Forum Gospodarka Banki i pieniądze
ZMIEŃ
    developerzy

  developerzy

  (5 wyników)
  • Witam wszystkich i przychodzę mam nadzieję z dobrą dla wszystkich wiadomością. Wg ostatnich decyzji ministra finansów (kochana Belka) wszyscy budujący z developerem i mający udział w gruncie mogą korzystać z dwóch ulg - duza ulga budowlana i ulga na zakup gruntu. Ja tak właśnie próbowałem się rozliczyć przed dwoma laty i wtedy US mi to zakwestionował powołując się na orzeczenia NSA. US wtedy stwierdził, że udział w gruncie, to nie zakup gruntu. Jednak w ostatnią sobotę zostałem...
  • Bzdury. Lepiej juz bylo. Wzrost gospodarczy bedzie malal glownie za sprawa eksportu - Europa Zachodnia nasz glowny rynek eksportowy jest na krawedzi recesji. Wzrost plac wyhamuje gwaltownie. Na pocieszenie - inflacja zwolni.
  • Mam pytanie związane z dużą ulgą budowlaną. W grudniu 2001 roku wplaciłem do developera 8.000 zł jako pierwszą ratę za mieszkanie. Całość inwestycji to około 150.000 zł, natomiast udział w gruncie to 20.000 zł (ostatnia rata za mieszkanie płatna w czerwcu 2002). Czy w ramach ulgi budowlanej mam odliczać 19% x 150.000 zł czy 19% x 130.000 zł?
  • a co z inwestycjami zakończonymi w 2001 r a kupionymi w 2002 ? W ustawie pisze, że musi być zakończona w ciągu 3 lat od pozwolenia na budowę, i to jest ok. Jest też zapis, że nieruchomość musi byc zakończona nie wcześniej niż w 2002 r ? Więc jeżeli developer budował szybko (2000-2001), to kupujący mieszkanie jest do tyłu mimO, że niegdy nie korzystał z żadnej ulgi ?
  • Czy to prawda ze aby skorzystac z duzej ulgi budowlanej trzeba nie tyle miec podpisaną zwykłą pisemną umowę ze Spółdzielnią czy deweloperem i poniesc koszty inwestycji (np. jakakolwiek wpłata na mieszkanie dokonana w roku 2000 lub 2001) ale miec podpisaną umowe w formie aktu notarialnego? Przy deweloerach akt notarialny jest konieczny a przy Społdzielniach?

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się