23.01.09, 15:21
"Miałam osiem lat. Zobaczyłam wiewiórkę w ogrodzie. Zdjęłam wiszącą
nad kominkiem dubeltówkę, oparłam ją o balustradę werandy i
wycelowałam. Kula przeszła przez głowę wiewiórki na wylot. Dziś
uważam, że to był mój najlepszy strzał"

gwoli ścisłosci: dubeltówka jest bronią śrutową - jak mogła
wystrzelić kulę ???
Obserwuj wątek
    • zenon77 Re: Kowbojki 23.01.09, 15:34
      Dubeltówka jest bronią gładkolufową. To czy strzela się śrutem
      (czasami o dużej gramaturze, gdzie w jednym naboju masz tylko 3-4
      kule), czy pojedyńczą kulą (tzw. breneka), jest kwestią wtórną. Tak,
      czy inaczej sprawa jest mało prawdopodobna. Kula ma średnicę pewnie
      większą od głowy wiewiórki. Poza tym kula wystrzelona z broni
      gładkolufowej cechuje się wyjątkowo małą celnością ze względu na
      brak stabilizującego ją w locie ruchu obrotowego. Nawet przy
      nieskończenie doskonałych umiejętnościach byłby to czysty
      przypadek...
      • marcinwasiak Zenon, do czego zatem słuzy dubeltówka? 23.01.09, 15:39
        Do egzekucji? Egzekucji słoni?
      • gonzo44 Re: Kowbojki 23.01.09, 15:48
        zenon77 napisał:

        > Dubeltówka jest bronią gładkolufową. To czy strzela się śrutem
        > (czasami o dużej gramaturze, gdzie w jednym naboju masz tylko 3-4
        > kule), czy pojedyńczą kulą (tzw. breneka), jest kwestią wtórną.

        słusznie - niemniej - gwoli ścisłosci :) - breneka została
        zaprojektowana 1898, czyli 30 lat po strzale który wspomina Ann
        Moses :)... nie zmienia to oczywiście że ten strzał to urban (albo
        raczej country) legend...
        • wissenwertes Tlumaczenie jest do duupy! 23.01.09, 16:36
          Tak to juz jest na tym swiecie Polskim, ze nie od dzisiaj wiedomo, ze
          tlumaczenie w Gazecie jest wiecej niz tragiczne. Nie wierze w nich co PRZEPISUJE
          z innych gazet.

          Nie znam sie na broni. Wiem tylko, ze ta kobieta (jako 8 letnie dziecko) w roku
          1868 strzelala z "22 caliber rifle". Rifle sa to popularne strzelby w USA, z
          lufami gwintowanymi, strzelające specjalnymi pociskami sabotowymi. Weszly na
          rynek w 1846 roku.

          Nie sprawdzalem czy do wiewiorki, bo nie chce sobie dnia psuc jakby w tekscie
          stalo "Raccoon", ktory do tej pory jest bardziej popularny od wiewiorki.
          • bezportek Rifle to bron gwintowana, oprocz krotkiej 23.01.09, 20:09
            Akurat z pociskami sabotowymi okreslenie "rifle" nie ma nic
            wspolnego, a sam sabot wykorzystywany jest w setkach roznych broni,
            w tym gladkolufowych. 22 caliber rifle to na polski i z
            uwzglednieniem specyfiki okresu - kazda dluga bron gwintowana o
            kalibrze 0.22 cala. Najczesciej - bocznego zaplonu (rimfire).
            Na marginesie - dubeltowka to bron srutowa, ale tylko w euroslangu.
            Na swiecie sporo sie uzywa "double rifle", co tubylcy z Europy
            nazywaja "express" od rodzaju amunicji. Zeby bylo smieszniej,
            szkopskie warsztaty narobily swego czasu fure trojlufowych (i pare
            czterolufowych) kombinacji, czasami z gwintowana lufa 22 Long Rifle
            wcisnieta pod dwie srutowe 12-ki. Jedna rzecz jest pewna, Annie
            Oakley nie uzywala drylinga, w Nowym Swiecie ludzie nie lubuja sie w
            komplikacji dla komplikacji.
      • hristoforos Może ktoś ma telefon do Tej od wierzgacza? 23.01.09, 23:59
        Jak wygląda pozycja na Rodeo? Facet leży na plecach, kobieta "siada" na NIM i po
        chwili mówi,że ma Aids. Próbuje utrzymać się jak najdłużej..
    • adam81w "Umie zmęczyć wierzgacza" :) 23.01.09, 16:11
      Rotfl. Każda kobieta powinna umieć.
    • sears31 A co na to chlopcy broniacy Rospude???????? 23.01.09, 16:30
    • magdalene76 U nas w denver wlasnie trwa National Western Show 23.01.09, 16:38
      Dzisiaj wieczorem lecimy ogladac rodeo, i wlasnie bede te wszystkie opisywane
      konkurencje, a wyscig wokol beczek to jest jedna z najbardziej widowiskowych
      czesci i jak ktos to widzial w stanach to dopiero widac jak tam szybko jada.
      Sama probowalam, adrenalina i super zabawa w jednym :))))
      • sieradzanin18 Re: U nas w denver wlasnie trwa National Western 23.01.09, 17:00
        A u nas w Sieradzu jest konkurs strzelania do policji z wierzy więziennej.
    • wozipit super 23.01.09, 16:39
      bardzo fajny text. gratulacje dla autorki za ciekawy temat i wlozona
      w odkrycie historii cowgirls prace!
      To sa prawdziwe amerykanskie dziewczyny!
      Britney Spears sucks!!!!
      :)

      Mezczyzna.
      • sanyu Re: super 23.01.09, 17:52
        Straszny prymityw..
    • k_r_m Kowbojki 23.01.09, 18:04
      " Miałam osiem lat. Zobaczyłam wiewiórkę w ogrodzie. Zdjęłam wiszącą nad kominkiem dubeltówkę, oparłam ją o balustradę werandy i wycelowałam. Kula przeszła przez głowę wiewiórki na wylot. Dziś uważam, że to był mój najlepszy strzał."

      dzisiaj zajał by się nia sąd rodzinny a gazety piałby z zachwytu nad złymi rodzicami
    • pocalujta_wujta Zona wlasnie pojechala do konia jezdzic Western 23.01.09, 18:28
      I tez jako jedna z nioelicznych polek staruje w Western Style i zagania stada
      krow na czas i precyzje.

      Tu w New Jersey... ale kon jest "meksykanski".
      • hristoforos W pozycji na "rodeo"?? 24.01.09, 00:06

        pocalujta_wujta napisał:

        > I tez jako jedna z nioelicznych polek staruje w Western Style i zagania stada
        > krow na czas i precyzje.
        >
        > Tu w New Jersey... ale kon jest "meksykanski".

        Meksykański to pewnie jest jej Kochanek,Antonio Rodrigez!Kiedy wraca pachnąc
        skórą,koniem i potem z pejczem w ręce, a Ciebie to podnieca, to znaczy,że Ty
        dewiant jesteś.
    • efedra Re: Kowbojki 23.01.09, 18:36
      gonzo44 napisał:

      > "Miałam osiem lat. Zobaczyłam wiewiórkę w ogrodzie. Zdjęłam
      wiszącą
      > nad kominkiem dubeltówkę, oparłam ją o balustradę werandy i
      > wycelowałam. Kula przeszła przez głowę wiewiórki na wylot. Dziś
      > uważam, że to był mój najlepszy strzał"
      >
      > gwoli ścisłosci: dubeltówka jest bronią śrutową - jak mogła
      > wystrzelić kulę ???

      Skąd wziąłeś dubeltówkę? W tekście jest mowa o strzelbie - słusznie,
      bo w legendzie Annie O. jest w tym miejscu rifle.

    • ketonal Kowbojki 23.01.09, 18:39
      "Lucille Mulhall z 500 metrów strzelała do kojotów. Waży tylko 40 kg, umie zmęczyć wierzgacza i związać cielaka, ale potrafi też zagrać Chopina i zrobić majonez."
      ...odbytem pali kubańskie cygara, a ssaniem szpary otwiera butelki z winem!
    • conadeser Konkurs strzelania do golebi? 23.01.09, 19:21
      Mam nadzieje ze golebie poza konkursami lotnymi maja swoje konkursy
      dla mysliwych. Nasranie na plecy 1 punkt, nasranie na gola glowe
      mysliwego 3 punkty, na kapelusz 3 punkty, nasranie na dubeltowke 10
      punktow nasranie na glownego zarzadzajacego konkursem 100 punktow.
      Nasranie na ktoregokolwiek z konkursowych widzow; bez punktow, ale
      jaka przyjemnosc!!!
      • bezportek Konkurs strzelania do golebi? 23.01.09, 19:49
        Tak, do golabkow, symboli komuszego "pokoju", kiedys sie strzelalo
        dla sportu. Teraz robi sie to dla oczyszczenia miast ze szkodnikow
        gorszych od szczurow. Pod wzgledem roznoszenia chorob i niszczenia
        przyrody golebie ustepuja tylko nawiedzonym dewiantom ekoterroryzmu.
        Wieszanie takich ekomeneli na sznurze z ekologicznych konopii to
        moze mala przyjemnosc i duzy zaduch, ale pozytek niezgorszy.
        • conadeser Re: Konkurs strzelania do golebi? 23.01.09, 21:30
          Mysle ze mozna byloby dodac cie do tego konkursu z punktacja 1000.
          Rozmarzylem sie przez chwile bo sam bym chetnie ten konkurs wygral
          ale nie umie latac. Pozatem jestes zbyt latwy do rozpoznania bo
          jestes "bezportek". Widze z twojej wypowiedzi ze komputery dotarly
          do najciemniejszych zakatkow ciemnogrodu i tam pewnie juz nie ma
          zadnych golebi. Zdechly w zaduchu powieszonych przez ciebie
          ekologow.
    • kukunapniu Kowbojki 23.01.09, 22:31
      Dlaczego zaraz kowbojki, one maja nazwe wlasna "cowgirls"
      a nie "female cowboys" wiec po Polsku powiny nazywac sie kowgirlki.
      • conadeser Re: Kowbojki = kowgirlki 23.01.09, 22:41
        Dokladnie! Kowgirlki.
        Sisterka lupnij no bez window kaj tom nase boysy na korneze futbol
        pleja.
    • sselrats Kowbojki 23.01.09, 22:40
      65% Amerykanow ma nadwage albo otylosc.
      • viking2 Re: Kowbojki 24.01.09, 02:55
        sselrats napisał:

        > 65% Amerykanow ma nadwage albo otylosc.

        No niby fakt - nie wspominajac juz, ze to wlasciwie na jedno wychodzi... Ale, z
        drugiej strony, 100% Chinczykow ma skosne oczy - no i co z tego?
        • sselrats Re: Kowbojki 24.01.09, 03:52
          Nie wychodzi na jedno. Osoby o BMI przekraczajacym 25 kg/m2 maja
          nadwage, przy BMI od 30 kg/m2 mowimy o otylosci.
          • viking2 Re: Kowbojki 30.01.09, 17:49
            sselrats napisał:

            > Nie wychodzi na jedno. Osoby o BMI przekraczajacym 25 kg/m2 maja
            > nadwage, przy BMI od 30 kg/m2 mowimy o otylosci.

            Niech Ci bedzie. Ale: osoby, ktorym zewnetrzne kaciki oczu podnosza sie do gory,
            maja skosne oczy. Osoby, ktorym te same kaciki oczu opadaja, tez maja skosne
            oczy - i miedzy nimi jest cale 100% Chinczykow. No i ponawiam pytanie: co z tego?
    • rosolina Kowbojki 24.01.09, 12:28
      Raczej "kowgerlki".

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka