Dodaj do ulubionych

APEL O DOKARMIANIE PTAKÓW !

19.10.05, 07:25
Apeluję do Was drodzy forumowicze, by pomimo nieźle już nakręconej machiny
strachu zwanej ptasią grypą - dokarmiać naszych milusińskich. Ja już
zaczęłam! Jestem pierwsza? Może, ale mam nadzieję, że nie ostatnia. Nie
obawiajcie się!
Obserwuj wątek
    • wrexham Re: APEL O DOKARMIANIE PTAKÓW ! 19.10.05, 12:13
      ja dzis zaczelam, na razie wrony i temu podobne, ale juz szykuje w pudelku po
      ramie (wedlug instrukcji smile)) cos dla sikorek; ale faktycznie karmnik w parku
      podejrzanie pusty - sladu jedzenia, a zazwyczaj caly rok cos tam mozna bylo
      znalezc; ludzie chyba faktycznie sie boja...
      • cereusfoto Re: APEL O DOKARMIANIE PTAKÓW ! 20.10.05, 07:49
        Hmmm, czy są? Tego chyba nie można jednoznacznie określić. Myślę, że chodzi tu
        głównie o rodzaj jedzonka. Im lepsze i bardziej wyszukane, tym więcej chętnych.
        A można wiedzieć co wystawiłaś do karmnika, że wokół niego jest tak pusto?
        Napisz też, gdzie Twój karmnik się znajduje ( park, balkon w bloku, przydomowy
        ogród ). Można się pokusić o lepsze żarełko np. ołuskany słonecznik ( wychodzi
        drożej ale do przeżycia i nie trzeba potem sprzątać )o dyni ołuskanej czy
        włoskich orzechach nie wspomnę - bankowo przylecą! U mnie póki co tylko bogatki
        i głównie się przeganiają - jakieś bardziej niesforne od tych zeszłorocznych.
        Trzeba będzie je trochę wychować...
        • duszkan Re: APEL O DOKARMIANIE PTAKÓW ! 21.10.05, 22:04
          Miejscem jest balkon. Ale już domyślam się powodu że nie przylatują-nigdy o tej
          porze roku na moim balkonie nie było skrzynek z bujnie kwitnącymi
          pelargoniami.One przysłaniają ptakom widok na karmnik.
          A tym jedzonkiem jest właśnie słonecznik.
    • micamic Re: APEL O DOKARMIANIE PTAKÓW ! 23.10.05, 21:49
      Oto efekt dokarmiania ptaków:
      W okolicach pewnego dzikiego stawu kręcił się młody bocian, któremu rybacy
      rzucali ryby. Spryciarz nauczył się podchodzić do ludzi całkiem blisko - według
      relacji rybaków zdarzało się, że zbliżał się na odległość kilku kroków od
      łowiącego i czekał na poczęstunek.
      Teraz zrobiło się zimno, łowiących ryby coraz mniej a bocian dalej tam jest.
      I dalej czeka...
      A co będzie gdy zaczną się mrozy ? To wszystko efekt bezmyślności ludzi.
      Więc apeluję - dokarmiajcie ptaki wtedy naprawdę tego potrzebują, kiedy jest
      zimno i nie ma naturalnych źródeł pokarmu. Inaczej wyrządzicie im więcej krzywdy
      niż przysługi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka