Dodaj do ulubionych

Kraków pozdrawia Śląsk :))))

10.06.07, 02:27
Próbowałam coś poczytać, ale bez powodzenia w rozumieniu. Pewnikiem dlatego
że z gwarą śląską do tej pory nie miałam kontaktu. Sądzę że to forum jest
miodem na serce Ślązaków rozsypanych po Świecie. Chwała Ci Bronku :)
Obserwuj wątek
    • broneknotgeld Pozdrowiom Krakow:) 10.06.07, 10:12
      Małopolski durś stolica
      Zowdy gryfne jeji lica!
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28940&w=24316299
      • www.alutka.pl Re: Pozdrowiom Krakow:) 10.06.07, 18:26
        Pomaluśku można się w śląskim podszkolić. Wszak kropla drąży skałę ;-)))
        • rita100 Re: Pozdrowiom Krakow:) 10.06.07, 20:43
          No i ni może być co bym tyż ni pozdroziła Krokozianke w warnijskim jajzyku.
          Toć Bronek rychtycznie zaskoczony co kupecka ludzi tu zaglónda.

          pozdraziam :)
          • broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 10.06.07, 21:40
            Niychej wiyncy kuko
            I fraszek durś szuko.
            • rita100 Re: Pozdrowiom Krakow:) 14.06.07, 23:26
              Kraków jeszcze nigdy tak jak dziś
              nie miał w sobie takiej siły i
              może to ten deszcz, może przez tę mgłę
              • broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 15.06.07, 16:19
                Co we Krakowie wczoraj se dzioło?
                Przeca niy szkryfniesz że yno loło.
                • rita100 Re: Pozdrowiom Krakow:) 17.06.07, 10:00
                  Kraków Sląsk pozdrawia
                  i zyczy śląskowi zdrowia

                  Dyszczu ni było
                  a chmur ubyło
                  słoneczko świeci
                  i dzień tak sie kleci
                  • broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 17.06.07, 20:28
                    Krakow gyburstag już przefajrowoł?
                    Cosik se tako teroz wydowo.
                    • broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 09.06.08, 19:57
                      Pewno chnetko pofajrujom
                      Fest Krakusy zabalujom.
                      • broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 19.05.09, 18:05
                        Kto teroz z Krakowa przidzie?
                        Ano - ciynżko ze tym bydzie.
                        • broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 17.04.10, 11:31
                          Jutro pogrzyb we Krakowie
                          Sie spodziywoł tego czowiek?
                          • broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 17.04.10, 11:33
                            broneknotgeld napisał:

                            > Jutro pogrzyb we Krakowie
                            > Sie spodziywoł tego czowiek?
                            warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7781082,Ostatnie_pozegnanie_prezydenckiej_pary_w_archikatedrze.html
                            • broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 15.04.11, 17:40
                              Dzisioj tyż sla pozdrowiynia
                              Choć we wontku nic niy zmiynia.
                              • broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 21.12.11, 08:51
                                Po Berlinie
                                wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10849202,Krakow_wyprzedzil_Rzym_i_Barcelone__Przegral_tylko.html?lokale=katowice
                                Krakow słynie.
                                • broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 18.12.12, 21:08
                                  Krakow Krakowym
                                  To zowdy powiym.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka