nieskorzanka 14.04.14, 15:16 To włoska nazwa tej roślinki, znacie polską ew. łacińską? Można u nas kupić? Moje wiejskie klimaty i nie tylko... www.garnek.pl/zuzanka Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lellapolella Re: Barba di giove 14.04.14, 16:34 łacińska nazwa Drosanthemum hispidum , strefa 9b Odpowiedz Link
horpyna4 Re: Barba di giove 14.04.14, 19:10 "Barba di Giove" to chyba znaczy "broda Jowisza"? Odpowiedz Link
lellapolella Re: Barba di giove 14.04.14, 19:56 www.sobiecka.pl/files/Sadzonki-ukorzenione-bylin--w-paletach-2014-oferta-1.pdf w całych paletach już sprzedają, znaczy się- jak jeszcze nie ma, to będą:) Odpowiedz Link
leloop Re: Barba di giove 14.04.14, 20:55 a to ja mam, nawet nie wiedziałam, ze tak się zwie, przyhołubiłam w czasie jakiegoś spaceru. lubi sucho i gorąco, pełne słońce, rośnie na niczym ale jest ładne tylko sezon, po zimie wygląda katastroficznie i trzeba zaczynać od początku. żeby uzyskać taki efekt jak na zdjęciu trzeba by mieć w polskim wypadku dużo sadzonek bo z jednej roślinki tyle nie przybędzie w ciągu lata. Odpowiedz Link
edziakrys Re: Barba di giove 15.04.14, 09:12 Drosanthemum hispidum albo floribundum. Obawiam się, że u nas nie dostępne. Rzeczywiście piękne... Odpowiedz Link