Gość: koand IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.05, 18:14 Nienawidzę tej baby Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: . Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.devs.futuro.pl 03.03.05, 18:16 No i? To nie to forum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: HMMM Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.com.pl / *.com.pl 03.03.05, 18:18 SĘDZIA - błagam SĘDZIA Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olo Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.05, 18:23 Aleś się czepił/a/. Przecież to nie forum mistrza mowy polskiej. Tak zwyczajowo mówi się o kobiecie sedzi i chyba nie jest to wielkim błędem. Twoje czepianie się jest nie na miejscu i uciążliwe zważywszy jakich "poprawnych zwrotów" używają niektóre osoby. Idź nauczać dzieci do przedszkola to będzie większy efekt. Małostkowość!!! Odpowiedz Link Zgłoś
slotna Re: Sędzina z M jak miłość 03.03.05, 18:40 > Aleś się czepił/a/. Przecież to nie forum mistrza mowy polskiej. Tak zwyczajowo > > mówi się o kobiecie sedzi i chyba nie jest to wielkim błędem. Twoje czepianie > się jest nie na miejscu i uciążliwe zważywszy jakich "poprawnych zwrotów" > używają niektóre osoby. Idź nauczać dzieci do przedszkola to będzie większy > efekt. Małostkowość!!! Nie "mistrza mowy polskiej" ale p o l s k i e. I w tym jezyku pisze sie watki i odpowiedzi na nie, wypadaloby wiec zadbac o jego poziom. Na sedzie nie mowi sie "sedzina" zwyczajowo, a blednie! I owszem, jest to duzy blad, bo zmienia zupelnie sens. Wiesz w ogole jaka jest roznica miedzy tymi slowami? Mozna wybaczyc literowki, sporadyczne bledy ortograficzne i interpunkcyjne - wynikaja one z pospiechu i na dluzsza mete przy korzystaniu z internetu sa nie do unikniecia. Ale dlaczego mamy tolerowac niechlujstwo i tumiwisizm? Proponuje tez sprawdzic w slowniku co dokladnie znaczy "malostkowosc". Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ava Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.05, 21:06 sjp.pwn.pl/haslo.php?id=56320 A może trzeba było być leprszym uczniem w szkole??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: HMMM Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.com.pl / *.com.pl 03.03.05, 18:42 Moja małostkowość w porównianiu z Twoim pieniactwem to nic, ja owszem przejdę się do przedszkola, a Tobie proponuję jakieś wiejskie targowisko (swietnie się wkomponujesz) pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olo Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.05, 20:30 Obecność wasza na tego rodzaju forum i o tym poziomie świadczy, że nie jesteście zbyt wyedukowani na jakich próbujecie się kreować. Wyrazy współczucia Od pouczania innych są inne instytucje a nie forum SERIALE TV. Czyżbyście adresy pomylili w tym waszym zadufaniu? A może jesteście niespełnionymi "polonistkami" z Koziej Wólki. He He. Mam wasze wywody w głębokim poważaniu... Odpowiedz Link Zgłoś
pieskuba Sędzina to żona sędziego. 03.03.05, 20:39 W Mjm nie ma takiej postaci. Jest za to sędzia, czyli Marta. pieskuba Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iga Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.05, 20:55 Tak przypadkowo weszłam na to forum i szok... Ludzie!!! Zamiast dyskutować o wątku, wymieniać się poglądami, wy prowadzicie utarczki "słowne" na temat czy mówi się sędzia czy sędzina . Dogryzacie sobie w niewybredny sposób zupełnie zapominając o czym jest wątek. Coś z wami czyba nie tak... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Do slotna Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.05, 21:13 No i co jak wyglądasz...? Jesteś bardzo mizerna z tą swoją polszczyzną. jak się chce kogos pouczac to najpierw samemu trzeba się wyedukować. Obciach na całej lini - na twoim miejscu zapadłbym się pod ziemię zw wstydu.Biedaczko nie ze mną te numery, ja wiem co mówię i piszę w odróżnieniu od ciebie Odpowiedz Link Zgłoś
wolakowa Re: Sędzina z M jak miłość 04.03.05, 14:59 dziecino z drugiej b kup sobie lepiej srodki na pryszcze i wejdz na odpowiednie dla ciebie forum dla dzieci i nie zabieraj glosu tam gdzie nie masz zadnego pojecia, nie tobie zabierac glos tam gdzie sie jeszcze niedouczylas lub bylas na wagarach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koand Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.05, 21:30 kultura języka to stopień znajomości środków językowych oraz sprawności w świadomym i krytycznym korzystaniu z nich lub: zabiegi mające na celu podniesienie poziomu znajomości języka i sprawności jego używania wg.S.Szobera-> ,, kultura języka zaczyna się tam, gdzie zaczyna się świadomość językowa, gdzie ludzie nie tylko mówią lecz zastanawiają się nad tym jak mówią Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koand Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 08:09 To już koniec i nie dowiedziałem się czy jeszcze ktoś nie lubi tego babska z miną jakby reklamowała środki na przeczyszczenie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pani od polskiego Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 14:45 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=374&w=21264002&a=21275309 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koand Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 15:05 To ja ten który spowodował ten spór.Chodziło mi o to że to jest kiepska aktorka W każdym filmie gra tak samo, osoba bezpłciowa.Z roli która odtwarza mozna wycisnąć jak z cytryny - arcydzieło .Scenarzyści pokazali klasę , niestety wybrali złą aktorkę. Odpowiedz Link Zgłoś
ruda_szczurka Re: Sędzina z M jak miłość 04.03.05, 15:18 Ostalowska jest jedna z lepszych polskich aktorek. W przeciwienstwie do Pazurow, Lind itp gra bez maniery i w kazdej roli jest kompletnie inna postacia. Cos mi sie wydaje, ze nie podoba Ci sie papuga alias sedzina alias pani sedzia a nie aktorka jako taka ;) Odpowiedz Link Zgłoś
tootik Re: Sędzina z M jak miłość 21.04.05, 00:07 Serial jak serial. W scenariuszu te same chwyty jak w innych serialach. Może scenografia staranniejsza. W moim odczuciu MjM ratują aktorzy: jakoś radzą sobie w przydługich scenach, deklamują watę słowną i różne drętwe gadki. I dajcie już spokój tej sędzi/sędzinie. Faktycznie, skoro słownik optruje "sędzinę" kwalifikatorem pot. albo arch., to nie jest najsłuszniejsza forma, ale nie jest też niepoprawna. Ogólnie jednak stwierdzić trzeba, że z językiem w MjM jest nie najgorzej. Ostatecznie: po co tyle emocji - to tylko serial. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alina Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 15:30 Jednakowoz : nie wierze, aby nieustanne chrząkanie było specjalnie obmyslonym elementem roli, cechą charakterystyczną postaci. Mhyśle raczej, że świadczy ono o nieopanowaniu wlasnego ciala prZEZ AKTORKĘ. A aktorka powinna... itd. Odpowiedz Link Zgłoś
wolakowa Re: Sędzina z M jak miłość 04.03.05, 15:42 a twoje nieopanowanie klawiatury to jak sie nazywa? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alina Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 15:49 Ależ amatorszczyzna, kochanie. Satysfakcję zawodową czerpię skądinąd i nie mam objawów sugerujących konieczność psychoterapii. Teraz lepiej ? Widzisz, postarałam się. Vale in pace, dulcissima Odpowiedz Link Zgłoś
wolakowa Re: Sędzina z M jak miłość 04.03.05, 16:02 udajesz znajomosc laciny operujac jednym i tylko wyuczonym sloganem, a moze bys sie tak podciagnela w czystosci pisania w twoim jezyku ojczystym? przyganial kociol garnkowi w poprzednim twoim poscie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Olo Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.05, 16:39 Jesteś taką typową kłótliwa i prostacką wolakową z bazaru, która sprzedaje pietruszkę i seler. Nick sobie wybrałaś adekwatny do swojego charakterku. Nie chce mi się z tobą gadać.../ celowo nie pisze z dużej litery bo cię nie szanuję/ Odpowiedz Link Zgłoś
wolakowa Re: Sędzina z M jak miłość 04.03.05, 16:54 wybrales nicka, olo, jak kazde dziecko w twoim wieku pod wplywem psow myslac,ze bedziesz uznawany za twardziela, nijak sie to ma do twoich nieksztaltnych wpisow, olo w cale nie znaczy linda, jestes z pewnoscia typem zakompleksionego i niedouczonego licealisty, ktory usilnie walczy z pryszczami bez skutku, frustrat i juz, ktory tak niewiele ma do powiedzenia jak pietruszka i seler Odpowiedz Link Zgłoś
ruda_szczurka Re: Sędzina z M jak miłość 04.03.05, 16:07 Gość portalu: alina napisał(a): > Jednakowoz : nie wierze, aby nieustanne chrząkanie było specjalnie obmyslonym > elementem roli, cechą charakterystyczną postaci. Mhyśle raczej, że świadczy ono > > o nieopanowaniu wlasnego ciala prZEZ AKTORKĘ. A aktorka powinna... itd. No nie wiem.... Widzialam ja w paru innych rolach i rolkach i nigdzie nie chrzakala... ani nieustannie ani okazyjnie ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alina Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 16:26 No własnie o to chodzi. Jesli tak, to uznanie za warsztat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koand Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 17:17 Nie rozśmieszaj mnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alina Re: Sędzina z M jak miłość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 18:11 Oj Koand, nie chodzi mi o to, ze chrzakanie jako takie to jakas aktorska umiejętnosć, z mozołem szlifowana w szkole. Tylko o budowanie cech charakterystycznych postaci, jakichs elementow tylkp dla niej typowych. To robia rezyserzy, ale także zdolniejsi aktorzy moga swoją wizje zaproponować. Sedzina chrząka, bo ma zmeczony pracą aparat mowy. No i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś