17.07.06, 20:02
Czesc i witam,

Mam pytanie: jaka jest roznica pomiedzy regulatorem z membrana a z tlokiem.
Stoje wlasnie przed wyborem i nie bardzo wiem ktory.
Myslalem o Scubapro Mk2 lub Mk17.
Dopiero zaczynam zabawe w nurkowanie i jestem laikiem.
Dzieki za kazde info.
Obserwuj wątek
    • crusader1 Re: Regulator 18.07.06, 04:05
      Wielka w konstrukcji, mala moim zdaniem w uzywaniu jak dlugo uzywasz je zgodnie z przeznaczeniem.
      Ja mam membrane (diaphragm) i nigdy nie uzywalem tloka (piston). Gminna plotka niesie ze membrana
      jest lepsza w brudniejszej (lub zimniejszej) wodzie.

Jedno i drugie dobre. Wydaje mie sie ze lepiej jest sprawdzic jak ci sie w obydwu oddycha i jak ci jest
      wygodnie.
        • crusader1 Re: Regulator 19.07.06, 05:11
          Ja uzywam w zimnej i brudnej wodzie:

www.leisurepro.com/Prod/CategoryID_1159/Sort_Stock/DescSort_0/Filter_1%3d437/MRSMR22.html?Hit=1

I jestem zadowolony. Odezwij sie skad jestes w Stanach. Jak chcesz na priva.
          • ertes Re: Regulator 19.07.06, 07:41
            Moj znajomy namawia mnie na Apeks ts40/ts50 ale ja jednak juz zdecydowalem sie
            na mk17.
            Ktos mi podrzucil ten BCD: www.halcyon.net/index.shtml
            Ja kupuje Seaquest od mojego LDS.

Jestem w Kalifornii w Orange County.
            • crusader1 Re: Regulator 20.07.06, 00:45
              zastanowilbym sie nad tym wyborem. BCD ci starczy na dlugo jak bedziesz szanowal i warto
              zainwestowac wiecej i myslec na przyszlosc. Podrzutka wydaje sie dobra, choc ja polecam Riptde Zone
              2, ktory kupilem na poczatku sezonu. Nie wiem jaki seaquest chcesz kupic, ale podejzewam ze nie
              2tank capable. Nie popelnij takiego samego bledu jak ja :) Za dwa sezony moze sie wszystko zmienic i
              bedziesz potrzebowal lepszego i wtedy "nowe" BC w kat i trzeba miec nowsze...

www.amazon.com/gp/product/B000G8LQY0/102-4547081-4524967?v=glance&n=3375251
              Pozdrowienia z pod Chicago (w kierunku WI). Przez pare lat mieszkalem w "pobliskim" NW gdzie
              zamierzam powrocic. Warto wiec trzymac kontakt...
              • ertes Re: Regulator 20.07.06, 03:18
                Kolega ktory jest instruktorem namawia mnie na Apeks ATX50...
                Tutaj maja nawet w miare OK cena razem z DS4: www.diveinn.com

Jesli chodzi o BCD to dzieki za wskazowki, na pewno wezme to pod uwage.
                Choc szczerze mowiac to nie widzialem tutaj nigdy ludzi z dwoma butlami.
                Seaquest to ten: www.leisurepro.com/Prod/SQTPQS.html

Slyszalem tez o czym takim: www.halcyon.net

Na arzie to oczywiscie w sferze planow gdyz dopiero w weekend koncze kurs
                pierwszymi nurkowaniami w Oceanie :)
                Jak przejde ten test to od przyszlego tygodnia zaczne powoli gromadzic sprzet.

Masz jakies doswiadczenia z komputerami? Ja mysle o Suunto Cobra ktory ma air
                integration a wiec pokazuje ile masz powietrza itp.
                • crusader1 Re: Regulator 21.07.06, 03:49
                  dobra rada reg przymierz i posuchaj znajomych instruktorow. na przyszlosc pomysl tylko o tym czy
                  bedziesz chcial robic nitrox. 2 tanks + nitrox jest dobra kombinacja zwlaszcza jak bedziesz chcial
                  pobuszowac po wrakach, nieco glebiej z aparatem foto lub kamera.

to samo radze ci z kompem. kup na zapas taki z mozliwoscia nitrox. Ja mam Genesis React Pro ktory
                  jest w miare tani i nie nazekam. Nie wyglada tak dorze jak sunto ale w leisure pro oszczedzis na nim ze
                  stowe. Nie wiem dlaczego ale ufam jakos bardziej mechanicznym pressure gauges, moze z powodu tego
                  ze nie potrzebuja baterii.
    • ertes Re: Regulator 24.07.06, 03:55
      Zrobilem certyfikat. Dzisiaj :)
      Mam 4 nurkowania poza soba :)
      hehe

Oczywiscie namowli mnie na kupno regulatora.
      Akurat jest na special Aqualung Legend + octo wiec wzialem :)
      • ravravrav Re: Regulator 27.07.06, 14:51
        Zapraszamy na www.nurkonet.pl
        wiele ciekawych artykułów na temat nurkowania.

ertes napisał:

> Zrobilem certyfikat. Dzisiaj :)
        > Mam 4 nurkowania poza soba :)
        > hehe
        >
        > Oczywiscie namowli mnie na kupno regulatora.
        > Akurat jest na special Aqualung Legend + octo wiec wzialem :)
        >
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka