Dodaj do ulubionych

Pytanie o witamine C.

25.01.11, 13:48
Hej. Chciałam się Was zapytac, czy podajecie dla swoich kotów witaminę C? Bo mój Kitek zaczął załatwiac się w łóżku i moja Pani weterynarz powiedziała, żeby podawac witaminę C (żeby mocz zakwasic czy cos takiego dokładnie nie pamiętam) i może mu przejdzie. Tak więc podaje mu od dłuższego czasu tą witaminę. Gdy przestaje to zaczyna znowu się załatwiac do łóżka. Teraz moje pytanie, czy mogę mu podawac codziennie przez długi okres witaminę C, czy nie? Zapomniałam się zapytac weterynarz o to, więc kieruję to pytanie do Was.
Z góry dziękuję za odpowiedzi,
pozdrawiam Was i Wasze Mruczki smile
Obserwuj wątek
    • 0ffka Re: Pytanie o witamine C. 25.01.11, 14:38
      Nie wiedziałam o tym smile Moja pani wet poradziła mi podawać witaminę c dla dzieci w kropelkach np kotom wolno bytującym, gdy widzę, że kichają. W domu też czasami daję ją, jaki mi robią kichu kich smile Na siusianie kiedyś dostawałam tabletki ziołowe. Moje koteczki bardzo je lubiły! Same się domagały(chyba tam jest kocimiętka, czy innym lubczyk) To pewnie jest taki Urogran dla ludzi.
      • basset2 Re: Pytanie o witamine C. 26.01.11, 10:38
        accup napisała:

> Hej. Chciałam się Was zapytac, czy podajecie dla swoich kotów witaminę C?

owszem podaje się w dobranych dawkach żeby zakwasić mocz ale podstawą musi być wcześniejsze badanie moczu czyli zasadność -odczyn , struwity
        Kitek miał badanie moczu?

>Bo mó j Kitek zaczął załatwiac się w łóżku i moja Pani weterynarz powiedziała, żeby podawac witaminę C (żeby mocz zakwasic czy cos takiego dokładnie nie pamiętam) i
        może mu przejdzie
        .

zleciła mu tylko na podstawie wywiadu?

>Tak więc podaje mu od dłuższego czasu tą witaminę. Gdy przestaje to zaczyna znowu się załatwiac do łóżka. Teraz moje pytanie, czy mogę mu podawac codziennie przez długi okres witaminę C, czy nie?

bez badania moczu nie można
        podaje sie, ale jednocześnie monitoruje sie odczyn moczu
        + przez jakiś czas odowiednia karma w zależności jakie kryształy/kamienie wykazało badanie moczu

jeśli tak po prostu zaleciła wit.C bez badania moczu (może mu przejdzie)
        to zapytaj o zasadność podania
        struwity tworzą się w środowisku zasadowym wtedy wymgaga zakwaszania
        ale jeśli przesadzi się z tym zakwaszaniem powstaną szczawiany

• accup Re: Pytanie o witamine C. 26.01.11, 20:58
          Pani weterynarz powiedziała tak po prostu, żeby mu podawac witaminę C. Bez badania moczu. Wiec chyba muszę mu zrobic to badanie. A czy to do każdego weterynarza mogę przynieśc próbkę moczu, czy to się oddaje do jakiegoś laboratorium? Tylko teraz jak mu codziennie podaje witaminę C, to pewnie to zaburzy badanie. A może wiecie na ile powinnam witaminę odsawic, żeby badanie wyszło wiarygodne?
          • basset2 Re: Pytanie o witamine C. 27.01.11, 13:44
            szczerze...to tak, po prostu, pani wet nie przykłada się do swojej pracy

jeśli kot zaczyna załawiać sie w róznych miejscach to coś mu dolega
            fizycznie albo behawioralnie
            powinna zlecić badanie moczu bo przyczyną moga być struwity, kamienie,krzyształki (j.w)
            które na podstawie badania moczu się leczy(+dieta rozpuszczająca)
            reguluje sie odczyn moczu w zależności od wyniku odczynu
            dolegliwość jest na tyle poważna bo kot może sie całkowicie zatkać a przypadku kocurów z względu na ich budowe anatomiczną cewki niebezpieczne
            lecznice współpracują z labolatoriami, generalnie zanosi się do wet
            prawdopodobnie badanie nie bedzie miarodajne tylko co do odczynu ale pozostałe wyniki
            dadzą obraz poglądowy
            zrobiłabym mu badanie teraz(koszt niewielki), wyniki są z dnia na dzień
            leczenie na podstawie wyników

i nie pozwól wet, powiem kolokwialnie, leczyć "na pałę"
            pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka