skynews
01.08.06, 13:00
Po co wlsciwie bylo powstanie ?
Szacunek dla uczestnikow ale nie rozumie ze nie potepiono jeszcze zdecydowanie
organizatorow.
Wywolanie akcji zbrojnej w momencie gdy Roosevelt, Churchill i Stalin
zadecydowali juz o losach Europy bylo decyzja nieodpowiedzialna, ktora
doprowadzila do zaglady miasta i rzezi mieszkancow - ginac bezsensownie krotko
przed zakonczeniem wojny ???
Czemu i komu to mialo sluzyc ?
Paryz tez byl zajety przez Niemcow i...nic wielkiego sie nie wydarzylo -
miasto w ogole nie ucierpialo a Place Pigalle przezywal wtedy najwieksza
konjunkture w swoich dziejach.
Zaslyszane dzisiaj z transmisji na zywo z Warszawy:
"z 36 tysiecy uczestnikow powstania tylko 3 tysiace mialo lekka bron."
i
"dzieki tej heroicznej walce mozemy zyc dzisiaj w wolnej i demokratycznej
Polsce." oraz
"chodzilo nie tylko o wyzwolenie serca Polski ale rowniez calego
kraju..." - z narodowych klesk wyciaga sie wnioski i zapomina o nich jak
najszybciej - terazniejszosc i przyszlosc sa wazniejsze.