Dodaj do ulubionych

Gdzie na pierwszą wyprawę?

30.07.07, 13:17
Z zazdrością spoglądam na relacje podróżników "na własną rękę" do
egzotycznych miejsc. Coraz bardziej kusi mnie ta przygoda, jednak jestem w
tym temacie zupełnie "zielona". Opowiedzie trochę czy są jakieś miejsca
preferowane przez początkujących podróżników? Co byście polecili na pierwszą
daleką wyprawę?
Obserwuj wątek
    • pstosia Re: Gdzie na pierwszą wyprawę? 31.07.07, 11:59
      trudno mi odpowiedziec na twoje pytanie. moge tylko napisac, gdzie ja sie
      wybralam za pierwszym razem. pojechalismy do turcji, stopem, wracajac
      zahaczylismy o macedonie. i balkany mnie zachwycily smile w tym roku bylismy w
      gruzji - gdzie tez bylo cudnie! wyprawy nie za dalekie, ale w oddmienne od
      polski miejasca smile
      • zonajoanna Re: Gdzie na pierwszą wyprawę? 31.07.07, 13:42
        Czas: ograniczony do 20 dni urlopu w pracy. Budżet: załóżmy że do 3500 zł na os.
        Znajomość języka: angielskiego:słaba, rosyjskiego b.dobra. Coś więcej?
        • pstosia Re: Gdzie na pierwszą wyprawę? 31.07.07, 16:58
          Jak znasz rosyjski, to moze na wschod gdzies? rosja? byle republiki zsrr?
        • jacuo Re: Gdzie na pierwszą wyprawę? 06.08.07, 23:45
          Może byc tanio, przyjemnie, spotykając miłych ludzi - czyli wersja
          lekka rozpoczęcia trampingowania, czyli np
          - Iran ( + troszkę Turcji dla odsapnięcia )
          - Syria i Jordania
          Może być trochę drożej ze względu na przelot, z mniej miłymi
          ludźmi, za to z pełna egzotyką, czyli wersja typu "obuchem po
          głowie", czyli
          - Indie

          Jacek
    • czeryko Re: Gdzie na pierwszą wyprawę? 07.08.07, 08:26
      Wszystko zależy od upodobań. Nie ma pojęcia początkujący podróżnik.
      Urlop spędzam na Bliskim Wschodzie.
      W przypadku zainteresowania proszę o kontakt.
      • andyl Re: Gdzie na pierwszą wyprawę? 01.09.07, 10:04
        byles jyz w Iranie?
        • dorinn1 Re: Gdzie na pierwszą wyprawę? 05.09.07, 12:52
          ja w pierwsza podroz wybralam sie do Tajlandii, wszyscy stukali sie
          po glowach, ze "porywam sie" na Azjesmile przezylam wspaniale wakacje,
          dlatego polecam ten kierunek, pozdrawiam
          • tniec Re: Gdzie na pierwszą wyprawę? 05.09.07, 13:49
            pierwszy raz dlugo poza domem (ni liczac czech i slowacji) to byly
            stany i bylem przerazony ale szczesliwy... potem od razu gleboki
            skok i indie, no a teraz to juz niczego sie nie boje.

            na pierwszy raz polecam jednak turcje bo jest ogolnie rzecz biorac -
            przyjacielsko
    • padma Re: Gdzie na pierwszą wyprawę? 06.09.07, 08:06
      Ja na pierwszą wyprawę wybrałam Indie, i nie żałuję, bo po pierwsze,
      potem już się niczego nie bałamwink Po drugie, to była fantastyczna
      dawka egzotyki, a po trzecie było śmiesznie tanio. Ale ktoś już
      wyżej napisał o Tajlandii, a ja bym Tajlandię zamieniła na kraj
      sąsiedni, czyli Malezję. Łatwo tam się podróżuje, jest w miarę
      tanio, bezpiecznie. Jest czysto, więc trochę szoku związanego z
      brudem, robactwem i chorobami odpada. No i jest pięknie. Polecam
      więc lot do Singapuru a potem objazd Malezji.
    • ala1009 Generalnie: Azja 22.10.07, 14:29
      Azja udzodzi, i slusznie, za latwy i bezpieczny kontynent do
      podrozowania na wlasna reke. Na pierwszy raz wybralam bym Tajlandie
      lub Wietnam. Na pewno odradzam Czarna Afryke (szok kulturowy moze
      byc zbyt duzy, a i nawyki trzeba juz miec, zeby nie dac sie okrasc
      na pierwszym przystanku) i uwazalabym z Ameryka Poludniowa, choc
      Kuba i Meksyk (zwlaszcza Jukatan) nikogo nie przerosna
      organizacyjnie i "mentalnie".
      • e-mail Re: Generalnie: Azja 28.10.07, 10:13
        Na początek polecałbym mimo wszystko Europę. Zawsze jest to bezpieczniejsza
        opcja dla osób, które muszą się nauczyć chodzić, zanim zaczną biegać. Poza tym
        Europa ma bardzo wiele do zaoferowania- ciągle jeszcze za normalne pieniądze.
      • paakwezi Re: Generalnie: Azja 11.11.07, 19:36
        Jesli cos dodac to rzeczywiscie Azja Pd Wsch jest łatwa w sensie
        podrozowania, na pierwszy raz najlepsza zdecydowanie Tajlandia (ale
        nie wylacznie wyspy na poludniu), jest tanio, dobra jakość no i w
        regionie zdecydowanie najlepiej rozwiniete Panstwo (odradzam Wietnam
        na pierwszy raz). W indochinach uwaga tylko na morderczy klimat 90%
        wilgotnosc i ok 40 stopni moze dac sie we znaki.
        Co do Meksyku - moze byc na pierwszy raz ale zdecydowanie jechalbym
        z kims kto byl, no i hiszpanski jest wlasciwie obowiazkowy.
        Kuba jest trudniejsza pod wzgledem transportu, ale na pewno
        bezpieczniejsza od Meksyku.
        Dobre tez na samodzielna wyprawe jest Tunezja - jest bezpiecznie
        dzieki panujacej tam dyktaturze i mozna wszedzie dojechac lokalnym
        transportem. Zdecydowanie na pierwszy raz odradzam: Afryke
        Subsaharyjska i Indie.
        Acha male sprostowanie: Meksyk lezy w Ameryce Polnocnej nie
        Poludniowej. Pozdrawiam
    • asmo75 Re: Gdzie na pierwszą wyprawę? - szukam tekstów 20.12.07, 19:29
      hej

      jakby ktos chcial napisac o swojej pierwszej wyprawie
      to ja szukam tekstow na intermen.pl - portal dla mezczyzn
      w zamian moge napisac cos o autorze jego pracy etc...
    • a.nika1 Re: Gdzie na pierwszą wyprawę? 25.12.07, 23:15
      Hmm, nie będę chyba zbyt oryginalna w tym co napiszę - z dalszych zakątków - zdecydowanie Azja: Tajlandia, może Laos, zależy co lubisz.

      Życzę odważnych planów, niesamowitej frajdy z przygotowań do wyprawy, niezapomnianych wrażeń z wojaży, niecodziennych wspomnień i super fotek! no i oczywiście następnych planów! - to wciąga smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka