Dodaj do ulubionych

milion dolarów

04.07.04, 18:19
wyobraźcie sobie, że wygraliście milion dolarów
co byście zrobili z takimi pieniędzmi?
--
"i widzę od lat nieprzerwanie podróbkę szczęścia z fabryki na Tajwanie"
Obserwuj wątek
    • kamea5 Re: milion dolarów 04.07.04, 19:48
      kupiłabym ogromne gospodarstwo z lasem ,zajełabym się hodowlą ginacych gatunków
      zwierząt...wybudowałabym dom w stylu "dworku polskiego ",powiesiłabym herb i
      dla snobów udawała "dziedziczkę" z iście szlacheckimi korzeniami...tongue_outPP
    • chaladia Re: milion dolarów 04.07.04, 20:52
      Milion dolarów to niecałe 4 miliony złotych. Wpłacając taką kwotę na lokatę
      terminową w banku, można mieć po opodatkowaniu i odliczniu inflacji około 10
      tysięcy złotych miesięcznie, obecnie nawet mniej, bo inflacja podskoczyła, a
      oprocentowanie lokat jakoś nie za bardzo.

Nie jest to więc kwota umożliwiająca jakieś pławienie się w luksusie. Daje
      natomiast poczucie bezpieczeństwa od nagłego zwonienia z pracy, choroby
      wymagającej specjalistycznego leczenia, na które NFZ nie ma ochoty płacić, no i
      pozwala na nieliczenie się z pieniędzmi przy codziennych wydatkach na bazarku
      lub w supermarkecie. Jednakże sam zakup rezydencji w Konstancinie to chyba
      więcej, niż 1 milion USD, że o jej utrzymaniu nie wspomnę, Maybach też coś koło
      tego kosztuje.

Życzę jednak wszystkim Współforumowiczom (i sobie też) takiej kasy...

--
      Salaamu Wa-alleikum

Chaladia Bolandi
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=10280
      • agniecha_k Re: milion dolarów 04.07.04, 20:57
        milion dolarów mialo być symbolem
        wyobraź sobie, że masz tylke pieniędzy, że stać cie na wszystko
        --
        "i widzę od lat nieprzerwanie podróbkę szczęścia z fabryki na Tajwanie"
        • olia_o Re: milion dolarów 04.07.04, 21:02
          agniecha_k napisała:

> wyobraź sobie, że masz tylke pieniędzy, że stać cie na wszystko

nie wyobrażam sobie, aby to było możliwe.
          Spełniłabym parę swoich marzeń, a resztę bym zainwestowała, żebym miała się
          czym martwićsmile
        • chaladia Skoro tak... 04.07.04, 22:54
          agniecha_k napisała:

> milion dolarów mialo być symbolem
          > wyobraź sobie, że masz tylke pieniędzy, że stać cie na wszystko

Skoro tak stawiasz sprawę... nagły przypływ gotówki (powiedzmy o rząd wielkości
          lub więcej) z reguły wiąże sie z całkowitą zmianą środowiska, w którym się
          żyje. Można oczywiście ukryć posiadanie fortuny i udawać, że "nic się nie
          stało", ale to się nie uda utrzymać przez dłuższy czas, a już napewno nie przez
          całe życie. Zmiana miejsca zamieszkania, zaprzestanie pracy zawodowej,
          dysponowanie nadmiarem wolnego czasu powodują, że człowiek, który czy to wygrał
          w Toto-Lotka, czy otrzymał spadek lub inaczej stał się bogaczem, chcąc-niechcąc
          zmienia środowisko.

--
          Salaamu Wa-alleikum

Chaladia Bolandi
          forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=10280
    • adhamah Re: milion dolarów 04.07.04, 21:31
      Wybudowałbym dom, kupił samochód (albo dwa), założył firmę i fundację, kupiłbym
      samochód kempingowy i objechał cały świat dookoła (niekonicznie w 80 dni) smile

--
      „It has been said that something as
      small as the flutter of a butterfly`s
      wing can ultimately cause a typhoon
      halfway around the world.”
      - Chaos Theory
      • zzrobert Re: milion dolarów 05.07.04, 20:19
        heheh ja już od wielu lat mam plany na taka ewentualność.
        i dokładnie obliczone ile odsetek od jakiej kwoty a ile na co trzeba.

Ale nie bez powodu z podstawówki mnie chciano wyrzucić już na początku jak na
        wypracowanie kim chciałbyś zostać podałem emerytem. To jest we mnie odkąd
        pamiętam.

--
        heteryk niepraktykujący, heretyk praktykujący
    • kokolores Re: milion dolarów 04.07.04, 23:33
      Tyle ludzi do podzielenia,ze chybaby nie starczylo!!
      smile)

--
      " Nadzieja jest rośliną trudną do wyplenienia. Można nie wiem ile odrąbać gałęzi
      i zniszczyć, a zawsze będzie wypuszczać nowe pędy."
      Isadora Duncan
      • ulalka Re: milion dolarów 05.07.04, 20:07
        wynioslabym sie z mojego pipkowa gornego wink i poszukalabym spokojnie innej
        pracy big_grin kupilabym sobie citroena C3, pojechala do Nowej Zelandii... nie
        sama... big_grin ehh.... smile
        a polowe dalabym moim rodzicom, zeby nie musieli sie wiecej martwic....
        --
        zgłodniałam i zjadłam sygnaturkę wink

Zawsze lat☼

P☼gaduchy d☼ p☼duchy
          • eulalija Re: milion dolarów 06.07.04, 09:47
            Strasznie blisko mi do Brookie. Jakieś siedlisko, koniecznie nad jeziorem, dom,
            stodoła, ze dwie krowy - lubię mleko prosto z dojenia, solidny terenowy
            samochód, kawał lasu w pobliżu. Ale ponieważ mój kierunek to Mazury więc raczej
            nie wino, tam za chłodno, nie dojrzeją winogrona. Może przetwory? Sok z malin?
            Dżem z jeżyn? I konfitury z poziomek! Tylko ktoś musiałby zbierać te poziomki,
            maliny i jeżyny, i tak zaskrzeczała rzeczywistość ...
    • urtiko Re: milion dolarów 06.07.04, 22:11
      Gdybym miał tyle pienieędzy, że nie wiedziałbym co z nimi zrobić, to najpierw wybrałbym się daleko w różne kraje, które zawsze chciałem odwiedzić. Poza tym przeprowadziłbym się z moich slumsów do jakiejś porządniejszej dzielnicy, ale bez przesady. Pokupowałbym to co chcę i moim najbliższym, a jakby co zostało, to jakieś lokaty by się porobiło, aby żyć z procentów. Otworzyłbym też superknajpę moich marzeń i nie musiałbym dbać o to czy ona na siebie zarabia smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka