nitca 15.04.05, 10:51 coconutoil.com/soy.htm www.tropicaltraditions.com/thyroidhealth.htm Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
to-ja-007 Re: Soja i olej kokosowy 15.04.05, 12:19 Tylko kup gdzies ten olej kokosowy ..... Ja nie znalazlam, najblizej bylam wcinajac wiorki kokosowe Roznicy wielkiej nei zauwazylam. Podobno temp. ciala podnosi tez cynamon... Odpowiedz Link
nefretete8 Re: Soja i olej kokosowy 15.04.05, 13:59 Ja znalazłam ten olej w Polsce a konkretnie w poznaniu,tez mialam umieścić ten link bo to znalazłam około tyg temu chcecie adres sklepu litr oleju kokosowego kosztuje około32zł!!!! Odpowiedz Link
anikwaw mam olej kokosowy... 23.04.05, 10:43 Kupiłam ten olej kokosowy i jestem w szoku bo on wygląda jak smalec!!!!! Jak go używacie???? Do smażenia, pieczenia itp? Czy potrawa z tym olejem ma smak kokosowy czy niekoniecznie? Jeszcze tego nie próbowałam bo dopiero wczoraj dokonałam zakupu....w sklepie ze zdrową żywnością. Pozdrawiam, Ania Odpowiedz Link
nefretete8 Re: mam olej kokosowy... 23.04.05, 11:40 olej kokosowy ma postac stałą i rzeczywiście wygląda jak smalec możesz przełożyc część do miseczki i poczekać aż się rozpuści --jest znakomity jako balsam do ciała ,maska do włosów[na noc]rano włosy umyś,olej kokosowy w ustach sie topi,ma działanie chłodzące,wystarczy potrzymać dłużej w dłoni będzie się topił i użyć można dodawać do potraw albo jeść ze 3 łyżeczki dziennie---smażyc raczej nie bo ma za dużo tłuszczów nasyconych!!!! Odpowiedz Link
anikwaw Re: mam olej kokosowy... 25.04.05, 09:06 HA!! No to dobrze, że spytałam bo już chciałam na nim pichcić Wielkie dzięki za wskazówki. Spróbuję to zjeść chociaż jakoś nie mogę sobie wyobrazić przyjmowanie 3 łyżeczek OLEJU...który wygląda jak smalec!!!! Czy to jest "wredne" w smaku ??? Pozdrowionka, Ania Odpowiedz Link
nitca Re: mam olej kokosowy... 04.05.05, 13:27 Aniu, podziel sie doswiadczeniami. Smakuje Ci ten olej ? Mozna go stosowac np. zamiast masla czy lepiej na lyzeczce i lizac jak lody ? A moze jest obrzydliwy ? Nitca Odpowiedz Link
anikwaw Re: mam olej kokosowy... 16.05.05, 22:42 Witam! Sorka, że dopiero teraz ale miałam ostatnio mało czasu na buszowanie na forum..... A co do oleju to muszę przyznać, ze byłam baaaaaaaardzo pozytywnie zaskoczona. Długo nie próbowałam bo miałam jakąś MEGA BLOKADĘ przed posmakowaniem czegoś co wygląda jak smalec! Odważyłam się dopiero jakiś tydzień temu i nie było tak źle! To ma całe szczęście tylko lekko "tłustawy" smaczek, ale miło kokosowy...łykam to łyżeczką - jedna cała łyżeczka na raz! Faktycznie szybciutko się rozpuszcza i nie pozostawia jakiegoś nieprzyjemniego tłustego posmaku - wyobrażałam to sobie o wiele gorzej. Jeśli jeszcze nie próbowałaś to polecam Na kanapce zamiast masła jakoś sobie tego oleju nie wyobrażam - to ma dosyć mocno kokosowy posmak, więc chyba nie "pasuje" do chleba czy bułeczki....ale to przecież kwestia "gustu" - być może Tobie posmakuje w innej formie!?? Łyknęłam już chyba 1/3 słoiczka Pozdrowionka, Ania Odpowiedz Link
nefretete8 Re: Soja i olej kokosowy 23.04.05, 12:11 polecam stronkę wizazu jest tez o inych olejach wystarczy kliknąć nazwę juz daję link www.wizaz.pl/images/oleje_roslinne/?o=kokos Odpowiedz Link
katerina24 Re: Soja i olej kokosowy 04.05.05, 16:39 olej kokosowy smakuje naturalnym kokosem ,jest tłusty w ustach sie topi chłodzi skóre dobrze się rozpuszcza ,nie jest zły Odpowiedz Link
nitca Re: Soja i olej kokosowy 16.05.05, 22:52 Dzieki skoro nie jest obrzydliwy to bede go szukac. Odpowiedz Link
anikwaw Re: Soja i olej kokosowy 16.05.05, 23:14 Daję słowo - NIE JEST A ja jestem baaaardzo ostrożna i grymaśna jeśli chodzi o dziwne smaki.... Ania Odpowiedz Link
anikwaw smalec zmienił się w płyn :-) 31.05.05, 23:26 Dzisiaj zauważyłam, że mój olej kokosowy z wyglądu i postaci "smalcowej" przeobraził się w przeźroczysty płyn....to chyba temperaturka go tak załatwiła. Trzymacie to cudo w lodówce?! Ja trzymałam go na pułce w kuchni i ciepło ostatnich dni roztopiło go!!! Myślicie, że mi teraz nie zaszkodzi w takiej postaci??? Powinnam go wrzucić do lodówki, czy lepiej go tak nie maltretować zmianami temperatury????? Pozdrawiam, Ania Odpowiedz Link
katerina24 Re: smalec zmienił się w płyn :-) 01.06.05, 01:38 To się trzyma tylko w lodówce,o rany ale sobie kokosa nawrzyłaś}}}}}}}}Broń boże z powrotem do lodówki teraz tylko do łazienki i jako krem do ciała ,doustnie raczej nie,bu Odpowiedz Link
anikwaw Re: smalec zmienił się w płyn :-) 01.06.05, 12:52 Ja to potrafię sobie dobrze zrobić!!!!!!! Ale jestem bezmyślna.....trzeba będzie zainwestować w kolejny olej a ten we włosięta wcierać Wielkie dzięki za info! ufff....dobrze że się spytałam!! Buźka, Ania Odpowiedz Link
to-ja-007 Re: Soja i olej kokosowy 01.06.05, 11:07 a czy zauwazylyscie ze to jakos "dziala" ? Odpowiedz Link
anikwaw Re: Soja i olej kokosowy 01.06.05, 12:55 Wiesz, ja dopiero od 2 tyg. to podjadam, więc trudno wyczuć. Zauważyłam, że nie wypadają mi tak drastycznie włosy od kilku dni, ale szczerze mówiąc to nie wiem czy to od wcierania oleju, podjadania go czy może taki sezon nastał?!?! Na bank gorzej się po tym nie czuję )) Pozdrawiam, Ania Odpowiedz Link
sakami Re: Kupiłam ten olej 04.06.05, 16:33 Właśnie dziś dostałam 200g oleju- tłoczony na zimno, w sklepie zielarskim, ale pani pierwszy raz słyszała coby ktoś chciał go jeść! Mówi,że ludzie go kupują do masażu. Spróbuję go -mocno pachnie kokosem. Jecie go? W jakiej postaci? Ile? Są jakieś zmiany (na lepsze of course ) Odpowiedz Link
malgorzatka_2_3 Re: Soja i olej kokosowy 26.03.06, 13:44 Mój kontakt z wiórkami kokosowymi, albo czymkolwiek związanym z kokosem kńczy się w 93% potężnymi aftami w ustach. Mimo, że bardzo lubię smak kokosu, musiałam się odzwyczaić, bo walka z aftami przypomina walkę z wiatrakami... kaie znaczenie/działanie ma ten olej kokosowy dla chorych na Hashimoto? wyłącznie kosmetyczne? Pozdrawiam Odpowiedz Link
marzma2 Re: Soja i olej kokosowy 27.03.06, 09:58 Witam a czy ktoś ewentualnie ma jakiś namiar na sklep internetowy w którym mogłabym kupić taki olej kokosowy? Aha najlepiej tłoczony na zimno. Odpowiedz Link
lilith_6 Re: Soja i olej kokosowy 05.04.06, 19:39 Ktoś w tym wątku napisał: "...smażyć raczej nie, bo ma za dużo tłuszczów nasyconych...". Chodziło oczywiście o olej kokosowy. Jest dokładnie odwrotnie. Olej kokosowy jako jeden z niewielu olejów roślinnych nadaje się świetnie do smażenia bo się nie utlenia. Można go używać wielokrotnie i ciągle będzie miał ładną barwę. Natomist inne np. olej z rzepaku, kukurydzy, słonecznika itd ... utleniają się, nie można więc traktować ich wysoką temperaturą, a gdy usmażymy na nich cokolwiek, zafundujemy sobie potężną toksyczną bombę. W miarę dobra do smażenia jest też oliwa z oliwek. No właśnie, ale jaki związek ma ten olej z Hashimoto? Odpowiedz Link
katerina24 Re: Soja i olej kokosowy 06.04.06, 00:13 bo na tym oleju się nie samzy tylko przyjmując go doustnie i zażywając ruchu można schudnąc wystarczy wpisac w google nazwę olej kokosowy firmy Olimp i bedziesz wiedzieć co i jak Odpowiedz Link
lilith_6 Re: Soja i olej kokosowy 07.04.06, 18:05 A nie pomyślałaś o tym, że skoro wypowiadam się nt. oleju to wiem "co i jak". Olej kokosowy firmy Olimp, faktycznie, jest sprzedawany jako odżywka, ale zauważ, że na rynku znajdują się oleje również innych firm. Odpowiedz Link
makaka74 Re: Soja i olej kokosowy 24.11.06, 13:47 bardzo jestem ciekawa jakie są wyniki?? troche czasu minęło a dosyć kilka osób zapodawało ten olej bądź też chciało go kupić - możecie powiedzieć czy widziałyście jakąś różnicę po nim? tak z perspektywy czasu pozdrawiam Odpowiedz Link