Dodaj do ulubionych

Oplaty ekstra przy podrozy samolotem?

19.01.10, 00:39

www.expressen.se/resor/1.1848269/extra-avgifter-gor-resan-dyr
Mam pytanie.
Czy jesli zalatwiam bilet przez internet na Norwegian,
to istnieje inny sposob zaplaty niz karta kredytowa?

NORWEGIAN
* "Väljer du att betala resan med kreditkort tillkommer en avgift om
50 kronor".
"Jesli wybierzesz zaplacenie karta kredytowa, to dochodzi
oplata 50 kr."

Obserwuj wątek
      • pia.ed Re: Oplaty ekstra przy podrozy samolotem? 19.01.10, 13:30
        Poniewaz uzyto tu slowa "wybierac", wiec pewnie sa inne sposoby...
        Moze robi sie po prostu przelew ze swego konta na konto
        Norwegian?
        Skoro mozna placic rachunki przez internet, to pewnie mozna zaplacic
        i podroz.

Wizz air zawsze chcial oplaty za pomoca karty Visa,
        ale byc moze SAS, ktory ma biuro w Malmö zgadza sie
        na zaplacenie gotowka,i to bez zadnej dodatkowej oplaty?

Pytam sie, bo ostatnio bardzo rzadko jezdze samolotami, ale na
        wiosne planuje sie gdzies wybrac, i chce uniknac niespodzianki.

Koncowa cena biletu nie zawsze jest podawana z avgiftami,
        przykladem jest SAS, ktory kaze doplacic jakas mala sumke nie podana
        przy zamawianiu biletu.

• skagerak Re: Oplaty ekstra przy podrozy samolotem? 19.01.10, 21:02
          kliknij tu, cena przykladowa, koncowa i nie ma wyszczegolnionych
          zadnych afgiftow
          www.norwegian.dk/fly/valg-flyvning/?D_City=CPH&A_City=WAW&D_SelectedDay=25&D_Day=25&D_Month=201001&R_Sele
          ctedDay=27&R_Day=27&R_Month=201001&dFare=199&rFare=190&AgreementCodeF
          K=-1&CurrencyCode=DKK&rnd=82064&processid=82064

• pia.ed Re: Oplaty ekstra przy podrozy samolotem? 19.01.10, 22:33
              Co do Norwegian to nie bylo zadnych zastrzezen, tylko
              informacja, ze zaczyna wprowadzac coraz wiecej extra avgifter wzorem
              Ryanair.

Krytyka dotyczyla SAS, ktory w kampanii reklamowej chwalil
              sie, ze jest szczery (w przeciwienstwie do innych), a
              dziennikarz zobaczyl, ze jednak trzeba bylo doplacic 25 kr
              za "serwis" internetowy.

Ile kosztuje bagaz na EasyJet okazywalo sie dopiero
              po zrobieniu rezerwacji.

EasyJet
              ... bagagekostnaden anges inte förrän du går in och bokar själva
              resan.

Skagerak, chodzilo mi wylacznie o to, o co zapytalam sie w pierwszym
              wpisie, a link zamiescilam bo moze komus przydadza sie te
              informacje,k tore w razie potrzeby moge przetlumaczyc na jezyk
              polski.
              • skagerak Re: Oplaty ekstra przy podrozy samolotem? 20.01.10, 11:37
                wydawalo mi sie, ze wlasnie na to odpowiadam, w podanym linku nie
                dostrzegam ekstra "karnej oplata" za placenie karta kredytowa pod
                warunkiem, ze jest to VISA
                wiele firm w Danii a mysle, ze i w calej Skandynawii, zada oplaty
                gdy placisz inna karta niz VISA DK, VISA SE, VISA NO a wiaze sie to
                z afgivt´ami bankowymi, chyba sie nie myle
                • Gość: guido_contini Re: Oplaty ekstra przy podrozy samolotem? IP: *.cust.tele2.se 20.01.10, 15:48
                  Kreditkortsavgift
                  För beställningar gjorda med ett kreditkort, så belastas det en
                  extra avgift på SEK 50 per beställning. Kreditkortsavgiften täcker
                  de kostnader Norwegian har till kreditkortsbolagen vid
                  kreditkortstransaktioner.

Beställningar gjorda med vanligt konto/bankkort eller Bank
                  Norwegiankort har inte någon sådan avgift. Konto/bankkort är ett
                  kort där betalningen dras direkt från ditt konto.
                  • pia.ed Re: Oplaty ekstra przy podrozy samolotem? 20.01.10, 20:57
                    Dziekuje, guidi_contini.

Gość portalu: guido_contini napisał(a):
                    > Beställningar gjorda med vanligt konto/bankkort eller Bank
                    > Norwegiankort har inte någon sådan avgift. Konto/bankkort är ett
                    > kort där betalningen dras direkt från ditt konto.
                      • pia.ed Re: Oplaty ekstra przy podrozy samolotem? 22.01.10, 16:29

Skagerak, moze miales racje ... nie wiem. Jedyna karta bankowa jaka
                        posiadam jest z Handelsbanken i sluzy wylacznie do wybierania
                        pieniedzy z bankomatu w Szwecji.

Druga karta, to karta platnicza benzynowa z JET, ktora moge placic w
                        automatach benzynowych w calej Skandynawii, a podczas pobytu w
                        Poczdamie mignela mi takze stacja JET ...

Mam kilka kart platniczych roznych sklepow, ale sa wazne tylko
                        w danym sklepie.
                        Cecha wspolna tych kart to ze nie sa obciazaone zadna oplata!

Trzy razy lecialam samolotem do Warszawy z Wizz air, a placily za to
                        kolezanki swoimi kartami VISA.
                        Kosztowalo chyba 50 kr extra, tak jak bylo podane na stronie Wizz
                        air.

• skagerak Re: Oplaty ekstra przy podrozy samolotem? 22.01.10, 18:08
                          nie mam pojecia jak to wyglada ale podobno jest roznica, miedzy
                          karta kredytowa a karta platnicza, ja ma tylko platnicze Visa DK i
                          Master DK , ktore sa "przylepione" do mojego osobistego konta, moze
                          konta kredytowe maja jakies inne oznaczenia ?
                          oprocy tego z linku, ktory ci podalem wogole nie wynika, ze placi
                          sie jakis dodatkowy afgift placac karta, moze Wiizar taki pobiera
                          • pia.ed Re: Oplaty ekstra przy podrozy samolotem? 22.01.10, 22:30

Widze ze oplata za skorzystanie z KARTY VISA jest jeszcze wyzsza niz
                            myslalam...
                            Jest to 23 PLN za lot, czyli w obie strony 46 zl.

Przelew bankowy kosztuje 11 zl, i wiem, ze przelewem placil znajomy
                            z Polski. Ale czy jest taka mozliwosc ze Szwecji, i jak to ew.
                            wyglada?

Opłaty dodatkowe

Przy zakupie przez klienta określonych usług na lotnisku,
                            przedstawiciel Wizz Air może wymagać uiszczenia dodatkowej opłaty
                            oprócz ceny usługi podanej poniżej.
                            Informacje o dodatkowych opłatach można uzyskać na lotnisku.

Opłata za rezerwację
                            MasterCard, Visa, Diners Club za lot za pasażera 23 PLN
                            Opłata za rezerwację
                            Solo, UK Maestro & Przelew bankowy za lot za pasażera 11 PLN

book.wizzair.com/useful_information/service_fees/
                              • pia.ed Re: Oplaty ekstra przy podrozy samolotem? 23.01.10, 17:00

Mam zamiar zaczac latac Norwegian, bo mnie jest blizej i duzo
                                wygodniej pojechac Öresundståget na lotnisko w Kastrup.

Biletow nigdy w Polsce nie kupuje, podalam tylko link w
                                jezyku polskim, bo tutaj pisza wylacznie Polacy!
                                A ile te doplaty sa w dunskich czy szwedzkich koronach, to kazdy
                                moze sobie policzyc.
                  • pia.ed Oplaty ekstra ... 04.02.10, 22:30

Uwazam, ze obraziles osobe ktora pisala po mnie ...
                    Rozumiem, ze oplywasz w pieniadze, a Twoj czas jest na wage zlota,
                    ale nie musisz byc sarkastyczny w stosunku do ludzi
                    ktorzy chca miec kontrole nad swoimi wydatkami, bo sa z natury
                    oszczedni,
                    a moze dlaczego ze im sie nie przelewa.

Na forum dyskutowano sprawy unikniecia niepotrzebnych wydatkow,
                    i ta osoba to wyliczyla.
                    Uwaga byla wiec calkowicie zbedna.
                    • skagerak Re: Oplaty ekstra ... 05.02.10, 07:25
                      droga pia.ed, dalej uwazam, ze sie mylisz co do moich intencji, bowiem
                      nie bylo moim zamiarem ta pania obrazac a jedynie zwrocic uwage, ze
                      oszczednosci i rozsadne myslenie tez maja granice,
                      kiedys lecac z Hamburga z Germanwinks, slyszalem jak pewna pani jeszcze
                      w hali narzekala na serwis, nie wytrzymalem i zapytalem ile placila za
                      bilet, odpowiedziala 1 euro, myslalem ze padne bo ja zaplacilem 49 euro
                      i bylem zadowolony z serwicu przekladajc go na cene biletu,
                      wybacz droga pia.ed moge wiele zrozumiec i jeszcze wiecej tolerowac ale
                      dennej glupoty NIE
                      • skagerak Re: Oplaty ekstra ... 05.02.10, 10:19
                        dodam iz np. na lotnisku w Kopenhadze czy Billund chek-in jest juz
                        tylko w automcie, ze wielu przewoznikow daje mozliwosci chek-in za
                        pomoca internetu czyli z domowego komputera i jest to najwygodniejsza a
                        zarazem najtansza forma zabranie sie samolotem, i np. Ryanair
                        praktykuje juz tylko taka forme i inaczej biletu i chek-in nie
                        zalatwisz, musisz wiec miec w domu printer aby to wszystko wydrukowac,
                        to tak dla informacji, zebys nie byla zaskoczona gdy sie z tym
                        spotkasz, ja na moje karty platnicze VISA-DK i MASTER-DK banku NORDEA
                        DK nie mam zadnych dodatkowych kosztow oprocz tych podanych w cenie
                        biletu,
                        wiem, ze Norwegian tez uzywa bank NORDEA-NO i moze z tego powodu nic
                        wiecej nie place, nie wiem, to tylko domysl

pozdrawiam i nie irytuj sie, nie warto
                        • pia.ed Re: Oplaty ekstra ... 05.02.10, 15:19
                          Printera w domu nie mam. Przy tak rzadkiej potrzebie jak ja mam,
                          wyschnal by mi tusz, a ten kiedys byl drozszy od printera.
                          Wiele lat temu kupilam Canon scan, i nigdy nie moglam nauczyc sie
                          jego obslugi ...
                          wyrzucilam pieniadze w bloto.
                          Po bladzeniu latem na obwodnicy Berlina nowym, nie wyprobowanym
                          jeszcze samochodem, kupilam GPS Navigon.
                          Jak dotad lezy w pudelku, bo jak tylko zajrzalam do instrukcji
                          obslugi, to o malo serce mi
                          nie stanelo :(
                          Cale zycie bylam anty-talentem jesli chodzi o technike, i niestety
                          moj syn to po mnie odziedziczyl, a to juz niedobrze.

Wlasciwie to najchetniej poruszam sie "po swiecie" samochodem ...
                          no ale nim nie wszedzie mozna dojechac.
                          W tym roku planuje podroz po Danii,
                          problemu z biletem nie powinno byc...

• skagerak Re: Oplaty ekstra ... 05.02.10, 17:08
                            z biletem na pewno nie ale z kupieniem mozesz miec juz klopoty skoro
                            masz takie problemy z technika, prawie na wszystkich stacjach a na tych
                            malych napewno, sa juz tylko biletowe automaty,
                            bediesz tez musiala nauczyc sie oblsugiwac zakup biletow przez
                            internet, Ryanair i Norwegian chyba juz tak tylko sprzedaja w Danii,
                            jest to proste, naprawde proste, wystarczy isc za napisem ze strzalka i
                            wpisac to o co dana strona prosi, na koncu wydrukowac bilet i chek-in,
                            proste prawda ?
                            • pia.ed Re: Oplaty ekstra ... 05.02.10, 21:18

Jechac bede samochodem przez Öresundsbron (zaczynajacy sie w
                              Malmö) ... wiec tam powinnam dac sobie rade :)
                              Ja po prostu zbyt rzadko obcuje z technika, wiec nawet jesli kiedys
                              potrafilam zamowic bilet przez Internet na Wizz air, to nie jest
                              pewne, ze teraz sobie poradze.
                              Jest takie szwedzkie powiedzenie: "Övning ger färdighet", mnie
                              wlasnie tego pierwszego brakuje ...
                              Pozdrawiam
      • pia.ed Re: Oplaty ekstra przy podrozy samolotem? 24.01.10, 00:26

Oczywiscie moge wyrobic sobie karte platnicza, ale dotad
        nie mialam potrzeby takiej uzywac, a karta kosztuje...

Chyba najwazniejszym powodem jest to, ze jestem z generacji, ktora
        najchetniej posluguje sie gotowka.
        Majac pieniadze na ICA kort czesto placa pieniedzmi,
        bo tak dla mnie najprosciej i najszybciej.

Moze w tym roku wyrobie karte, ale dopiero wtedy kiedy bede
        planowala wyjazd.
            • skagerak Re: Oplaty ekstra przy podrozy samolotem? 25.01.10, 09:46
              w telefonie komorkowym sa dwa przyciski, ktrore nie powinny nikomu
              sprawiac klopotu, reszta bajerow np. mnie nie jest do niczego
              potrzebna albo malo potrzebna,
              karta bankowa czy to kredytowa czy platnicza jest jescze prostrza,
              masz tylko swoje kilka cyferk, ktore musisz wpisac przy kazdej
              operacji i to wszystko, dlugi nr. bankowy stoi na karcie a pin kod
              masz w pamieci, basta
              • pia.ed Re: Oplaty ekstra przy podrozy samolotem? 27.01.10, 19:22

Ja najczesciej wysylam sms, rozmawiam bardzo rzadko.
                W kartach platniczych w sklepie wystarczy tylko kod ... ale na
                pamiec nie moge sie go nauczyc, bo kazda karta ma inny kod
                (przyslany z banku).
                Skonczyly sie te czasy, kiedy mozna bylo miec ten sam kod wszedzie,
                wtedy uzywalam karty bez problemu.
                Mam konto internetowe, ale z niego nie wysylam, bo ... nie wiem
                gdzie mam do niego kod i instrukcje, a nie chce mi sie szukac ... No
                po prostu mam opory, i juz!
                • Gość: zulejkaz Re: Oplaty ekstra przy podrozy samolotem? IP: *.010-67-73746f38.cust.bredbandsbolaget.se 27.01.10, 21:06
                  pia, pilnuj swojej karty do bankomatu jak oka w glowie bo to jedyna
                  karta za ktora nic nie placisz. Dzis w gazecie czytalam ze jeden pan
                  przechowuje ja w pudeleczku, w bawelnianej szmatce i bierze tylko
                  wtedy gdy potrzebuje wyjac pieniadze:))Prawda jest taka, ze
                  wszystkie banki wymieniaja te karty na karty platnicze lub kredytowe
                  i pobieraja za nie oplaty.Casy kart "darmowych" juz minely, teraz
                  trzeba placic zeby sie dorwac do swojej pensji;)
                  Ja mam karte z Handelsbanken tylko platnicza , bez kredytu. Place
                  nia gdy kupuje bilet w Wizzair i wtedy sciagaja mi z konta w ciagu
                  24 godzin. Place za to bodajze 50 kr ale jest to 50 kr za cala
                  transakcje czyli za bilet w jedna i druga strone. Gdy place swoja
                  karta kredytowa place 5o kr za bilet w kazda strone osobno czyli
                  razem 100 kr. To sie ciagle zmienia, wydaje mi sie ze za kazdym
                  razem place wiecej. Za bagaz place osobno, w kazda strone
                  oczywiscie. Wizzair zmniejszyl teraz wage nadawanego bagazu do 15
                  kg, kazdy pozostaly kilogram trzeba kupowac ekstra. Lecialam
                  niedawno Norwegian do Dubai (niestety przestali latac z Arlandy do
                  warszawy) i o ile pamietam to oplaty byly chyba identyczne. Sama
                  cena biletu jest niska (ostatnio kupowalam za 99 kr), ale niestety
                  dochodza te "avgifter";(( Nadal jednak cena biletu samolotowego
                  Sztokholm -Warszawa jest duzo nizsza niz np pociagu ze Sztokholmu do
                  Malmö...
                  • pia.ed Re: Oplaty ekstra przy podrozy samolotem? 27.01.10, 23:54

Tak, ja tez to czytalam ... Jednak obawiam sie, ze pewnego pieknego
                    dnia te karte mi zabiora, bo ma date wazosci do grudnia 2010 roku.
                    Normalnie automatycznie przysylali nastepna karte, ale kiedy
                    przeczytalam, ze tylko niewielka ilosc takich kart jest w obiegu
                    , to zrozumialam, ze dobre czasy sie skonczyly ...
                    Mam wzglednie nowa karte, bo ja kilkakrotnie wymienialam po
                    zgubieniu kodu. Tej karty ze soba nie nosze, a pieniadze na wszelki
                    wypadek wybieram w kasie, bo narazie jeszcze nic nie kosztuje.

Czy karta platnicza w Handelsbanken jest bezplatna???

Od lat nie interesowalam sie sprawami bankowymi, i teraz
                    obudzilam sie z reka w nocniku
                    :(
                    Bede musiala trzymac wszystkie karty w jakims pudeleczku,
                    bo tak to rzeczywiscie moga zniknac wsrod makulatury,
                    ktora nas banki tak szczodrze obdarowuja.
                    Mnie chyba nigdy nie zdarzylo sie zgubic karty, natomias gina mi
                    kody
                    . Gdzie i w jaki sposob je przetrzymujesz? Bo jak zapisze
                    kody na komputerze, to chyba tez niedobrze ...

Placilam za duzo przy kupnie biletu na Wizz Air, ale moje kolezanki
                    z pewnoscia maja karty kredytowe - nad czym sie nigdy nie
                    zastanawialam ... No i wtedy obowiazywala wylacznie VISA.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka