barmi 21.05.03, 23:11 Czy macie jakiś "złoty" środek zapobiegający wypadaniu włosów w czasie karmienia piersią? Łykam feminatal, podcięłam włosy i dalej wypadają. A może tylko ja mam taki problem. Pozdrawiam Gosia. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
karollaa Re: Karmienie, a wypadające włosy ????? 22.05.03, 00:09 Hej, nie jestes sama, zaczynam miec podobny problem, ponoc dotyczy on wielu karmiacych mam. Slyszalam tez, ze witaminy nie pomoga, gdyz winne sa tu hormony... ale dokladnie nie wiem o co chodzi. Jesli ktos ma sprawdzony sposob na to, to czekam na odpowiedzi pozdr. Karola Odpowiedz Link Zgłoś
dorotadu Re: Karmienie, a wypadające włosy ????? 22.05.03, 09:58 Podpisuję się pod pytaniami i czekam na rady. Myślałam jednak, że tozmiany hormonalne po ciąży powodują wypadanie włosó. Czy niedługo mamy karmiące zostaną łyse?:)) Odpowiedz Link Zgłoś
irma00 Re: Karmienie, a wypadające włosy ????? 22.05.03, 19:32 Właśnie! Ja też mam ten problem przy ostatnim myciu było na szczotce tyle, że peruke można by zrobić i choć mam gęste włosy to byłam trochę przerażona... Ostatno czytałam, że w czasieciązy włosy nie wychodzą albo bardzo mało i potem "nadrabiają" i jak nie trwa to bardzo długo, to nie szkodzi. Poza tym prolamtyna obecna przy laktacji podobno niesprzyja włosom. Cóż pewnie trzeba przeczekać, może "coś" na głowie zostanie... Pozdrawiam cieplutko :) I. Odpowiedz Link Zgłoś
fiszko Re: Karmienie, a wypadające włosy ????? 22.05.03, 22:30 Z tego co ja wiem to powodem są zmiany hormonalne po ciąży.To właśnie w ciąży mamy więcej włosów, a po ok.3 miesiącach od porodu ten "nadmiar" wypada.Ale może się mylę? Magda Odpowiedz Link Zgłoś
agusiakraj Re: Karmienie, a wypadające włosy ????? 25.05.03, 20:59 Mam ten sam problem,czasem jestem przerazona nadmiarem wlosow na grzebieniu ale wszyscy mowia ze to normalne.Kiedy bylam z synkiem na szczepieniu pytalam lekarki co brac ale za bardzo mi nie pomogla.Powiedziala ze ewentualnie tylko cos ziolowego np. Skrzyp polny,bo niestety Falvit mi zupelnie nie pomaga.Coz chyba trzeba przeczekac. Odpowiedz Link Zgłoś
oreiro.mama.martynki Re: Karmienie, a wypadające włosy ????? 26.05.03, 16:58 Mi też wypadały włosy i wydaje mi się, że to jak piszą w książkach musiał wypaść nadmiar, który wyrósł w czasie ciąży. Obawiałam się, że totalnie wyłysieję, ale jakoś ostatnio przestały mi się tak sypać i przystopowały. karmię już prawie 7 miesięcy. Głowa do góry!!! Odpowiedz Link Zgłoś
umargos Re: Karmienie, a wypadające włosy ????? 30.05.03, 12:05 Hejhej! Dokładnie tak jest. To nie karmienie jest bezpośrednią przyczyną wypadania...ale własnie spadek poziomu estrogenów po ciąży. I wypadaja te wszystkie włosy, które zostały na głowie w ciąży (hmm...prawie wcale mi wtedy nie wypadały...a teraz?? buuuuu). Podobno pomagają ampułki Vichy na włosy...ale są dość drogie. Chyba ok. 140 zł...jedna kuracja. Za jakiś miesiąc zamierzam spróbować... Pozdrawiam Ula Odpowiedz Link Zgłoś
miksia Re: Karmienie, a wypadające włosy ????? 18.07.03, 11:49 Ampułek tych nie można uzywać w czasie karmienia. Lek przenika do krwioobiegu no i tym samym do mleka. m. Odpowiedz Link Zgłoś
dziubulek111 Re: Karmienie, a wypadające włosy ????? 30.05.03, 11:56 Mnie też wypadały na potęgę - teraz jest lepiej. Poprawiło mi się jakiś rok po porodzie. Karmię dalej. Nic z włosami nie robię - wręcz przeciwnie - pozwalam im rosnąć. Używam szamponu Bambi mojego syna (ale mój mąż też, a łysieje:)). Pozdrawiam wszystkie łysiejące i karmiące!!! T. Odpowiedz Link Zgłoś
monika_staszewska Re: Karmienie, a wypadające włosy ????? 18.07.03, 12:34 Wypadanie włosów ok. trzeciego miesiąca po porodzie ma rzeczywiście związek z ciążą , a nie z karmieniem. Każdy włos ma określoną długość życia po czym wypada. Tyle, że w czasie gdy kobieta jest w ciąży włosy o tym ,,zapominają” i zaczynają wypadać dopiero kilka tygodni po porodzie. Tyle, że wtedy wypadają, i te na bieżąco, i te z czasu ciąży. Dobrym preparatem, który poprawia kondycję włosów jest H-Pantoten (1xdziennie 4 tabletki przez minimum 6 tygodni). Pozdrawiam Monika Staszewska Odpowiedz Link Zgłoś
aniawroclaw1 Re: Karmienie, a wypadające włosy ????? 21.07.03, 17:23 Zaprzyjaźniłam się znowu z Materną. I obserwuję, że kłopot wypadających włosów maleje :-) Odpowiedz Link Zgłoś