Dodaj do ulubionych

Propaganda sukcesu

12.07.20, 13:42
Żeby skutecznie walczyć z wrogim trzeba wiedzieć gdzie on jest i w jakiej liczbie. Jednak prawa zazwyczaj nie jest tak atrakcyjna i nie pozwala odtrąbić sukcesu.

18 czerwca ministerstwo poinformowało, że nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim było 88, podczas gdy suma podana przez powiatowe stacje wyniosła 279. Z kolei 21 czerwca ministerstwo przekazało, że w Śląskiem jest 128 nowych zachorowań, tymczasem w powiatach odnotowano ich 230. Statystyki z lokalnych stacji nijak się więc miały do tego, o czym w piątek, 19 czerwca, mówił minister aktywów państwowych Jacek Sasin, kiedy przekonywał, że sytuacja na Śląsku została opanowana.

Stacje sanepidu na Śląsku publikują dane codziennie. Każda stacja. Tego typu weryfikacja nie jest możliwa w innych województwach, bo np. stacja w Chrzanowie w sąsiedniej Małopolsce nie podaje codziennie tych danych do wiadomości publicznej. Podobne problemy mieliśmy, gdy chcieliśmy nanieść na mapę zakażenia z woj. łódzkiego.

Z koronawirusem najskuteczniej walczą państwa, które wiedzą, gdzie on jest. Dane ze stacji sanepidu można nanieść na mapę i wtedy widać, gdzie koronawirus jest największym zagrożeniem. To jest informacja kluczowa, która pozwala uprzedzić mieszkańców i zdusić problem w zarodku. Informowanie to najtańszy sposób na walkę z koronawirusem
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka