Forum Dom Budowa i remont
ZMIEŃ
      developerzy

developerzy

(30 wyników)
    • Witam.W październiku miałem dostać nowe mieszkanie.Niestety developer nie wywiązał się.Co tydzień przekładał termin o następny tydzień itd.W mieszkaniu brakuje wykończenia, grzejników itp. W tej chwili mówi,że nie wiadomo kiedy skończą - mają problemy finansowe.W marcu muszę wyprowadzić się z mieszkania, które sprzedałem.Poradźcie proszę, co mogę zrobić?
    • Witam serdecznie! Prosze o informacje osoby, ktore mialy doswiadczenia zwiazane z odbieraniem mieszkania od developera. Na jakie rzeczy nalezy zwrocic uwage? Co wziac ze soba, o co zapytac itd.? Dziekuje bardzo za pomoc.
    • Witam, niedługo odbieram mieszkanie od developera. Właśnie odbyły się pomiary mieszkań, liczone wg. starej normy. W salonie mam skośny sufit i jedna ze ścian o długości ok 4m ma wysokość 180cm. Czy zatem powinienem mieć policzoną mniejszą powierzchnię pod tą ścianą ? Developer tłumaczy, że płacę normalną stawkę ponieważ norma mówi: - że powierzchnia pod skośnym stropem w zakresie 140 - 220 cm jest wliczna w 50 % natomiast ponieważ u mnie jest wliczna od wysokości 180 cm czyli w 100% ...
    • Witam serdecznie. Mam problem z pleśnią w rogu na łączeniu sufit ściana. Mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze (3 piętro). Blok został oddany w 2009r. w grudniu. W lutym zgłosiliśmy developerowi dwa problemy które pojawiły się w moim mieszkaniu: 1) kapiąca woda z przewodów wentylacyjnych która spowodowała zawilgocenie ściany w kuchni w okół otworu wentylacyjnego- a w łazience spowodowała zwarcie zamontowanego przeze mnie wentylatora elektrycznego ponieważ po przewodach kapie woda z ...
    • Wpisujcie do czego można łatwo się "przyczepić" przy odbiorze mieszkania - sposób na wygranie paru spraw, albo zwrot jakiejś kasy. Ja stawiam na wentylacje i akustykę - prawie nigdzie nie jest dobrze!!!
    • Moi Drodzy, własnie zostałem szczęsliwym posiadaczem swojego M. Remont juz na ukończeniu - ostatnia faza - malowanie. I tu zaczyna sie problem. Developer przegruntował za bardzo ściane i w efekcie kojelna warstwa fabry odpada łacznie z pierwszą warstwą pomalowaną przez developera. Co mam robić? Czy ktoś juz miał podobny problem? Pozdr Michał
    • witam, developer planuje umiescic nam jeden gigantyczny grzejnik niemal na srodku mieszkania. Mam pytanie - czy da sie podzielic ten jeden kaloryfer na dwa i umiescic je w innych miejscach ( dyskretniejszych ). Jest to wogole mozliwe? pozdrawiam serdecznie
    • Chciałabym skontaktować się z osobą, która opisała tę sytuację (poniżej) w poście pt. "Na czym złapać developera - odbiór mieszkania". Jeżeli możesz, podaj swój priv. Serdeczma prośba o odpowiedź. Post z 13.12.2005 r: "Termin oddania często szwankuje deweloperom , Umów się z teściową ( inne nazwisko ) na wynajem mieszkania 1500 zł miesięcznie to nie dużo w Warszawie za każdym tygodniem miesiącem spóżnienia informuj dewelopera że mieszkasz na jegpo koszt (wynajem mieszkania ) li...
    • Witam, zastanawiam się nad zakupem segmentu w stanie surowym zamkniętym. I tu moje pytanie czy do jego wykończenia - postawienia ścian działowych, zrobienia wszelkich instalacji potrzebuje planów, jakiegoś nadzoru, kierownika robot czy mogę to robić wg. swojego uznania. jakie beda koszty pow.150 m2 Proszę o pomoc.
    • Witam wszystkich! Mam pytanie: kupuję mieszkanie u developera (w trakcie budowy). Zaproponowałem znmiany w rozplanowaniu ścianek działowych. W związku z tym, że ścianek będzie więcej niż planował sobie architekt, muszę dopłacić trochę kasy. Ile powinien wynieść koszt 1 metra kwadratowego dodatkowej ścianki działowej? Dzięki za odpowiedzi PZDR
    • Proszę pomóżcie - mam połówkę bliźniaka (wybudowany, za tydzień mają kłaść tynki) w którym chcę dokonać następujących zmian za których wykonanie zaśpiewał mi developer 8,500 pln. Błagam powiedzcie czy to dużo czy mało. Kwota mnie przeraża. Ceny w budowlance tak powariowały że się pogubiłem. Jutro muszę podjąć decyzję, bo tynkarze czekają. Oto moje zmiany: Lewa strona korytarza: - wyburzenie ściany działowej (4m szeroka / 2.6m wysoka) między salonem a kuchnią - wyburzenie ściany n...
    • Wiem, że Ty mi pomożesz. Bardzo proszę o jakieś namiary na stronę intern. gdzie znajdę przepisy czy normy dotyczące sposobu liczenia powierzchni mieszkania. Jutro mam obmiar nowego mieszkania z developerem, który z tego co zdołałam się już wywiedzieć będzie mi "wciskał" różne dziwne rzeczy. A ja chciałabym mieć argumenty poparte przepisami prawa. Sprawa jest dla mnie bardzo pilna.Proszę - jeśli możesz - pomóż. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Czy ktoś może mi wyjaśnić lub podać namiary na jakieś ustawy, rozporządzenia, które to regulują: Sprawa jest taka: developer buduje bloki 3-piętrowe. Dach jest bardzo spadzisty i udziwniony. Na ostatnim piętrze mieszkania niewykończone mają chwilami ok. 4 m wysokości, a stropy są drewniane. W planach developera jest obniżenie sufitu do 2,5 na całej powierzchni mieszkania. Ja bym chciała, aby zostały tak wysokie pomieszczenia. Ale podobno (wg developera i ich architekta) zabraniają ...
    • Czy można dokonywać pomiaru mieszkania wg normy z 70 r. /lokal w stanie surowym/ po oddaniu lokatorom, czyli z tynkami i po malowaniu ścian. Mój developer tak właśnie zrobił i teraz okazuje się że musimy dopłacać. Przy pomiarze odliczano na tynk po 2 cm na każdej ścianie czyli np. mierząc od ściany do ściany jest 5 m, więc po odliczniu /po 2 cm/ wychodzi 5m 4 cm. Tym samym lokal jest większy. A tak z drugiej strony to nie mam pewnośći czy te tynki mają po 2 cm. Co wy na to???
    • Czy może wiecie ile (jaką grubośc) tynku kładzie się w nowym budynku, dokładnie mieszkaniu takim od developera, sa na to jakieś normy? bardzo proszę o pomoc. Dzięki
    • Czy może mnie ktoś nakierować na AKTUALNE dane dotyczące wysokości stosowanych w mieszkaniach ze skosami: czy jest to 180 czy 190 cm od jakiej wysokości poniżej nie są powierzchnie wliczane do powierzchni użytkowych mieszkań? Prosze o pomoc bo to istotne przy zakupie mieszkania na poddaszu. Dziękuje bardzo i pozdrawiam Dorotka
    • Czy nabywca nieruchomości ( w tym przypadku domu jednorodzinnego ) jest upoważniony do otrzymania kopii dziennika budowy? Czy w prawie budowlanym jest jakikolwiek artykul lub punkt na ten temat?
    • Witam, Mam pytanie dotyczące nietypowego zainstalowania grzejnika. Otóż: według projektu developera, od którego kupiłam mieszkanie, grzejnik o wymiarach 120 cm (szerokość) i 50 cm(wysokość) został zainstalowany na ścianie o szerokości 59 cm. Z czego jednoznacznie wynika, iż 61 cm nie będzie na ścianie tylko na NIEOTWIERANYM oknie balkonowym (od podłogi do sufitu). Okno balkonowe jest trzydzrzwiowe, z czego tylko dwie części są otwierane. Grzejnk będzie wystawał na te nieszczęsne...
    • Cześć, Mój developer właśnie niemile mnie zaskoczył informacją, że w moim nowym mieszkaniu (100m2) moc przyłącza energetycznego będzie wynosiła 5kW. Wydaje mi się to mało, tym bardziej że w obecnym mieskaniu (40m2) mam przyłącze o podobnej a nawet nieco większej (5,8kW) mocy. Problem potęguje się o tyle, że w projekcie elektryki nie ma osobnego przyłącza 400V (siła), co oznacza że wszystkie urządzenia będą musiały być zasilane z 230V. Sprawdziłem w katalogach producentów sprzę...
    • Rozpoczynam wątek kolejny raz,ale sama nie bardzo mogę sobie poradzić, może ktoś pomoże mi zinterpretować pismo z US otrzymane na zadane pytanie. W odpowiedzi US powtórzył w większości cytowane wielokrotnie pismo MF. Czyli tytuł prawny w moim przypadku to umowa z developerem oraz protokół przekazania (akt notarialny podpisuję dopiero teraz).Z tym że jest w tym piśmie jedna rzecz napisana bardzo pokrętnie. Mianowicie ulga remontowo- modernizacyjna przysługuje od momentu zasiedlenia ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się