Dodaj do ulubionych

Co z polędwiczek wieprzowych?

IP: *.ilm.warszawa.sint.pl 22.09.04, 13:54
Witam Was ciepło. Dziś od mojej lepszj połowy otrzymałam zamówienie na mięso -
idzie zima. Mam w zamrażalniku polędwiczki wieprzowe. Co z nich zrobić
smacznego i szybko? Pomóżcie, bo całkiem mi pomyślunek wysiadł.
Obserwuj wątek
    • Gość: ewa zaśpiewa Re: Co z polędwiczek wieprzowych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.04, 14:19
      podsmażyć obtoczone w mące, zalać świeżo wyciśniętym sokiem z pomarańczy,
      białym winem, dodać czosnku, soli i sosu sojowego, poddusić i podać z ryżem,
      Pychotka, ale na duszenie ze 40 minut by sie przydało.
      • Gość: Anna Re: Co z polędwiczek wieprzowych? do ewy IP: *.ilm.warszawa.sint.pl 22.09.04, 14:23
        podsmażyć w całości, czy pociąć na kotleciki?
        • Gość: ewa zaśpiewa Do Anny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.04, 18:20
          pociąć na kotleciki,
          no tak, tego nie dopowiedziałam :)
      • Gość: senin Re: Co z polędwiczek wieprzowych? IP: *.158.240.220.dsl.comindico.com.au 22.09.04, 21:26
        Ewo, a probowalas smazyc nie dluzej niz 2-3 minuty?

        Ja je tak zazwyczaj smaze, a kroje na cieniutkie plasterki , nie grubsze niz 2-
        5 mm.

        Ja, Podobne jak ewa, ale bez soli (sos sojowy spelnia te role )

        na oleju czosnek, potem poledwiczki cieniutko pokrojone i obtoczone w mace
        ziemniaczanej, sos sojowy mozna dodac szalotke i poddusic ze 2 minuty.


        PS
        wiele moze byc kombinacji - niezle bedzie z orzeszkami ziemnymi, mozna
        podostrzyc chilli i pieprzem, mozna dodac usmazonego baklazana albo kawalki
        ananasa
    • bynight_one Re: Co z polędwiczek wieprzowych? 22.09.04, 14:34
      Poledwiczki roztluc cienko, ulozyc na nich swieza szalwie, przykryc plasterkiem
      prosciutto i zwinac. Spiac wykalaczka. Podsmazycz na masle z kazdej strony. Wlac
      winko wytrawne i chwile poddusic a pod koniec dodac slodka smietanke. Doprawic
      sola i pieprzem.
      • Gość: Ananke Re: Co z polędwiczek wieprzowych? IP: *.tvgawex.pl 22.09.04, 14:44
        Polędwiczki wieprzowe zapiekane w sosie słodko-pikantnym



        Składniki:
        o polędwiczki w całości (ja zawsze jednej używałam na tą ilość)
        Marynata:
        o 1 cebula, posiekana
        o 1 łyżka masła
        o 3 łyżki dżemu morelowego
        o 3 łyżki sosu sojowego (ew. maggi)
        o 2 łyżki soku z cytryny
        o 1 łyżeczka mielonego imbiru
        o ½ łyżeczki przyprawy curry


        Wykonanie:
        1. Piekarnik rozgrzać do 180ºC.
        2. Cebulę zezłocić na maśle, dodać pozostałe składniki, zagotować
        mieszając aż się dobrze połączą.
        3. Włożyć mięso do naczynia żaroodpornego, polać ze wszystkich stron
        marynatą, przykryć i piec 45 min. Następnie odkryć i piec dalsze 30 min.
        4. Podawać z ryżem i łagodną surówką, np. z kapusty.

        Nie dodawać dodatkowo soli do mięsa, gdyż marynata jest wystarczająco słona ze
        względu na sos sojowy!
    • edeka5 Re: Co z polędwiczek wieprzowych? 22.09.04, 14:40
      Polędwiczki (całe) obsmażam na gorącym oleju i przekładam do rondla. Na
      pozostałym oleju smażę pokrojoną cebulę i dodaję ją do rondla z polędwiczkami.
      Całość posypuję tymiankiem i dodaję pokrojone cienko jabłka. Dolewam troszeczkę
      wody i duszę na malutkim ogniu. Oczywiście trzeba też posolić, ale to trochę
      później. Polędwiczki kroję na porcje podając na talerze.
      • massom albo zrobic je tak w samej musztardzie... 22.09.04, 15:16
        obtoczyc w musztardzie i na patelnie. To dla leniwych. Jak ci sie chce zrób tak:
        bejca z oliwy, czerwonego wina, ziół prowansalskich, czosnku i śliwek
        kalifornijskich (sól i pieprz). Na noc do lodówki i następnego dnia na
        patelnie. A jesli chce ci sie naprawde bawić kup jeszcze schab, zrób mu dziure
        w srodku, w poledwicy to samo (wzdłóż całego mięska - takie kieszonki).
        Polędwice w bejcy jw., ale w dziurę w polędwicy włóż śliwki kalifornijskie,
        schab włóż w bejcę z oliwy, czosnku i miodu (ew. białe słodkie wino). Sliwki w
        poledwice, a poledwice wloz w schab. Do piekarnika. Często soś by nie suche
        było.
        PZDR
    • poleczka2 Re: Co z polędwiczek wieprzowych? 22.09.04, 15:21
      Niedawny link z fajnymi przepisami
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=15152117&a=15152117
      • Gość: Anna Re: Co z polędwiczek wieprzowych? IP: *.ilm.warszawa.sint.pl 28.09.04, 10:27
        Bardzo dziękuję za pyszne przepisy!
        • Gość: ula Re: Polędwiczki dla dorosłych IP: *.chello.pl 28.09.04, 14:21
          A może w miodku? Są naprawdę pyszne!

          Miód (ja uzywam wielokwiatowy) wymieszać z musztardą - pół na pół
          posmarować tym polędwiczki (całe)
          odstawić do lodówki na min. 1 godz.
          obsmażyć na oliwie z oliwek (krótko, powinny być różowe w środku)
          posolić, popieprzyć w trakcie smażenia
          po usmażeniu dolać 1/2 - 3/4 szklanki miodu pitnego
          chwilkę poddusić - 2 - 3 minutki
          wyjąć polędwiczki
          wymieszać gęstą śmietanę z łyżką musztardy i rozprowadzić w sosie

          pokroić polędwiczki w plasterki, zjadać maczając w sosie

          Polecam!
          • Gość: Anna Re: Polędwiczki dla dorosłych IP: *.ilm.warszawa.sint.pl 28.09.04, 14:28
            ooooooo, to będzie pycha!
    • Gość: bazylka Re: Co z polędwiczek wieprzowych? IP: *.pentor.com.pl / *.pentor.com.pl 28.09.04, 15:43
      to ja opowiem moje wczorajsze polędwiczki w sosie cebulowym, wyszły takie, że
      oszaleć można było :-)
      pokrojone na kotleciki, rozbite bardzo cieniutko, posolone i mocno popieprzone
      obtoczyłam w mące i obsmażyłam z dużą ilością cebuli (ze dwie cebule dałam).
      obsmażone przełożyłam do rondelka (razem z tą niebotyczną ilością cebuli). to
      wszystko podlałam ok. pół szklanki bulionu (przyznaję się, z kostki ;-) - może
      trochę więcej i podusiłam. trzeba tylko uważać, bo łatwo się przypala ten sos
      cebulowy. ale było nieziemskie. na koniec jeszcze zabieliłam sos śmietaną i to
      już było "niebo w gębie". w dodatku całkiem szybkie.
      • Gość: Anna Do bazylki IP: *.ilm.warszawa.sint.pl 28.09.04, 16:09
        Ten przepis też wykorzystam, brzmi smakowicie, dziękuję
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka