Dodaj do ulubionych

Barba di giove

14.04.14, 15:16
To włoska nazwa tej roślinki, znacie polską ew. łacińską? Można u nas kupić?
https://www.florenceservice.it/wp-content/uploads/2013/02/barbadigiove.jpg

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/1655923_676110925763988_3640898083682027504_n.jpg

Moje wiejskie klimaty i nie tylko...

www.garnek.pl/zuzanka
Obserwuj wątek
    • lellapolella Re: Barba di giove 14.04.14, 16:34
      łacińska nazwa Drosanthemum hispidum , strefa 9b
    • horpyna4 Re: Barba di giove 14.04.14, 19:10
      "Barba di Giove" to chyba znaczy "broda Jowisza"?
    • szadoka Re: Barba di giove 14.04.14, 19:42
      śliczna. wyglada jak wiszące marcinki.
      • lellapolella Re: Barba di giove 14.04.14, 19:56
        www.sobiecka.pl/files/Sadzonki-ukorzenione-bylin--w-paletach-2014-oferta-1.pdf
        w całych paletach już sprzedają, znaczy się- jak jeszcze nie ma, to będą:)
        • leloop Re: Barba di giove 14.04.14, 20:55
          a to ja mam, nawet nie wiedziałam, ze tak się zwie, przyhołubiłam w czasie jakiegoś spaceru.
          lubi sucho i gorąco, pełne słońce, rośnie na niczym ale jest ładne tylko sezon, po zimie wygląda katastroficznie i trzeba zaczynać od początku. żeby uzyskać taki efekt jak na zdjęciu trzeba by mieć w polskim wypadku dużo sadzonek bo z jednej roślinki tyle nie przybędzie w ciągu lata.
    • edziakrys Re: Barba di giove 15.04.14, 09:12
      Drosanthemum hispidum albo floribundum.
      Obawiam się, że u nas nie dostępne. Rzeczywiście piękne...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka