Dodaj do ulubionych

przesuwanie miesiączki

21.01.05, 19:14
Nie biore żadnych tabletek hormonalnych,a chciałabym przesunąć miesiaczke o
kilka dni. Jaki tabletki sie stosuje,od ktorego dnia cyklu trzeba
zacząć,kiedy można najpozniej przed planowaną miesiaczką? Cykle mam
regularne. Napiszcie jak coś wiecie
Obserwuj wątek
    • Gość: mmm Re: przesuwanie miesiączki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.05, 19:52
      Zaraz, a o jakie tabletki pytasz ??? O pigułki antykoncepcyjne, czy coś innego?
      Jeśli o pigułki, to musiałabyś zacząć brać podczas ostatniej miesiączki.
      A jeśli pytasz o inne tabletki to nie mam pojęcia co masz na myśli.
    • juppi Re: przesuwanie miesiączki 21.01.05, 19:52
      Przeszukałam troche historie i znalazłam 2 leki Duphaston i Orgametril. Czy
      jakies róznice miedzy nimi oprocz ceny? D-ok 40 zl i O-ok 10 zl ?? Ktorys
      bralyscie i polecacie?
    • juppi mmm 21.01.05, 19:57
      chodzi mi o jakies substytuty progesteronu,zeby przedluzyc troche druga faze
      cyklu i opoznic miesiączke. chyba dobrze znalazłam Duphaston i Orgametril
      • Gość: mmm Re: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.05, 20:29
        A czy te leki nie są przypadkiem na receptę ?
        • Gość: justy Re: IP: *.ynet.pl / 213.241.34.* 21.01.05, 22:58
          owszem, przyadkiem są na receptę, jak wszystkie hormony.
    • juppi Re: przesuwanie miesiączki 22.01.05, 09:26
      są na recepte,ale to nie problem. tylko nie wiem ktory wybrac, czy drozszy
      Duphaston znaczy lepszy? mniej dzialan ubocznych? czy wystarczy tańszy
      Orgametril? doradzcie coś prosze
      • Gość: gość portalu Re: przesuwanie miesiączki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.05, 11:01
        Jest jeszcze Primolut-Nor. Nie wiem, co najlepsze - powinnaś po prostu spytać
        lekarza.
    • heather_morris Re: przesuwanie miesiączki 22.01.05, 11:32
      Gdy nie bierze sie pigulek antykoncepcyjnych trudno przesunac miesiaczke.
      Jednak o wiele latwiej wywolac ja wczesniej niz wydluzyc caly cykl. Najlepiej
      zglos sie odpowiednio wczesnie do lekarza, dostaniesz tabletki lub zastrzyk na
      wywolanie, okres pojawi sie wczesniej i w dniu kiedy nie chcesz miec okresu
      bedziesz miala spokoj.
      Ja jednak mimo wszystko nie polecam takich zabaw z ingerencja w cykl. Lepiej
      zaopatrzyc sie w tampony i jakos to przezyc...

      Pozdrowionka
      • Gość: tusia Re: przesuwanie miesiączki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.05, 15:19
        Zastrzyki - ja kiedyś próbowałam przyśpieszyć w ten sposób miesiączkę, wzięłam
        2 zastrzyki z progesteronem... a miesiączki nie dostałam wcale! Mało tego, USG
        wykazało że nie będzie jej w ogóle (było cienkie endometrium).
        Więc Juppi uważaj, bo może będzie trzeba w efekcie sztusznie wywoływać okres.
        Heather ma rację, taka ingerencja nie zawsze jest dobra.

        • jogger Re: przesuwanie miesiączki 24.01.05, 17:35
          Jest metoda naturalna na przyśpieszenie, czy też wywołanie opóźnionej
          miesiączki - napar z kwiatu czarnej malwy (sklepy zielarskie).
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka