Forum Dom Prawo w nieruchomościach
ZMIEŃ
      developerzy

developerzy

(136 wyników)
    • Wiatam, Zastanawiam się nad kupnem nowego mieszkania od developera. Budynek jest już oddany do użytku, ale developer opóźnia podpisanie ostatecznych aktów notarialnych. W moim wypadku w propozycji umowy przedwstępnej jest napisane, że może to jeszcze trwać ok roku. Deweloper buduje jeszcze inne budynki, które z tego co wiem słabo się sprzedają, co może świadczyć, że kondycja finansowa firmy nie będzie najlepsza. Co mi grozi, jeżeli podpiszę umowę, wpłacę wszystkie pieniądze i z...
    • Firma developerska otrzymała pozwolenie na budowę budynku 4 klatkowego w 2 etapach. Wybudowała dwie klatki (pozwolenie było na jedną działkę)sprzedała wszystkie lokale i podzieliła działkę na dwie, jedna przynależy do sprzedanego budynku, na drugiej realizuja drugi etap czyli odrebny budynek z 2 klatkami sąsiadujący w ostrej granicy z już sprzedanym budynkiem. W aktach not. sprzedaży pierwszego budynku zabezpieczyli służebność gruntową przejazd i przejście do drugiego budynku.Sp...
    • Witam, Spotkaliście się z przypadkami kiedy to developer nie chciał podpisać umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego?? Co można wtedy zrobić? Umowa którą dostałam nie zawiera kar dla developera oprócz odsetek ustawowych za zerwanie umowy...
    • Witam, Czy ktoś na forum ma doświadczenie i może doradzić co zrobić jeżeli mamy podpisany akt notarialny z umową wstępną, a developer chce podnieść cenę mieszkania tłumacząc się wzrostem cen. W akcie mamy wpisaną ostateczną kwotę zakupu mieszkania. Czy znacie jakiegoś dobrego prawnika / kancelarię prawną, która specjalizuje się w obsłudze takich przypadków. Pozdrawiam, A.
    • hej chcialbym kupic mieszkanie z rynku pierwotnego, koszt kredytowania to 100% wartosci nieruchomosci. Przy podpisaniu umowy potrzebnej o do ubiegania sie o kredyt developer chce odemnie 3% wartosci mieszkania jako zabezpieczenie dla siebie. W razie nie udzielenie kredytu , ta kasa przepada... czy to zgodne z prawem ? jak sie zabezpieczyc przed utrata tej kasy i czy w ogole jest taka mozliwosc ? po odblokowaniu kredytu, jezeli wszystkie procedury zostana pomyslnie zrealiz...
    • Witam . Kupiłem mieszkanie u developera bez miejsca postojowego. Nie mam zapisu w umowie, ze mam kupic miejsce. Teraz developer zmusza mnie do zakupu miejsca postojowego w garażu podziemnym. Jeżeli nie zakupie, to rozwiaze ze mna umowe. Czy developer ma rację? Co mam robic?
    • Mam na oku ladnie mieszkanie ktore chcialbym kupic (na kredyt), jednakże osoba sprzedajaca tyle co dostala klucze do tego mieszkania od developera i nie ma jeszcze księgi wieczystej. Dostalem propozycje, aby spisac umowe przedwstepna a transakcja zostanie sfinalizowana w momencie gdy ona załatwi juz wszystkie formalności z developerem. Teraz pytania: 1) czy to jest normalna sytuacja, czy moze jakas proba okantowania mnie? 2) jakie dokumenty ta osoba powinna przedstawic abym wiedzial...
    • Dzisiaj podkablowałem developera (bo mnie w.... i oszukuje jedna sprawę oddałem już do sądu chodzi o nieszczęsną powierzchnie użytkową czyli jak obliczyć powierzchnie mieszkania będzie to chyba pierwszy proces sądowy w Polsce w tej sprawie i mam nadzieje ze go wygram bo mam już odpowiednie opinie z głównego urzędu nadzoru budowlanego i ministerstwa budownictwa oraz miejskiego rzecznika konsumenta i polskiego komitetu normalizacyjnego i wszyscy wydają opinie korzystne dla mnie, mie...
    • mam problem który sprowadza sie do faktu ze developer odmówił mi podpisania umowy do aneksu w związku z opóźnieniem terminu oddania mieszkania,dowiedziałam sie iż podpisze aneks tylko na prośbę banku. czy to zgodne z prawem gdy opóźnienie jest spore, a ja dalej nie wiem kiedy mieszkanie zostanie oddane?czy nie mam prawa do otrzymania pisemnej informacji od developera o przyblizonych, nowo ustalonych terminach oddania mieszkania, uzyskania aktu notarialnego?
    • Chce sprzedac mieszkanie, ktore kupilem u developera. Akt notarialny bedzie pdpisny dopiero za 4 miesiace. Chcialbym sprzedac teraz za cene rynkowa. Cesja bedzie dotyczyla tylko ceny pierwotnej. Jak to najlepiej zalatwic?
    • Sytuacja wygląda tak: do końca lipca zgodnie z umową miały się zakończyć prace budowlane a potem rozpocząć odbiory. Niestety jak to zwykle bywa termin zakończenia prac, a co za tym idzie odbioru mieszkania się przesuwa. Najpierw na koniec sierpnia, teraz na koniec września. W umowie nie ma mowy o żadnych opłatach karnych ze strony developera, oczywiście są ze strony kupującego gdyby się np. spóźnił z płatnością. Pytanie: czy mimo braku zapisu w umowie o opłatach karnych za opóźnie...
    • Jakie będą koszty tej umowy na którą nalegałem u developera? Dodam, że bedzie to raczej umowa zobowiązująca (z wpisem moich roszczeń do księgi wieczystej działki na której developer ma wybudować za ~2 lata szereg)? Działka to użytkowanie wieczyste. Cena działki i budynku prawie 420 tys.zł. Z tego co mi powiedzieli pracownicy firmy developerskiej mam zapłacić 1/2 ceny aktu, która zostanie uregulowana w pozostałej 1/2 przy akcie ostatecznym. Czekam na informacje od natariusza (nota ...
    • W styczniu tego roku odebrałem wymarzone mieszkanie na Bemowie.Niestety okazało się że nad nami jest loggia która przecieka .Do tej pory choć próbowano to naprawiać już 3 razy (mamy czerwiec) dziś nawet zjawiała się komisja od developera nie są w stanie mi pomóc-cały czas zastanawiają się nad przyczyną.Zmieniła się ekipa od usuwania usterek która nas zwodzi.Mam pytanie co mamy zrobić dodam że nasz przypadek na tym osiedlu nie jest wyjątkowcy ciekną podziemne garaże klatki schodowe...
    • W 2006 podpisaliśmy umowę z deweloperem Euro City Sp. Z o.o. Mieszkania przy ul. Heroldów zostały oddane z półrocznym opóźnieniem. Blok do tej pory (sierpień 2007) nie został odebrany. Pojawiła się kwestia notariusza. Podpisując umowę z Euro city – narzucono nam notariusza. Jednak przed podpisaniem aktów okazało się, że ma on bardzo wysokie stawki (od 3 do 5 tys. w zależności od wielkości mieszkania). Na rynku znaleźliśmy notariuszy, którzy zaproponowali o połowę niższą...
    • Witam! Planuję kupić nowe mieszkanie od developera. Z opini znajomych, wiem, że warto jest dokładnie przeanalizować tę umowę zanim cokolwiek zdecyduję się podpisać. Chciałabym wiedzieć, co jest najistotniejsze w takiej umowie, na co powinnam zwrócić szczególną uwagę i o jakie zmiany "walczyć". Jakie dokumenty powinnam sprawdzić w gminie, a co u developera? Kiedy korzystać z usług notariusza, aby mieć gwarancję i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji? Zależy mi na poradzie, gdyż inwestyc...
    • Witam, mam serdeczna prośbę - ile musimy przygotowac pieniedzy: Kupilismy na kredyt w CHF mieszkanie na rynku pierwotnym od developera wartośc mieszkania i kredytu 203100, w tym 19500 garaz (VAT 22%) umowę przedwstępną podpisaliśmy u notariusza jakie poniesiemy opłaty związane z kupnem (notariusz) i z ustanowieniem zabazpieczenia dla banku - hipoteka.. Bardzo proszę o pomoc, gdyz nie wiem ile pieniędzy musze uszykowac na opłaty.
    • witam! kupilem mieskzanie od developera i w czwartek mam podpisać właściwy akt notarialny przeniesienia własności. developer wyliczył mi że będe płacić 1344 zł - taksa 295 zł - VAT od taksy 360 zł - opłatę sądową 220 zł - za 6 wypisów 15 zł - odpisy i teraz pytanie MAM KREDYT HIPOTECZNY i bank BPH ma wejść na hipotekę i jak ja mam to zrobić ? SAMODZIELNIE POTEM w SĄDZIE(jaki będzie koszt) czy notariusz JUŻ TERAZ MOŻE WPISAĆ TE HIPOTEKI ? i czy jest to już ujęte w taksie czy dodatk...
    • Szanowni Państwo, zwracam się z prośbą o poradę prawną w sprawie nieuczciwego developera. Być może pewne osoby domyślą się o jaką firmę chodzi, a może same zostały przez nią poszkodowane... Zastanawiam sie czy nie wytoczyć sprawy w sadzie przeciw developerowi. Ciekawi mnie Państwa opinia na temat całej sprawy. Oto zarys całej sytuacji w jakiej się znalazłem. Pod koniec 2005r. rozpocząłem poszukiwania nowego mieszkania 2 pokojowego w Warszawie. Znalazłem ciekawa ofertę u jednego z W...
    • Witam. Mam pytanie. Kupiłem Mieszkanie w Warszawie od developera.Umowę podpisałem przed 1 maja i otrzymałem już fakturę vat. Jest to własność hipoteczna. (Nic nie jest jeszcze załatwione)Muszę jeszcze załatwić przepisanie własności notarialnie + wpis do księgi wieczystej. Gdzie i co muszę jeszcze płacić? Pogubiłem się w tych wątkach. Kalkulator na Gazecie pokazuje podatek cywilno-prawny a w jednym z wątków jest mowa o podatku od czynności cyw.-praw.(że się go nie płaci w tym przypadku) czy ...
    • Czy zgodne z prawem jet nakazanie przed drzwiami notariusza podpisanie"cyrografu" tej treści? "Państwo XYZ oświadczają, ze z tytułu wykonania przedwstępnej umowy nabycia lokalu mieszkalnego nr 123456 oraz miejsca postojowego w garażu podziemnym nr 123456 przy ul. Nowaka 103 nie wnosi obecnie i zrzeka się również na przyszłość jakichkolwiek rozczeń czy pretensji, oza ewentualnymi rozczeniami związanymi z odpowiedzialnoscią sprzedającej Spółki z tytułu wad przedmiotowego lokalu....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się