ggigus
23.03.07, 15:16
z okna, wiec to cale dramatyczne pisanie o muzulmanach i bezbronnych Polkach,
ktorym muzulmanin po porodzie wyrywa dziecko i wyrzuca je przez okno, jest no,
hm, ile warte?
niewiele
swoja droga, zawsze myslalam, ze ta opowiesc - urodzilam, a on wpadl do
pokoju, wyrwal i wyrzucil, ociera sie o granice absurdu i smiesznosci
ale inne pytanie jest dla mnie wazniejsze: dlaczego do wielu ludzi nie
docieraja podstawowe prawdy, znane wielu innym ludziom? anonimowy porod,
Babyklappe, a przede wszystkim, mamy przeciez XXI wiek, po prostu srodki
antykoncepcyjne, w aptece, niewiele kosztuja i do lekarza mozna isc, przepisze
i to jest prosze bardzo dla wszystkich specjalistow od kultury tureckiej,
ktora znaja z ulicy, bo ktos kogos zwyzywal i mial turecki akcent i ciemna
skore(a jesli miala ta ordynarna osoba niemiecki pasek? jesli rodzina takiej
osoby mieszka tu od trzeciego pokolenia?)
bo jesli ta Agnieszka H. z Hamburga ma byc typowym wykwitem kultury polskiej,
czyli kultury nieobeznanej ze srodkami anty i anonimowymi urodzinami, to
termin: kultura polska/turecka/chorwacka/arbabska jest o kant...
bo ja jestem Polka, ale w innej kulturze sie wychowalam
wiec prosze sobie terminy typu kultura... przemyslec, bo sobie mozna samemu
niezle dosolic!
pozdrowka