Dodaj do ulubionych

Wiktorian(n)a

08.05.12, 16:32
łacińskie imię żeńskie, pierwotnie żeńska odmiana przydomka utworzonego poprzez dodanie przyrostka –ianus do imienia Wiktor; żeński odpowiednik imienia Wiktorian. Notowana w Polsce od średniowiecza w formie Wiktorzyjana.

Imieniny:
12 I, 23 III, 16 V, 10 VI i 26 VIII

W XX wieku nie odnotowano żadnej Wiktorian(n)y, a szkoda, bo wg mnie jest ciekawsza od popularnej do bólu Wiktorii. Natomiast odnotowano 14 Wiktorianów:
1 w latach 20.
2 w 30.
2 w 40.
1 w 50.
5 w 60.
1 w 80.
2 w 90.
Obserwuj wątek
    • ksiezna_pani1 co myślicie? 08.05.12, 16:34
      Zapomniałam dopisać smile
      • florianne Re: co myślicie? 08.05.12, 16:38
        Podoba mi się,ale mniej niż Wiktoria.
        Ostatnio myślałam o nazwaniu Wiktorian(n)ą ewentualnej córki,ale nie jestem przekonana .
        • ksiezna_pani1 Re: co myślicie? 08.05.12, 16:43
          Florianne, odpowiedziałam na Twoje pytanie z poprzedniego wątku.
    • dalenia Re: Wiktorian(n)a 08.05.12, 16:38
      Wiktorianna brzmi dla mnie jak "Wiktor i Anna", odpada. Wiktoriana jest lepsza, ale jednak brzmi trochę za bardzo jak taka sztuczna i "przedobrzona" Wiktoria.
    • gaudencja Re: Wiktorian(n)a 08.05.12, 19:10
      Wiktorianna całkiem mi się podoba, choć musiałam się do niej przyzwyczajać.
      • ksiezna_pani1 A teraz poproszę o propozycje imion na drugie 08.05.12, 20:09
        Co myślicie o zestawie Wiktorianna Salomea?
        • uwierz_mirando Re: A teraz poproszę o propozycje imion na drugie 08.05.12, 20:37
          Moim zdaniem brzmi nieco wyniośle.
          • dalenia Re: A teraz poproszę o propozycje imion na drugie 08.05.12, 22:07
            Też tak myślę. Wybrałabym coś zwyczajniejszego w stylu Wiktorianna Zofia czy Wiktorianna Emilia.
        • gaudencja Re: A teraz poproszę o propozycje imion na drugie 08.05.12, 22:23
          Wszystko zależy od potencjalnego nazwiska.
          Jako zestaw podoba mi się Wiktorianna Irena.
          • ksiezna_pani1 Re: A teraz poproszę o propozycje imion na drugie 08.05.12, 23:11
            gaudencja napisała:

            > Wszystko zależy od potencjalnego nazwiska.

            Na razie bez nazwiska
            > Jako zestaw podoba mi się Wiktorianna Irena.

            Bardzo ładny zestaw. Dziękuje smile
    • ksiezna_pani1 Re: Wiktorian(n)a 05.08.12, 18:18
      Może ktoś się jeszcze wypowie? smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.