21.03.20, 14:45
To Tutaj, gdy rodzice zmuszają cię do małżeństwa, masz trzy wyjścia: zgodzić się, uciec i pracować na ulicy albo odebrać sobie życie. Souuba wybrała to ostatnie, ale życie niespodziewanie napisało dla niej całkiem inny scenariusz.
Autorką wszystkich zdjęć jest Iwona El Tanbouli-Jabłońska z @f11_studio. Jej twórczość możecie zobaczyć na Instagramie.

Trudno wyobrazić sobie cierpienie –trzynasto albo czternastoletnich dziewcząt, które nagle zostają zmuszone do małżeństw z dorosłymi facetami. Muszą z nimi współżyć, rodzić im dzieci, choć przecież same ciągle są dziećmi.

W Nigrze, mało znanym afrykańskim kraju, bez dostępu do morza, położonym niemal w całości na Saharze, trawionym przez biedę i głód, aż jedna na cztery dziewczynki wychodzi za mąż przed ukończeniem 15. roku życia. Wczesne małżeństwa to w tym państwie prawdziwa plaga.

Ale żeby być sprawiedliwym: Niger się zmienia. Powoli. Widzę to na własne oczy, gdy latem zeszłego roku sam jeżdżę po tym kraju i poznaję ludzi. W Nigrze są osoby, które zmuszanie młodych dziewcząt do małżeństw uważają za okrucieństwo. W miejscu, gdzie każdy dzień oznacza walkę o przetrwanie, o jedzenie, o wodę – one biją się o coś jeszcze: chcą powstrzymania starych tradycji.

Najważniejszą przyczyną wczesnych małżeństw jest powszechne ubóstwo. Niger należy do najbiedniejszych krajów świata. Aż 380 000 dzieci cierpi tam w wyniku ciężkiego ostrego niedożywienia. Pomóż na unicef.pl/niger
--
Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Obserwuj wątek
  • seremine Re: Niger 21.03.20, 14:51
   Najważniejszą przyczyną jest powszechne ubóstwo. Niger należy do najbiedniejszych krajów świata. Aż 380 000 dzieci cierpi tam w wyniku ciężkiego ostrego niedożywienia.

   Tymczasem statystyki pokazują, że najczęściej wychodzą za mąż dziewczynki pochodzące z najbiedniejszych domów. Ślub z dojrzałym mężczyzną często staje się swoistą strategią na przetrwanie. Rodzice młodych dziewcząt chętnie wydają swoje pociechy za mąż, bo wychodzą z założenia, że tylko w ten sposób są w stanie uratować je przed głodem.

   Drugim kluczowym czynnikiem jest panująca w Nigrze poligamia. Z badań wynika, że młode dziewczęta zwykle stają się drugimi, trzecimi bądź czwartymi żonami danego mężczyzny. Są uważane nie tylko za bardziej atrakcyjne, ale też za bardziej posłuszne.

   Dodatkowo w niektórych nigerskich wioskach panuje przesąd, że dziewczynki powinny wychodzić za mąż przed pierwszym okresem. Zakrwawione ubrania mogą być bowiem mylone z faktem utraty dziewictwa, a to oznacza wstyd dla całej rodziny. W takim rozumieniu wczesne małżeństwo postrzegane jest jako szansa na ochronę godności dziewczynki.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka