15.03.21, 05:24
Abp Jędraszewski o rosnącej skali apostazji: "Średnia wynosiła 50-60 na rok, teraz to 445 aktów"...
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Apostazja 15.03.21, 05:26
   O rosnącej skali apostazji mówi się już od kilku miesięcy, chociaż brakuje oficjalnych statystyk na ten temat. To głównie sami apostaci nagłaśniają temat, dzieląc się swoją decyzją w mediach społecznościowych. Powstał też Licznik Apostazji, gdzie może zapisać się każdy, kto wystąpił z Kościoła katolickiego. Zrobiło to już ponad 2 tys. osób. Po raz pierwszy o konkretnych liczbach powiedział abp Marek Jędraszewski, znany z kontrowersyjnych wypowiedzi m.in. dotyczących osób LGBT+.
   • mala200333 Re: Apostazja 15.03.21, 05:27

    Jak informuje sama archidiecezja krakowska, abp Jędraszewski mówił o apostazji podczas sobotniej mszy świętej w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie kapłani z archidiecezji zjechali na tradycyjną modlitwę pokutną. Arcybiskup poinformował, że w ubiegłym roku w krakowskiej archidiecezji odnotowano 445 aktów apostazji, podczas gdy rok wcześniej było ich 123, a w 2018 r. zaledwie 50-60.

    Czytaj też: Apostazja? To nie takie proste. "Usłyszałam, że byłaby to osobista tragedia księdza"
    Arcybiskup zaapelował o modlitwę za tych wszystkich, "którzy nie rozumieją Kościoła, którzy nie umieją Kościoła kochać, nawet przez łzy, którzy próbują z Kościołem walczyć, którzy się oddalają i tych, którzy podejmują dramatyczne akty apostazji".

    - Proszę was, róbcie wszystko, aby ten dramatyczny akt odejścia był jednocześnie pierwszym dniem powrotu, bo Kościół jest miłującą matką, bo Kościół to jest także ten ojciec czekający na powrót marnotrawnego syna, gotów wybiec na spotkanie. To jest Kościół, którego macie być pokornymi świadkami – mówił abp Jędraszewski.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka