robby_rob
07.02.05, 23:21
Rozmawialem ostatino z paroma Niemcami na temat ich rodakow ze wschodnich
landow. Jestem zapewne bardzo naiwnym czlowiekiem, skoro oczekiwalem, ze
uslysze wyrazy wspolczucia dla Ossis – ze musieli tyle lat znosic sowiecka
okupacje, ze narzucono im system komunistyczny i takie tam ble ble ble. Otoz
bylem zszokowany wypowiedziami sytych i bogatych Niemcow z zachodu – jakie
tam na wschodzie zyja nieroby, jacy to sa nieudacznicy, jaki maja bajzel, jak
im sie nie chce pracowac, jak to tylko czekaja na pomoc z zachodnich landow
itd. itp. w tej tonacji. Szeroko otworzylem oczy ze zdziwienia – oto runal
kolejny lansowany przez niemiecka propagande mit – mit ogolnoniemieckiej
solidarnosci. Otoz rzeczywiscie nia ma juz Wielkiego Narodu Niemieckiego!
Otoz jest Bogaty Narod Niemiecki z Zachodu i „Dupiany” Narod Niemiecki ze
Wschodu! Moja sugestia, ze gdyby nie wlaczenie sie USA do wojny i ladowanie w
Normandii i pozniej powojenna pomoc Stanow Zjednoczonych (najpowszechniej
opluwanego panstwa w Niemczech), zapewne wszyscy Niemcy byliby teraz „Ossi”
nie spotkala sie niestety z aplauzem.
Zastanawiam sie, czy macie podobne doswiadczenia w tym wzgledzie, czy tez
kolejny raz przyszlo mi zyc w
BardzoSpecyficznejZupelnieNiere prezentatywnejGrupieNaroduNiemi eckiego? ;-)
Napiszczie!