryce? czy to polka, na kiesie polako > w > "promuje, zaprasza i organizuje", i jak dostala ta fuche. kogo jest corka, i ki > m > jest jej tatus. Odpowiedz Link Zgłoś
pazio :))) 14.11.05, 20:28 Fajny wywiad, ciekawy człowiek: dużo energi, mądrości i optymizmu. Lubię to w ludziach. Odpowiedz Link Zgłoś
kiauczau No coz panowie - wywiad ze chapeaux bas! 14.11.05, 23:05 Trzeba tez przyznac, ze z tym papierochem jest very sexy! Odpowiedz Link Zgłoś
pendrek_wyrzutek A co zostalo do sprzedania? 15.11.05, 04:54 A co zostalo do sprzedania? Odpowiedz Link Zgłoś
biesiadnik1 Re: A co zostalo do sprzedania? 15.11.05, 10:04 Infantylna baba ciekawe w jaki sposob zanalazla sie NYC bo chyba nie z awansu spolecznego z takim mysleniem. I takie cos ma sprzedawac Polske? Bog zaplac:-) Odpowiedz Link Zgłoś
dkrytyk55 Re: A co zostalo do sprzedania? 15.11.05, 10:04 Tą Babkę bym sprzedał jakiemuś szejkowi a biuro zamknął,byłyby dwie korzyści w jednym. Odpowiedz Link Zgłoś
jan.kulczyk Re: A co zostalo do sprzedania? 15.11.05, 10:41 Hehe kurator to może być sądowy, głupia kobieto (i głupi dziennikarzu również). W Polsce angielskie "curator" nazywa się "kustosz!!!" I wy zajmujecie się kulturą??? Odpowiedz Link Zgłoś
pethate Re: Sprzedać Polskę 15.11.05, 10:47 Przyklad profesjonalizmu.Dobra robota.Gratulacje. Odpowiedz Link Zgłoś
ply_mouth ladnie wyglada z cygarem... ale w usa sie nie pali 15.11.05, 10:56 ale w ten sposob nie wypromujemy polski w usa. tam sie nie pali. a ten kto pali uwazany jest za osobe, ktora mam problem i ktorej trzeba pomoc. "kreatywni" fotograficy powinni jednak wiedziec, w jakim swiecie sie obracaja i co probuja sprzedac. Odpowiedz Link Zgłoś
voodeen Serdeczne pozdrowienia z Polski ... 15.11.05, 11:25 Jeśli Pani Dyrektor przeczyta ten post, zechce przyjąć wyrazy szacunku i gratulacje! A wszystkim wietrzącym spisek w dwóch słowach chciałem napisać, że znam tę Panią i zarówno Ona jak i Instytut wykonują naprawdę pożyteczną robotę, zarówno z punktu widzenia promowania kultury polskiej na zewnątrz jak i wśród licznej Polonii "nowojorskiej i okolicznej". Odpowiedz Link Zgłoś
bren.ton Re: Serdeczne pozdrowienia z Polski ... 15.11.05, 11:35 Nie przesadzaj z ta kurtuazja, ludzie pisza tutaj to co mysla. A zdejecia takie z przegieta pania dyr. delektujaca sie dymem z papierosa nadaja sie raczej na forum fotografie. I nic dziwnego, ze tak reagujemy - w calej Polsce ta "KO poza" jest bardzo znana wystarczy porozmawiac pierwsza lepsza swietlicowa wiejska. Dla mnie osoba piszaca ten artykulik nalezy tez do zlosliwcow bo manipuluje w obydwie strony. Raz pokazujac amerykanska glupote a drugi apelujac polskiej infantylnej fryzury. Odpowiedz Link Zgłoś
agnisia-k Re: Sprzedać Polskę 15.11.05, 11:56 zdjęcie z papierosem z super mocno wymalowanymi ustami nie pasuje do obrazu kobiety promującej polską kulturę - dziwię się, że dołączono tak dyskedytujące foto. Odpowiedz Link Zgłoś
podyanty Re: Sprzedać Polskę 15.11.05, 12:39 Pani Konsul ????? www.state.gov/s/cpr/rls/fco/21628.htm Odpowiedz Link Zgłoś
podyanty Re: Sprzedać Polskę 15.11.05, 12:44 Albo www.dziennik.com/www/dziennik/kult/archiwum/01-06-05/pp-06-03-01.html Odpowiedz Link Zgłoś
jarek_t1 Re: Sprzedać Polskę 15.11.05, 13:29 Gdyby wierzyc wszystkiemu co w gazetach napisano to ostani link z cala pewnoscia zamknalby buzie kazemu czytenikowi. Obojetnie co by nie przeczytac "jak sprzedac Polske" czy to ostatnie to przychodzi sie do wniosku, ze przeklamania "dziennikarskie" /dziennikarskie w codzyslowie/ bo tego artykulu nie napisala prawdziwa dziennikarka. Ale to juz inna rzecz. Kazdy z nas mieszkancow NY wie, ze ludzie nalezacy do narodu wybranego sie popieraja i nie przebieraja w srodkach. Niech sie popieraja - tylko bardzo prosze niech nam nie wciskaja kitu. Autorka artykulu wymiania ustami pani dyr. nazwy wielkich instytutow miedzy innymi Muzeum Sztuki Wspolczesnej w NYC i jak gdyby caly splendor tego ze Pan Uklanski wlasnie prezentuje swoje dzielo jest jest zasluga Instytutu Kultury. No tak w ten sposob promowac karaj to i ja potrafie. Niech wszystkie inne innsytucje pracuja na nasze konto a my bedziemy sie chwalic. Jesli ktos Panstwa przypadkiem bedzie a NYC podczas obchodow Dnia Pulawskiego - to niech wie, ze glownym organizatorem tego swieta jest Instytut Kultury Polskiej:-) Szkoda, ze wymienieni dyrektorzy nie wiedza, ze NY zyja jeszecze poza amerykaninami Polacy z podwojnym obywatelstwem. I to ci wlasnie przychodza Opetanych lub inne koncerty a nie "Amerykanie" jak to usiluja nam wmowic autorzy artykulu. Przecietny mieszkaniec USA nie wie ze cos takiego jak Instytut Kultrury istnieje wogole!!! Odpowiedz Link Zgłoś