Gość: ania IP: *.multimo.gtsenergis.pl 06.08.08, 19:15 wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88722,5560666,Wymarzone_wakacje__karaluchy_na_stolowce__chleb_w.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: tez ania Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos IP: 88.246.15.* 06.08.08, 19:58 hehhehe, jaki koszmar :) !!! Karaluchy, o matko, ale skandal! ;) Znowu afera na zamowienie albo autoreklama. Litosci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aloha Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos IP: *.chello.pl 06.08.08, 21:55 koszmar, bo czarter im pod hotel nie podleciał o zamówionej porze buahaha :) Odpowiedz Link Zgłoś
iberia.pl Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos? 06.08.08, 22:19 karaluch w hotelu to faktycznie nic milego, ale pretensje o wymeldowanie z hotelu o g.12 i czekanie na lot to raczej stanadardowa procedura. Odpowiedz Link Zgłoś
maga785 Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos? 06.08.08, 22:33 iberia.pl napisała: > karaluch w hotelu to faktycznie nic milego, ale pretensje o > wymeldowanie z hotelu o g.12 i czekanie na lot to raczej > stanadardowa procedura. Tia w triadzie to rzeczywiście standard... Proponuje skorzystać z biura zagranicznego to zobaczysz jaki jest faktycznie prawidłowy standard usług i ceny.I dlaczego coraz więcej osób kupuje wycieczki za granicą... Odpowiedz Link Zgłoś
iberia.pl Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos? 06.08.08, 22:54 maga785 napisała: > iberia.pl napisała: > > > karaluch w hotelu to faktycznie nic milego, ale pretensje o > > wymeldowanie z hotelu o g.12 i czekanie na lot to raczej > > stanadardowa procedura. > > Tia w triadzie to rzeczywiście standard... taki sam standard ma Itaka, Sindbad, Exim, Alfa Star. Owszem Scan Holiday mial wylot bodajze do poludnia, ale nie da sie dogodzic turystom przylatujacym i wracajacym z wakacji, zawsze ktos bedzie czasowo w plecy. > Proponuje skorzystać z biura zagranicznego to zobaczysz jaki jest faktycznie prawidłowy standard usług i ceny.I dlaczego coraz więcej osób kupuje wycieczki > za granicą... moze podaj konkretny przyklad? Poza tym nie kazdy ma blisko do Berlina.Mnie sie nie oplaca np.leciec z Niemiec:dojazd raz, koszt parkingu dwa skoro mam lotnisko 40km od domu i gratisowy parking. Odpowiedz Link Zgłoś
maga785 Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos? 06.08.08, 23:12 iberia.pl napisała: > maga785 napisała: > > > iberia.pl napisała: > moze podaj konkretny przyklad? Poza tym nie kazdy ma blisko do > Berlina.Mnie sie nie oplaca np.leciec z Niemiec:dojazd raz, koszt > parkingu dwa skoro mam lotnisko 40km od domu i gratisowy parking. Podam na przykładzie zaplanowanego na styczeń wyjazdu z thomas cook. Kuba 750 euro od osoby z opłatami lotniskowymi all inclusive 2 tygodnie.Bilety do Londynu 450 zł od osoby z BA. Ta sama wycieczka w tym samym hotelu z polskim biurem drugiego sortu od 6 tys zł!Różnica w cenie ogromna bo ceny walut poszły w dół.Polskie biura starają się tego nie zauważać.Biuro ma swoje samoloty.Sprzedają miejsca w hotelach,które są rzeczywiście już wykupione, a nie rezerwują jak ktoś sie decyduje.Klient jest na bierząco o wszystkim informowany.Masz dostęp do w wszelkich rezerwacji dokonywanych przez biuro.Jest możliwość rezerwacji kartą kredytową co w polskich biurach nie jest niestety standardem.Dla nich ważna jest renoma w końcu to najstarsze biuro na świecie:) Mieszkam w Warszawie do Londynu mi nie po drodze do Berlina też, a jednak wycieczki już chyba nie wykupię w Polsce:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaszczur Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos IP: *.toya.net.pl 06.08.08, 22:31 Może trzeba zacząć płacić za wczasy prawdziwe pieniądze . Jak dziennikarzyna zapłacił Triadzie za zupę chlebową w basenie to ją dostał . Jak zapłaci za zupę z ostryg podaną na talerzu to ją otrzyma . Odpowiedz Link Zgłoś
iberia.pl Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos 06.08.08, 22:56 Gość portalu: jaszczur napisał(a): > Może trzeba zacząć płacić za wczasy prawdziwe pieniądze . Jak dziennikarzyna zapłacił Triadzie za zupę chlebową w basenie to ją dostał . Jak zapłaci za zupę > z ostryg podaną na talerzu to ją otrzyma . czyzby ? Czylo co jesli ktos kupuje Fiata to otrzyma auto na 3 kolkach a jak kupi Mercedesa to ma auto na 4 kolkach? A moze jedno i drugie ma 4 kolka tylko rozni sie jakoscia? Jeden ma skore a drugi tandetne plastiki ale i jeden i drugi spelnia podstawowe funkcje do przemieszczania sie. Odpowiedz Link Zgłoś
maga785 Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos 06.08.08, 23:16 iberia.pl napisała: > > czyzby ? Czylo co jesli ktos kupuje Fiata to otrzyma auto na 3 > kolkach a jak kupi Mercedesa to ma auto na 4 kolkach? A moze jedno i > drugie ma 4 kolka tylko rozni sie jakoscia? Jeden ma skore a drugi > tandetne plastiki ale i jeden i drugi spelnia podstawowe funkcje do > przemieszczania sie. I o ten standard przemieszczania właśnie chodzi!Płacisz i wymagasz!W Polsce płaci się za mercedesa, a dostaje się fiata:)I jeszcze człowiek ma być zadowolony, że dostał fiata:) > > Odpowiedz Link Zgłoś
pietnacha40 Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos 07.08.08, 18:09 Z tą wspaniałością i bezbłędnością zagranicznych biur,to bym raczej uważała.Zgadzam się,ze wyjazdy są wiele tańsze.Iberia,do lotniska mam tak samo blisko,a jeżdżę z Frankfurtu.I tak wychodzi 3000 - 4000 taniej,niż od nas.Ale te biura też mają wpadki i opóżnienia.Znajomi tegoroczni,lecący z Anglii - tam - półtorej godziny spóżnienia,bałagan w biletach - brak wykupionych miejsc.Powrót - wykwaterowanie o 12 (tak ! - angielskie biuro),wyjazd z hotelu o 18 + trzy godziny spóżnienia samolotu.Im hotel bardzo się podobał,a na jakimś angielskim forum zjechany,że hej.Kanadyjczyk opowiadał,że kilka razy nie było dla niego miejsca w hotelu i go wozili po innych.Kilka innych zagranicznych turystów też się zaśmiało,jak pytaliśmy o jakośc usług ich biur. Nie wiem ,skąd takie nasze przeświadczenie,ze tylko polskie biura mają wpadki i są złe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaszczur Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos IP: *.toya.net.pl 07.08.08, 20:34 Jeśli ktoś płaci za mercedesa to wymaga takiego standardu ,za jaki zapłacił . A tu chodzi o to , że zapłacono za starego malucha ( przepraszam wszystkich użytkowników 126p ), a gość chciałby dostać jaguara . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sumite Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos IP: *.multimo.gtsenergis.pl 07.08.08, 20:47 Cechą takich beznadziejnych polskich biur jest to,ze biorąc kasę za jaką w niemieckich biurach spokojnie można kupić lepsze standard i wczasy bez problemów, wmawia klientom (jak powyższy jaszczur),że za to co chcieliby to musieliby zapłacić majątek. A to kłamstwo!!! Triada choćby wzięła cenę jak za jaguara to będzie wmawiała klientowi dając mu "malucha",że on dostał jaguara a chciałby maybacha i to złotego:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ben Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos IP: *.chello.pl 09.08.08, 10:15 podnoszę ku przestrodze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alt76 Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos IP: *.aster.pl 09.08.08, 12:06 A może przestaniesz już straszyć, to staje się niestrawne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Beta Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos IP: *.chello.pl 09.08.08, 13:55 tak przy okazji tutaj jak widać nikt nikogo nie straszy, tylko opisuje swoje wrażenia z pobytu z TRIADą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaszczur Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos IP: *.toya.net.pl 09.08.08, 15:14 Sumite - dlaczego jest tylu ludzi , którzy po powrocie z "wakacji" opisują swoje przeżycia z Triadą ? Dlaczego miesiąc wcześniej nie zajrzeli na to forum ? Dlaczego ....? Ponieważ kupili swojego jaguara nie wychodząc z domu , nie spojrzeli przez okno , że sprzedawca podstawił im trabanta . Żyjemy w takim kraju , a nie innym . Skoro ktoś zaufał sprzedawcy , którego widział pierwszy raz na oczy , nie sprawdził biura , hotelu ,pośredników itp. a po przyjeździe płacze nad rozlanym mlekiem - ja się tylko śmieje z takich ludzi . A do wycieczek z Niemiec - jest demokracja i każdy lata jak chce , jednak chciałem zauważyć , że niemieckie biura też mają wpadki ,lecz potrafią z nich lepiej wybrnąć . Dam przykład kiedy to Niemiec ten sam pokój zarezerwował dla mnie i jakiegoś Helmuta . Helmut zajął pokój jako pierwszy , a mnie zaproponowano nocleg w recepcji , na co się nie zgodziłem i poprosiłem o interwencję rezydenta , który niemal natychmiast zaproponował inny , lepszy hotel , a na przeprosiny za zaistniałą sytuację dał wycieczkę gratis . Polskie biuro pewnie rozłożyłoby ręce i może dało kosz owoców . Ale jak wracasz z wczasów z Triadą : wspomnienia -BEZCENNE :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sumite Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos IP: *.multimo.gtsenergis.pl 09.08.08, 15:32 A mnie dziwi,ze ktos zmaiast kierowć się zdrowym rozsądkiem i folredami biura, może i opowiaściami znajomych, od razu musi przeszukiwać net . Tutaj nawet ktoś się zdziiłi,ze dziewczyna pyta o to czy może zabrać żelezko turystyczne na wczasy i używac go tam w hotelu. Nawet zadał pytanie czy w to wierzy co ludzie piszą i jak kierowała swoim życiem przezd netem!!! Kompletna paranoja! Do tego jak inaczej można sprawdzić czy diler (ew. broker) któremu płącę za sprowadzenie mi samochodu ściąga mi ten który chcę? Płacę i idę odebrać... a tu trabant ... i co? I Triada !!! Jak mogę sprawdzić buiro któe widzę "pierwszy raz na oczy" ale moi znajomi byli i było ok? Pytać znajomych znajomych, a oni następnych? Ja zawsze polecam niemieckie biura lub organizowanie samemu ! To są dwie pewne rzeczy. Bo znam językli i dagadam się ale rodzica posłałbym z polskim biurem ... pewnie licząc na szczęście. Tylko czy przy wybieramniu wczasów jak i przy kupnie samochodu chcemy liczyć na szczęście??? :)))) PS. Kupowałem niedawno BMW prosto z Niemiec przez brokera. Nikt z moich znajomych tego jeszcze nie robił, na forum auto-moto różne można wyciągać wnioski. Wybrałem, zrealizowałem i mam. Jestem zadowolony. Na czym mam polegać robiąc cokolwiek? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaszczur Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos IP: *.toya.net.pl 10.08.08, 14:23 Sumite jeśli jeździsz BMW to gratuluję wyboru . Odpowiedz Link Zgłoś
pietnacha40 Sumite pyta...na czym mam polegać robiąc cokolwiek 10.08.08, 19:07 Na zdrowym rozsądku.Trochę z oferty,trochę od znajomych,trochę z neta i trochę z babskiej intuicji ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sumite Re: Sumite pyta...na czym mam polegać robiąc coko IP: *.multimo.gtsenergis.pl 11.08.08, 00:16 Nie wiem tylko gdzie sprzedają "babską intuicję" :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misiek Re: Sumite pyta...na czym mam polegać robiąc coko IP: 85.98.115.* 11.08.08, 09:00 Babska intuicja albo olej do piatej klepki, na jedno wychodzi, ma sie lub nie :):) :) Nie da rady zamowic przez internet ;) Czasem zastanawiam sie jak dlugo jeszcze bedziemy trzymali sie maminej kiecy? Ludzie, troche samodzielnosci, wyjazdy z Triada czy innymi biurami to nie kolonie czy sanatorium, litosci! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sumite Re: Sumite pyta...na czym mam polegać robiąc coko IP: *.multimo.gtsenergis.pl 11.08.08, 20:52 Mylisz pojęcia, tu mowa nie o trzymaniu się maminej kiecy ale o reklamowaniu wczasów. Turysta który je reklamuje bo kupował zupełnie coś innego nie potrzebuje maminej pomocy przy reklamowaniu. Tylko niektórzy na tym forum pytają A CO? Nie mogłeś/mogłaś sprawdzić na necie??? Dlaczego nie zapytałes 100 osób??? Gdy ktos pyta o cos to czego nie wie, to "światowcy" (po 2 objazdówkach i jedym pobycie) wyśmiewają czyjeś watpliwości czy pytania? A co robiłes przed netem??? Już tu dziś napisałem - typowo polska "światowość" !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beta Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos IP: *.chello.pl 11.08.08, 10:32 popieram Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beta Re: TRIADA - kolejny koszmar turystów na Rodos IP: *.chello.pl 11.08.08, 10:33 popieram ku przestrodze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: domator popieraj... IP: *.chello.pl 11.08.08, 22:33 ... i nie zapomnij poprzeć także jutro, bo jeszcze ci premię odbiorą! :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antydomator Re: popieraj... IP: *.chello.pl 11.08.08, 22:55 te a jaki ty masz interes bronić tego biura? Może to Ty boisz sie o swoją premię z powodu tylu negatywnych opinii? Odpowiedz Link Zgłoś
annie2003 Re: popieraj... 12.08.08, 08:11 to nie kwestia bronienia biura, tylko ciekawości i niesmaku (w moim przypadku), czemu jedna osoba ciągle pilnuje wszystkich wątków o Triadzie, gdzie piszą cokolwiek negatywnego, a sama nie dzieli się swoimi doświadczeniami, żeby być wiarygodnym...póki co - zwykły pieniacz... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: domator Re: popieraj... IP: *.chello.pl 12.08.08, 10:37 ma tą samą motywację - dla mnie to wygląda jak jakaś nagonka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antydomator Re: popieraj... IP: *.chello.pl 12.08.08, 10:53 Argument to np to co NA INNYM WąTKU znalazła summite: "Autor: Gość: Sumite IP: *.multimo.gtsenergis.pl 12.08.08, 10:41 Dodaj do ulubionych Skasujcie Odpowiedz Ja znalazłem. Jest taka annie2003 która twierdzi,ze biuro turystyczne jest pośrednikiem i nie ponosi odpowiedzialności za "wpadki" kontrahentów swojego "produktu". Oczywiście dla jej biura - jak widać - czymś innym jest uznanie,że niedotrzymanie umowy nie jest normalne a czymś zupełnie innym jest uznanie, że ta umowa dotyczy jej biura. O nie, to winni sa inni!!!" Odpowiedz Link Zgłoś
annie2003 Re: popieraj... 12.08.08, 11:19 i to ma być argument? że ktoś twierdzi, że ja twierdzę? żałosne... tym bardziej, że wbrew nadziejom Sumite NIE JESTEM pracownikiem żadnego biura podróży ani agentem i wcale nie twierdzę, że biuro nie ponosi odpowiedzialności...nie jest winne wpadkom np. przewoźnika, to tak, ale odpowiedzialność ponosi, bo takie jest prawo i koniec...poszukaj dalej pod moim nickiem, to znajdziesz taką wypowiedź sprzed kilku dni... teoria spiskowa Sumite osiąga jak widzę już szczyty...ciekawe czy te słowa można już podciągnąć pod zniesławienie? i to niby dorosły obyty w świecie człowiek.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: domator Re: popieraj... IP: *.chello.pl 12.08.08, 10:37 "te" to sobie możesz na niektóre własne niewybredne części ciała pokazywać... pokaż mi, gdzie ja bronię jakiegoś biura podróży, to wtedy podyskutujemy Odpowiedz Link Zgłoś
gringo68 mity 12.08.08, 11:17 przycztałem ten wątek i wpisy na nim i rzuciło mi się w oczy kilka ewidentych bzdur.... 1. doba hotelowa prawie wszedzie kończy się o 12, jeśli lot powrotny jest wieczorem, trzeba przeczekać tych parę godzin, biuro podroży nie ma nic do zapewnienia pokoi w tym czasie, pokoje muszą być posprzatane dla nastepnego turnusu, z reguły hotel udostepnia 2-3 pokoje albo miejsce gdzie mozna rzucić bagaże, jesli jest taka mozliwość, można sobie też samemu wykupić pokoj na tych parę godzin... 2. Thomas Cook to największa zachodnia masówka ze średnioniższej pólki..parę lat temu wracjąc z Oludeniz, na lotnisku w Dalamanie klebiły się tlumy Niemcow i Angoli bo Cookowi zabrakło samolotów i loty do Aglii i Niemiec były opóźnione po kilkanaście godzin, nikt o tych turystów nie dbył, nikt ich nie informowal...kierunki polskie i czeskie latały jak w zegarku... Odpowiedz Link Zgłoś
gringo68 Re: mity 12.08.08, 11:20 3. ceny..to że euro staniało, nie oznacza, że wczasy tez stanieją...biura podrozy kontraktują hotele sezon wcześniej wg kursu zeszlorocznego...ewentulane obniżki typo promocja czy lat minute polegają na schodzeniu przez biuro z wlasnej marży... Odpowiedz Link Zgłoś
gringo68 Re: mity 12.08.08, 11:27 4. tanie weyjazdy n Niemiec...tylko dlaczego jak sprawdzam na portalach turystycznych, np. weg.de (niemcy) albo wakacje.pl czy traveligo.pl, wyjazd last minute z Niemiec do tego dsamego hotelu np. na Kretę czy do Turcji jest zawsze 20-30% droższy??? jedyna zaleta Niemiec jest na pewno szerszy wybór destynacji... Odpowiedz Link Zgłoś
squirrel9 Re: mity 12.08.08, 13:54 Musisz zauważyć,ze pewnie sprawdzasz 4* Triady i 4* Thomasa Cooka a to zupełnie inna klasa. To co Triada spreda ci za 4* w Niemieckich biurach ma najwyżej 3*. Odpowiedz Link Zgłoś
squirrel9 Re: mity 12.08.08, 13:56 gringo68 napisał: > przycztałem ten wątek i wpisy na nim i rzuciło mi się w oczy kilka > ewidentych bzdur.... > > 1. doba hotelowa prawie wszedzie kończy się o 12, jeśli lot powrotny > jest wieczorem, trzeba przeczekać tych parę godzin, biuro podroży > nie ma nic do zapewnienia pokoi w tym czasie, pokoje muszą być > posprzatane dla nastepnego turnusu, z reguły hotel udostepnia 2-3 > pokoje albo miejsce gdzie mozna rzucić bagaże, jesli jest taka > mozliwość, można sobie też samemu wykupić pokoj na tych parę > godzin... > > 2. Thomas Cook to największa zachodnia masówka ze średnioniższej > pólki..parę lat temu wracjąc z Oludeniz, na lotnisku w Dalamanie > klebiły się tlumy Niemcow i Angoli bo Cookowi zabrakło samolotów i > loty do Aglii i Niemiec były opóźnione po kilkanaście godzin, nikt o > tych turystów nie dbył, nikt ich nie informowal...kierunki polskie i > czeskie latały jak w zegarku... Problem w tym, że "parę lat temu" to tak jak "daaaawno daaawno temu" ... w polskich biurach (niektóych szczególnie) to codzienność ... Odpowiedz Link Zgłoś