03.10.18, 21:08
https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/sd/qf/mqca/bU0qXozGZ7oKhJV97X.jpg

i poza tym

Opłata za czynsz

Czyżby czynsz, sam w sobie, nie był opłatą?
Obserwuj wątek
    • stefan4 Re: Drogo 04.10.18, 09:35
      zbyfauch:
      > Czyżby czynsz, sam w sobie, nie był opłatą?

      To chyba podobne zjawisko do tego:
      [/url=https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/informacje/bilet/u-konduktora-w-pociagu.html]PKP INTERCITY
      • zbyfauch Re: Drogo 04.10.18, 10:17
        W którejś z polskich popularnych komedii pan sprzedawał "zużyte" bilety lotnicze, które umożliwiały wejście na lotnisko. Ale było to dawno temu a pan nie był konduktorem.

        bajdełejem mówiąc:
        Uiścić jest ładnym wyrazem (w przeciwiństwie do uiszczać). W pięknym stylu na przykład Portugalczyk Osculati nie uiścił.
        • stefan4 *iszczanie 04.10.18, 13:50
          zbyfauch:
          > Uiścić jest ładnym wyrazem (w przeciwiństwie do uiszczać). W pięknym sty
          > lu na przykład Portugalczyk Osculati nie uiścił.

          Pokrewny czasownik: ,,ziścić'':

             A przyszłość nieprosto się ziszcza,
             nie wprost więc powiedzie nas los. . .
            
          • randybvain Re: *iszczanie 04.10.18, 17:17
            Ziści nam, spuści nam śpiewano onegdaj...
      • bimota Re: Drogo 04.10.18, 10:34
        TO ZUPELNIE CO INNEGO. MOZNA CHOCBY KUPIC BILET, A PRZEJAZDU NIE DOKONAC. W NASZYM CHORYM SYSTEMIE CENA BILETU MA NIEWIELE WSPOLNEGO Z KOSZTAMI PRZEJAZDU.
      • bimota Re: Drogo 04.10.18, 10:51
        ALBO INNY PRZYKLAD... KUPUJE BILET AUTOBUSOWY NA "DANY" PRZEJAZD. "DANY" NIE OZNACZA JAKIS KONKRETNY, TYLKO SPELNIAJACY PEWNE WARUNKI, CZYLI JUZ MAMY ROZDZIAL. I NAGLE OGLASZAJA PODWYZKE BILETOW, OKAZUJE SIE, ZE MAM BILET, A PRAWO DO TEGO PRZEJAZDU STRACILEM (WBREW WCZESNIEJSZEJ UMOWIE)... TAK PRZYNJAMNIEJ MOWIA..

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka