cykl

(9 wyników)
  • Witajcie, dawno tu nie zaglądałam bo szczęśliwie się składało, że cykle jasne i czytelne....ale pomalutku jakby mój organizm "gaśnie" tzn cykle się wydłużają, owulacja coraz później itd. Chciałam dopytać gdzie mogę szukać informacji o wyznaczaniu niepłodności u kobiet "przekwitających" - może jeszcze do tego mi daleko ale wolę się przygotować : ) bo prędzej czy później temperatura nie wzrośnie i wiem, że będę musiała decydować na podstawie np: śluzu. Co jeszcze wówczas można zrobić, macie jak...
  • witam was serdecznie -chyba pisze aby się pocieszyć , staramy sie o 3 dziecko w 2 ciaze poprzednie pojawiły się jak by znikąd wink)) bez specjalnych starań. A teraz jakoś trudno cykle 28 dniowe wszystkie syndromy owulacji książkowe ból owulacyjny stosunki w dni płodne i lipa.Ile cykli potrzeba ? Co robię nie tak ?
  • Witam. O czym może świadczyć fakt, iż w niektórych cyklach piersi zaczynają boleć i są bardziej nabrzmiałe już od połowy cyklu, a w innych cyklach zaczynają boleć dopiero na około 5 dni przed miesiączką. W jednym cyklu bolą bardziej i są bardziej nabrzmiałe a jednym tylko są nabrzmiałe i prawie niebolesne. Wiem tylko tyle, że prolaktyna może za to odpowiadać. I moje pytanie jest takie czy to normalne zjawisko jeśli raz piersi bolą od połowy cyklu a np już w kolejnym cyklu bolą od np 26 dc dop...
  • jak interpretować taki cykl: - śluz rozciągliwy w 4 i 5 dniu cyklu, - później już sucho a od 12 d.c. lekkie brunatne plamienie, czasem żywo czerwone ale bardzo słabe, - skok tem. chyba był w 13 d.c. ale nie jestem pewna, bo zaczęłam mierzyć dopiero w 8 d.c., więc mam za mało niższych tem. co może powodować plamienie w II fazie? bo chyba mogę przyjąć, że to jest II faza?
  • W metodzie Rötzera a) metoda Rötzera, 1 cykl obserwowany b) cel - ciąża c) termometr elektroniczny Microlife z 1 miejscem po przecinku, godz. 7 rano, waginalnie d) nie choruje, nie biorę leków, 30lat e) to moja wyczekiwana 1 ciąża brązowe plamienia przed okresem zdarzyły mi się już po raz drugi odkąd się staramy o dziecko. wydaje mi się że w tym tkwi problem z poczęciem ale nie znam się więc proszę o pomoc
  • Witam, niestety w moim przypadku ciąża zakończyła się w 12tc łyżeczkowaniem - puste jajo. Teraz czekam na pierwszą @. Mierzę temperaturę ale nic z tego nie wynika....czy z mojego wykresu może wynikać, że organizm już miał 3 podejścia do owulacji? enpr.pl/3392 z góry dziękuję za odpowiedź. Czekam na @ i się doczekać nie mogę....
  • Witam, Pytam w imieniu znajomej. a) metoda Roetzera b) cel - odkładanie poczęcia c) termometr – elektroniczny; godzina pomiarów - brak stałej pory ze względu na wstawanie do małego dziecka; oralnie d) czy cierpisz na jakieś choroby lub bierzesz jakieś leki, które mogą mieć wpływ na obserwacje - nic mi nie wiadomo e) 7 miesięcy po drugim porodzie, karmienie piersią 1 cykl - poporodowy - dł. 58 dni, bez pomiarów, pełne karmienie piersią 2 cykl - dł. 28 dni, 4 dni FL 3 cyk...
  • Witajcie, Zaczęłam w tym cyklu naukę NPR wg metody Roetzera, ale książki jeszcze nie przeczytałam całej. Stąd pewnie moje wątpliwości, ale raz kozie śmierć, więc zapytam :) Cel - poczęcie. A teraz pytanie - wykres temperatury mam "skokowy", tzn. od początku cyklu (dziś 16 dzień) jednego dnia temp wynosi 36,8, następnego 36,45, potem znowu skacze w górę (np 36,67) i znowu w dół (np: 36,5). Niewiele z niego dla mnie wynika. Oczywiście obserwuję śluz i uczę się szyjki, ale wiadomo - pierwszy...
  • Dzień dobry, Możecie zerknąć dziewczyny na mój wykres? Czy takie duże wahania w fl wg Was są w porządku? Nie wiem co o tym myśleć... Pomóżcie proszę. [url]http://ovufriend.pl/graph/cec4a176ee8617636d019a945fec4d8e

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się