www.alutka.pl 10.06.07, 02:27 Próbowałam coś poczytać, ale bez powodzenia w rozumieniu. Pewnikiem dlatego że z gwarą śląską do tej pory nie miałam kontaktu. Sądzę że to forum jest miodem na serce Ślązaków rozsypanych po Świecie. Chwała Ci Bronku :) Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
broneknotgeld Pozdrowiom Krakow:) 10.06.07, 10:12 Małopolski durś stolica Zowdy gryfne jeji lica! forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28940&w=24316299 Odpowiedz Link
www.alutka.pl Re: Pozdrowiom Krakow:) 10.06.07, 18:26 Pomaluśku można się w śląskim podszkolić. Wszak kropla drąży skałę ;-))) Odpowiedz Link
rita100 Re: Pozdrowiom Krakow:) 10.06.07, 20:43 No i ni może być co bym tyż ni pozdroziła Krokozianke w warnijskim jajzyku. Toć Bronek rychtycznie zaskoczony co kupecka ludzi tu zaglónda. pozdraziam :) Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 10.06.07, 21:40 Niychej wiyncy kuko I fraszek durś szuko. Odpowiedz Link
rita100 Re: Pozdrowiom Krakow:) 14.06.07, 23:26 Kraków jeszcze nigdy tak jak dziś nie miał w sobie takiej siły i może to ten deszcz, może przez tę mgłę Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 15.06.07, 16:19 Co we Krakowie wczoraj se dzioło? Przeca niy szkryfniesz że yno loło. Odpowiedz Link
rita100 Re: Pozdrowiom Krakow:) 17.06.07, 10:00 Kraków Sląsk pozdrawia i zyczy śląskowi zdrowia Dyszczu ni było a chmur ubyło słoneczko świeci i dzień tak sie kleci Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 17.06.07, 20:28 Krakow gyburstag już przefajrowoł? Cosik se tako teroz wydowo. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 09.06.08, 19:57 Pewno chnetko pofajrujom Fest Krakusy zabalujom. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 19.05.09, 18:05 Kto teroz z Krakowa przidzie? Ano - ciynżko ze tym bydzie. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 17.04.10, 11:31 Jutro pogrzyb we Krakowie Sie spodziywoł tego czowiek? Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 17.04.10, 11:33 broneknotgeld napisał: > Jutro pogrzyb we Krakowie > Sie spodziywoł tego czowiek? warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7781082,Ostatnie_pozegnanie_prezydenckiej_pary_w_archikatedrze.html Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 15.04.11, 17:40 Dzisioj tyż sla pozdrowiynia Choć we wontku nic niy zmiynia. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 21.12.11, 08:51 Po Berlinie wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10849202,Krakow_wyprzedzil_Rzym_i_Barcelone__Przegral_tylko.html?lokale=katowice Krakow słynie. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Pozdrowiom Krakow:) 18.12.12, 21:08 Krakow Krakowym To zowdy powiym. Odpowiedz Link