Dodaj do ulubionych

Sędzina z M jak miłość

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.05, 18:14
Nienawidzę tej baby
Obserwuj wątek
    • Gość: . Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.devs.futuro.pl 03.03.05, 18:16
      No i?
      To nie to forum.
    • Gość: HMMM Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.com.pl / *.com.pl 03.03.05, 18:18
      SĘDZIA - błagam SĘDZIA
      • Gość: olo Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.05, 18:23
        Aleś się czepił/a/. Przecież to nie forum mistrza mowy polskiej. Tak zwyczajowo
        mówi się o kobiecie sedzi i chyba nie jest to wielkim błędem. Twoje czepianie
        się jest nie na miejscu i uciążliwe zważywszy jakich "poprawnych zwrotów"
        używają niektóre osoby. Idź nauczać dzieci do przedszkola to będzie większy
        efekt. Małostkowość!!!
        • slotna Re: Sędzina z M jak miłość 03.03.05, 18:40
          > Aleś się czepił/a/. Przecież to nie forum mistrza mowy polskiej. Tak
          zwyczajowo
          >
          > mówi się o kobiecie sedzi i chyba nie jest to wielkim błędem. Twoje czepianie
          > się jest nie na miejscu i uciążliwe zważywszy jakich "poprawnych zwrotów"
          > używają niektóre osoby. Idź nauczać dzieci do przedszkola to będzie większy
          > efekt. Małostkowość!!!

          Nie "mistrza mowy polskiej" ale p o l s k i e. I w tym jezyku pisze sie watki i
          odpowiedzi na nie, wypadaloby wiec zadbac o jego poziom.
          Na sedzie nie mowi sie "sedzina" zwyczajowo, a blednie! I owszem, jest to duzy
          blad, bo zmienia zupelnie sens. Wiesz w ogole jaka jest roznica miedzy tymi
          slowami? Mozna wybaczyc literowki, sporadyczne bledy ortograficzne i
          interpunkcyjne - wynikaja one z pospiechu i na dluzsza mete przy korzystaniu z
          internetu sa nie do unikniecia. Ale dlaczego mamy tolerowac niechlujstwo i
          tumiwisizm?

          Proponuje tez sprawdzic w slowniku co dokladnie znaczy "malostkowosc".

          Pozdrawiam.
          • Gość: Ava Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.05, 21:06
            sjp.pwn.pl/haslo.php?id=56320
            A może trzeba było być leprszym uczniem w szkole???
        • Gość: HMMM Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.com.pl / *.com.pl 03.03.05, 18:42
          Moja małostkowość w porównianiu z Twoim pieniactwem to nic, ja owszem przejdę
          się do przedszkola, a Tobie proponuję jakieś wiejskie targowisko (swietnie się
          wkomponujesz) pozdrawiam
          • Gość: olo Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.05, 20:30
            Obecność wasza na tego rodzaju forum i o tym poziomie świadczy, że nie
            jesteście zbyt wyedukowani na jakich próbujecie się kreować. Wyrazy współczucia
            Od pouczania innych są inne instytucje a nie forum SERIALE TV. Czyżbyście
            adresy pomylili w tym waszym zadufaniu? A może jesteście
            niespełnionymi "polonistkami" z Koziej Wólki. He He. Mam wasze wywody w
            głębokim poważaniu...
    • pieskuba Sędzina to żona sędziego. 03.03.05, 20:39
      W Mjm nie ma takiej postaci.
      Jest za to sędzia, czyli Marta.

      pieskuba
    • lipa55 Re: Sędzina z M jak miłość 03.03.05, 20:47
      to masz duży problem, biedaku
      • Gość: Iga Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.05, 20:55
        Tak przypadkowo weszłam na to forum i szok... Ludzie!!! Zamiast dyskutować o
        wątku, wymieniać się poglądami, wy prowadzicie utarczki "słowne" na temat czy
        mówi się sędzia czy sędzina . Dogryzacie sobie w niewybredny sposób zupełnie
        zapominając o czym jest wątek. Coś z wami czyba nie tak...
    • Gość: Do slotna Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.05, 21:13
      No i co jak wyglądasz...? Jesteś bardzo mizerna z tą swoją polszczyzną. jak się
      chce kogos pouczac to najpierw samemu trzeba się wyedukować. Obciach na całej
      lini - na twoim miejscu zapadłbym się pod ziemię zw wstydu.Biedaczko nie ze mną
      te numery, ja wiem co mówię i piszę w odróżnieniu od ciebie
      • wolakowa Re: Sędzina z M jak miłość 04.03.05, 14:59
        dziecino z drugiej b kup sobie lepiej srodki na pryszcze i wejdz na odpowiednie
        dla ciebie forum dla dzieci i nie zabieraj glosu tam gdzie nie masz zadnego
        pojecia, nie tobie zabierac glos tam gdzie sie jeszcze niedouczylas lub bylas
        na wagarach
    • Gość: koand Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.05, 21:30
      kultura języka to stopień znajomości środków językowych oraz sprawności w
      świadomym i krytycznym korzystaniu z nich

      lub: zabiegi mające na celu podniesienie poziomu znajomości języka i sprawności
      jego używania

      wg.S.Szobera-> ,, kultura języka zaczyna się tam, gdzie zaczyna się świadomość
      językowa, gdzie ludzie nie tylko mówią lecz zastanawiają się nad tym jak mówią
    • Gość: koand Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 08:09
      To już koniec i nie dowiedziałem się czy jeszcze ktoś nie lubi tego babska z
      miną jakby reklamowała środki na przeczyszczenie.
    • Gość: pani od polskiego Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 14:45
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=374&w=21264002&a=21275309
    • Gość: koand Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 15:05
      To ja ten który spowodował ten spór.Chodziło mi o to że to jest kiepska aktorka
      W każdym filmie gra tak samo, osoba bezpłciowa.Z roli która odtwarza mozna
      wycisnąć jak z cytryny - arcydzieło .Scenarzyści pokazali klasę , niestety
      wybrali złą aktorkę.
      • ruda_szczurka Re: Sędzina z M jak miłość 04.03.05, 15:18

        Ostalowska jest jedna z lepszych polskich aktorek. W przeciwienstwie do
        Pazurow, Lind itp gra bez maniery i w kazdej roli jest kompletnie inna postacia.
        Cos mi sie wydaje, ze nie podoba Ci sie papuga alias sedzina alias pani sedzia
        a nie aktorka jako taka ;)
      • tootik Re: Sędzina z M jak miłość 21.04.05, 00:07
        Serial jak serial. W scenariuszu te same chwyty jak w innych serialach. Może
        scenografia staranniejsza. W moim odczuciu MjM ratują aktorzy: jakoś radzą
        sobie w przydługich scenach, deklamują watę słowną i różne drętwe gadki. I
        dajcie już spokój tej sędzi/sędzinie. Faktycznie, skoro słownik
        optruje "sędzinę" kwalifikatorem pot. albo arch., to nie jest najsłuszniejsza
        forma, ale nie jest też niepoprawna. Ogólnie jednak stwierdzić trzeba, że z
        językiem w MjM jest nie najgorzej. Ostatecznie: po co tyle emocji - to tylko
        serial.
    • Gość: alina Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 15:30
      Jednakowoz : nie wierze, aby nieustanne chrząkanie było specjalnie obmyslonym
      elementem roli, cechą charakterystyczną postaci. Mhyśle raczej, że świadczy ono
      o nieopanowaniu wlasnego ciala prZEZ AKTORKĘ. A aktorka powinna... itd.
      • wolakowa Re: Sędzina z M jak miłość 04.03.05, 15:42
        a twoje nieopanowanie klawiatury to jak sie nazywa?
        • Gość: alina Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 15:49
          Ależ amatorszczyzna, kochanie. Satysfakcję zawodową czerpię skądinąd i nie mam
          objawów sugerujących konieczność psychoterapii. Teraz lepiej ? Widzisz,
          postarałam się. Vale in pace, dulcissima
          • wolakowa Re: Sędzina z M jak miłość 04.03.05, 16:02
            udajesz znajomosc laciny operujac jednym i tylko wyuczonym sloganem, a moze bys
            sie tak podciagnela w czystosci pisania w twoim jezyku ojczystym? przyganial
            kociol garnkowi w poprzednim twoim poscie
            • Gość: Olo Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.05, 16:39
              Jesteś taką typową kłótliwa i prostacką wolakową z bazaru, która sprzedaje
              pietruszkę i seler. Nick sobie wybrałaś adekwatny do swojego charakterku. Nie
              chce mi się z tobą gadać.../ celowo nie pisze z dużej litery bo cię nie szanuję/
              • wolakowa Re: Sędzina z M jak miłość 04.03.05, 16:54
                wybrales nicka, olo, jak kazde dziecko w twoim wieku pod wplywem psow myslac,ze
                bedziesz uznawany za twardziela, nijak sie to ma do twoich nieksztaltnych
                wpisow, olo w cale nie znaczy linda, jestes z pewnoscia typem zakompleksionego
                i niedouczonego licealisty, ktory usilnie walczy z pryszczami bez skutku,
                frustrat i juz, ktory tak niewiele ma do powiedzenia jak pietruszka i seler
      • ruda_szczurka Re: Sędzina z M jak miłość 04.03.05, 16:07

        Gość portalu: alina napisał(a):

        > Jednakowoz : nie wierze, aby nieustanne chrząkanie było specjalnie obmyslonym
        > elementem roli, cechą charakterystyczną postaci. Mhyśle raczej, że świadczy
        ono
        >
        > o nieopanowaniu wlasnego ciala prZEZ AKTORKĘ. A aktorka powinna... itd.


        No nie wiem.... Widzialam ja w paru innych rolach i rolkach i nigdzie nie
        chrzakala... ani nieustannie ani okazyjnie ;)
        • Gość: alina Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 16:26
          No własnie o to chodzi. Jesli tak, to uznanie za warsztat.
          • Gość: koand Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 17:17
            Nie rozśmieszaj mnie.
            • Gość: alina Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 18:11
              Oj Koand, nie chodzi mi o to, ze chrzakanie jako takie to jakas aktorska
              umiejętnosć, z mozołem szlifowana w szkole. Tylko o budowanie cech
              charakterystycznych postaci, jakichs elementow tylkp dla niej typowych. To
              robia rezyserzy, ale także zdolniejsi aktorzy moga swoją wizje zaproponować.
              Sedzina chrząka, bo ma zmeczony pracą aparat mowy. No i tyle.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka