ksiezna_pani1 08.05.12, 16:32 łacińskie imię żeńskie, pierwotnie żeńska odmiana przydomka utworzonego poprzez dodanie przyrostka –ianus do imienia Wiktor; żeński odpowiednik imienia Wiktorian. Notowana w Polsce od średniowiecza w formie Wiktorzyjana. Imieniny: 12 I, 23 III, 16 V, 10 VI i 26 VIII W XX wieku nie odnotowano żadnej Wiktorian(n)y, a szkoda, bo wg mnie jest ciekawsza od popularnej do bólu Wiktorii. Natomiast odnotowano 14 Wiktorianów: 1 w latach 20. 2 w 30. 2 w 40. 1 w 50. 5 w 60. 1 w 80. 2 w 90. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
florianne Re: co myślicie? 08.05.12, 16:38 Podoba mi się,ale mniej niż Wiktoria. Ostatnio myślałam o nazwaniu Wiktorian(n)ą ewentualnej córki,ale nie jestem przekonana . Odpowiedz Link Zgłoś
ksiezna_pani1 Re: co myślicie? 08.05.12, 16:43 Florianne, odpowiedziałam na Twoje pytanie z poprzedniego wątku. Odpowiedz Link Zgłoś
dalenia Re: Wiktorian(n)a 08.05.12, 16:38 Wiktorianna brzmi dla mnie jak "Wiktor i Anna", odpada. Wiktoriana jest lepsza, ale jednak brzmi trochę za bardzo jak taka sztuczna i "przedobrzona" Wiktoria. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Wiktorian(n)a 08.05.12, 19:10 Wiktorianna całkiem mi się podoba, choć musiałam się do niej przyzwyczajać. Odpowiedz Link Zgłoś
ksiezna_pani1 A teraz poproszę o propozycje imion na drugie 08.05.12, 20:09 Co myślicie o zestawie Wiktorianna Salomea? Odpowiedz Link Zgłoś
uwierz_mirando Re: A teraz poproszę o propozycje imion na drugie 08.05.12, 20:37 Moim zdaniem brzmi nieco wyniośle. Odpowiedz Link Zgłoś
dalenia Re: A teraz poproszę o propozycje imion na drugie 08.05.12, 22:07 Też tak myślę. Wybrałabym coś zwyczajniejszego w stylu Wiktorianna Zofia czy Wiktorianna Emilia. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: A teraz poproszę o propozycje imion na drugie 08.05.12, 22:23 Wszystko zależy od potencjalnego nazwiska. Jako zestaw podoba mi się Wiktorianna Irena. Odpowiedz Link Zgłoś
ksiezna_pani1 Re: A teraz poproszę o propozycje imion na drugie 08.05.12, 23:11 gaudencja napisała: > Wszystko zależy od potencjalnego nazwiska. Na razie bez nazwiska > Jako zestaw podoba mi się Wiktorianna Irena. Bardzo ładny zestaw. Dziękuje Odpowiedz Link Zgłoś