Dodaj do ulubionych

Sprzedać Polskę

14.11.05, 19:45
dobre hasło: "Kwasniewski w Kwaśnicy".
Obserwuj wątek
    • nigdyy Sprzedać Polskę 14.11.05, 19:47
      jak zawsze, cos za cos...
    • testigo a papierochy zabijaja - nawet "niezaleznych"... Ma 14.11.05, 19:59
      mam nadzieje, ze Pani Dyrektor nie przechodzi jednak na czerwonym swietle, a
      dopiero na zielonym. Na czerwonym w NY tez nie wolno. Szanuje "pczucie
      niezaleznosci" ale po cos ten przepis wymyslono. Pewnie po to zeby ludzi nie
      zabijalo.
      Tym bardziej, ze z artykulu wynika, ze Pani Dyrektor sie stara zeby odnosic
      wiele sukcesow. Wiec po co "pracowac na raka"?
      • burakiprlu ta jajoglowy bucu z polski 14.11.05, 20:04
        czerwone swiatla sluza regulacji ruchu na ulicu i tylko idioci czekaja na
        czerwonym kiedy nic nie jedzie. a od palenia sie odpie..
        • dkrytyk55 Re: ta jajoglowy bucu z polski 15.11.05, 09:58
          Piszesz bo lubisz ale nie umiesz,ucz sie ucz.
      • viking2 Re: a papierochy zabijaja - nawet "niezaleznych". 15.11.05, 02:43
        Wiesz, nie tylko papierochy. Hormony w miesku (tak, tak, te same, ktorymi
        zwierzatka hodowlane karmimy na potege), tony azotow na hektar ziemi ornej,
        dymki, dymy i dymiska z kominow przemyslowych, chemikalia w wodzie i spaliny tez
        nikomu nie ida na zdrowie. To ostanie, to akurat stwierdzone doswiadczeniem
        naukowym - salata, ktora wyrosla przy ruchliwej szosie jest trucizna tak
        doskonala, ze "nie dostaje" jej nawet kurara i cyjanek.
        A takze i wszystko to, co "wisi" w powietrzu i razem z deszczykiem wsiaka w
        ziemie, skad po chwili znajduje sobie droge do warzywek i owocow, ktore pozniej
        dietetycy kaza nam wpier....c na tony.
        Nie twierdze, ze papierosy nie sa szkodliwe - bo sa - ale nie demonizujmy.
        Oficjalna propaganda przedstawia palenie jako jedyne zrodlo wszelkeigo zla. W
        ten sposob, to jak tylko wszyscy przestaniemy palic, to juz zaraz mozemy zaczac
        zamykac szpitale i wyrzucac z pracy lekarzy i pielegniarki: nikt juz nie bedzie
        na nic chory...
    • burakiprlu no nie glupia babka 14.11.05, 20:01
      tylko na jakich zasadach ona jest w tej ameryce? czy to polka, na kiesie polakow
      "promuje, zaprasza i organizuje", i jak dostala ta fuche. kogo jest corka, i kim
      jest jej tatus.
      • zakasujacyr Re: no nie glupia babka 14.11.05, 20:20
        Wszystkie dokonania i pomysly ktore ta panienka cytuje, nie sa ani jej zasluga
        ani nie sa jej autorstwa!!! Jest to efekt wielu lat pracy i staran poprzedniego
        dyrektora p. Potoroczyna. Nie wspomnienie o tym fakcie i stwarzanie wrazenia
        pozornego autorstwa to nie tylko brak kultury i wstyd ale powazna
        kompromitacja!!!
      • ciagciulaciag Sam bys chcial taka fuche-ale za chudys w uszach! 15.11.05, 02:27
        burakiprlu napisał:

        > tylko na jakich zasadach ona jest w tej ameryce? czy to polka, na kiesie
        polako
        > w
        > "promuje, zaprasza i organizuje", i jak dostala ta fuche. kogo jest corka, i
        ki
        > m
        > jest jej tatus.
    • pazio :))) 14.11.05, 20:28
      Fajny wywiad, ciekawy człowiek: dużo energi, mądrości i optymizmu. Lubię to w
      ludziach.
    • kiauczau No coz panowie - wywiad ze chapeaux bas! 14.11.05, 23:05
      Trzeba tez przyznac, ze z tym papierochem jest very sexy!
      • ciagciulaciag Wreszcie jakas fajna babka, moze cos zdziala! 15.11.05, 02:23
    • pendrek_wyrzutek A co zostalo do sprzedania? 15.11.05, 04:54
      A co zostalo do sprzedania?
      • biesiadnik1 Re: A co zostalo do sprzedania? 15.11.05, 10:04
        Infantylna baba ciekawe w jaki sposob zanalazla sie NYC bo chyba nie z awansu
        spolecznego z takim mysleniem.
        I takie cos ma sprzedawac Polske?
        Bog zaplac:-)
      • dkrytyk55 Re: A co zostalo do sprzedania? 15.11.05, 10:04
        Tą Babkę bym sprzedał jakiemuś szejkowi a biuro zamknął,byłyby dwie korzyści w jednym.
        • jan.kulczyk Re: A co zostalo do sprzedania? 15.11.05, 10:41
          Hehe kurator to może być sądowy, głupia kobieto (i głupi dziennikarzu również). W Polsce angielskie "curator" nazywa się "kustosz!!!"

          I wy zajmujecie się kulturą???
    • pethate Re: Sprzedać Polskę 15.11.05, 10:47
      Przyklad profesjonalizmu.Dobra robota.Gratulacje.
    • ply_mouth ladnie wyglada z cygarem... ale w usa sie nie pali 15.11.05, 10:56
      ale w ten sposob nie wypromujemy polski w usa. tam sie nie pali. a ten kto pali
      uwazany jest za osobe, ktora mam problem i ktorej trzeba pomoc. "kreatywni"
      fotograficy powinni jednak wiedziec, w jakim swiecie sie obracaja i co probuja
      sprzedac.
    • voodeen Serdeczne pozdrowienia z Polski ... 15.11.05, 11:25
      Jeśli Pani Dyrektor przeczyta ten post, zechce przyjąć wyrazy szacunku i
      gratulacje! A wszystkim wietrzącym spisek w dwóch słowach chciałem napisać, że
      znam tę Panią i zarówno Ona jak i Instytut wykonują naprawdę pożyteczną robotę,
      zarówno z punktu widzenia promowania kultury polskiej na zewnątrz jak i wśród
      licznej Polonii "nowojorskiej i okolicznej".
      • bren.ton Re: Serdeczne pozdrowienia z Polski ... 15.11.05, 11:35
        Nie przesadzaj z ta kurtuazja, ludzie pisza tutaj to co mysla.
        A zdejecia takie z przegieta pania dyr. delektujaca sie dymem z papierosa
        nadaja sie raczej na forum fotografie.
        I nic dziwnego, ze tak reagujemy - w calej Polsce ta "KO poza" jest bardzo
        znana wystarczy porozmawiac pierwsza lepsza swietlicowa wiejska.
        Dla mnie osoba piszaca ten artykulik nalezy tez do zlosliwcow bo manipuluje w
        obydwie strony. Raz pokazujac amerykanska glupote a drugi apelujac polskiej
        infantylnej fryzury.
    • agnisia-k Re: Sprzedać Polskę 15.11.05, 11:56
      zdjęcie z papierosem z super mocno wymalowanymi ustami nie pasuje do obrazu
      kobiety promującej polską kulturę - dziwię się, że dołączono tak dyskedytujące
      foto.
    • podyanty Re: Sprzedać Polskę 15.11.05, 12:39

      Pani Konsul ?????
      www.state.gov/s/cpr/rls/fco/21628.htm
    • podyanty Re: Sprzedać Polskę 15.11.05, 12:44
      Albo
      www.dziennik.com/www/dziennik/kult/archiwum/01-06-05/pp-06-03-01.html
      • jarek_t1 Re: Sprzedać Polskę 15.11.05, 13:29
        Gdyby wierzyc wszystkiemu co w gazetach napisano to ostani link z cala
        pewnoscia zamknalby buzie kazemu czytenikowi.
        Obojetnie co by nie przeczytac "jak sprzedac Polske" czy to ostatnie to
        przychodzi sie do wniosku, ze przeklamania "dziennikarskie" /dziennikarskie w
        codzyslowie/ bo tego artykulu nie napisala prawdziwa dziennikarka.
        Ale to juz inna rzecz.
        Kazdy z nas mieszkancow NY wie, ze ludzie nalezacy do narodu wybranego sie
        popieraja i nie przebieraja w srodkach.
        Niech sie popieraja - tylko bardzo prosze niech nam nie wciskaja kitu.
        Autorka artykulu wymiania ustami pani dyr. nazwy wielkich instytutow miedzy
        innymi Muzeum Sztuki Wspolczesnej w NYC i jak gdyby caly splendor tego ze Pan
        Uklanski wlasnie prezentuje swoje dzielo jest jest zasluga Instytutu Kultury.
        No tak w ten sposob promowac karaj to i ja potrafie.
        Niech wszystkie inne innsytucje pracuja na nasze konto a my bedziemy sie
        chwalic.
        Jesli ktos Panstwa przypadkiem bedzie a NYC podczas obchodow Dnia Pulawskiego -
        to niech wie, ze glownym organizatorem tego swieta jest Instytut Kultury
        Polskiej:-)
        Szkoda, ze wymienieni dyrektorzy nie wiedza, ze NY zyja jeszecze poza
        amerykaninami Polacy z podwojnym obywatelstwem. I to ci wlasnie przychodza
        Opetanych lub inne koncerty a nie "Amerykanie" jak to usiluja nam wmowic
        autorzy artykulu.
        Przecietny mieszkaniec USA nie wie ze cos takiego jak Instytut Kultrury
        istnieje wogole!!!

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka