Dodaj do ulubionych

Powrót do pracy - schemat

31.07.12, 19:33
Witam!

Synek właśnie rozpoczął 7 miesiąc, za 4 tygodnie wracam do pracy. Obecnie nasz schemat żywienia wygląda tak:

6-7 kp
9-10 kp
13 obiadek - 125g (mały słoiczek)
14-15 kp
17 owoce - 125g (mały słoiczek) + czasami kp
19 kp
22-23 kp
2-3 kp

Synka bedę odwozić do teściowej już około godziny 6, odbierać będę około 15.30. Jakie posiłku wprowadzić w ciągu tego czasu. Jeżeli nakarmię go przed wyjściem z domu około 5.30 to u teściowej powinien koło 8.30-9 dostać już drugie śniadanie, obiadek pewnie przesuniemy na 12, żeby ta przerwa nie była tak długa i jeszcze przed moim przyjściem koło 14.30-15 owoce. Po powrocie do domu już tylko kp?

Co dawać małemu na II śniadanie, żeby zacząć go przyzwyczajać, że kp między 6 a 15.30 nie ma? Od pediatry usłyszałam, żeby nie dawać żadnych kaszek, bo wg niej synek dużo waży i nie ma potrzeby go tuczyć, lepiej dać 2 razy obiadek (?). Dwumiesięczną ekspozycję na gluten mamy przeprowadzoną, więc mógłby dostawać np. owsiankę czy inne kasze. Może zacząć od kleiku - jest bez cukru? Czy podawać już żółtko? Lekarka twierdzi, że 7 miesiąc to za wcześnie, ale nie bardzo wiem dlaczego. Jestem odporna na laktator, więc ściąganie mleka nie wchodzi w grę.

Proszę o podpowiedzi i potwierdzenie czy zaproponowany schemat byłby ok. Czy można już powoli zwiększać porcję obiadku do 190g, żeby wyeliminować kp do popicia? Synek mały słoiczek zjada do ostatniej łyżeczki w ciągu kilku minut.

Waga urodzeniowa - 3500g, obecnie na koniec 6 miesiąca 8800g.
Obserwuj wątek
  • agnieszka.lelen Re: Powrót do pracy - schemat 01.08.12, 14:17
   Skoro odciągane mleko nie wchodzi w grę należy oszacować ile karmień pozostanie (aby nie było ich zbyt mało). W czasie nieobecności mamy powinien otrzymać ok. 3 posilki. Zwykle dzieci karmione piersią jedzą częśceij i początkowo tak się domagają. W zależnośći od ilości wypijanego mleka z piersi na drugie śniadanie może być posiłek owocowo-zbożowy (kasza z kawałkami/przecierem z owoców lub posiłek gotowy np.: "Owoce&Zboża" HIPP) albo też mleko modyfikowane (jeśli mleka z piersi będzie za mało). 1 porcja produktu zbożowego nie utuczy dziecka. W 7 mies. może Pani wprowadzić żółtko. Może Pani podawać większą porcję zupki/obiadu; można to również rozdzielić na 2 posilki.
   Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
   lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka