22.07.22, 13:10
Patrząc na mapę frontu ( np. liveuamap.com/pl) nie sposób nie zauważyć, iż o ile wszędzie poniżej Charkowa Rosjanie się przesunęli ( czasami na wiele kilometrów) obok Doniecka front jest na pozycjach z 24 lutego !
Jest to niemal jedyny taki odcinek. Ciekawe dlaczego Rosjanie akurat tam nie idą do przodu.

Wytłumaczenie jest chyba tylko jedno, trzymają nieruszoną tę linię frontu parę kilometrów od Doniecka aby wciąż móc mobilizować mieszkańców tego dużego miasta do walki. Wygodne jest dla nich również też że Ukraińcy strzelają w kierunku miasta ( z którego idzie również z kolei ostrzał rosyjski) aby wykorzystywać ten ostrzał w swojej propagandzie.
Dopóki Donieck jest zagrożony cele wojny są nadal niezrealizowane - ale dla nich jest to korzystne - bo można z "usprawiedliwieniem" hulać pociskami po całej Ukrainie, a głównym celem Putina jest zdewastowanie całej Ukrainy - przynajmniej uczynienie jej miejscem trudnym do życia.

Obserwuj wątek
  • ignorant11 Re: Donieck 22.07.22, 22:01
   No włąsnie tego sie obawiam, ze Ukraina zostanie spustoszona ale nie podbita.
   • ignorant11 Re: Donieck 22.07.22, 22:03
    ignorant11 napisał:

    > No włąsnie tego sie obawiam, ze Ukraina zostanie spustoszona ale nie podbita.
    >

    Moze kacapy zrozumiały, ze nie maja szans na podbicie Ukrainy wiec ja pustosza.
   • scand Re: Donieck 22.07.22, 22:47
    Taktyka rosyjska jest podwójnie perfidna. Trzymają wojska ukraińskie przy Doniecku aby mieć usprawiedliwienie dla podbojów dużo większych niż Donbas. Oczywiście gdyby im rzeczywiście zależało na ludziach Doniecka to odrzuciliby Ukraińców już dawno na kilkadziesiąt km. Ponadto być może chcą żeby Ukraińcy zniszczyli nieco Donieck aby pokazywać jacy to Ukraińcy byli źli ( na razie nic się nie równa z irosyjskim niszczeniem Mariupola czy Siewierodoniecka)
  • ignorant11 Re: Donieck 22.07.22, 22:02
   No włąsnie tego sie obawiam, ze dzicz kacapska spustoszy Ukraine.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka