Dodaj do ulubionych

Opryszczka_pomocy!

27.09.05, 22:00
Mam dziś strasznego doła, obudziłam się rano z wielkim swędzącym "zimnem" na
buzi, nie wiem czy pryz karmieniu nie zarażę mojego 4 m-cznego synka? Czy
powinnam go karmić w jakiejś chustce na buzi? Czy to jak już mam te okropnie
bolesne pęcherzyki to nie zarażam. POmóżcie bo jestem w kropce. Z
przyzwyczajenia kupiłam też Zovirax a nie wiem czy przypadkiem dla karmiącej
mamy nie jest niewskazany? Więc czym to leczyć?

najgorsze jest to że nie mogę wycałować mojej ukochanej mordki....:-(((((

Asia
Obserwuj wątek
    • monikwodnik Re: Opryszczka_pomocy! 28.09.05, 15:50
      Przeczytałam w "Dziecku", że opryszczka jest niebezpieczna dla maluchów.
      Pediatra zalecał mi zakładanie maseczki, żeby dziecka nie zarazić. O zovirax
      zapytaj panią w aptece, może jest coś na ulotce na ten temat.
      Pozdrawiam i życzę zdrówka
      Monika
    • milulu Re: Opryszczka_pomocy! 28.09.05, 23:04
      Witam! Mam na imię Ludmiła i jestem z Łodzi. Stosunkowo niedawno
      miałm podobny problem tyle, ze mój Kasper miał wtedy tylko miesiąc.
      Jeszcze wtedy karmiłam piersią więc nie mógł mnie nikt zastąpić
      przy dziecku. Spanikowałam okropnie (jestem mikrobiologiem)bo
      miałam świadoomość czym może się zakończyć zakażenie wirusem
      opryszczki tak małego człowieczka. Mój lekarz zalecił wtedy
      staranne mycie i dezynfekowanie rąk (może to być 70% etanol) przed
      każdym kontaktem z dzieckiem oraz smarowanie opryszczki wacikiem z
      preparatem np. typu Zovirax. Ja stosowałam tańszy ale moim zdaniem
      bardziej skuteczny Vratizolin). Opryszczka musi być cały czas
      pokryta grubą warstwą mAŚCI.
      bARDZO SIĘ BAŁAM I OBSERWOWAŁAM WNIKLIWIE STAN DZIECKA.
      Jeśli tylko Twoje dziecko nie ma problemów z odporością, a ty
      karmisz piersią powinno bezpiecznie "przejść" Twoją pryszczkę i
      dodatkowo wzmocni sie jego odporność bo w mleku dostarczysz mu
      przeciwciała antywirusowe.
      Pozdrawiam i życzę powodzenia:))
    • monika_staszewska Re: Opryszczka_pomocy! 30.09.05, 16:52
      Niestety, niestety, całowania warto unikać. Ale karmić spokojnie można (gdyby
      opryszczka pojawiła się na brodawce czy otoczce piersi trzeba by było na czas
      jakiś przerwać karmienie z chorującej piersi). Zovirax miejscowo można
      zastosować.
      pozdrawiam :)
      monika staszewska

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka