IP: *.zone8.bethere.co.uk 02.11.11, 18:51
Witam, mój synek (7msc) ma prawdopodobieństwo egzemy. Na ramionach i klatce piersiowej ma wysypkę i suchą skóre, która go swędzi bo się drapie. Mieszkam w UK, bylam u lekarza przepisal krem E45 i maść sterydową Hydrocortisone Ointment 1%, która pomogła Mu bardzo, ale niestety po odstawieniu, po paru dniach znowu się pojawiła wysypka, nawet jeszcze gorsza. Od paru dni kąpię synka w Oilatum i kremuje też kremem z tej serii. Niestety nic nie pomaga tylko sie pogarsza. Co mam robić, pomocy
Obserwuj wątek
    • 1mzeta Re: egzema 02.11.11, 21:20
      Ja wkleję ci linka do kremu/emulsji stosowanej w takich stanach skórnych. Możesz poprosić swojego GP to dostaniesz za darmo- może pomoże. Mój miał problemy skórne i pomogło. Poczytaj w tym linku co pisze no i możesz na stronie producenta też poszukać i poczytać.

www.ebay.co.uk/itm/CETRABEN-500G-EMOLLIENT-CREAM-RELIEVES-DRY-SKIN-ECZEMA-/280762704225?pt=UK_HeathBeauty_BathShowCons_RL&hash=item415ec2e161
      Na ebaju są duże opakowania- GP pewnie przepisze małe ale to jest bardzo wydajne.
      Nie daj się tylko namówić na Diprobase bo śmierdzi tak,że nos więdnie.

Jak GP ci tego cetrabenu nie przepisze to kup jakiś mały na ebaju bo taniej wyjdzie niż w aptece- tak mi się wydaje.
      --
      Zmieniłam nicka :)
    • e-kasia27 Re: egzema 03.11.11, 09:28
      A czym karmisz dziecko?
      Wprowadziłaś w ostatnim miesiącu coś nowego do diety dziecka?
      A może coś nowego pojawiło się w domu? Chociaż u takiego malucha bardziej prawdopodobna jest reakcja alergiczna na pokarm,ciż na coś z zewnątrz.

Hydrocortison pomaga wprawdzie na uczulenia, ale po jego odstawieniu uczulenie zawsze wraca, bo on tylko likwiduje skutek, a nie przyczynę wysypki.

Musisz znaleźć alergen, który tę wysypkę spowodował i wykluczyć go z życia dziecka.
    • e-kasia27 Re: egzema 03.11.11, 09:29
      A czym karmisz dziecko?
      Wprowadziłaś w ostatnim miesiącu coś nowego do diety dziecka?
      A może coś nowego pojawiło się w domu? Chociaż u takiego malucha bardziej prawdopodobna jest reakcja alergiczna na pokarm, niż na coś z zewnątrz.

Hydrocortison pomaga wprawdzie na uczulenia, ale po jego odstawieniu uczulenie zawsze wraca, bo on tylko likwiduje skutek, a nie przyczynę wysypki.

Musisz znaleźć alergen, który tę wysypkę spowodował i wykluczyć go z życia dziecka.
      • Gość: dobramama Re: egzema IP: *.zone8.bethere.co.uk 03.11.11, 17:45
        Nic nowego ostatnio nie wprowadzalam. Ta wysypka trwa już jakieś dwa miesiące, ale ja cały czas synka obserwowałam jak podawałam coś nowego. Na początku uczulenie bylo lekkie, dopiero z czasem się pogarszało. Ale juz sama nie wiem może faktycznie od czegoś co zjadł, ale jak mam teraz wykryć ten alergen? Narazie odstawilam sztuczne mleko,które dodaję do kaszki, bo ,może to skaza białkowa. Jestem załamana, dziś w nocy synek się strasznie drapał a ja nie wiem jak mu pomóc.
        • e-kasia27 Re: egzema 03.11.11, 20:10
          Jeśli dziecko ma wysypkę od dwóch miesięcy, to trzeba by się zastanowić, co wprowadziłaś do diety przed tymi dwoma miesiącami. Nie potrzebnie wprowadzałaś nowe rzeczy, zamiast najpierw znaleźć przyczynę wysypki, ale teraz, to już i tak nie ma znaczenia.

Jeśli to uczulenia na mleko, objawy, mogły się pojawić dopiero po wprowadzeniu sztucznej mieszanki mlecznej, to teraz musisz nie tylko odstawić tę mieszankę, ale także wszystko co zawiera mleko i jego przetwory ze swojej diety(karmisz piersią, prawda?), bo inaczej wysypka może nie zniknąć.
          Może zacznij właśnie od odstawienia mleka, bo to najczęstszy alergen. Po tygodniu powinna już być poprawa, jeśli odstawisz krowę(także wołowinę i cielęcinę, wędliny, słodycze) bardzo restrykcyjnie.
          • Gość: dobramama Re: egzema IP: *.zone8.bethere.co.uk 03.11.11, 23:08
            Dzięki za radę, na razie odstawiłam sztuczne mleko, kaszki będę robić na wodzie. Postanowiłam zacząć wszystko od nowa i powoli wprowadzać nowe produkty. Zrobiłam Małemu dziś zupkę z ziemniaka, marchewki i brokuła, ale za nic nie chciał. Po południu utarłam jabłuszko, też nie smakowało. Mam nadzieję,że Go nie zagłodzę :( Niestety muszę zadziałać bo z wysypka coraz gorzej a wizyta u lekarza dopiero w poniedziałek.
            • wiki11110 Re: egzema 15.02.12, 09:54
              U mojej córeczki po malych ilosciach alergenu nie było praktycznie widać skutkow ubocznych. Jednak podawany ciklicznie (nawet co kilka dni) + inny alergen skończyło sie bardzo suchą skrą i pekajacymi uszkami od spodu i od góry. Moze wiec małe ilosci podobnie jak u nas nie bardzo dają o sobie znać ale ich częstsze podawanie juz tak. Ja w końcu jak córa miała 10m-cy zaczynałam wszystko do nowa. Udało mi sie wyłapać i było tego troszke. Powodzenia i cierpliwości życzę.
    • michalwojcik1234 Re: egzema 24.01.12, 22:01
      Moja córka została zdiagnozowana z egzema -atopowym zapaleniem skory rok temu jak miała 3 lata.
      Lekarze w Anglii przepisali mi maść sterydowe i kompanie w emolium.
      Efekt znany narpiew pomagało a potem było gorzej.
      W Polsce lekarz przepisał jakąś maść której skutki uboczne to zniszczenie skory i możliwy rak skory -protopic 0,03% i Xyzal do picia .
      Od tego odstąpiliśmy z zona bo skutki uboczne mogą zniszczyć skore córki.
      Próbowaliśmy rożnych konwencjonalnych i alternatywnych preparatow. Efekty co do niektórych byly nawet imponujące ale tylko na krotka metę. Poprawa z reguly nie trwała dłużej jak kilka dni.
      Z rozmów z lekarzami wynika ze jest bardzo duże prawdopodobieństwo ze córka wyrośnie z tego przed okresem dojrzewania.
      Jedyne preparaty które działają na skore naszej córki to krem z witamina A zmieszany 50/50 z tormentiol- maść. stosujemy to już od miesiąca i poprawa ogólna jest znamienna.
      Wcześniej córka budziła się kilka razy w nocy drapiąc się za kolanami i na ramionach ,często do krwi. teraz sa noce ze prześpi je bez zrywania sie.
      Tak czy inaczej ataki swędzenia zdarzały się po północy do drugiej nad ranem
    • ella61_pl Re: egzema 05.02.12, 14:12
      Witam,
      meczylam sie 4 dlugie lata. Czego to lekarze nie przepisywali mi. Szukalam tez w internecie.
      Poczytalam o ziolach szwedzkich, ksiazka nie kosztuje duzo.
      Zaczelam pic herbate z pokrzywy - REWELACJA!
      Kazdego dnia wypijam malymi lykami 1 litr.
      Moje rece stopy sa CZYSTE! sprobuj, naprawde pomogla mi.
      Powodzenia,
      pozdrawiam z calego serca, Ella
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka