02.05.23, 21:03


Aspiryna jest tania, relatywnie bezpieczna i łatwo dostępna. Miliony pacjentów na całym świecie zażywają ją profilaktycznie, by obniżyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu, a nawet by złagodzić kaca. Najnowsze badania wskazują, że aspiryna może być skuteczna w profilaktyce i walce z nowotworami, korzystnie wpływać na płodność, a nawet pomagać w terapii otępienia. Czy ten popularny lek, pozyskiwany przez wieki z kory wierzby, a od ponad 100 lat syntetyzowany w laboratoriach, to superpigułka XXI wieku
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: Aspiryna 02.05.23, 21:07
   "The Lancet", czołowy badacz aspiryny, prof. Peter Rothwell, neurolog kliniczny z Uniwersytetu Oksfordzkiego, dowiódł, że przyjmowana przez co najmniej pięć lat przez osoby w średnim wieku, aspiryna zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworów żołądkowo-jelitowych (np. żołądka, przełyku, jelit) o 20 proc., a w nieco mniejszym stopniu chroni przed rakiem piersi, płuc i prostaty.

   Dalsze badania prowadzone przez zespół prof. Rothwella wykazały, że u pacjentów onkologicznych, którzy codziennie zażywali małe dawki aspiryny, ryzyko przerzutów do mózgu, płuc czy wątroby zmniejszyło się o 30-40 proc.
   • mala200333 Re: Aspiryna 31.08.23, 06:53
    … że u pacjentów onkologicznych, którzy codziennie zażywali małe dawki aspiryny, ryzyko przerzutów do mózgu, płuc czy wątroby zmniejszyło się o 30-40 proc.!!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka