Dodaj do ulubionych

Dzień Statystyki

09.03.12, 09:37
Dzisiaj jest podobno. W Trójce uświadomiono mi, że jak idziemy na spacer z psem to statystycznie mamy trzy nogi.
Obserwuj wątek
    • pieknamery100 Re: Dzień Statystyki 09.03.12, 09:57
      Jako statystyczna Polka czekałam na TEN dzień cały rok. Statystycznie rzecz ujmując dzisiaj jest statystyczny koniec tygodnia a to wielka ulga dla statystycznego organizmu smile
      • old.bear Re: Dzień Statystyki 09.03.12, 10:06
        Małe kłamstwo, duże kłamstwo, statystyka.
        • ladyhawke12 Re: Dzień Statystyki 09.03.12, 10:08
          statystycznie to ja jestem facetem ( na moim wydziale)
          • old.bear Re: Dzień Statystyki 09.03.12, 10:11
            LADY 11111 Co Ty mówisz ? Czyżby wzrok aż tak mnie mylił ?
            Nieeeeeeeeee, to niemożliwe ... .
            • stefcia41 Re: Dzień Statystyki 09.03.12, 11:21
              Nie mamy psa.
              Spacerujemy z dzieckiem, liczy się? wink
            • ladyhawke12 Re: Dzień Statystyki 09.03.12, 11:24
              old.bear napisał:

> LADY 11111 Co Ty mówisz ? Czyżby wzrok aż tak mnie mylił ?
              > Nieeeeeeeeee, to niemożliwe ... .

Miś STATYSTYCZNIE, a nie wzrokowo, u mnie w dziale sami faceci no wiec sobie statystycznie policz jak na 16 osób jest 1 kobitka to statystycznie jestem w wiekszosci facetem
              • old.bear Re: Dzień Statystyki 09.03.12, 11:33
                Lady, nawet gdybyś się kryła w tabunie tysiąca facetów to i tak będziesz kobietą smile
                • kapitan_marchewa Re: Dzień Statystyki 09.03.12, 11:45
                  A jak samotny facet hoduje 78 rybek to strach zapytać o statystyczne IQ w jego mieszkaniu sad
                  • old.bear Re: Dzień Statystyki 09.03.12, 12:03
                    A samotny facet z jednym kotem ? Da się jego IQ zmierzyć ?
                    • stefcia41 Re: Dzień Statystyki 09.03.12, 12:05
                      Ale czyje? Kota czy faceta?
                • ladyhawke12 Re: Dzień Statystyki 13.03.12, 07:32
                  old.bear napisał:

> Lady, nawet gdybyś się kryła w tabunie tysiąca facetów to i tak będziesz kobiet
                  > ą smile

No tak wiem, ale nie piszemy o tym co widzimy na żywo, tylko o statystyce a statystyki jakie są każdy wie. Szef do pracownika - Zrób mi tabelke tylko taką zeby wyszło to i to, pracownik - a jak tak nie wyjdzie, szef- to zrób tak zeby wyszło.
    • inna57 Re: Dzień Statystyki 12.03.12, 15:30
      Witam. Wpadłam tu przez przypadek a tu taki temat dla mnie na czasie. Może i dzień statystyki był w piątek ale ja formularz SP3 (cokolwiek to ma znaczyć) dla GUS wypełniałam dopiero dziś. I co ? I wszystkie dane które mozolnie wyliczałam i wyszukiwałam przez ostatnie trzy dni to mogę sobie wsadzić. Formularz sam lepiej wie co ja tam powinnam wpisać i nic go rzeczywiste dane nie interesują. Można z tego wysnuć jeden mało odkrywczy wniosek. Wszystkie opracowania robione przez GUS są o przysłowiowy kan krągłości do potłuczenia.

No to sobie pomarudziłam wink
      • tojabogdan "ufam tylko statystyce, którą sam 12.03.12, 21:00
        sfałszowałem",
        to zdanie, przypisywane churchilowi, a same niemce przypuszczają, że jest to wymysł ichni jako efekt propagandowej wojny, pokazuje o co w statystyce chodzi.
        Ale bez statystki bylibyśmy chyba bardziej zagubieni. Liczby, wykresy, uspokajają nas. Nawet, jeśli traktujemy je z przymrużeniem oka.

• bartek_44 Re: "ufam tylko statystyce, którą sam 12.03.12, 23:21
          Pewien ośrodek badania opinii społecznej zrobił sondaż, z którego wyszło, że 50 procent Polaków nie wie, że stanowią połowę społeczeństwa...
          • dzidzia_bojowa Statystyka a filozofia 13.03.12, 07:59
            Nie sądzicie, że to pokrewne dziedziny? Na przykład kartezjański pogląd o metodach porządkowania świata.
            Metody - matematyka uniwersalna - wiedza jest poznaniem pewnym i oczywistym, wierzyć można w to co poznaliśmy dokładnie i nie można w to wątpić. Dojść do tego można metodą, czyli stosując pewne prawidła, które jeśli się ściśle przestrzega, to nigdy nie przyjmie się fałszu za prawdę. Trzeba wyjść od czegoś w co wątpić nie można. Arytmetyka i geometria są dla Kartezjusza wzorami metody, która polega na porządkowaniu i dzieleniu na drobne elementy ( analiza ); intuicja - polega na tym, że pewne prawdy są podstawowe, nie sięgamy w głąb nich, są pewnikami, takim poznaniem posługuje się geometria - intuicyjnie możemy przyjąć że żyjemy, myślimy, nie sposób wątpić w te twierdzenia.

Drugi filozof- Kant twierdził, że filozofia ma poddać naukę analizie i wskazać warunki, pod jakimi nauka jest możliwa. Przede wszystkim ma ustalić, jakie sądy aprioryczne są zawarte w nauce. Transcendentalna metoda badała przedstawienia i sądy nie przez analizę umysłu, lecz przez analizę jego wytworów; analizowała naukę.
            A czymże jest statystyka jak nie analiza danych? Zresztą statystyka to nic innego jak empiryczne poznawanie świata a potem metodologiczne porządkowanie poznanych prawd.

smilesmilesmile
            • tygrysgreen Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 08:17
              eeeeeeee, tego
              napijemy się?
              • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 08:27
                Tygrysku no to jesteśmy juz dwie, ja moge polać, co tobie polać?
                • dzidzia_bojowa Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 08:37
                  Tak z rana? Ja nawet chętnie ale mam dziś nocną służbę, nie mogęsad
                  • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 08:41
                    dzidzia_bojowa napisała:

> Tak z rana? Ja nawet chętnie ale mam dziś nocną służbę, nie mogęsad
                    dzidzia do nocy to juz dawno wyparuje, a ty nam tu jedziesz po filozofii, a tego ni jak njie rozgryziesz bez dobrego trunku.
                    • old.bear Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:06
                      Jestem za. Za tym trunkiem znaczy. Bo też nijak poranne rozprawy filozoficzne do mnie nie docierają wink
                      • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:14
                        Miś mówisz masz, co polac, koniaczek, czy jajeczny koniaczek czy inszy trunek
                        • stefcia41 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:16
                          mnie wódki pojecie
                          setkę111
                    • dzidzia_bojowa Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:22
                      ladyhawke12 napisała:

> dzidzia do nocy to juz dawno wyparuje

Nie wyparuje, na pewno. ale chociaż powąchamsmile Co pijecie?
                      • old.bear Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:24
                        Ja bym szklaneczkę martini przyswoił. Jeśli Panie pozwolą wink
                      • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:24
                        Stefci setke nalałam, ja jajecznykoniaczek, na reszte czekam na decyzje
                        • old.bear Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:36
                          Ja już deklarowałem - martini. I proszę Stefci już nie polewać, gotowa w pracy jakichś nadużyć narobić wink
                          • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:38
                            old.bear napisał:

> Ja już deklarowałem - martini. I proszę Stefci już nie polewać, gotowa w pracy
                            > jakichś nadużyć narobić wink

Mis martini wstrzaśniete nie mieszane podaję. Stefcia sama wie najlepiej, jak powie zeby nie polewać to nie poleję.
                          • stefcia41 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:38
                            Jakie Już???
                            Nie było jeszcze nic polane111
                            • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:39
                              stefcia41 napisała:

> Jakie Już???
                              > Nie było jeszcze nic polane111
                              Stefcia już cie wybroniłam, i polałam powyzej
                              • stefcia41 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:41
                                dziękuję kochana kiss
                                to na druga nóżkę poproszę
                            • old.bear Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:40
                              Hmmm ... Panie się rozochocają wink big_grin
                              • stefcia41 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:42
                                A odprowadzisz nas potem do domów? wink
                                • old.bear Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:45
                                  Was ? To ile Was będzie ? Nie rozerwę się wink big_grin
                                  • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:49
                                    old.bear napisał:

> Was ? To ile Was będzie ? Nie rozerwę się wink big_grin

Mis tylko dwie jak narazie, to nie tak dużo, juz nie marudź że nie dasz rady.
                                    • old.bear Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:55
                                      Lady, przeceniasz mnie wink
                                      Ja z jedną ledwo, ledwo ... uncertain
                                      • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:58
                                        old.bear napisał:

> Lady, przeceniasz mnie wink
                                        > Ja z jedną ledwo, ledwo ... uncertain

Mis fantastycznie ze sie tak krygujesz, ale dasz rade, bo czemu nie, wierzymy w ciebie wink
                                        • old.bear Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 10:02
                                          Lady, moje ego urosło smile
                                          Bez podtekstów wink
                                          • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 10:08
                                            old.bear napisał:

> Lady, moje ego urosło smile
                                            > Bez podtekstów wink

Hmm no gdybyś nie dodał że bez podtekstów, to było by bez, a tak no cóz, taka jest natura ludzka wink))
                                            • old.bear Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 10:13
                                              Hihihihihihihihihi ... smile
                                              • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 10:26
                                                old.bear napisał:

> Hihihihihihihihihi ... smile
                                                oj misiek misiek, nastepne martini wstrzasniete nie zmieszane wink
                                                • old.bear Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 10:42
                                                  Z przyjemnością smile
                                                  • stefcia41 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 10:43
                                                    Może już nie pijcie więcej? wink
                                                  • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 10:55
                                                    stefcia41 napisała:

> Może już nie pijcie więcej? wink
                                                    Stefcia dla ciebie tez mam jeszcze jedna seteczke, jak to nie pijcie, innaczej nas misiek nie odprowadzi. A ja chce to obaczyc no, chyba ze chcesz zostac z miskiem sama to tez musze wczesniej zasnac niz wy.
                                                  • stefcia41 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 11:01
                                                    Mnie tam wsio ryba co komu rosnie, co kto pije i kto z kim .
                                                    Na trzecią nózkę Lady 1
                                                  • old.bear Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 11:04
                                                    Yyyyyyyyyyyyyy ... na trzecią ?
                                                  • stefcia41 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 11:11
                                                    a tak nieparzyście lubię wink
                                                  • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 11:16
                                                    stefcia41 napisała:

> a tak nieparzyście lubię wink
                                                    Ja tez tak nieparzyscie lubie, no to dla ciebie i siebie polewam.
                                                  • old.bear Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 11:23
                                                    Dziewczyny, przestańcie, skoro już trzy nogi widzicie ... .
                                                  • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 11:24
                                                    old.bear napisał:

> Dziewczyny, przestańcie, skoro już trzy nogi widzicie ... .
                                                    e tam odrazu widzimy, raczej czujemy wink)))
                                                  • stefcia41 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 11:25
                                                    Jesu...polej kolejną Lady
                                                    ja nic nie czuję
                                                    nic nie widzę...
                                                  • old.bear Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 11:28
                                                    Bosz ... oszaleję z wami wink
                                                  • stefcia41 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 11:30
                                                    A to niby dlaczego?
                                                    Nikt nie kazał Tobie pić wink
                                                  • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 11:34
                                                    stefcia41 napisała:

> A to niby dlaczego?
                                                    > Nikt nie kazał Tobie pić wink
                                                    Mis szalej mozesz z nami, mozesz bez, ale fakt moze ty juz nie pij wiecej wink))
                                                  • old.bear Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 11:39
                                                    Oj, jutrzejszy ranek może być ciężki ... wink
                                                    A tak niewinnie się zaczęło, od statystyki big_grin
                                                  • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 11:52
                                                    old.bear napisał:

> Oj, jutrzejszy ranek może być ciężki ... wink
                                                    > A tak niewinnie się zaczęło, od statystyki big_grin
                                                    Bo statystycznie to masz racje jak od ranca zeczelysmy to moze nastepny ranek byc klinem.
                                                  • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 11:33
                                                    stefcia41 napisała:

> Jesu...polej kolejną Lady
                                                    > ja nic nie czuję
                                                    > nic nie widzę...
                                                    Szybko polewam, Stefcia kochanie co ci jest, matko lałam pozadna wodeczke, nie denaturat
                                                  • stefcia41 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 11:38
                                                    Musi co za mało lałaś
                                                    alebo to jaka woda a nie wóda była
                                                  • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 11:54
                                                    stefcia41 napisała:

> Musi co za mało lałaś
                                                    > alebo to jaka woda a nie wóda była
                                                    Stefcia polecialam po inna , z banderolka polewam, "pan tadeusz" sie zowie moze być.
                                                  • stefcia41 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 12:14
                                                    Dawaj
                                                    Patriotycznie bedzie
                                                  • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 12:15
                                                    stefcia41 napisała:

> Dawaj
                                                    > Patriotycznie bedzie
                                                    Prosze bardzo, ja tez patriotycznie dotrzymam ci towarzystwa.
                                                  • old.bear Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 11:01
                                                    Ups ...
                          • kapitan_marchewa Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:39
                            A palimy też? wink
                            • stefcia41 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:41
                              A co palimy?
                              Kominek już wygasł wink
                            • old.bear Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:42
                              Jak nie jak tak 111 Full servis wink
                              • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 09:50
                                Stefcia to na druga nóżke, druga kawa i koniaczek jajeczny, tobie seteczke.

Mis mozesz nas odprowadzic obie do jednego domku, ustlimy tylko do czyjego.
                                • tygrysgreen Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 12:21
                                  zostawić was na chwilę normalnie...
                                  zostało coś dla mnie?
                                  czarna herbata na ten przykład?
                                  • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 12:29
                                    tygrysgreen napisała:

> zostawić was na chwilę normalnie...
                                    > zostało coś dla mnie?
                                    > czarna herbata na ten przykład?
                                    Tygrysku jasne, czarna herbata podaje
                                    • stefcia41 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 13:45
                                      Nie grzesz Tygrysie, herbata???
                                      • ladyhawke12 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 13:55
                                        stefcia41 napisała:

> Nie grzesz Tygrysie, herbata???
                                        Tygrysek sie nie odzywa zgadnij Stefcia z czym była herbatka, no nie moze sie nam "Pan Tadeusz " zmarnować
                                        • stefcia41 Re: Statystyka a filozofia 13.03.12, 13:56
                                          Jeśli tak to ok .
                                      • dzidzia_bojowa Eeee tam 13.03.12, 13:59
                                        Ja Wam powiem, że taka wirtualna balanga to eeetam. Gdyby tak naprawdę, to co innego. I gdyby naprawdę to nikt nie pisałby tak jak pisze tylko byłoby:
                                        ej ty, pl ej no mi bo tszszszseźwieję, ep,
                                        koham was wsssssystkik, moje wy pijaki, bo ja to nie. Ja? Ja nie estem piak, onienienie.

Tak by było albo coś w podobiesmile
                                        • stefcia41 Re: Eeee tam 13.03.12, 14:04
                                          Dzidziaaaaa...a bronie zamkniesz w sejfie?
                                          cobym się nie dorwała do niej?
                                          bo czuję,że Pan Tadeusz obudził we mnie bestię
                                          • dzidzia_bojowa Re: Eeee tam 13.03.12, 14:09
                                            Brona czały czasz poza zasięgiem nieupoważnionych.

Poza tym w wolnym czasie to chiba lepi w jakimś lokalu gastronomicznym balangować, nie? W domu nie, w domu sąsiedzi milicję wzywają jak za głośno. A byłoby za głośno na bank1smile
                                            • stefcia41 Re: Eeee tam 13.03.12, 17:03
                                              Eeeetam, jest jak jest to i balanga taka jaka jest .
                                              Jużem zresztą wytrzeźwiała.
                                              • ladyhawke12 Re: Eeee tam 14.03.12, 07:09
                                                Stefcia miej litość i Broni nie zamykaj, co ona zawiniła, dzidzia no rozumie ze brona to na polu juz gotowa do prac polowych. Imprezke w realu tyz mozna tylko czas miejsce podac bo z roznych zakontków jesteśmy, ustalic tak zeby kazdmeu było wygodnie.Poza tym czepiałas sie w innym poscie ze nikt nie pisze, no zgdanij dlaczego trzezwielismy po tej wirtualnej balandze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka