cykl

(4 wyniki)
  • witajcie,w skrócie opiszę historię choroby mojej mamy,zachorowała 6 lat temu, stwiedzono nowotwór drobnokomórkowy płuc, przeszła wtedy cykl 6 chemii i radioterapię....niecały rok temu pojawił się nawrót choroby, mama znowu przeszła cykl 6 chemii,ale radioterapii już lekarze nie zlecili bo jest zrost na jednym płucu...z tego co wyczytałam w wypisie ze szpitala, mama ma przerzut na gardło (tchawicę), obecnie jest w domu, ogólnie czuje się dobrze, ale jest słaba, bierze jakieś zastr...
  • Witam, u mojej mamy zdiagnozowano w 03.2007 raka żołądka, była operacja, ale niestety rak okazał się nieoperacyjny, był rozsiew do otrzewnej. Przeszła obecnie 3 cykle chemii i ostatnio zrobiono jej tomografie i markery. Markery wyszły w normie, na tomografii nie stwierdzono przerzutów do innych organów. Jest wybrzuszenie na żoładku wielkości 2 cm (na gastroskopii przed operacją było 4 cm). Lekarz stwierdził, że zastanowi się w lipcu, co dalej z mamą zrobic, ale nie daje dużych nadzei, ...
  • Witam, mojej cioci chorej na nowotwor jelita grubego podawano fluoruacyl 2 cykle,przerwane ze wzgledu na komplikacje - serce. Teraz lekarze chca podawac Xelode, najprawdopodobniej z innym cytostatykiem. Zaczelam czytac o Xelodzie i jest ona metabolizowana do fluorouracylu, zastanawiam sie wiec nad skutecznoscia jej dzialania, skoro fluorouracyl nie pomagal, nastapilo pogorszenie stanu zdrowia i przerzut. Moze sie myle i Xeloda znacznie sie rozni od Fluouracylu,czy jednyna rozn...
  • Jeśli ktoś przez takową przeszedł- proszę o nformację jak przebiegała (ile cykli, jakie samopoczucie) i przede wszystkim jakie dała/daje efekty. Moja mama wczoraj dostała pierwszy raz w ten sposób chemię, czuje się tragicznie. Będę wdzięczna za wszelkie informacje. pozdrawiam magda

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się