Dodaj do ulubionych

Choroba córeczki :-((

11.03.10, 14:16
Witajcie. Mam już wyniki mojej córki. Jestem załamana i nie wiem co robić.
Dziś byliśmy z Martynką u kontroli we Wrocławiu. Miesiąc temu leżałyśmy tam na reumatologii. Czekałyśmy na wyniki. Dzis otrzymałam wynik i diagnozę.
Martynka ma dodatnie przeciwciała jądrowe typu "nuclear dots". Według lekarzy stan jest poważny. Choroba jeszcze nie zaatakowała ale jak to w przypadku autoagresji jest, każda infekcja może ją wywołać. Wtedy będą musieli wkroczyć z leczeniem:sterydy, hormony, metrotexat. To sa wszystko bardzo silne laeki, które wyniszczają organizm. Jej organizm w tej chorobie wytwarza przeciwciała, które dodatkowo atakują własne komórki. Jedyna metoda na chwilę obecną jest taka, że mamy ją chronić przed wszelkimi wirusami i bakteriami oraz steresem. Zalecenie podstawowe to: zabrać dziecko z przedszkola. I co ja mam zrobić? Z jednej strony nie mam wątpliwości. Jeżeli to może opóźnić atak choroby to zabioeram ją i już. Ale z drugiej to z jednej pensji z dwójką dzieci. I przeciez wszędzie moze załapać jakieś choróbsko. Choć tak przwdę mówiąc to zaczęła chorowac jak poszła między dzieci (żłobek, przedszkole).
Nie wiem co robić?
;-(
Obserwuj wątek
    • szafirowa_burza Re: Choroba córeczki :-(( 11.03.10, 15:07
      To bardzo smutne! Przykro, że Twoja córeczka jest tak ciężko chora.
      Jeżeli musisz zrezygnować z przedszkola, to zrób to dla dziecka.
      Wiadomo, że to są ciężkie decyzje. Może mogłabyś pracować w domu?
      czasem są takie możliwości... Bardzo Tobie współczuję, trzymaj się
      dzielnie!
      Pozdrawiam

      --
      Już marzec i za chwilę będzie wiosna...
      Hashimoto VIII/2008
      Niedoczynność sad od zawsze
    • junkersica Re: Choroba córeczki :-(( 11.03.10, 15:36
      Masz wiadomość na priv.
    • ewelina266 Re: Choroba córeczki :-(( 12.03.10, 09:12
      Z pracy muszę odejść. Jakoś mam nadzieję wszystko się ułoży. Bo przecież gorzej już być nie może.
      • junkersica Re: Choroba córeczki :-(( 12.03.10, 09:57
        Wysyłam Ci najważniejsze informacje smile
    • ewelina266 Re: Choroba córeczki :-(( 15.03.10, 19:12
      Podjełam decyzję i wprawiłam w czyn. Odeszłam z pracy, Martynke wypisałam z przedszkola.
      Dodatkowo mamy jutro wizytę u lekarki z Wrocławia, która robiła doktorat na temat przeciwciał jądrowych. Mam nadzieję, ze nas trochę naprowadzi i rozświetli temat.
      • junkersica Re: Choroba córeczki :-(( 16.03.10, 13:10
        Dobrze zrobiłaś. Będziesz miała ją na oku. Wysłałam Ci materiały, dostałaś je?
        Pozdrawiam, junkersica smile
        • ewelina266 Re: Choroba córeczki :-(( 16.03.10, 13:22
          Tak dostałam, dziękuję. Jak na razie studiuję. smile
    • mamaklaudii2004 Re: Choroba córeczki :-(( 16.03.10, 23:09
      Witam ponownie,
      Odpowiadałam na post na forum zdrowie dzicka. Widzę, że nie jest to
      jednak zbieg okoliczności. Nie zdążyłam prześledzić pozostałych
      wątków ale ............ istnije niewątpliwie związek przyczynowo -
      skutkowy ( choroby autoimmunologiczne)sad
      • ewelina266 Re: Choroba córeczki :-(( 18.03.10, 11:46
        Byłam z córcią u okulisty. Na szczęscie wszystko jest dobrze, nie ma zmian zapalnych w oczkach. Jedynie badanie wykazało wadę wzroku +1, ale okularków na razie nie dostała.
        Ufff!
        • junkersica Re: Choroba córeczki :-(( 18.03.10, 15:23
          Czyli jedno do przodu smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka