-
mam juz troche lat ale zawsze ignorowalam zaznaczanie w kalendarzu kiedy mam
miesiaczki,nie znam sie na dlugosciach cyklu. Zalozmy, ze okres dostaje 20
dnia kazdego miesiaca i ze jest w miare regularny. Jak oblicze cykl
miesiaczkowy? Dni plodne, nieplodne itp?
-
Czesc, mierze temp od kilku cykli i wydaje mi sie, ze wzrost temp mam bardzo
pozno. Przy cyklach 28-30 dniowych wzrost temp (utrzymujacy sie do
miesiaczki) mam miedzy 21-23 dniem: Czy to normalne? Czy przy tak poznej
owulacji mam szanse zajsc w ciaze?
Pozdrawiam
-
Witam,
Mam pytanie.
Czy można skrócić 21-dniowy cykl przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych
(Cilest), poprzez zaprzestanie zażywania np 7 dni wcześniej?
Jeżeli tak, to po jakim czasie zacząć stosowanie kolejnego opakowania?
Zachowując taki sam odstęp czasowy, czy po 7 dniach, tak jak gdybym
przyjmowała tabletki do 21 dnia?
Wyjeżdżam na wymarzony urlop i ...no wypada mi koniec cyklu i krwawienie
dokładnie na urlopie :((( Zostało mi 5 tabletek... mogę skrócić cykl???
Dzięk...
-
No wlasnie - oplaca sie odstawiac pigulki na jeden cykl? To bylby moj
pierwszy 'bezpigulkowy' cykl od 6 lat brania bez przerw. Oczywiscie wszystko
pod kontrola lekarza, wszystkie wyniki badan wlasciwie w normie. Ale teraz
wiem, ze do konca maja seksu nie bedzie (hyhyhy - smiac sie, czy plakac? :-
D), bo moj partner wyjechal. Akurat bym sie zmiescila z jednym cyklem. Warto
dac odpoczac jajnikom?
A.
-
Czym może być spowodowane?
Krwawię obficie już drugi dzień...
-
Witam wszystkich,którzy na tym forum proszą o poradę i tych,którzy udzielają
porad.Nie wiem,jak tych pierwszych,ale mnie bardzo denerwują odpowiedzi na
posty z prośbą o poradę z cyklu :idź do lekarza,koniecznie powinien Cię
zobaczyć lekarz,itp,itd.To,że trzeba iść do lekarza jak się jest chorym,to
raczej wiadomo-ludzie jak piszą na forum z prośbą o poradę,to-tak mi się
przynajmniej wydaje,z jakichś względów właśnie teraz z porady specjalisty
skorzystać nie mogą,więc zwracają się z prośb...
-
Od jakiegoś czasu mam plamienia,a właściwiem 2-3 dniowe krwawienia,w środku
cyklu,czy to normalne???
Dodam iż krwawienia nie są obfite,ale również kolorem różnią się od
miesiąćzki.
-
juz 6 miesiac mam okres co 10 dni. W dadatku te miesiaczki sa bardzo bardzo
bolesne. Jakie sa przyczyny takiego stanu? Bardzo sie boje.
-
wlasnie skoncylem trwajacy 3 miesiace tzw. cykl na zmiane sylwetki, spalenie
tluszczu z tylka, pozbyci asie zalanego wygladu i miekkich jak wata
miesni,pozbycie sie naturalnej gino i kobiecego wygladu ,tak on wygladal:
dieta:ok 400 gram bialka,100tlusczy i 100 wegli
do tego codziennie johimbina i thermal pro,25 mcg eurothyxu rano
kreatyna reactor 3 d treca
1 strzal omnadrenu na miesiac
20mg nolwadexu i norprolac , 600mg vit b6,
omega 3
animal pak
acetosteron
codzienni epo ok 3-4 ...
-
co sie bierze na wywolanie miesiaczki, gdzie to kupic i za ile, z recepta czy
bez?
nie jestem w ciazy, to 56 dc i wciaz czekam, mam ctkle 18 78 dni i wkurza
mnie to juz, gin kaze brac pigulki ale tyje po nich, sa jakies inne sposoby
wywolywania miesiaczki? moze jakies domowe?
-
od poczatku: czuje sie okropnie od jakis 4 tygodni, mam nudnosci,
boli mnie krzyz i glowa i jakos tak jestem oslabiona , caly cza smi
sie odbija.....zbieglo sie to wszytsko z polowa cyklu, ale nudnosci
pozostaly....miesiaczka poprzednia w terminie, dla pewnosci zrobilam
test - negatywny( gdybym byla w ciazy chyba wykazalby ciaze w 1.
dzien miesiaczki), pozniej zrobilam test w zeszla sobote 15.12 i
dzisiaj rano czyli po 3 dniach i tez sa negatywne....co mi jest?
niedobrze mi jest...
-
Witam na poczatku prosilbym o powazne potraktowanie tego watku z racji
dramaturgi sytuacji. Wpadlismy z dziewczyna, jednak okazuje sie ze piaty
dzien przed koncem cyklu jest nieplodny, a wiec pytanie... przejmowac sie czy
odpuscic?
-
witam,
mam pytanie dosyc intymne. Po stosunku wystapily male krwawienia, zywa krwia,
jestem mniej wiecej w polowie cyklu, wiec nie jest to miesiaczkowe
krwawienie. Pare lat temu wystapilo u mnie cos takiego ale wtedy mialam
nadrzerke, teraz jej raczej nie mam bo bylam u gina 3 m-ce temu, a cytologie
mam gr.I. Prosze o pomoc, co to moze byc??!! martwie sie tym.
pozdrawiam i dziekuje
-
Ponad tydzien po okresie-czy mozna "wpasc"?
-
bardzo proszę o radę każdego kto może coś wiedzieć na ten temat... od 4 lat
leczę się na niedoczynność tarczycy spowodowaną najprawdopodobniej chorobą
Hashimoto. we wrześniu, mimo ciągłego leczenia eltroxinem 125 TSH mialam 4,11
(skoczylo z 1,3 od kwietnia). Ostatnio bardzo żle się czułam więc zrobiłam
kolejne badania TSh, i tu niespodzianka.... <0,05. Moja pani endokrynolog
powiedziała tylko, ze mam odstawić eltroxin, dała mi leki na serce (miałam
strasznie przyspieszone tętn...
-
czesc,doskonale wiem ze cykl kobiety dzieli sie na dni plodne i
nieplodne,jednakze czy mozna zajesc w ciaze<czy slyszalyscie o takich
przypadkach> aby zajsc w ciaze podczas dni nieplodnych ,zalozmy w 23 dniu
cyklu?
-
Otóż mam taki problem, przez większosc cyklum tj,caly miesiac mam wzdecia
brzucha, zle sie czuje, puchne, jest mi ciezko i mam wzmozony apetyt, nie
musze chyba dodawac, ze to stopniowo narasta w miare zblizania sie okresu,
czyli 1 dzien przed okresem jestem w stanie zjesc juz 2 czekolady i garnek
makaronu ze szpinakiem, natomiaat, co dziwne-i tu mam pytanie-1 dnia okresu
wszystko ustepuje, brzuch plaski, zero glodu, ssania, dobra cera, wlosy,
oczy, nic nie ouchnie itd trwa to jaki...
-
Czy w czasie okresu mozna zajsc w ciaze ? Jakie dni sa najbardziej plode a
jakie najmniej ??
-
Czy moglo dojsc do zaplodnienia podczas pelnego stosunku, ktory mial miejsce
w 4 dniu cyklu. Mialam jeszcze wtedy miesiaczke. Cykle mam zazwyczaj 32
dniowe, choc zdarzaja sie wyjatki 31 dniowe. Bardzo prosze o odpowiedz
-
czy eksperymentowałyście w podobny sposób? przyjmuję tabl. anty. i
potrzebuję "ominąć" okres. w jaki sposób to uczynić:
1. rozpocząć po zakończonym listku kolejny listek tabletek eliminując
zupełnie miesiączkę między listkami?
czy
2. skrócić przyjmowanie tabletek z obecnego listka (ominąć 3-4 ostatnie
tabletki) i po siedmiu dniach rozpocząć kolejny listek.
nie wiem, która z metod jest lepsza (?).
poradźcie, proszę.
pozdr.
hogan