Dodaj do ulubionych

zasinione wokol ust-niewydolność krązenia?

29.04.05, 17:46
Dziweczyny, wczoraj pediatra powiedziała, ze zasinienie wokół usteczek mojego
3 tygodniowego synka może oznaczać niewydolność krążenia. i że mam
obserwować, czy po miesiącu zniknie czy nie, bo wtedy skierowanie do
kardiologa. Miały to wasze dzieciaczki? jest szansa, ze zniknie? martwie się
bardzo...
Obserwuj wątek
    • joanna1982 Re: zasinione wokol ust-niewydolność krązenia? 29.04.05, 21:22
      U mnie jest odwrotnie. Mała ma wade serca i na kazdej wizycie kardiolog sie
      mnie pyta czy nie sinieje wokół ust-naszczęscie nie ale wiem że oznacza to
      niedotlenienie i złe krążenie. Może Twój dzidzius też ma wade serduszka?
      Pozdrawiam
    • renata28 Re: zasinione wokol ust-niewydolność krązenia? 29.04.05, 21:26
      Ja bym nie czekała miesiąca, tylko natychmiast zrobiła echo serca dziecku. Po
      co się przez tyle czasu z pewnością zresztą zbędnie denerwować.
      Pozdrawiam
      • madzia9916 Re: zasinione wokol ust-niewydolność krązenia? 29.04.05, 21:42
        Słuchajcie dziewczyny, ja mam córkę 5 mcy i od urodzenia ma zasinienie wokół
        ust. Specjalista chorób dzieci ( wezwałam na wizyte domową, bo mała miała
        infekcje) powiedziała mi, że takie małe dzieci maja sine pod nosem, jak
        przechodza infekcję i to właśnie od razu u nich widać. Ja tam nie wiem, ale czy
        mała jest chora czy nie, to zawsze troche sine jest. A co do tej niewydolnosci
        serca.... dziś byłam na echo z małą (dostała skierowanie ze szpitala na echo,
        bo coś niby szmery nad sercem) i wszystko jest w najlepszym porzadkusmileWięc
        niewiadomo od czego ten "szary trójkacik".
    • asia0001 Re: zasinione wokol ust-niewydolność krązenia? 29.04.05, 23:16
      Dzięki, iedługa mamy znowu wizytę u pediatry, jak coś znajdzie w serduszku to
      zrobimy echo. Na razie tylko raz coś tam podejrzanego trochę usłyszeli, a
      badano wiele razy. to mam nadzieje, że to nic powaznego
      • agrest9 Re: zasinione wokol ust-niewydolność krązenia? 30.04.05, 22:45
        pediatra również mnie skierował z małym do kardiologa bo uznał że ma siną
        okolicę ust.Kardiolog powiedział że wszystko jest z moim synem w
        porządku .podobno 50% dzieci trafia do kardiologów bo sinieja im okolice ust.
    • mynia0 Re: zasinione wokol ust-niewydolność krązenia? 30.04.05, 23:08
      ja również trafiłam do kardiologa z córką przez tzw. trójkąt siniczy. pediatra
      twierdził, ze wprawdzie nie ma innych objawów / czyli na przykład spadku wagi,
      sinienia kończyn, bezdechów/, ale na wszelki wypadek trzeba sprawdzić. echo
      serca wyszło w porządku, więc przestałąm sie zamartwiać. kardiolog / tylko
      pamiętajcie, ze powinien być kardiologiem dziecięcym!/, wyjaśnił, że dzieci
      mają niedojrzałe krążenie krwi i stąd te zasinienia.

      zróbcie echo serca i się uspokoicie. pozdrawiam.
    • asia0001 Re: zasinione wokol ust-niewydolność krązenia? 02.05.05, 15:44
      Dzięki Wam bardzo, uspokajające wieści, że dzieciaczki tak czasem mają.
      • dominika23 Re: zasinione wokol ust-niewydolność krązenia? 03.05.05, 10:31
        Mój synek miał zasinione wokol ust w 3 tyg.Okazało się,że ma zapalenie płóc
        śródmiąszowe.Czyli takie,którego w słuchawkach lekarz nie usłyszy.Pediatra
        poznała po zasinieniu i ruchach klatki piersiowej.Bardzo niereguralnie
        oddychał.Miał bezdechy.Dopiero jak zrobili mu rentgen okazało się,że to
        zapalenie płuc.Radziłabym udać się jak najszybciej do lekarza.Pozdrawiam.
    • asia0001 Re: zasinione wokol ust-niewydolność krązenia? 04.05.05, 13:24
      O matko, zapalenie płuc?? Wydaje mi się, ze z oddechem u mojego synka wszytsko
      w porządku...Sama nie wiem-ciąfgac go po lekarzach??chyba ciut poczekam i pójde
      na kontrolę do pediatry...
    • weronikarb Re: zasinione wokol ust-niewydolność krązenia? 04.05.05, 14:36
      Moj synek w 2 dobie zycia dostal siny pasek od czola az po brodke - zrobili
      echo serca ekg i wyszlo ze wszystko dobrze.
      W 15 m-cu pediatra wykryl szmery - zrobilismy USG serca.
      Wyszlo super - kardiolog dzieciecy powiedzial ze serce ma jak dzwon i sinieniem
      mam sie wogole nie przejmowac.
      A akurat u nas objawem jakiejkolwiek choroby lub zlego samopoczucia jest
      sinienie wokol oczu - wyglada jak dziecko z Etiopii smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka