Dodaj do ulubionych

Soja i olej kokosowy

15.04.05, 10:51
coconutoil.com/soy.htm
www.tropicaltraditions.com/thyroidhealth.htm
Obserwuj wątek
    • to-ja-007 Re: Soja i olej kokosowy 15.04.05, 12:19
      Tylko kup gdzies ten olej kokosowy .....
      Ja nie znalazlam, najblizej bylam wcinajac wiorki kokosowe smile
      Roznicy wielkiej nei zauwazylam.

      Podobno temp. ciala podnosi tez cynamon...

      • nefretete8 Re: Soja i olej kokosowy 15.04.05, 13:59
        Ja znalazłam ten olej w Polsce a konkretnie w poznaniu,tez mialam umieścić ten
        link bo to znalazłam około tyg temu chcecie adres sklepu litr oleju kokosowego
        kosztuje około32zł!!!!
    • anikwaw mam olej kokosowy... 23.04.05, 10:43
      Kupiłam ten olej kokosowy i jestem w szoku bo on wygląda jak smalec!!!!! Jak go
      używacie???? Do smażenia, pieczenia itp? Czy potrawa z tym olejem ma smak
      kokosowy czy niekoniecznie?
      Jeszcze tego nie próbowałam bo dopiero wczoraj dokonałam zakupu....w sklepie ze
      zdrową żywnością.

      Pozdrawiam,
      Ania
      • nefretete8 Re: mam olej kokosowy... 23.04.05, 11:40
        olej kokosowy ma postac stałą i rzeczywiście wygląda jak smalec możesz
        przełożyc część do miseczki i poczekać aż się rozpuści --jest znakomity jako
        balsam do ciała ,maska do włosów[na noc]rano włosy umyś,olej kokosowy w ustach
        sie topi,ma działanie chłodzące,wystarczy potrzymać dłużej w dłoni będzie się
        topił i użyć można dodawać do potraw albo jeść ze 3 łyżeczki dziennie---smażyc
        raczej nie bo ma za dużo tłuszczów nasyconych!!!!
        • anikwaw Re: mam olej kokosowy... 25.04.05, 09:06
          HA!! No to dobrze, że spytałam bo już chciałam na nim pichcić smile Wielkie
          dzięki za wskazówki. Spróbuję to zjeść chociaż jakoś nie mogę sobie wyobrazić
          przyjmowanie 3 łyżeczek OLEJU...który wygląda jak smalec!!!! Czy to
          jest "wredne" w smaku ???

          Pozdrowionka,
          Ania
          • nitca Re: mam olej kokosowy... 04.05.05, 13:27
            Aniu, podziel sie doswiadczeniami. Smakuje Ci ten olej ? Mozna go stosowac np.
            zamiast masla czy lepiej na lyzeczce i lizac jak lody ?smile
            A moze jest obrzydliwy ?
            Nitca
            • anikwaw Re: mam olej kokosowy... 16.05.05, 22:42
              Witam! Sorka, że dopiero teraz ale miałam ostatnio mało czasu na buszowanie na
              forum.....
              A co do oleju to muszę przyznać, ze byłam baaaaaaaardzo pozytywnie zaskoczona.
              Długo nie próbowałam bo miałam jakąś MEGA BLOKADĘ przed posmakowaniem czegoś co
              wygląda jak smalec! Odważyłam się dopiero jakiś tydzień temu i nie było tak
              źle! To ma całe szczęście tylko lekko "tłustawy" smaczek, ale miło
              kokosowy...łykam to łyżeczką - jedna cała łyżeczka na raz! Faktycznie
              szybciutko się rozpuszcza i nie pozostawia jakiegoś nieprzyjemniego tłustego
              posmaku - wyobrażałam to sobie o wiele gorzej.
              Jeśli jeszcze nie próbowałaś to polecam smile Na kanapce zamiast masła jakoś
              sobie tego oleju nie wyobrażam - to ma dosyć mocno kokosowy posmak, więc chyba
              nie "pasuje" do chleba czy bułeczki....ale to przecież kwestia "gustu" - być
              może Tobie posmakuje w innej formie!??
              Łyknęłam już chyba 1/3 słoiczka smile

              Pozdrowionka,
              Ania
    • nefretete8 Re: Soja i olej kokosowy 23.04.05, 12:11
      polecam stronkę wizazu jest tez o inych olejach wystarczy kliknąć nazwę juz
      daję link www.wizaz.pl/images/oleje_roslinne/?o=kokos
    • katerina24 Re: Soja i olej kokosowy 04.05.05, 16:39
      olej kokosowy smakuje naturalnym kokosem ,jest tłusty w ustach sie topi chłodzi
      skóre dobrze się rozpuszcza ,nie jest zły
      • nitca Re: Soja i olej kokosowy 16.05.05, 22:52
        Dzieki smile skoro nie jest obrzydliwy to bede go szukac.
        • anikwaw Re: Soja i olej kokosowy 16.05.05, 23:14
          Daję słowo - NIE JEST smile A ja jestem baaaardzo ostrożna i grymaśna jeśli
          chodzi o dziwne smaki....

          Ania
    • anikwaw smalec zmienił się w płyn :-) 31.05.05, 23:26
      Dzisiaj zauważyłam, że mój olej kokosowy z wyglądu i postaci "smalcowej"
      przeobraził się w przeźroczysty płyn....to chyba temperaturka go tak załatwiła.
      Trzymacie to cudo w lodówce?! Ja trzymałam go na pułce w kuchni i ciepło
      ostatnich dni roztopiło go!!! Myślicie, że mi teraz nie zaszkodzi w takiej
      postaci??? Powinnam go wrzucić do lodówki, czy lepiej go tak nie maltretować
      zmianami temperatury?????
      Pozdrawiam,
      Ania
      • katerina24 Re: smalec zmienił się w płyn :-) 01.06.05, 01:38
        To się trzyma tylko w lodówce,o rany ale sobie kokosa nawrzyłaś}}}}}}}}Broń
        boże z powrotem do lodówki teraz tylko do łazienki i jako krem do
        ciała ,doustnie raczej nie,bu
        • anikwaw Re: smalec zmienił się w płyn :-) 01.06.05, 12:52
          Ja to potrafię sobie dobrze zrobić!!!!!!! Ale jestem bezmyślna.....trzeba
          będzie zainwestować w kolejny olej a ten we włosięta wcierać sad
          Wielkie dzięki za info!
          ufff....dobrze że się spytałam!!

          Buźka,
          Ania
    • to-ja-007 Re: Soja i olej kokosowy 01.06.05, 11:07
      a czy zauwazylyscie ze to jakos "dziala" ?
      • anikwaw Re: Soja i olej kokosowy 01.06.05, 12:55
        Wiesz, ja dopiero od 2 tyg. to podjadam, więc trudno wyczuć.
        Zauważyłam, że nie wypadają mi tak drastycznie włosy od kilku dni, ale szczerze
        mówiąc to nie wiem czy to od wcierania oleju, podjadania go czy może taki sezon
        nastał?!?!

        Na bank gorzej się po tym nie czuję smile))

        Pozdrawiam,
        Ania
    • sakami Re: Kupiłam ten olej 04.06.05, 16:33
      Właśnie dziś dostałam 200g oleju- tłoczony na zimno, w sklepie zielarskim, ale
      pani pierwszy raz słyszała coby ktoś chciał go jeść! Mówi,że ludzie go kupują
      do masażu. Spróbuję go -mocno pachnie kokosem. Jecie go? W jakiej postaci? Ile?
      Są jakieś zmiany (na lepsze of course smile)
    • katerina24 Re: Soja i olej kokosowy 16.02.06, 19:50
      up
      • ja_joanna Re: Soja i olej kokosowy 25.03.06, 23:57
        up,

        ciekawy wątek smile
        • malgorzatka_2_3 Re: Soja i olej kokosowy 26.03.06, 13:44
          Mój kontakt z wiórkami kokosowymi, albo czymkolwiek związanym z kokosem kńczy
          się w 93% potężnymi aftami w ustach. Mimo, że bardzo lubię smak kokosu,
          musiałam się odzwyczaić, bo walka z aftami przypomina walkę z wiatrakami...
          kaie znaczenie/działanie ma ten olej kokosowy dla chorych na Hashimoto?
          wyłącznie kosmetyczne? Pozdrawiam smile
          • marzma2 Re: Soja i olej kokosowy 27.03.06, 09:58
            Witam a czy ktoś ewentualnie ma jakiś namiar na sklep internetowy w którym
            mogłabym kupić taki olej kokosowy? Aha najlepiej tłoczony na zimno.
    • lilith_6 Re: Soja i olej kokosowy 05.04.06, 19:39
      Ktoś w tym wątku napisał: "...smażyć raczej nie, bo ma za dużo tłuszczów
      nasyconych...". Chodziło oczywiście o olej kokosowy.

      Jest dokładnie odwrotnie. Olej kokosowy jako jeden z niewielu olejów roślinnych
      nadaje się świetnie do smażenia bo się nie utlenia. Można go używać
      wielokrotnie i ciągle będzie miał ładną barwę.
      Natomist inne np. olej z rzepaku, kukurydzy, słonecznika itd ... utleniają się,
      nie można więc traktować ich wysoką temperaturą, a gdy usmażymy na nich
      cokolwiek, zafundujemy sobie potężną toksyczną bombę.
      W miarę dobra do smażenia jest też oliwa z oliwek.

      No właśnie, ale jaki związek ma ten olej z Hashimoto?
      • katerina24 Re: Soja i olej kokosowy 06.04.06, 00:13
        bo na tym oleju się nie samzy tylko przyjmując go doustnie i zażywając ruchu
        można schudnąc wystarczy wpisac w google nazwę olej kokosowy firmy Olimp i
        bedziesz wiedzieć co i jak
        • lilith_6 Re: Soja i olej kokosowy 07.04.06, 18:05
          A nie pomyślałaś o tym, że skoro wypowiadam się nt. oleju to wiem "co i jak".
          Olej kokosowy firmy Olimp, faktycznie, jest sprzedawany jako odżywka, ale
          zauważ, że na rynku znajdują się oleje również innych firm.
    • makaka74 Re: Soja i olej kokosowy 24.11.06, 13:47
      bardzo jestem ciekawa jakie są wyniki?? troche czasu minęło a dosyć kilka osób
      zapodawało ten olej bądź też chciało go kupić - możecie powiedzieć czy
      widziałyście jakąś różnicę po nim? tak z perspektywy czasu smile
      pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka