27.11.09, 19:33
Jacy biedni są Ci dzisiejsi taksówkarze, a raczej głąby kapuściane.
Wsiadamy wczoraj wieczorową porą do taksówki, a kierowca prawie płacze
(chłopaczek ze 20 lat). On nie wie jak nas zawiezie, bo mu się GPS zawiesił i
on nie ma pojęcia gdzie jest i gdzie ma jechać.
To nie jest normalne, że licencję na przewozy dostaje się bez podstawowego
egzaminu z topografii miasta.
A jeśli pasażer dostanie zawału, albo pacjentka zacznie mu rodzić to co zrobi
- stanie na skrzyżowaniu i będzie ludzi pytał, czy zapłacze?
Obserwuj wątek
    • skiela1 Re: GPS 27.11.09, 19:57
      Bylam w sklepie po zarowke.
      Na polce 4.99 a przy kasie 7.99.
      I ta sierota ma prawie lzy w oczach, bo nie wie co zrobic.
      • sibeliuss Re: GPS 27.11.09, 19:57
        Wsadzić żarówkę w tyłek, może się zaświeci.
        • skiela1 Re: GPS 27.11.09, 20:16
          sibeliuss napisał:

          > Wsadzić żarówkę w tyłek, może się zaświeci.

          Chyba sobie.Wtedy bylaby moja, bo w koncu jej nie kupilam.

          a Ty miales przyjemnosc w pilotowaniu taksiarza?
          • sibeliuss Re: GPS 27.11.09, 20:18
            A miałem inne wyjście jadąc z Ciotką Lucy, po operacji kolan.
            Inaczej kazałbym wezwać inny wóz, ale nam zależało na czasie.
            • anoagata Re: GPS 27.11.09, 21:54
              Już dawno temu mówił ZULUGULA ,że Polska to dziwny kraj.
              • skiela1 Re: GPS 27.11.09, 22:40
                Czemu dziwny?
                owszem, mentalnosc co poniektorych...
            • skiela1 Re: GPS 28.11.09, 03:08
              Niedlugo dzieciaki w szkolach nie beda musialy sie uczyc tabliczki mnozenia,no
              bo i po co....
              Takich ludzi potrzeba....
              • dede43 Re: GPS 28.11.09, 08:22
                skiela1 napisała:

                > Niedlugo dzieciaki w szkolach nie beda musialy sie uczyc tabliczki mnozenia,no bo i po co....Takich ludzi potrzeba....

                Będą się uczyć. Po 25 latach znowu przecież będzie matura z matematyki. Tabliczka mnożenia będzie jak znalazł. I dla zdania na poziomie podstawowym pewnie wystarczy.

                • czarna9610 Re: GPS 28.11.09, 09:53
                  Bez przesady matematyka w szkole średniej jest dosyć trudna. Więc sama tabliczka
                  mnożenia na pewno nie wystarczy. GPS nie jest niestety doskonały. Nie
                  przeszkadza mi mi w drodze a dzięki temu urządzeniu udało mi się bezkolizyjnie
                  odnaleźć drogę w Gliwicach. Niestety nie we wszystkich miastach ulice są
                  oznaczone w sposób widoczny żeby można było z samochodu nie zatrzymując się
                  odczytać nazwę tej że ulicy.Natomiast taksówkarz powinien znać dobrze miasto i
                  poruszać się bez GPS.powinien znać alternatywne trasy choćby żeby ominąć korek.
                  • dede43 Re: czarna 29.11.09, 10:58
                    Nie zrozumiałyśmy się, chyba za poważnie potraktowałaś moją,wydawało mi się z
                    lekka ironiczną wypowiedź. Moim zdaniem czasy zaczynają być takie jak to
                    objaśnia Skiela, która napisała:
                    Po co znac tabliczke jak jest kalkulator..?
                    Po co znac miasto gdy mamy GPS ?
                    Ot taka paranoja.

                    A jeszcze, wiem jak trudna jest matematyka w średniej szkole - od mojej matury
                    mija w przyszłym roku 50 lat i matematykę zdawałam. Zdawałam ją tez na egzaminie
                    wstępnym na studia, również w czasie studiów na zakończenie I roku. Potem to już
                    była tylko statystyka i ekonometria, których podstawą była właśnie matematyka.
                • skiela1 Re: GPS 28.11.09, 22:48
                  Po co znac tabliczke jak jest kalkulator..?
                  Po co znac miasto gdy mamy GPS ?
                  Ot taka paranoja.
    • keepersmaid Re: GPS 27.11.09, 22:43
      Mnie bardziej napawaja wiesci o gosciach co rozbili samochod bo GPS sie pomylil
      i powiedzial skrec, a oni grzecznie skrecili, chociaz nie bylo drogi tylko row
      albo cos.
      A w sklepie panienka mnozyla na kalkulatorze ile bedzie za 10 dynksow po 0.20
      kazdy...
      • pia.ed Re: GPS 27.11.09, 23:48
        Co to sa DYNKSY?


        keepersmaid napisała:
        > A w sklepie panienka mnozyla na kalkulatorze ile bedzie za 10
        dynksow po 0.20
        > kazdy...
        • anoagata Re: GPS 27.11.09, 23:53
          Za podpisanie umowy neostrady na 2 lata TP zaproponowała mi takowe urządzenie
          niby gratis i wyceniła to za około 300 zł, to ja za takie badziewo podziekowałam.
        • jan-w Re: GPS 28.11.09, 00:50
          Dynks -denaturat "konsumpcyjny" wink
          Ale sądząc po podanej pojemności 0,2 chodzi prawdopodobnie o zwykłe małpki.
          • tjbazuka Re: GPS 28.11.09, 01:33
            >Dynks -denaturat "konsumpcyjny"

            Dykta. Pijmy szybciej bo sie sciemnia. Kamikaze.
            wink
          • pia.ed Re: GPS 28.11.09, 01:33
            Po problemach na berlinskiej obwodnicy (podczas moich letnich
            wojazy)
            zakupilam GPS, i jak dotad ani razu go nie uzylam ...
            Probowalam to urzadzenie w domu
            i wpadam w panike, kiedy ostry glos nawoluje mnie
            do skrecania to w te, to w druga strone ...
            Boje sie z tym wypuscic na miasto sad
            • tjbazuka Re: GPS 28.11.09, 02:15
              mozesz wylaczyc glos w GiPSie.

              ps: a ten taksiarz to jakis ciemniak do kwadratu. Albo nie z
              Warszawy.
        • keepersmaid Re: GPS 28.11.09, 22:39
          dynks albo dinks to taka "mala szajbka" aka drobiazg do czegos sluzacy
          w tym wypadku kupowane "dynksy" to byly haczyki do wieszania firan
    • projek Re: GPS 29.11.09, 11:46
      Faktycznie wielu taksówkarzy ma u siebie GPS. Faktycznie kiedyś był chyba egzamin z topografii miasta i trzeba było się wykazać. Ludzie jakoś wtedy zdawali a teraz - czyżby lenistwo wzięło górę. A jak lekarz w pracy zapomni stetoskopu to też możę powiedzieć: że niestety nie wziął i nie wie lak leczyć"?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka