06.09.13, 12:41
Państwo chce ukraść nasze pieniądze z OFE, wmawiając nam, że ZUS który już teraz nie ma na wypłaty się nimi lepiej zaopiekuje. Ciekawe kto w to uwierzy

"Rząd chce likwidować OFE, odbierać ludziom pieniądze, a ludzie nic!

Reakcja jest rzeczywiście znacznie słabsza niż na przykład w Bułgarii kilka lat temu. Choć tam próba zamachu na fundusze emerytalne była znacznie mniej radykalna niż w Polsce – to Bułgarzy potrafili ją zablokować. Protestowały związki zawodowe, opozycja. Rząd bułgarski złagodził propozycję. Nawet taki projekt ostatecznie odrzucił Trybunał Konstytucyjny. "


fragment wywiadu z Balcerowiczem o OFE i innych dobrych uczynkach polityków
Obserwuj wątek
    • wirujacypunkt Re: OFE 06.09.13, 17:39
      Średnia pensja prezesa w OFE wynosi 53 000.- zł.
      Pan Balcerowicz także jest jednym z szefów.
      Mając takie pobory, trudno nie bronić tej instutucji.
      .........
      Jak będzie krach na gieldzie, kto za to zapłaci ? Po ostanim krachu w 1998r. pieniądze w OFE
      stopniały jak lód na wiosne.
      Dzisiaj po 13 latach emerytura wypłacana z OFE wynosi śrenio 80.- zł.

      • wirujacypunkt Re: OFE 06.09.13, 20:22
        wirujacypunkt napisał:

        > Średnia pensja prezesa w OFE wynosi 53 000.- zł.
        > Pan Balcerowicz także jest jednym z szefów.
        > Mając takie pobory, trudno nie bronić tej instutucji.
        > .........
        > Jak będzie krach na gieldzie, kto za to zapłaci ? Po ostanim krachu w 1998r. pi
        > eniądze w OFE
        > stopniały jak lód na wiosne.
        > Dzisiaj po 13 latach emerytura wypłacana z OFE wynosi śrenio 80.- zł.
        >

        UPS pomyłka, chodzi o 2008 r. w tym roku zaczął się kryzys światowy.
    • dzidzia_bojowa Re: OFE 06.09.13, 20:17
      apersona napisała:

      > Państwo chce ukraść nasze pieniądze z OFE, wmawiając nam, że ZUS który już tera
      > z nie ma na wypłaty się nimi lepiej zaopiekuje. Ciekawe kto w to uwierzy
      >


      Kto nie uwierzy niech zostanie w OFE, podobno przymusu natychmiastowego powrotu do ZUS nie ma..
      • old.bear Re: OFE 06.09.13, 21:44
        Giełda już zareagowała spadkiem notowań.
    • szyszkasosny Re: OFE 13.09.13, 07:51
      Wg wyjaśnień - to podobno nie są nasze pieniądze. Gdybyśmy podpisem potwierdzali każdorazowy wpływ do OFE, tak jak przelewy, byłyby nasze.
      Tak tłumaczyli w tv kiedyś.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka